5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Константин »

garnett wrote: buraz moj, nas kad ce simon, reba i stimac individualno opet imati ovakvu partiju? a kamoli da sva trojica imaju istovremeno?
ovo se vidja redje od halejove komete :kreza:
То је тачно тешко ћемо дочекати поново сву тројицу истовремено, али ми морамо узимати од свих играча којима располажемо максимум. То мора да постане пракса, а не сумануте лицитације око одлазака и појачања.
Врста која изумире
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by garnett »

say what biach?
http://mondo.rs/a845820/Sport/Kosarka/Z ... nhenu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by tsva »

svaka cast i momcima i strucnom stabu :hail:
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Beara_Vladimir »

Svaka čast, proslavih pobedu kako dolikuje! Il genio ima da otvaraš teme od sada samo tako.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Nickcooler »

Екипа којој Симоновић да кош из дриблинга не може да добије. Тако и би. :hail: за момке и стручни штаб. Велика ствар је вечерас урађена. Ето кад су мене успели да измаме на форум. :mrgreen:

Утакмицу сам кренуо да пратим уз читање књиге за испит и завршио тако што сам бацио књигу кад га је Симон завукао. Коначно бре да одиграмо нешто што ће да тргне и нас који смо полегли и срамота је да кажем мало почели да сумњамо. Тако је момци, не дајте нам да будемо п***е.

Утакмица припремељна одлично. Екипу вукли они од којих се то није могло очекивати ни у лудилу. Јовић... Човек је толико ненаметљив да до краја утакмице нисам приметио да је имао скоро 20 додавања. Чудо од играча. Да је жив и здрав. Штимара буразер. Квинси да се мало уозбиљи и добили смо можда и најбољег странца који је играо за нас, да будем прецизнији са највећим потенцијалом. Цирба је Цирба. О Реброну текст на блогу на сајту кад ови са врха и ако одобре. Агуууу! Ко још? Симон, а да то сам већ рекао, дао из дриблинга. И остали свака част. ТОП16 се види.

П. С. Је л' се још неко сетио Куће од прошле сезоне? Варам се или смо и тада добили у гостима и преокренули ситуацију ка ТОП16?

П. П. С. Богдане Богдановићу, поздравите вашу маму.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by nyc »

Znao sam da je neko čudo u pitanju kad se i Nickcooler pojavio!

Nego, hajte, objasnite mi, kako je moguće da ova ekipa + super kvalitetan bek u liku Mekela igra_ĆĆ_ polovnu košarku, dok ista ta ekipa BEZ Mekela odvali utakmicu?
Nije ovo bilo veče "posebnog nadahnuća" (ustvari jeste, ali ne u smislu da je to i samo to prelomilo utakmicu) , već smo večeras gledali potpuno drugačije izdanje KK CZ !?!?
Sve, ali SVE je bilo podignuto barem za tri nivoa! Protok lopte neverovatan, pojedine Jovićeve zzncije copy+paste MWill (!), dominacija u reketu u vidu Maika i Štimare, Thompson koji otkida u odbrani, SVI odjednom hvataju lopte u reketu - Jović sam je uhvatio pet! ...
Što kaže narod, kao "bog i šeširdžija" (btw, otkud uopšte to suludo poredjenje, da mi je znati? ).
I sad, KAKO vi to objašnjavate?
Tim koji je u 2. poluvremenu spao na 8 igrača (de facto, obzirom da je Teja ukupno upisao samo 2 minuta) ? ALO ???

Meni jedino objašnjenje koje pada na pamet je da su igrači bojkotovali upravo Gala Mekela!?! :jelenko: Što je ipak malo bzvz, složićete se.
Ili, onda, da ih je Mekel sputavao na neki način? Nesvesno, svakako, ali tako ispada.

Ja jesam prijatno iznenadjen. Ali sam još više ZBUNJEN. Kako je moguće da smo ovako dobro izgledali upravo onda kada smo se pozdravili sa prvim playem???
Msm, nemoguće je da jedan tim prikaže ovakvu partiju samo nedelju dana nakon onakvog razmontiranja od braće Sovjeta!?!

Znam da medju vama ima istinskih poznavalaca i stručnjaka kada je ova lepa igra u pitanju. Čekam da se objavite i da onda vi nama neukima objasnite o čem se ovde radi.








:konjanik:
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Константин »

Проф, ако могу своје скромно мишљење. Гарнет је већ поменуо, нама се десило нешо потпуно неуобичајено тј. да су у исто вријеме одиграли одлично Реба, Симон и Штимац што вјероватно нећемо гледати тако често. Опет надам се да ће се извући и неке поуке из свега овога, тј. да од свих расположивих играча стручни штаб узме највише што може, то је њихов посао! Друфи плеј значи исто је мимао ролу погађао и за 3, тројка нам је узимала своје шутеве а други центар је трпао под кошем гдје је јачи него у одбрани. И наравно Милер је одиграо своју најбољу партију до сада. Личили смо на прави тим.
У томе и јесте поента а не да се бавимо лицитацијом око одласка и доласка играча...
Врста која изумире
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Dafi »

Zirbes i Stimac su pruzili odlicnu partiju ali se mora priznati da Bajern ima jedan od najlosijih centarskih tandema u EL,bar po mom misljenju.
Jovic je zaista odigrao nestvarnu utakmicu,vidilo se da je bio na izmaku snage ali je izdrzao muski.
Miler je zaista zanimljiv igrac i konacno smo dobili nekog ko moze da podijeli neku bananu iz drugog plana. Jos uvijek je divlji u igri,neda loptu pleju,odabir suteva...ali mi se svidja takav tip igraca.
Pobijediti Bajern u Minhenu sa 4 golobrada djecaka na klupi od kojih trojica nisu dala nikakav doprinos je zaista uspijeh.
Ustvari jedino veliko razocarenje je igra Tejica. Nije dugo proveo na parketu ali ono sto jeste je zaista bilo lose.
Jedno zapazanje iz protivnickog tabora. Ovo je treca utakmica Bajerna koju gledam gdje Vasilije Micic nije igrao ni sekund.
Pitam se sta li je u pitanju jer sigurno nije malo placen.
Mozda popularno Shilbovanje :valjanje:
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Ево драги мој Профо, ја ћу да ти одговорим као неко ко не познаје кошарку у душу, али познајем психологију. Оваква победа и на овакав начин је могућа само једном и не постоји начин да се на овај начин понови опет. Склањање Мекела (или ти повреда) је као уклањање труле јабуке (метафора) из гајби здравих. Шта тада здраве јабуке размишљају? Упс, један играч мање у ростеру и шта ја треба да урадим да бих надохнадио његов изостанак. Друга ствар је надасве познат балкански инат где, кад ти кажу, отписани сте, а ти им кажеш е нисмо и погодиш нешто што у животу не би погодио. Трећа ствар је расподела улога, а ту је редитељ тренер. Рекао је Јовићу асистирај, проучио је игру Бајерна и рекао му како ( а то плејмејкери знају како) и овај са 100% фокуса одради посао врхунски. Да ли да спомињем да је на два минута пре краја увео Ребића и направио акцију за њега. Значи да зна и да се разуме и да има осећај што није тешко јер је и сам Радоњић био плејмејкер. Сконтао је, што и сам Дафи каже, да су им центри слабији део тима и напао их је из свег расположивог оружја. Овима би Боби јуче дао 20 лагано, плус онај Брајант не би дао пола кошева, плус што су нам покупилидоста лопти у нападу. Па и без Бобија, били смо егал у скоковима.

Рекапитулација: Овако Стразбур не можемо да победимо, али можемо да искористимо енергију и осећај и да га пренесемо на меч у Француској. Уз врхунски скаутинг да се пошибамо са французима, па шта нам Бог да. Ако нам да победу, пашће Бајерн у последњом колу па макар морали сви да останемо без гласа.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Sone
Звездаш
Posts: 120
Joined: Wed Apr 17, 2013 2:13 pm
Location: Zvornik
Contact:

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Sone »

Ne znam bas, odakle vam za bojkot Mekela? Covek se posle utakmice izgrlio i izljubio sa svima,i vidljivo je bilo da sepa. Mislim, da ga bojkotuju primetio bi on to sam, ne bi ih toliko podrzavao..

Mekel nije los igrac ali nije ono sto nama treba, dolaskom Vilijamsa on skoro sigurno odlazi, jer pored Jovica i Markusa tu je Rebic koji moze da radi Mekelov posao. Kad sam kod ReBrona, ja bih njega na beka sutera, slab je on organizator ali ima meku ruku.

Kao sto ste svi rekli, kljuc pobede je odliicna partija Stima, Simona i Bebe, necemo to cesto vidjati..

Pobedom u Francuskoj otvaramo vrata raja...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Dafi »

МоСа ВерСе wrote:Ево драги мој Профо, ја ћу да ти одговорим као неко ко не познаје кошарку у душу, али познајем психологију. Оваква победа и на овакав начин је могућа само једном и не постоји начин да се на овај начин понови опет. Склањање Мекела (или ти повреда) је као уклањање труле јабуке (метафора) из гајби здравих. Шта тада здраве јабуке размишљају? Упс, један играч мање у ростеру и шта ја треба да урадим да бих надохнадио његов изостанак. Друга ствар је надасве познат балкански инат где, кад ти кажу, отписани сте, а ти им кажеш е нисмо и погодиш нешто што у животу не би погодио. Трећа ствар је расподела улога, а ту је редитељ тренер. Рекао је Јовићу асистирај, проучио је игру Бајерна и рекао му како ( а то плејмејкери знају како) и овај са 100% фокуса одради посао врхунски. Да ли да спомињем да је на два минута пре краја увео Ребића и направио акцију за њега. Значи да зна и да се разуме и да има осећај што није тешко јер је и сам Радоњић био плејмејкер. Сконтао је, што и сам Дафи каже, да су им центри слабији део тима и напао их је из свег расположивог оружја. Овима би Боби јуче дао 20 лагано, плус онај Брајант не би дао пола кошева, плус што су нам покупилидоста лопти у нападу. Па и без Бобија, били смо егал у скоковима.
Рекапитулација: Овако Стразбур не можемо да победимо, али можемо да искористимо енергију и осећај и да га пренесемо на меч у Француској. Уз врхунски скаутинг да се пошибамо са французима, па шта нам Бог да. Ако нам да победу, пашће Бајерн у последњом колу па макар морали сви да останемо без гласа.
Nisam znao da jabuke imaju roster :D
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Nolle »

Rekoh u najavi, samo pikenrol preko Brajenta bajo moj! Štimac i Zirbes pored njega kao... Nisam očekivao baš ovako dobro da se odigra u piku, ali...

Takođe na Miller protiv Savanovića!

Ovo što su ispogađali Simonović i Rebić, očekivao sam od Thompsona i Gudurića.

Rebić mora da pokaže neku konstantnost, džaba mu što ovo pogađa, ako ga sutra nema. Ovo mu je TREĆA seniorska sezona, sa sve Evroligama, trennzima sa ozbiljnim igračima. Mora da pokaže pre svega sam sebi da napokon ima to samopouzdanje u sebi da IGRA tu košarku. Simpatičan nadimak više jednostavno ne sme da ga prati, on više ne sme da bude Reba Beba, on danas ima godina, i u narednim utakmicama do decembra treba nam da pokaže konstantnost, treba da pokaže svima da može, ali opet ponavljam, najbitnije je da on sam sa sobom u glavi prelomi da može. Nabacio je tu kilažu, ima fin šut, dobar tribling, ima potrebnu agresivnost u odbrani. Potrebna je samo jedna stvar - GLAVA! Drago mi je zbog njega, zaista. Mislim da može, ali on na terenu ponekada kao sam sebi da ne veruje, kao da mu treba okidač da bi počeo.
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by Pravednik »

Sad kada sam na miru odgledao drugo poluvrijeme mogu samo reći da je Miler odigrao vrhunski gdje je u bezizlaznim situacijama u zadnjim sekundama napada šutirao i pogađao i držao nas u igri, a tek Simonović iz nemogućih pozicija nam donio pobjedu, Rebić tačno odradio šta treba da radi i vremenom bi mogao da bude bolji samo još više da se opusti, Štimac na kraju kao šlag , vrhunski simpatičan lik sa energijom i velikim trudom koji je uložio. Jović :pera:
Trener je vrhunski skautirao protivnika i sa gore navedenim ga dotukao, posebno sa šutevima preko ruke u zadnjim sekundama napada preko ruke pogađanjima, to ih je baš dotuklo. Uostalom kao igrač plejmeker je to radio 1000 puta :R
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 5. коло ЕЛ: Бајерн - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked