ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Na redu je 150. večiti derbi izmežu Crvene zvezde i Partizana. Ovaj put se igra na stadionu JNA u trenutku kada Zvezda ima velikih 29 poena prednosti.
I jedni i drugi su dovodili i otpuštali/prodavali igrače u zimskom prelaznom roku. Nakon toga, u startnom kolu proljećnog dijela sezone, Zvezda je pobjedila Mladost iz Lučana, dok je Partizan izgubio od OFK Beograda.
Sigurno je da će domaćini želiti da skinu skalp Zvezdi, ali ne pitaju se tu samo oni. Zvezda je bolja i to treba da dokaže i na terenu.

Utakmica se igra u subotu od 17 časova.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
NorthGate
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon Jun 15, 2015 4:03 pm

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by NorthGate »

A sutra Bože zdravlja odosmo na 32 razlike u odnosu na #malipartizan :zastavaSRB: :zastavaDS:

P.S.Da li ovi lopovi sa RTS-a prenose možda utakmicu?
Sa budalama nikad ne treba raspravljati,jer te prvo povuku na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom. ;-)
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Na njihovom sajtu nema najave za prenos. Sad sam baš gledao, izgleda ni RTRS neće prenositi, iao su to radili posljednjih godina. Ostaje samo Arena i hvatanje strima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Ганац »

Nekako sam skloniji da verujem da će biti 0, jer nama ne igra mnogo da bi "ginuli" a oni niti znaju niti mogu, ako budu čekali nas pa da idu na kontre, biće vrlo dosadna utakmica, a ako krenu na neki kao juriš popiće petardu, i oni to znaju te verujem da neće pokušavati suicidnu taktiku fudbalskih kamikaza.
Jedino čega se bojim jeste da nam ne izmesare Gruju, Huga i Kataia.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Legendarni Žuti pred 150. večiti derbi :mrgreen:

http://www.sportnetwork.rs/play/83636/1 ... prosinecki" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Тони »

Изађу ли ко кошаркаши против ових болида, нећу им то опростити док сам жив. Није ни толико битно колико смо бољи индивидуално или тимски, дерби се добија на жељу и залагање и то хоћу да видим од првог минута. Покажимо свима да смо заслужено на +29.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Тони wrote:Изађу ли ко кошаркаши против ових болида, нећу им то опростити док сам жив. Није ни толико битно колико смо бољи индивидуално или тимски, дерби се добија на жељу и залагање и то хоћу да видим од првог минута. Покажимо свима да смо заслужено на +29.
Baš tako. Zaista nema mjesta bilo kakvom opuštanju i zezanju. Treba ih dobiti i pokazati im gdje su i gdje pripadaju.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Тони »

Иначе, био би ред да изнесем пар запажања о комшилуку кад већ нико није.

Мислим да нам највећа опасност прети од Михајловића, мали је сјајан, али сјајан играч и ако опет буде играо лево крило могли би да надрљамо јер Петко није у стању да га испрати.

Утакмица против ОФК није репер, јер им се у тим враћају Божинов, Стевановић, Евертон, Бандаловски, а играће и Гогуа и Шаранов. Кључ је да им затворимо бокове јер кроз средину не могу да прођу, нити имају Абубакара и Живковића да им гурају лопте у простор.

Немају клупу, играчи попут Ивана Петровића или Фофане не могу много да допринесу, а клинци (Влаховић, Бирманчевић, па и Лукић) су им још зелени.

Њихов тим (4-3-3): Шаранов - Богосавац, Гогуа, Јовановић, Бандаловски - Евертон, Брашанац, Илић - Михајловић, Стевановић, Божинов
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Legendarni Žuti pred 150. večiti derbi :mrgreen:

http://www.sportnetwork.rs/play/83636/1 ... prosinecki" onclick="window.open(this.href);return false;
Osmeh govori sve, zaista sam ponosan na takve bivše igrače, legenda Crvene Zvezde.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Utakmica sa odličnim tempom. Nama u jednu ruku nebitna (osim prestiža u pobedničkom nizu), a njima bitnija nego što možda i mislimo.
Odigrali smo tek toliko koliko je trebalo za pobjedu, mada je bilo rupa u našoj igri. Katai još uvijek nije vratio onu formu, ali zato Hugo igra za 10-ku.
Svaka čast momci za ovu pobjedu na pašnjaku.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Ганац »

Jedino sam zadovoljan bodovima, dunster je pročitao nas i u prvom poluvremenu nas napadao po levom boku gde su bili lenji Katai i vezara Petko, džaba Gruja napravi dribling i stvori višak kada Katai odmah preda loptu strašnom beku Partizana, Petko je non stop visio, i tek kada je srnić prešao na njegovu stranu malo se stabilisala odbrana, Luković zasluženo dva žuta, i mačlo mi je krivo što onu panjinu Stevanovića neko nije opomenuo da ne ide na Kahrimana onako mesarski.
Damir odličan, ali baš odličan.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Ганац »

E da, večeras su igrali FK Matijević protiv FK Crvena Zvezda, koji mesari majko mila..
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: ДЕРБИ 24. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Либурнија »

dacha od bosne wrote:Utakmica sa odličnim tempom. Nama u jednu ruku nebitna .
Питао бих те ја да ли је и колико небитна да смо изгубили а, искрено, могло се лако десити да им је свиран пенал на почетку а и касније да их је срало као у прошлости и да смо, посљедично, подигли још једну мртву секцију ЈСДП из мртвих (као у баскету). Побједили смо не зато што смо данас били убједљиви, дапаче, одбрана је била тешка промаја, већ зато што је карма бич и зато што нам се може. Побједи се у зубе не гледа али игри може итекако. Терза магија доведе Бразилца мађионичара, прода Јовановића а онда нама Саво и Луне пливају и дишу у дербију као рибе на сувом?! Свака озбиљнија европска екипа би нас данас поред овакве шупље и несигурне одбране данас урнисала. Не ваља нам посо. :angry27:

Честитке Грофу и момцима на побједи у 150. дербију! :thumbsup:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked