ABA LIGA - 2015/16

Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by crazynorth75 »

E alal vam ćufta onda, pravi Cigani :vitez:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Dennis Rodman »

Mega - Partizan, predviđanja?
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by crazynorth75 »

Ako ovi budu igrali bez ova 4 kako je najavljeno, onda dvojka. Gledao sam Partizan u Valjevu bili su blizu, mada je i Metalac potanak, nije mi jasno da se nisu bolje pojačali. Najavljeno je da će u sastavu Mege biti ''naš'' Aranitović koji se oporavio od povrede.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by МоСа ВерСе »

хркљуш у митровици. :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by crazynorth75 »

Iako ga baš i nije služio šut, fina partija Sanija Aranitovića i velika minutaža. sasvim pristojna partija i u odbrani. Mega ima jako dobar potencijal i u ova dva Francuza.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by ajkula »

ja ne vjerujem sta sam gledao u Mitrovici :shock:

32 izgubljene lopte
23 od 40 slobodna
23 ofanzivna skoka dozvoljena protivniku
ispod 40 posto sut iz igre.

i sve su skoro utakmice takve osim nasa protiv buducnosti sto je bila.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by musemic »

Cibona igra fino
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by crazynorth75 »

Ali vraćaju se Šentjurski vitezi :jumping1:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Dennis Rodman »

ajkula wrote:ja ne vjerujem sta sam gledao u Mitrovici :shock:

32 izgubljene lopte
23 od 40 slobodna
23 ofanzivna skoka dozvoljena protivniku
ispod 40 posto sut iz igre.

i sve su skoro utakmice takve osim nasa protiv buducnosti sto je bila.
Ja sam izdržao jedno poluvrijeme juniorskog krkljanca. Po ovom početku sudeći liga je krš, gora nego ikad.
Zvezdaš. Robista.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by musemic »

Nekako je glavna fora da se opljune liga-iako nema previse kvaliteta, to je najbolje takmicenje u regionu, uzimajuci u obzir sve sportove.

Tendencija pada je i kod Evrolige. Meni je takmicenje zanimljivo i najezim se kad pomislim sta bi bilo da ga nema.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Il genio »

crazynorth75 wrote:Gledao sam Partizan u Valjevu bili su blizu, mada je i Metalac potanak, nije mi jasno da se nisu bolje pojačali.
Metalac kubiri sa parama, mislim da su prosle sezone zagrizli vise nego sto su mogli da progutaju. Ovaj iz Farmakoma je davao ogromne pare, verovatno je racunao da ce preko veza predsednika Metalca(veoma blizak sa Tomom Nikolicem) da se spase zatvora. Slavica Ekleston je pomogla nekoliko puta, Filip Cepter takodje, ali to su pojedinacne donacije, na koje ne moze dugorocno da se racuna. Za pomoc su se obratili cak i Gadafijevom sinu... :valjanje: Godisnje je potrebno minimum 600-700 hiljada evra, sto su ogromne pare za Valjevo.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Najdoski dr. Ilija »

musemic wrote:Nekako je glavna fora da se opljune liga-iako nema previse kvaliteta, to je najbolje takmicenje u regionu, uzimajuci u obzir sve sportove.

Tendencija pada je i kod Evrolige. Meni je takmicenje zanimljivo i najezim se kad pomislim sta bi bilo da ga nema.
Овде се потпуно слажем.
Сем пацова клубови имају сасвим солидне екипе.
Можемо ми за Алекса Марића или Вука да кажемо да су испушене луле али никако и да су лоши играчи, данас видим и да постоји могућност да Иван Раденовић потпише за Игокеу.
Ја бих сада волео да га видим код нас.
Il genio wrote:
crazynorth75 wrote:Gledao sam Partizan u Valjevu bili su blizu, mada je i Metalac potanak, nije mi jasno da se nisu bolje pojačali.
Metalac kubiri sa parama, mislim da su prosle sezone zagrizli vise nego sto su mogli da progutaju. Ovaj iz Farmakoma je davao ogromne pare, verovatno je racunao da ce preko veza predsednika Metalca(veoma blizak sa Tomom Nikolicem) da se spase zatvora. Slavica Ekleston je pomogla nekoliko puta, Filip Cepter takodje, ali to su pojedinacne donacije, na koje ne moze dugorocno da se racuna. Za pomoc su se obratili cak i Gadafijevom sinu... :valjanje: Godisnje je potrebno minimum 600-700 hiljada evra, sto su ogromne pare za Valjevo.
Сећам се када си писао о Металцу као о здравој спортској причи и ја сам те разумео као локал патриоту али сам се прибојавао да може доћи до овога.
Једина здрава прича и здрав систем могу бити када је клуб самоодржив.
Зато сам се ја највише нервирао на пројекте типа Раднички КГ или чак и Хемофарм!
Ови први су изгубили политичку подршку а ови други само једног, истина главног спонзора и одмах распад.
И онда слушам ону будалу мутаву која кења како је ето Раднички задужио српску кошарку и како је држава дужна да помогне!?
Чим нема кинте за АБА одмах распад!
Па кад је клуб са традицијом што нису са својом децом играли домаћицу као што то ради моја Слога (ај и ја да будем мало локал-патриота :travka: )?
Или на пример Борац из Чачка?
Па јеботе та Слога је дала 3 НБА играча и ко зна колико репрезентативаца!
Па чак је и Стефан Јовић из Слоге прешао у Раднички.
А мислим да им је буџет 10 000е годишње!
Јеби га, само ми и пацови имамо тај луксуз да се протежемо више него смо дугачки.
На крају видесмо докле је то довело раније нас а сада и њих!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Il genio »

I jos jedna stvar u vezi ABA lige. Zbog kvalifikacionog turnira za OI koji je cini mi se u junu, superliga ce morati da se ranije zavrsi. Jedno od mogucih resenja je da se medjusobni dueli srpskih klubova prenesu. To bi fakticki znacilo da bi rezultati iz ABA lige diktirali redosled. U tom slucaju, Partizanu su pozicije 1-3 skoro nemoguca misija, a od rezultata ce zavisiti da li cemo imati 3 ili 4 kluba naredne sezone u ABA.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Il genio »

@Najdoski

Slazem se u potpunosti. Metalac opstaje samo zbog predsednika i njegovom entuzijazmu. Onog trenutka kad se on povuce, i KLS je pod znakom pitanja. Nazalost tako ce biti dok se sport sistemski ne uredi, a bog zna kad ce i da li ce doci na red.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: ABA LIGA - 15/16

Post by Dennis Rodman »

musemic wrote:Nekako je glavna fora da se opljune liga-iako nema previse kvaliteta, to je najbolje takmicenje u regionu, uzimajuci u obzir sve sportove.

Tendencija pada je i kod Evrolige. Meni je takmicenje zanimljivo i najezim se kad pomislim sta bi bilo da ga nema.
Otkud sad to? Ja pričam na osnovu dvije utakmice što sam pogledao, a koje su bile krš i neisplative za gledati. Kvalitet pada u evropskoj košarci generalno, klupski i reprezentativno, to sam saglasan potpuno. Naravno da ni ja ne bih volio da nema ABA i da izgubimo i ono malo kvalitetne konkurencije, ali ne može da mi se dopada ovo što vidim, a to je stalni pad kvaliteta.
Zvezdaš. Robista.
Locked