АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Danas od 17 časova u Stožicama, naš košarkaši igraju protiv Olimpije. Vidjećemo koliko su ova 3 poraza ostavila traga na njima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by tsva »

super smo poceli
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by srbin sk »

Isto smo i zavrsili. Lose
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Nevjerovatno koliko nelogičnih, da ne kažem glupih poteza, bezidejnosti.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by Beara_Vladimir »

Pobeda jeste važna, pre svega na psihološkom planu, ali neke stvari u našoj igri su zabrinjavajuće. Bezidejnost, na prvom mestu. Naši plejmejkeri nisu baš sinonim za kreativnost. Druga stvar su centri. Najveći problem je odrana dok je Štimac na parketu. To su dve ključne pozicije (plej i centar), a mi tu imamo igrače koji, bar za sada, ne pokazuju da mogu da iznesu ono što se od njih očekuje. Ako hoćemo da odbranimo titulu prvaka ABA lige mi moramo iskoristiti sav potencijal koji imamo. Tu pre svega mislim na Gudurića, Kinzija i Milera. Radonjić mi nikako nije jasan u nekim stvarima. Ne razumem zbog čega toliko insistira na spuštanju lopte Cirbesu, kad to gotovo nikada ne daje rezultat. Sa druge strane, nema nijedne jedine akcije za Milera. U pojedinim trenucima deluje skroz izgubljeno na terenu, imamo te žute minute koje Radonjić ni TO ne može da prekine.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by Ганац »

Osnovni problem naše bezidejnosti (malokrvnosti) u igri jeste Radonjić.
Ako imaš plejeve koji ne mogu da iskreiraju nešto, pa na treningu uvežbaj 4/5 kombinacija, a ne samo 5 dole a ovnovi ni da pomisle na neku varijaciju, zastanu sa driblingom i lopta mora Zebri, bez obzira na njegovu poziciju, da li je uspeo da izgradi poziciju ili su mu na leđima dvojica, da li jena kapici ili pod obručem ili u ćošku, ne tu se ne razmišlja, lopta ide na centra po svaku cenu.
Dobra stvar je da plejevi slušaju Radonjića, loša da imaju samo to: 5 dole.
Strahovit pad u igri Jovića, i Radonjić je to konačno video, Micić je mnogo konkretniji trenutno.
Simonović neko reče dok nije potpisao nešto je i igrao, ubadao trojke i preko ruke, od kako je potpisao ne postoji ni na jednoj strani terena,a za večerašnje bacanje peškira bi mi leteo odmah u svlačionicu i posle toga peške za BG (sa Radonjom).
Utakmicu nismo dobili što smo dobri, prvo se pomislilo gotovo na +15, zatim se uvukao strah na +4 kao da igramo protiv GSW a ne Olimpije. Da je Lešić odigrao do kraja tu 4/4 sumnjam da bi mi dobili, zapravo bi, dobili bi po ***ci...
Znači nismo dobili što smo dobri, već što je Olimpija raspad.
Posebno me frustrira kada igrač sam u ćošku uz sve vreme ovoga sveta uspe da promaši za tri, koliko smo otvorenih šuteva promašili, a na drugoj strani vrlo lako nam odbrana puca.
Jedino mi je palo na pamet da ih Radonjić opet maltretira sa pojačanim treninzima jer toliku beskorisnost Lazića do večeras nisam video, spor u odbrani, nekako nije "našpanovan" i nema neke odbrane, takođe i Jović, i on ne može ni stolicu da sačuva trenutno a Leš je Mileru konstanrno pravio probleme.
Štimac mera beskorisnosti u odbrani, a večeras je to bilo bar 10 jedinica Štimac, jbt njega školovao onaj poprilično sirov Letonac, strašno koliko je Štimara loš.
Sve u svemu, ne bi mi se oni vratili klupskim prevozom, već bi se morali vratiti u sopstvenoj režiji na trening "zornjak", na sabaha oko 7 sati.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Меч смо добили на оних пет узастопних тројки крајем треће четвртине. Све остало није за спомињање. Мислим, похвално за спомињање. Опет смо испустили огромну предност и замало да нам се обије о главу.
Иначе, добио сам инфо да је Радоњић појачао са тренизима и да је то наводно последица лошијих партија нашег тима. Остаје ми да се надам да је ово тачн јер тренутно изгледамо као брод без кормилара на бурном мору, па како ветар дува, тако нас и носи.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by Ганац »

