АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Pravednik »

Ovaj poraz znaci da se moraju svi alarmi da upale. Ne zbog samog poraza nego zbog niza cinjenica koje su na snazi. Buducnost lupa silnu lovu i ove godine definitivno ide na EL, ima ozbiljnog trenera (da ne kazem ponajboljeg) ima ozbiljan roster, dakle pucaju jako visoko. Cedevita ima veliki uticaj u ABA ligi posebno na sudije i oni pucaju jako visoko a i kvalitetni su , s tim sto imaju losijeg trenera od nas. Bice bas bas zajebano sa njima u polufinalu jer ce tu biti svega.
Tek sada bole porazi kod kuce od autsajdera a za to je jedini krivac trener , za ovo veceras i ne.
Dakle mora opsta mobilizacija u klubu da nastupi jer mi vise ni jedan jedini poraz ne smijemo da imamo, sto nije bas lako. Da li imamo para za pojacanja ? Tesko, to je tu negdje pri kraju jer smo imali dosta promasaja, a na poziciji centara smo tanki.
Zbiti redove i MW pod hitno ozivjeti.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by tsva »

sreca pa nam ABA liga nista ne znaci :pop:
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Либурнија »

Buducnost je indijanska ekipa iako jednodimenzionalni pojedinci snagu i domete klubova mjere kolicinom love pa misle da su ovi sad kao nesto neznamsta. Dzaba sto je KK CZ upravo protiv idolovog Bajerna pokazala da to nije bas tako uprosteno al ajde.

Cedevita je ozbiljnija ali nikako jaca od nas. Mi mozemo pobijediti jedino sami sebe i zato mora da se pronadju i mobilisu unutrasnje rezerve kako ABA natjecanje ne bi trpilo nase enormno trosenje u EL. Tu prije svega mislim na ozivljavanje tj. dizanje forme Markusa, Tejica i Dangubica ali i vecu minutazu za Nastica i Simanica.

Mi vec 3 godine igramo EL, 2 godine TOP 16 i uvijek se krpamo. Tako ce biti i nadalje zato sto u basketu nema zarade, igrali mi EL ili ne. Ako i ode jednom Cedevita ili Milovi mjesto nas u EL nece se vise nista znacajno desiti. Za nas je vaznije da KKP ostane u kanalu u kojeg ga je Radonja poslao zajedno sa svinjcetom u polufinalu prosle sezone. Bitno je da mi ostanemo glavni u Srbiji i radimo i poslujemo kako treba. To dizanje panike oko Cedevite i Buducnosti je nidje veze. Iako,kao sto rekoh, ceka se prvi veci neuspjeh da ekipa iz partije instalira svog covjeka na celo kluba tj. nekoga manje samostalnog i manje svojeglavog od Covica i tako u potpunosti preuzme konce u klubu.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Pravednik »

Либурнија wrote:Buducnost je indijanska ekipa iako jednodimenzionalni pojedinci snagu i domete klubova mjere kolicinom love pa misle da su ovi sad kao nesto neznamsta. Dzaba sto je KK CZ upravo protiv idolovog Bajerna pokazala da to nije bas tako uprosteno al ajde.

Cedevita je ozbiljnija ali nikako jaca od nas. Mi mozemo pobijediti jedino sami sebe i zato mora da se pronadju i mobilisu unutrasnje rezerve kako ABA natjecanje ne bi trpilo nase enormno trosenje u EL. Tu prije svega mislim na ozivljavanje tj. dizanje forme Markusa, Tejica i Dangubica ali i vecu minutazu za Nastica i Simanica.

Mi vec 3 godine igramo EL, 2 godine TOP 16 i uvijek se krpamo. Tako ce biti i nadalje zato sto u basketu nema zarade, igrali mi EL ili ne. Ako i ode jednom Cedevita ili Milovi mjesto nas u EL nece se vise nista znacajno desiti. Za nas je vaznije da KKP ostane u kanalu u kojeg ga je Radonja poslao zajedno sa svinjcetom u polufinalu prosle sezone. Bitno je da mi ostanemo glavni u Srbiji i radimo i poslujemo kako treba. To dizanje panike oko Cedevite i Buducnosti je nidje veze. Iako,kao sto rekoh, ceka se prvi veci neuspjeh da ekipa iz partije instalira svog covjeka na celo kluba tj. nekoga manje samostalnog i manje svojeglavog od Covica i tako u potpunosti preuzme konce u klubu.
Dobro je da nam se Prle odljutio jer ove njegove ekspertize i prorocanstva zaista vrijedi procitati. Zastave su sada "zavezali" kroati i indijanci ali mi smo ipak jaci, idemo lagano pa i ako ne udjemo u EL , a koja i nije nista posebno , idemo se opet u svinjac srpske lige valjati tu je profit, tu nam je veciti rival. Medjutim:
1. Oni su u kanalu jer im je zavrnut dotok para
2.Bez EL mi cemo imati visestruko manji budzet (pu pu daleko bilo)
3.Tim cine 12 igraca i svi moraju da budu u rotaciji
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Ponovo u ABA idiotski i nepotreban poraz. Lemur pogubljen i iznenađen, čudno mu izgleda da ovi hoće da pobijede. Iako ljudi predvođeni Kukom godinama igraju isto, mi taj protok naravno nismo mogli prekinuti, a iako su pojedini veliki stručnjaci proglašavali Tadiju i Marića ispušenim muštiklama, obojica blebnuše double-double. Previše minuta za Jovića, Cirbu, Lazića i Simonovića, premalo za Markusa, Dangubu, Tejića i Tompsona. Pri tome Budućnost meč igrala sa 7 igrača, a mi se nismo mogli u ovako bitnoj utakmici prilagoditi tome. O tm Radonjića razbijanja petorke koja se vraća u utakmicu i u dobrom ritmu je da ne govorim. Ostaje da se nadamo da će Mega dobiti Budućnost u idućem kolu, pa da se ganjamo za poll position zbog domaćeg terena. Juče i Tompson u dobrom ritmu, ali nema brale...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Будућност нема систем, а и тренер им није кредибилан за веће домете. Тако да ће кренути ту порази јако брзо и уверен сам да ће ићи доле. Но и да буду први, декнуће их Радоња у Морачи лагано. Цедевита је озбиљнија много, али ако се уради припрема као за Партизан у полуфиналу АБЕ, добићемо и њих у серији. Једноставно, морамо почети размишљати као шампиони и тако улазити у мечеве плеј офа.

Ево још мало критика на Радоњићев рачун. Све је спремио на тренингу, онда нам је Јовић фасовао две личне грешке у првој минути и наста карамбол. Несигуран напад и пустио је Будућности да се одвоји. А онда је стручњак успео да их саломи за пет минута и избацио је добитну комбинацију. хајде што је извео Гудуру, сам је тражио да изађе, али што Томпсона? Ако ће да иде, па шта? Циљ је добити меч, а отворило се само тако. Друга замерка Радоњићу јесте што га је болело пркно да одговори са нижом петорком на два крилна центра. Трећа замерка, улаз у друго полувреме, велике екипе те саломе у првих пет минута. Ми смо ту трећу одиграли одбрамбено добро, али вола нисмо уболи а Тадија нам је дао две немогуће тројке иначе би било само +6. Мислим, нису немогуће, него су дошле као производ веће жеље и хтења. Четврту, држи Лазића а Томпсон на клупи.

Ово су само финесе, ја очекујем да Радоња све добије до краја и тако обезбедимо прво место. По цену неких пораза у Евролиги, сада се утакмице у АБА лиги морају добијати. Имамо Цедевиту кући, идемо Олимпији, Цибони, Игокеи и Тајфуну, све то могу бити неке опасне тачке, али са добром припремом, немају шансе. Партизан ћемо да декнемо само тако јер се игра у Пиониру.

Нисам се нервирао синоћ, тачније јесам због Марића, али смо му вратили са каматом, одвалио га је Цирбес у наставку. Штимац показао да је Звездаш велики, после намештања Гудурића, поштено одломио Шеховића. Тако се брани брат.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Либурнија wrote:Ne vidim sta je Radonja mogao mnogo drugacije da uradi? Poslao je petorku na parket sa Markusom, Milerom i Cirbom na pocetku i mi zjanemo 17 razlike 1/4 posto ne moze niko vola da ubode. :koka: :matis: Jbg.
Jović je bio startni plej, i zijanio je dve lične u jednom napadu (sve u dvadeset sekundi) i onda ga je izveo. Tako da je MWill prinudno ušao u 1/4, a njemu treba vremena i zbog intenziteta treninga i zbog 6-o mesečnog ne igranja basketa da dođe na svoje, ona prva utakmica je malo na svežinu, malo na adrenalin i jbg bilo je dobro, ai za naredne utakmice se videlo koliko je van treninga.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Либурнија »

Pravednik wrote:
Либурнија wrote:Buducnost je indijanska ekipa iako jednodimenzionalni pojedinci snagu i domete klubova mjere kolicinom love pa misle da su ovi sad kao nesto neznamsta. Dzaba sto je KK CZ upravo protiv idolovog Bajerna pokazala da to nije bas tako uprosteno al ajde.

Cedevita je ozbiljnija ali nikako jaca od nas. Mi mozemo pobijediti jedino sami sebe i zato mora da se pronadju i mobilisu unutrasnje rezerve kako ABA natjecanje ne bi trpilo nase enormno trosenje u EL. Tu prije svega mislim na ozivljavanje tj. dizanje forme Markusa, Tejica i Dangubica ali i vecu minutazu za Nastica i Simanica.

Mi vec 3 godine igramo EL, 2 godine TOP 16 i uvijek se krpamo. Tako ce biti i nadalje zato sto u basketu nema zarade, igrali mi EL ili ne. Ako i ode jednom Cedevita ili Milovi mjesto nas u EL nece se vise nista znacajno desiti. Za nas je vaznije da KKP ostane u kanalu u kojeg ga je Radonja poslao zajedno sa svinjcetom u polufinalu prosle sezone. Bitno je da mi ostanemo glavni u Srbiji i radimo i poslujemo kako treba. To dizanje panike oko Cedevite i Buducnosti je nidje veze. Iako,kao sto rekoh, ceka se prvi veci neuspjeh da ekipa iz partije instalira svog covjeka na celo kluba tj. nekoga manje samostalnog i manje svojeglavog od Covica i tako u potpunosti preuzme konce u klubu.
Dobro je da nam se Prle odljutio jer ove njegove ekspertize i prorocanstva zaista vrijedi procitati. Zastave su sada "zavezali" kroati i indijanci ali mi smo ipak jaci, idemo lagano pa i ako ne udjemo u EL , a koja i nije nista posebno , idemo se opet u svinjac srpske lige valjati tu je profit, tu nam je veciti rival. Medjutim:
1. Oni su u kanalu jer im je zavrnut dotok para
2.Bez EL mi cemo imati visestruko manji budzet (pu pu daleko bilo)
3.Tim cine 12 igraca i svi moraju da budu u rotaciji
Заврнут доток пара, држава (Вучић) обезбједила буџет, бла бла бла ња ња ња... па ти бар имаш ваљда пара за сендвич и сок, што ће ти то?! :zbunjen:

Поента је била упућена независним посланицима - нећемо сваке године ићи у ЕЛ, можда више не ни као првак АБА. Но и за то се мора имати план Б а он је производња и ослонац на своје снаге. А бити први у селу (Србији) битно је због домаћих спонзора а не због Тумбаса као Тумбаса. Знам, виша математика па вијуге багују... :lol:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Константин »

Прле прејак си. :D Да си се све ове године са Гренланда логовао до сада би само са форума повезао неке ствари.
Остати главни у Србији и пословати како треба је могуће у неком небитном такмичењу. Имати амбиције да гледамо озбиљну кошарку не можемо без улагања и ЕЛ.
Први у селу бити због домаћих спонзора је тек ај здра'о. Па не постоји никакво такмичење на коме се домаће фирме утркују ко ће да спонзорише сеоског шампиона. Нема пара. И за престижну ЕЛ се мора погурати камоли...
А тек да се чека неуспјех да би политика инсталирала неког другог умјесто самосталног Човића!? :valjanje: Чекај, можда је боље да питам да ли има ико живи на форуму да мисли да Човић не би био почишћен сутра да неко тако хоће са врха власти? Или ајд не сутра, него пар мјесеци да заврну славину...
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Što bi vlast menjala jednog od dva najodanija vojnika, jednog u gradu Beogradu a drugog u KKCZ?
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Либурнија »

Не држе они њих ту гдје их држе због оданости (ђеш већег прелетача и бескичмењака од Весића?) већ због

а) не можеш свуда баш држати докраја лојалне а неспособне

б) зато што и Човић а и Весић много ствари и људи у Србији знају и боља опција их је имати уза себе него против себе

Код Човића претеже први разлог а код Весића други. Мсм, њима су министри керамичари, Веља Сеља, кондуктер предсједник (потпредсједник?!) скупштине, билде Вулин министар, старлета потпредсједник владе итд....о чему ми причамо? Ухљеби свих боја и сорти скупљени са конца и конопца. Наспрам таквих Човић је Ајнштајн. А постоје и неки уговори ваљда. Оно јест да је држава смијурија и фарма али се неки акти и уговори не могу баш тек тако газити копитама. А да би се некога као Човића деинсталирало потребно је и медијску кампању провести, припремити терен итд. Нормално да нећеш то сада радити већ кад дође до неког већег неуспјеха.

Те приче како су Човић и Андреј блиски те ово те оно, површне су. То је брак из интереса гдје нико никоме докраја не вјерује.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Kakvi ministri, takvi i ostali kadrovici, pa i Ćoki. Najobičnije podguzne muhe-muhe, a Ćoki se vrlo lako može, da ga se hoće, odstraniti iz kluba. Kao i Duloa. Zavrneš dotok, ode Telekom, ode DIVA, pa ti Ćoki ponovo od svojih para vrati JaoSiga Mileta, Popoviće, Fiću, Baticu i ostatak eminentnih košarkaša.
Najgori spin na svijetu je kako je Čović nešto šatro samostalan i nekome u vlasti nešto smeta pa bi ga oni otjerali. A za to vrijeme Mekel i Nastić u odijelima sjede na tribinama, platica kaplje, tjeraju se i dovode EL igrači.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Либурнија »

Претешко је то штиво и проблематика за тебе, препоручујем ти "Медвједа Брунду", "У свијету медвједова и лептирова" или тако нешто. А и смирујуће је за живце.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

To ti onima koji te nisu vaspitali čitaj i tako im se obraćaj, pošto vidim da vam svijest i intelekt i jeste na tom nivou koji si meni predložio.

Poyy.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 15 коло Будућност - Црвена Звезда

Post by Либурнија »

Ko o cemu, Laki o vaspitanju. :dope:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked