АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by Ганац »

Либурнија wrote:
МоСа ВерСе wrote:
Ганац wrote: Tako je, od 4 ligaških mečeva (ABA i KLS) i kup mečas mi smo dioobijali 1 do 2 meča u ne baš bitnom delu sezone ili jedan u kupu i nakon toga u plej ofu jednu ili maks dve tekme...ovo što nam se dešava ove godine sa Cedom je u oba ligaška meča smo izgubili na jedan posed, i to nije nikako dobro, mene, ponavljam njihova igra mnogo podseća na naše prošlogodišnje školovanje protivnika.
I tu nema prizivanja loše karme, to je fakat a samo su Čo i Ra ti koji prizivaju loš scenario, veruj mi.
Biću najsretniji da me na kraju sezone demantuju (jer ja sam ipak samo matori, odrtaveli navijač).
Чова и Радоња су се својски потрудили да нам клуб више личи на железничку станицу него на место где се нормално ради са нормалим бројем људи и прави резултат. Грешке које су направљење су сада исправљене у ростеру и чека нас три месеца уигравања до почетка плеј офа. Имаћемо доста времена за уигравање и сад остаје још да Радоња уигра момке. Знаш шта мене брине брате? Сујета да ће оставити Лазу да игра бесконачно дуго и да ће мерцедес који имамо држати у првој брзини. Или ти, мора да се прилагоди новонастолом тиму и да схвати да нам грантна одбрана није толико гранитна као претходне сезоне, а опет има људе које није имао прошле године да су убитачни на оба дела терена.
Ниси ти матора дртина, него се свашта дешавало у нашем вољеном клубу па се сви боје прошлости.
Ја се не бојим јер су проблеми решени у току и сада иде да се диже фрма. И у још нешто сам уверен: На 100% спремности Звезде, сокића и Подгоричана, редослед је следећи: Звезда, Цедевита па Будућност.
Иначе, мене Цедевита више подсећа на нас када смо у овом делу сезоне газили све пред собом. А однос снага ћеш најбоље видет' по пласману у топ 16.
No Covic i Radonjic su isto tako zasluzni za zatvoren roster u augustu prosle sezone, za triplu krunu, milionsku zaradu od Kaline i Bobija, za 2 uzastopna TOP 16 EL. Jbg, svijet nije crno-bijel kako god to shvatili.

E sad, ove sezone je odjednom totalno bitan skor u ligaskom djelu ABA a prosle godine je skor u istom djelu takmicenja bio “debilno jurenje nebitnog rekorda“. I tako...
I to ih abolira od brljanja u toku ove sezone?
Nije bitno obarati rekorde u regularnom delu, ali nije potrebno ni gubiti u neizvesnim završnicama od direktnog konkurenta.
Čo i Ra kad urade dobro, pohvala, kada pogreše pokuda, zašto gurati greške pod tepih...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Ganac, apsolutno si u pravu. Zato sam postavio pitanje zašto toliko potenciranje Olimpije, Igokee i Cedevite, a minimiziranje Reala, Himkija i Bajerna.
Pazi. Radonja i Čović su krivi za neke stvari. Jedan za rezultate u nekim utakmicama, drugi za pogrešno dovođenje igrača zajedno sa Radonjićem. I mislim da nećeš naći nikoga na forumu da to nije pomenuo. Ali samo smeta ovo prvo što sam naveo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by tsva »

dacha od bosne wrote:
tsva wrote:
Sone wrote:A Igokea, Olimpija, Buducnost? :P
pogledaj njihove rostere

takvi porazi su ovde uspeh
Da li su uspeh pobjede protiv Reala, Himkija i Bajerna? Shvatam da ti se ne sviđa što gubimo, ali zašto uvijek, ali baš uvijek potenciraš samo ono što je loše? Mislim, ok...to je tvoje pravo, ali nikako da čujem bilo šta pozitivno od tebe, kao da to pozitivno uopšte ne postoji. A siguran sam da nisi toliko negativan koliko to kroz tvoje postove izgleda.
Pobede kod kuce nisu podvizi. Pobeda u Minhenu je podvig ostalo je dobar rezultat Svaka pobeda je uspeh bez obzira na protivnika. Igokeu i Olimpiju smo morali dobiti i bez trenera. Kad vodis citavu utakmicu i izgubis na kraju i kad se to ponavlja onda je problem. Ali ako nam se ovo desi kad bude najvaznije jer se majstorica igra u Zagrebu ili Titogradu sta onda? Bice krive domacinske sudije i tako...
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

Ганац wrote: I to ih abolira od brljanja u toku ove sezone?
Nije bitno obarati rekorde u regularnom delu, ali nije potrebno ni gubiti u neizvesnim završnicama od direktnog konkurenta.
Čo i Ra kad urade dobro, pohvala, kada pogreše pokuda, zašto gurati greške pod tepih...
A ko to i gdje ih abolira i gura greske pod tepih? I ko je to ikada radio na ovom forumu? Samo ne volim jednostranost, pogotovo ne fanaticnu.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

@tsva: Pobjede protiv Reala i Himkija nisu podvig??? Mislim, jes' ono....mi smo des' puta jači od njiha. Oni su ba buranija za nas. Mislim, daj barem malo ozbiljnosti.
Stoji da smo Olimpiju i Igokeu morali da dobijemo, ali i sam kažeš da trener nije bio potreban za tako nešto. Pa što onda igrači ne dobiše? Da budem jasan, radonja je kriv za te poraze, ali sačekaj, mrtvi se broje na kraju.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

