6. коло ЕЛ: СТРАЗБУР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 6. коло ЕЛ: СТРАЗБУР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Post by Pravednik »

Dennis Rodman wrote:Neko dodatno mijenjanje ekipe bi bilo nevjerovatno bahaćenje, u situaciji kad nam konkurent za plasman u finale ABA ima pleja Kuka od 35 godina i Tadiju Dragićevića kom su se mnogi ovdje smijali u posljednjem mandatu kod nas, a drugi konkurent će vjerovatno biti menadžerska ergela prosječnog godišta 1995. Dobili Strazbur 20 razlike, stukli Bajern, znači ništa ne fali rosteru i da se sasvim ravnopravno bori za top 16, po meni je to vrlo očigledno. Ovdje smo imali sve kao na tacni, ali kad ovako izgubiš 20 prednosti, pa to je za pleske. A izgubili smo zato što smo ispustili konce... a konce drže igrači i trener... s tim da su ti igrači ludački dobrim šutanjem u prvom poluvremenu i doveli do 20 prednosti i tako uradili sve što je do njih, pa čak i više od svojih moći. Ostaje trener ;)
Jako dobro si opisao, slazem se 100%.
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: 6. коло ЕЛ: СТРАЗБУР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Post by srbin sk »

Pravednik wrote:
Dennis Rodman wrote:Neko dodatno mijenjanje ekipe bi bilo nevjerovatno bahaćenje, u situaciji kad nam konkurent za plasman u finale ABA ima pleja Kuka od 35 godina i Tadiju Dragićevića kom su se mnogi ovdje smijali u posljednjem mandatu kod nas, a drugi konkurent će vjerovatno biti menadžerska ergela prosječnog godišta 1995. Dobili Strazbur 20 razlike, stukli Bajern, znači ništa ne fali rosteru i da se sasvim ravnopravno bori za top 16, po meni je to vrlo očigledno. Ovdje smo imali sve kao na tacni, ali kad ovako izgubiš 20 prednosti, pa to je za pleske. A izgubili smo zato što smo ispustili konce... a konce drže igrači i trener... s tim da su ti igrači ludački dobrim šutanjem u prvom poluvremenu i doveli do 20 prednosti i tako uradili sve što je do njih, pa čak i više od svojih moći. Ostaje trener ;)
Jako dobro si opisao, slazem se 100%.
Svi se slazemo da trener ima krivicu.. Ali ovo tvoje misljenje da su igraci uradili vise nego sto realno mogu i da ostaje trener koji nije uradio ono sto treba trazi malo vise argumentaciju.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 6. коло ЕЛ: СТРАЗБУР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Post by crazynorth75 »

Haj' da ja probam konkretne zamjerke Radonjiću meč protiv Strazbura (tačno će mi se ogaditi i taj grad i klub u pm). Svidjelo mi se što je ušao sa idejom da šuterskom petorkom (Jović, Tompson, Simonović, Miler i Cirba, znači od trojice prijeti opasnost izvana). I to je dobra ideja, da ih se raširi šutem, a onda iskoristi to da ih se napadne iznutra. Međutim, nisu ni ovi baš toliki levati, imaju jako dobrog trenera, pa su pojačali odbranu, spriječili pik, čekalo se da umor stigne i šut stane, opteretili naše plejeve.

Znalo se da protiv atletskih francuskih ekipa, napad mora biti jako dobar i da se mora imati plan B. Mi ga nismo imali, ili su ga oni osujetili kad su razjebali pik sa centrima. Sredinom 3/4 je morao odmarati Milera bar 3-4 minute, što je mogao jer smo i tada imali +16 nakon Simonovićeve trojke. Biboa igra skoro cijelu 4/4 sa 4 faula mi ga ne napadamo, a ovaj nas urniše, osim toga vidjelo se da ga ne može Simonović čuvati, morao je mijenjati čuvara na njemu. I morao je sačuvati TO za zadnji napad, pa da krenemo sa pola u akciju na 4 sekunde do kraja.

Zonu ni juče nije isprobao, čisto da ih testira malo kada su nas onako neumoljivo stizali (inače im je šut za 3 bio 5/16, a uopšte im je šut za 3 na 35%, ne kažem da bi oni zonu razbijali samo šutem za 3, ali zato ih isprobaš, da vidiš gdje smo).

Opet realan problem su bili Jovićevi faulovi, a Rebić juče nije mogao izdržati pritisak koji su pravili na njemu, pomagao mu je Gudura i nekim momentima je to dosta dobro i pametno radio, pogotovo što se vidjelo da su prodore uglavnom branili faulovima. Možda je mogao i Tompsona slati na ispomoć Rebiću te da on napada 1 na 1. Ubijeđen sam da smo imali Mekela u timu da bi pobijedili. Eto...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 6. коло ЕЛ: СТРАЗБУР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Post by Dennis Rodman »

srbin sk wrote:
Pravednik wrote:
Dennis Rodman wrote:Neko dodatno mijenjanje ekipe bi bilo nevjerovatno bahaćenje, u situaciji kad nam konkurent za plasman u finale ABA ima pleja Kuka od 35 godina i Tadiju Dragićevića kom su se mnogi ovdje smijali u posljednjem mandatu kod nas, a drugi konkurent će vjerovatno biti menadžerska ergela prosječnog godišta 1995. Dobili Strazbur 20 razlike, stukli Bajern, znači ništa ne fali rosteru i da se sasvim ravnopravno bori za top 16, po meni je to vrlo očigledno. Ovdje smo imali sve kao na tacni, ali kad ovako izgubiš 20 prednosti, pa to je za pleske. A izgubili smo zato što smo ispustili konce... a konce drže igrači i trener... s tim da su ti igrači ludački dobrim šutanjem u prvom poluvremenu i doveli do 20 prednosti i tako uradili sve što je do njih, pa čak i više od svojih moći. Ostaje trener ;)
Jako dobro si opisao, slazem se 100%.
Svi se slazemo da trener ima krivicu.. Ali ovo tvoje misljenje da su igraci uradili vise nego sto realno mogu i da ostaje trener koji nije uradio ono sto treba trazi malo vise argumentaciju.
11 trojki u poluvremenu nije lako dohvatljivo čak ni za moderne NBA ekipe kojima većina rostera može za 3. Mi smo upravo to uradili i mislim da je to daleko iznad našeg kapaciteta, jer obično ne možemo prići tome ni za cijelu utakmicu :kosarkas:
Zato kad nas je stalo to, a moralo je stati je nije normalno da tako tučemo, stalo je sve i to bukvalno stalo, svi smo gledali utakmicu.
Zvezdaš. Robista.
Locked