МоСа ВерСе wrote:Меч смо добили на оних пет узастопних тројки крајем треће четвртине. Све остало није за спомињање. Мислим, похвално за спомињање. Опет смо испустили огромну предност и замало да нам се обије о главу.
Иначе, добио сам инфо да је Радоњић појачао са тренизима и да је то наводно последица лошијих партија нашег тима. Остаје ми да се надам да је ово тачн јер тренутно изгледамо као брод без кормилара на бурном мору, па како ветар дува, тако нас и носи.
Upravo to sam i ja pomenuo u prethodnom postu i prošle sezone smo se mučili u ovom periodu a kasnije smo bili brutalni.
Međutim mi smo prošle sezone i pored toga rutinirali protivnike, što sada nije slučaj (ABA liga).
Ono što je meni zapalo za oko jeste bacanje peškra Simona ( da li će to Radonja da sada pegla) i Jovićevo izvođenje iz igre i zaboravljanje istog na klupi.
Takođe mi je zanimljivo čekanje Radonje da se igrači na terenu sami izbore sa problemom u igri, da li je to verovanje njih ii jednostavno baguje ne znam, ali sve jedno je opasna kocka.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Не знам Ганац, то ваљда само Радоња зна. Ове године сам одгледао пар предобрих партија у Евролиги и верујем да зна шта ради. Мада тренутно изгледа као трагикомедија.

Иначе, још једна дефанзивна рупа нам је у последње време и Цирбес. И он је у кризи. Испадамо бољи са Штимцем у последње време сем оне друге четвртине против Фенера. А сви знамо колико је Штиме лимитиран.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by Dafi »

Auuu Mosa sta si rekao :shock:
Stimac je u odbrani komican. I ja sam primijetio pad igre Zirbesa u odbrani ali jos uvijek ne pravi blokove svojim igracima u odbrani.
Ovo postaje pomalo iritirajuce da se svaka utakmica strepi u poslednjoj cetvrtini.
Izuzetno losa igra u poslednje cetiri utakmice i ovu protiv Olimpije smo dobili jer smo kvalitetniji.
Zelim da vjerujem da je ovo samo mala kriza i da Kinsi nije doveden da bude rezerva Lazicu!
Jovicevih nekoliko blistavih utakmica naravno nisu slika pravog Jovica jer je Jovic prilicno limitiran plej. Ono u Minhenu je bilo jednom u deset Godina a mozda i rjedje.
Zanimljivo je da kad povedemo sa velikom razlikom onda pokusavamo da utakmicu privedemo kraju.Pocnu se pozivati akcije s klupe,igraju se duzi i sporiji napadi...a mi ocito neznamo tako da igramo.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: АБА 19. коло: Олимпија - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Dafi wrote:Auuu Mosa sta si rekao :shock:
Stimac je u odbrani komican. I ja sam primijetio pad igre Zirbesa u odbrani ali jos uvijek ne pravi blokove svojim igracima u odbrani.
Због овога сам напоменуо то што сам написао а не да је штимац бољи одбрамбени играч од Цирбеса...
U poslednje 3 utakmice ABA lige sa Stimcem imamo +28, a sa Cirbesom -12, jer potonji niti brani centre koji se izvlace na poludistancu/trojku, niti predstavlja bilo kakav faktor u zastiti obruca, u odbrani pika ispada kao iz voza i radi uzasan recover, a nema ga ni na defanzivnom skoku. Daleko od toga da je Stimac ista bolji u tim segmentima, al' on je i bolno limitiran fizikalijama, dok Cirbesu ama bas nista ne fali: dovoljno je snazan, agilan i skocan, ima odlican dohvat, raspon ruku 222 cm...
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Locked