Naravno da su pobjede protiv Reala, Himkija i Bajerna podvizi em sto su Real i Himki ale em sto im je pobjeda trebala za prolaz, em sto Bajern ima na klupi Pesica kojem je takodjer bio u igri prolaz a i trenerska ala je naspram Radonje (sto ovaj put nije potvrdio). A sve to su podvizi i zato sto smo imali skracenu rotaciju i sto smo od Minhena nadalje vaskrsli iz pepela. I ovdje ne vidim smisao diskusije osim patkometrije i kaprica.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by tsva »

dacha od bosne wrote:@tsva: Pobjede protiv Reala i Himkija nisu podvig??? Mislim, jes' ono....mi smo des' puta jači od njiha. Oni su ba buranija za nas. Mislim, daj barem malo ozbiljnosti.
Stoji da smo Olimpiju i Igokeu morali da dobijemo, ali i sam kažeš da trener nije bio potreban za tako nešto. Pa što onda igrači ne dobiše? Da budem jasan, radonja je kriv za te poraze, ali sačekaj, mrtvi se broje na kraju.
ako ne odbranimo evroligu i zavrsimo u kupu lilijane ronketi onda ce biti kasno za brojanje mrtvih
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

tsva wrote:
dacha od bosne wrote:@tsva: Pobjede protiv Reala i Himkija nisu podvig??? Mislim, jes' ono....mi smo des' puta jači od njiha. Oni su ba buranija za nas. Mislim, daj barem malo ozbiljnosti.
Stoji da smo Olimpiju i Igokeu morali da dobijemo, ali i sam kažeš da trener nije bio potreban za tako nešto. Pa što onda igrači ne dobiše? Da budem jasan, radonja je kriv za te poraze, ali sačekaj, mrtvi se broje na kraju.
ako ne odbranimo evroligu i zavrsimo u kupu lilijane ronketi onda ce biti kasno za brojanje mrtvih
Ok, ali do odbrane evrolige ima još utakmica i utakmica. Znači, polako. Isto tako može da se desi da EL ne da 1 direktno mjesto ABA-i i onda sve pada u vodu, pa će biti sasvim svejedno da li smo u kupu lilijane ronketi ili u kupu marinka rokvvića.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by МоСа ВерСе »

Liburnija, ako si me pažljivo upratio, a verujem da jesi, primetio si da meni nije bitno mesto u ligaškom delu nego da kidamo kad dođe plej of. Evidentno je da retko kad igramo sa punim gasom ABA ligu što mi daje za pravo da verujem da ćemo zategnuti kad bude bilo najpotrebnije. Razlog za to je što sam video kako smo odigrali Evroligu od Bajerna u Minhenu.
Takođe, kritikujem stvari ne na način dža ili bu, nego onako kako jeste. Izgubili smo stabilnost tumbanjem Sofa, Mekela i Tompsona, ali smo zato doveli Micića, Milera, Kinzija i Štimca. Ili ti, greške su ispravljene. Sad ide da se tim uigra i udri u polufinalu i finalu. Nebitno ko ima prednost domaćeg terena jer je Pionir ove godine mesto gde nešto ne štima. Na nekim sahranama je veselije nego na našim utakmicama. Haman je to puno 'košarkaških stručnjaka' koji misle da su kupovinom karte ili sezonske Bogom dati da vode utakmice i komentarišu. O pljuvanju trenera, to samo kod nas ima.
Znači, verujem u ovaj tim, verujem u Radonju, tu i tamo napišem kritiku. Kidali smo mi u ligi pa smo jeli trice u plej ofu, sada očekujem drugačiji ishod. I ostaje da se vidi samo za to mesto u Evroligi a ne izbacujem ni mogućnost dobijanja A licence.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by srbin sk »

Ukratko, ovu utakmicu, na ovaj nacin, Radonjic nije smeo da izgubi. Em smo bolji roster, em je tok utakmice isao nama u prilog. Nismo znali sta cemo sa zonom, nismo mogli da damo loptu na centar, sablon sa Lazicem nije uspeo. Cak mislim da u zavrsnici trebao da igra sa Stimcem umesto sa Cirbesom. Dva vodeca beka ne mogu da pogode ciste trojke. Odbrana na Pulena pukla. I milion drugih stvari. Tezak poraz. Bas tezak.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

MoSa

Samo se ti opusti, bio si mi samo inspiracija za osvrt. :kotlic:
МоСа ВерСе wrote:Nebitno ko ima prednost domaćeg terena jer je Pionir ove godine mesto gde nešto ne štima. Na nekim sahranama je veselije nego na našim utakmicama. Haman je to puno 'košarkaških stručnjaka' koji misle da su kupovinom karte ili sezonske Bogom dati da vode utakmice i komentarišu. O pljuvanju trenera, to samo kod nas ima.
:whistle:

@srbin sk

Svaka ti je na mjestu.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: АБА лига, 18. коло Црвена Звезда - Цедевита

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:@tsva: Pobjede protiv Reala i Himkija nisu podvig??? Mislim, jes' ono....mi smo des' puta jači od njiha. Oni su ba buranija za nas. Mislim, daj barem malo ozbiljnosti.
Stoji da smo Olimpiju i Igokeu morali da dobijemo, ali i sam kažeš da trener nije bio potreban za tako nešto. Pa što onda igrači ne dobiše? Da budem jasan, radonja je kriv za te poraze, ali sačekaj, mrtvi se broje na kraju.
Taj isti Himki, pobedi CSKA, to je strahovito dobra ekipa koncipirana da ode na F4, tako da jeste bez obzira što se igralo u Piooniru velika stvar pobediti takvu ekipu, Real je def u velikom padu forme, ali je Real.
Ali ne samo mečeve koje smo gubili (Olimpija, Dodikea), oni su produkt loših rešenja struke te se 5/6 igrača prviše troši na EL tekmama i posle nisu ni za klupu u ABA ligi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked