10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Il genio »

Daco, uopste me ne interesuje Radonja/Kari patkometrisanje. Meni je samo bitna nasa igra, a ona je po mom misljenju bila ocajna u petak, najvecim delom utakmice. Sa takvom igrom nemamo sanse u nastavku EL, a boga mi i protiv Cedevite u borbi za istu. Opet, vidim da su neki prezadovoljni sa igrom, sto postujem.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by dacha od bosne »

Pa, ne žlim ni ja da patkometrišem, ali tok pisanja je jednostavno išao u tom pravcu. Ja samo kažem da stav, kritički ili pozitivni, treba da bude isti prema svima.
Ne znam, ja vidim da ova ekipa napreduje, a to se vidi i po igračima, a vjeruj mi da su oni izuzetno zadovoljni kako ih Radonja vodi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by ajkula »

Il genio wrote:Sta je u petak uzrokovalo poraz Bajerna u zavrsnici, ja sam ponovio 3 puta i ponovo cu. Kad su ispustili +11, to je bio njihov kraj. Ja ti govorim da bi nasi tesko preokrenuli da nije bilo suterskog ludila Gudure i Jovica. U toj seriji kojom smo se vratili, dva trojke su bile iz potpuno neizgradjenih pozicija, gore sam ih postavio u linkovima. Treca je bila iz bloka, 3+1. Mozda je to za tebe uobicajena i ocekivana sitacija, za mene nije, pa je posmatrao kao incident koji se dogadja retko, uz veliku dozu srece. Posle toga je usledila nasa dobra zavrsnica, gde smo odigrali dobro na obe strane terena, a posao nam je olaksao los sut za tri Bajerna. Za tebe je to sprdnja sa njima, ja ne mislim tako.

Posto si znao sta ce se dogoditi u zavrsnici, kao vrsni poznavalac Bajernove igre, nadam se da si to unovcio. Plus 11 u 32. minutu, ne sumnajm da je kvota bila odlicna.
Ovo je posledica. Ne uzrok :).

Ocigledno da ne zna ni Pesic zato im se stalno dogadja isto .

Pa da nije bilo suterskog ludila Savanovica mec bi bio rijesen u prvoj cetvrtini ako cemo tako gledat.

Sve je to dio utakmice. Neke stvari trener moze a neke ne moze da iskontrolise. Bar kad se radi o jednoj utakmici ili dvije.
Ali ako se dvije godine desavaju iste stvari...
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Il genio »

Ja ne pratim Bajern, nisam kompetentan, ja mogu da pricam samo na osnovu ove utakmice sa nama. Mada ukoliko se dve godine nije plasirao u top 16, a prosle godine nije ni titulu u Nemackoj uzeo, vrlo verovatno da nesto ne funkcionise, ali ne mogu da komentarisem jer nisam upucen. Opet, i pored svega toga, mi smo u petak hodali na ivici ambisa, i nismo svesni iz kakvog sranja smo se iscupali.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by ajkula »

Il genio wrote:Daco, uopste me ne interesuje Radonja/Kari patkometrisanje. Meni je samo bitna nasa igra, a ona je po mom misljenju bila ocajna u petak, najvecim delom utakmice. Sa takvom igrom nemamo sanse u nastavku EL, a boga mi i protiv Cedevite u borbi za istu. Opet, vidim da su neki prezadovoljni sa igrom, sto postujem.
Eto lijepo da smo sve sveli na ovu recenicu.

Jos ostaje da se slozimo da bi sa igrom iz sredine meca vjerovatno bili u sredini aba lige a sa igrom iz prve i zadnje cetvrtine bili u top 8.

E sad niti su u aba ligi ekipe jake ko Bajern niti su u TOP 16 protivnici losiji od Bajerna. Bar vecina.

Tako da ce nas tesko ko u abi natjerat d abudemo onako losi( to cemo sami da uradimo sebi) a i kad budemo dobicemo vecinu meceva , a sa druge strane bolji protivnik u TOP 16 nas nece pustiti da se onako razmahnemo a i ako se razmahnemo tesko da cemo dobit ako ne odigramo bar 35 minuta na visokom nivou kao protiv Himkoja i Reala gdje su oni odigrali dobre da ne kazem odlicne utakmice ( pogotovo Himki) i opet smo dobili.

Poenta je da u ABI sve zavisi od nas a u EL ne bas toliko.
Ako izgubis od Igokeke i Olimpije kuci naravno d aje kriv trener ( po meni i za Cedevitu ali i tom utakmicom smo dobili Real i Bajern).
Ako dobijes Real, Himki , Bajern , ostavis iza sebe Lasa ( osvajaca eurolige) , Pesica i trenera francuske reprezentacije koji ima 4 medalje sa svetskih i evropskih prvenstava sa reprezentacijom ipak neke zasluge idu treneru a trener koji to uradi tesko da je dunster.

I to d azanemarimo gdje rade i sa koliko para raspolaze radonjic a koliko ovi. I u kakvim uslovima i okruzenju rade.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Либурнија »

dacha od bosne wrote:Genio, sve je to ok, ali situacija je mogla biti i obrnuta i onda bi Kari bio mag, a Radonja dunster. Ja bih sve ove neke zamjerke prihvatio i od nekih drugih forumaša kada bi isti kriterij imali prema drugim trenerima kao i prema Radonji.
Nema sta vise da prihvacas ili ne. Nego sutra na pijacu po pomorance i kivi i da obidjes momke, rane junacke da im blagosiljas! :pop: :twisted: Znas kako im je sada... :cry: Kako ih je samo Radonja, samo nako, bez pardona uhhh. :kosarkas:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by ajkula »

Il genio wrote:Ja ne pratim Bajern, nisam kompetentan, ja mogu da pricam samo na osnovu ove utakmice sa nama. Mada ukoliko se dve godine nije plasirao u top 16, a prosle godine nije ni titulu u Nemackoj uzeo, vrlo verovatno da nesto ne funkcionise, ali ne mogu da komentarisem jer nisam upucen. Opet, i pored svega toga, mi smo u petak hodali na ivici ambisa, i nismo svesni iz kakvog sranja smo se iscupali.
Ma dobro u Euroligi su imali strasnu grupu. Jacu nego ovu nasu od ove godine i nije bilo realno da prodju.
Maestralno su odigrali grupnu fazu eurocupa i onda su prsli od valensije ukupnim skorom oko 60 razike i nastavili da se muce do kraja.

Licno mislim da je problem u selekciji centarske linije jer je previse mekano to a kad nemas zivotinju ispod kosa kad sut stane nahebo si iz mjesta.

Mi srecom ( da li samo srecom ) imamo Cirbesa pa nekako premostimo to a svi vidimo kako Stimac izgleda kad Cirbes izadje . Osim u prvoj utakmici protiv Bajerna.

Zato su nam sanse dosta umanjene u top 16 iako imamo dosta talenta. Nemamo fiziku. Skok smo popravili dosta ali atletika nam fali bas.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Pravednik »

Либурнија wrote:
Pravednik wrote:Sve cestitke svima a posebno AV koji nam je omogucio ovo sve. Ko to ne vidi jbg neka i dalje misli sto misli. Ovaj tim ima kapacitet za finale , Miler ludjak totalni.

P.S. Pojedinci koji ne mogu u ovom trenutku da se raduju vec da se bave sujetom treba da predju da navijaju za miševe sa sve njihovim predsjednikom Tadićem.
Ух како скачемо као опарени кад се спомене омиљени фирер. :thumbup: Но види, поента није била у њему већ у парама које је он дао (См)радоњи (о чему си нам управо ти овдје писао романе и хвалоспјеве) а овај два пута једва добио мага Карија са онаквом скромном екипом Бајерна и малим буџетом - то је теби, миле, писац хтио да поручи.

Што се тиче твоје злочесте препоруке око преласка у гробаре и код БоТе - у оно вријеме док си још увијек био жестоки противник "друга са студија", ја нисам имао лијепе ријечи за "Клунија", ни као човјека, ни као политичара а наравно као ни гробара.

А сад да причамо отворено - између мене и тебе велика је разлика. Ти си сљедбеник фирера на првом мјесту а тек онда Звездаш. А показујеш и све одлике лобисте и специјалца на задатку тј. ботс кога се ни Анђус ни Вучичевић не би постидјели. Каква год да је моја политичка и идеолошка оријентација она је у смислу оданости Звезди ирелевантна. У недостаку аргумената, ти посежеш за најнижим ударцима али, друже, боли ме горепоменути орган за твојим информеровским срањима и подвалама којима, узгред буди речено, загађујеш ово звездшко мјесто.
Ubio me Sveti Nikola, isla je rakija kao macka niz oluk :ziveli: pa ne stigoh da procitam sve komentare.
Polako Prle (Povratak otpisanih) previse se uzbudjujes, ti nekad sljedbenik Vesica ja danas AV , iako smo sve cetvorica Zvezdasi ipak je moj duet malo efikasniji, ako smo vec tako poslozili stvari.
Dakle kao i uvijek, kada se ostvari uspjeh najzasluzniji su igraci, trener pa uprava, kada ne ide kako je planirano obrnut je redoslijed uprava, trener, igraci. Silne su pare obezbjedjene da bi se mogli mijenjati stranci kao na traci, sto ja najvaznije ti ljudi iza zavjese sute i rade. Jedan covjek iz CG iz svog dzepa daje ogromnu lovu za trenera i ostatak za tim iako marketinski nema koristi od toga. U doba uspjeha treba ih spomenuti po onoj staroj narodnoj u zlu se ne ponizi u dobru se ne ponesi.
Bez Milera ova ekipa ne bi radila ovo sto radi, dosta toga zavisi od individualnog, radi i Radonja ponesto ali ne toliko da je on najzasluzniji. Mislim Gudurica nije ni planirao za ovu sezonu kad ono momak igra kao sat , na njega jedino galami i izivljava se a Tomson u kanalu nevidjenom za sta mislim da ima i njegovih zasluga,pa nemoguce je da je covjek zaboravio da igra.
Ja licno uzivam u plasmanu ali vidim da vi Radonjisti trazite nekakvu sludu osvetu, jbg ako vam je do toga stalo ok.
Eh da Bozovic ima uslove kao Srecko Sreckovic da ima budzet, da moze da promasi, pa da promijeni, da ima duplu klupu, igrao bi sledece sezone LŠ garant.
Uglavnom sutra je jako bitna utakmica po meni za prvo mjesto , ajd da pobjedimo pa kako god, a poslije cemo da diskutujemo.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by МоСа ВерСе »

После ове утакмице, фокус ће главни бити АБА лига.
Не заносим се да ћемо да бриљирамо у ТОП 16 јер нам реално не доноси ништа. Ту бих брусио форму за оно што нас очекује, а онда у плејфу гадно силовао било кога у полуфиналу и финалу.

Зато једва чекам кад крену порази у топ 16 да се јаве стручњаци са тим како Радоња нема везе. :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Константин »

МоСа ВерСе wrote:Срећа не постоји, то су измислили неуки људи како би појаснили да неки људи у неким тренутцима имају позитиван исход нечега што многима не делује као реално.
Ко ти је ову мисао продао захебао те. Срећа наравно постоји поготово у спорту али рекао бих да се најчешће мора заслужити. Претходних година смо углавном губили неизвјесне завршнице и Радоња је био с правом критикован за безмудост, ове године у Минхену Реба а синоћ Гудура и стигла је награда. На срећу свих нас.
Ајкула ипак идеш у крајност, Гудура није никакав пројекат за завршнице, јер није ни планиран за ову сезону упао је у ростер стицајем околности. Треба бити реалан.
Што се тиче паткометрије које бољи тренер, скоро сам објашњавао да се те ствари не могу посматрати једнодимензионално. По некима би у противном Љупко Петровић био најбољи тренер свих времена у нашем СД.
И на крају неко би волио да се сагледавају и порази и побједе са свих страна, мислећи да се тако боље напредује, а неко опет да се даје безусловна подршка, то је форум.
Врста која изумире
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by МоСа ВерСе »

Константин wrote: Ко ти је ову мисао продао захебао те. Срећа наравно постоји поготово у спорту али рекао бих да се најчешће мора заслужити. Претходних година смо углавном губили неизвјесне завршнице и Радоња је био с правом критикован за безмудост, ове године у Минхену Реба а синоћ Гудура и стигла је награда. На срећу свих нас.
Ајкула ипак идеш у крајност, Гудура није никакав пројекат за завршнице, јер није ни планиран за ову сезону упао је у ростер стицајем околности. Треба бити реалан.
Што се тиче паткометрије које бољи тренер, скоро сам објашњавао да се те ствари не могу посматрати једнодимензионално. По некима би у противном Љупко Петровић био најбољи тренер свих времена у нашем СД.
И на крају неко би волио да се сагледавају и порази и побједе са свих страна, мислећи да се тако боље напредује, а неко опет да се да је безусловна подршка, то је форум.
Да не филозофирам сад и појашњавам шта је узрок стању свести које ти називаш срећом (плати и ти 1300 еура па научи :) ) у праву си кад кажеш да се мора заслужити, као и да му се мудост форсирања Ребића и Гудурића исплатила и да смо сви награђени за то. Ако си водио рачуна о мом писању, моја највећа замерка му је увек била шаблон и како из њега не излази. Онда када је пустио тејића прошле године против Макабија, коначно је увидео да постоје и финесе које доносе резултат мимо шаблона.

И само вас молим да ми напишете а да нису новинари објавили, ко је икада рекао за Гудуру да иде на позајмицу у МЗТ?
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Ганац »

Ja sam gledao samo prvo poluvreme (jbg, došli neki gosti...posle se nastavila slava, i tako).
Ono što sam video u prvom poluvremenu jeste da smo u 1/4 odigrali dobro u napadu i solidno u odbrani, u 2/4 Bajern pojačava odbranu, tako da mi nismo mogli da odigramo tako reći išta u reketu i sve nam se završavalo sa šutevima sa distance i poludistance, i to vrlo malo šuteva je bilo bez igrača na lopti, uglavnom su bili na lopti i šutevi su bili preko ruke.
Međutim i mi smo pojačali odbranu, ali su nam dali dva tri puta koševe trčanjem u leđa i ipak je ta četvrtina bila poenterski slabija od prve što je bilo i za očekivati (da padnu procenti)... u 3/4 (gledao snimak) su nas upropastili Jović i Lazić, prvi je svako prenošenje rizikovao da nam sudije oduzmu loptu zbog više od 8 sekundi, plus i izgubljena, u napadu insistira na igri na Zebri gde njega udvajaju i gubimo loptu. Lazić je imao gubitak razuma i ono je bilo horor od igre.
Ni u 4/4 mi nismo odigrali nešto epohalno dobro, odigrali smo onoliko koliko su nam igrači Bajerna dozvolili, Radonjić je otplesao pored terena, Gudura ima damu i talenat je, ali mu još treba utakmica da "raste". Naše (Radonino) insistiranje na spuštanje lopte centrima je pročitana igra a rez plana uglavnom plej Jović nema i to nama predstavlja veliki problem jer MWill nije još u takmičarskom ritmu, i tek će iti možda za mesec dana, radue me što Tompson daje neke znake izlaska iz krize.
U glavnom, sve vaše rasprave oko utakmice i igrača ne bi trebalo da spuštate na lični nivo, niti da sagovornika omalovažavate. Jedno uvažavanje sagovornika i njegovog pisanja će doneti vrlo prijatnu atmosferu na ovom forumu, uvažavanje ne znači i da se morate složiti sa sagovornikom/formašem i možete na vrlo razuman način da argumentujete svoj stav.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by crazynorth75 »

Ja bih još samo da izrazim neizmjerno divljenje Il Geniu na strpljenju i smirenosti da objasni da je zemlja okrugla, a ne ravna ploča koju nose 4 slona na leđima kornjače.

Brate - :hooray:
:pera:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by ajkula »

Константин wrote:
МоСа ВерСе wrote:Срећа не постоји, то су измислили неуки људи како би појаснили да неки људи у неким тренутцима имају позитиван исход нечега што многима не делује као реално.
Ко ти је ову мисао продао захебао те. Срећа наравно постоји поготово у спорту али рекао бих да се најчешће мора заслужити. Претходних година смо углавном губили неизвјесне завршнице и Радоња је био с правом критикован за безмудост, ове године у Минхену Реба а синоћ Гудура и стигла је награда. На срећу свих нас.
Ајкула ипак идеш у крајност, Гудура није никакав пројекат за завршнице, јер није ни планиран за ову сезону упао је у ростер стицајем околности. Треба бити реалан.
Што се тиче паткометрије које бољи тренер, скоро сам објашњавао да се те ствари не могу посматрати једнодимензионално. По некима би у противном Љупко Петровић био најбољи тренер свих времена у нашем СД.
И на крају неко би волио да се сагледавају и порази и побједе са свих страна, мислећи да се тако боље напредује, а неко опет да се даје безусловна подршка, то је форум.
opet pricas o stvarima o kojima ne znas puno ali ne vrijedi ni crtati nekima poput tebe.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 10. коло ЕЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН

Post by Константин »

МоСа ВерСе wrote:[
Да не филозофирам сад и појашњавам шта је узрок стању свести које ти називаш срећом (плати и ти 1300 еура па научи :) )
Не бацај паре на тривијалне ствари.
Тог 24.4.1991. је Звезда играла против великог Бајерна са 7 играча који су узели СП непуну годину раније. И један од најискуснијих Шваба је метнуо својима у 90. минути на начин да није било 1/2 КЕШ већина би рекла да је голман продао меч. Опет 1979. смо против других Шваба оштећени да не освојимо прво европско финале а онда и против Келна безвезе испадосмо. Већ је тада код нас била Европа главно мјерило и имали смо много добрих наступа. С друге стране и клуб се развијао и плански радио. Ето у кратку школски примјер среће. Коју смо заслужили.
Врста која изумире
Locked