Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

Nakon pobjede protiv Metalca u ABA ligi, kao i prethodnog trijumfa u sred Atine, protiv zelenih zečeva, košarkaši Crvene zvezde u petak igraju veoma važan duel protiv španske Unikahe.
U ekipi Unikahe igraju i dva "bivša" zvezdaša - Nedović i Nelson, koji će sigurno pobrati gromoglasni aplauz na početku meča, ali se nadamo da neće doprinjeti igri Unikahe.
Najveća prijetnja nam dolazi od Kuzminskasa, Vaskeza i Hendriksa, kao i to da na svojoj klupi imaju vrsnog i iskusnog trenera Plazu.

Meč se igra u petak od 20 časova u hali Pionir.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by МоСа ВерСе »

Moramo nekako da se potrudimo i sprečimo ofanzivni skok Unikahe. Očelujem da se ovo dobija na jaku odbranu, mada, sudi Lamonika. Mora Cirbes da vodi računa kako postavlja blokove jer je živčo u poslednje vreme. I moramo da igramo dobar napad, Vasa mora bolje uz standardno dobrog Jovića. Daviti im plejmejkere pošto nisu magija i sprečiti dobar protok lopte. Moći ćemo da branimo pik ispod bloka pa nek Nelson šuta. Videćemo hoće li Plaza koristiti više Nedovića jer će tim morati da gađa bolje trojke...

Blagi smo favoriti, ali moramo da igramo dobro. Uzdajmo se u grotlo Pionira i našu dobru partiju. Inače, ovo je utakmica koja se preskače na kladionici.

Napred Zvezdo tebe bodrim ja! :zastavaGRB: :zastavaDS:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

Iskreno, ja kada gledam njihov roster ne izgledaju nešto opasno, ali rezultati govore suprotno tome. Očito je Plaza uspio da posloži kockice i da iz ove ekipe izvlači maksimum. Potencira se njihova pobjeda protiv CSKA, i to definitivno jeste veliki skalp, ali vidim da je sinoć Kuća lagano zgazila taj isti CSKA.
Mi moramo imati dobre plejeve ako želimo da ostatak ekipe odigra kako treba, plus da nam duel KK (Kinsi-Kvinsi) bude na nivou.
Posljednje naše utakmice, a posebno ona u Atini, govore da možemo odigrati kako treba. Sada je to "samo" potrebno sprovesti u djelo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by Ганац »

Oni će nama pokušati da spreče pik igru i braniće šutere (bar to nije teško skautrati kod nas), Jovića će puštati i ići će mu ispod bloka, a takođe verujem da će pokušati sa udvajanjima, pogotovo presingom na prenos lopte i usmeravanjem ka bočnim stranama, gde je lakše izvesti udvajanja i teranje pleja na grešku (oduzimanje lopte). Mi jako loše reagujemo na presing, do duše sada kada imamo TKa u timu sve to može da izgleda lako rešivo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dr. Gonzo »

Ja sam uzivao u ovoj utakmici, nijednog momenta mi nije palo na pamet da cemo izbrljaviti nesto i prosuti ono sto je trener hteo, a igraci sproveli u delo svojim pristupom i borbenoscu. Fenomenalna utakmica, koja daje naznake, kako bi mi trebali da izgledamo kad se bude lomila sezona.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

Kako smo odigrali, za to ima samo jedna riječ...FANTASTIČNO. Na početku smo imali problema sa defanzivnim skokom, ali poslje toga je sve bilo na vrhunskom nivou. Vidi se iz aviona da je Kvinsi u padu forme, ali i sa takvim Kvinsijem, mi dobijamo, što je velika stvar.
Ni Kinzi nije napadački briljirao, ali je defanzivno odigrao odlično.
Radonja...ma bravo kouč...tako se to radi.
Rastemo kao ekipa i polako idemo ka višem cilju, a to je Top8. Možemo mi to ove godine. ne smijem ni zamisliti šta bi bilo da je Bobi u ovoj ekipi. Mislim da bi razbijali u svakom pogledu.
Sada nam slijedi možda i najvažniji i najteži susret sa Lokomotivom. Fener ne računam jer je prejak, ali sa Lokosima se može odigrati i ako dobijemo, ja sam siguran da idemo u Top8.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by Ганац »

Moj najjači utisak sa večerašnje utakmice je lazina igra i vođenje utakmice od strane Radonje, jedinu zamerku imam na zagrađivanje reketa.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

Laza je odigrao fantastično. Inače, odbrana na Kuzminskasu je bila fenomenalna.
Unikafha je do ove utakmice bila najbolja defanzivna ekipa, ali mi smo ih urnisali. Stvarno fantastična utakmica.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by Ганац »

Čova na kraju utakmice trlja ruke, kao Kir Janja: evritji, evritji...skuplja i računa...
Stvarno, mi treba da budemo zadovoljni ovim učešćima u F16 i borbom protiv mnogo bogatijih klubova, uživajmo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dr. Gonzo »

Ганац wrote:Čova na kraju utakmice trlja ruke, kao Kir Janja: evritji, evritji...skuplja i računa...
Stvarno, mi treba da budemo zadovoljni ovim učešćima u F16 i borbom protiv mnogo bogatijih klubova, uživajmo.
:R
sad bi trebao da uletis sa nekim gifom Keba Krabe i zelenih novcanica ... :lol:
sunce
Новајлија
Posts: 2
Joined: Fri Feb 06, 2015 7:53 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by sunce »

Vecerasnja pobjeda je pokazatelj kako to izgleda kada postoji sistem! Da li je sada svima jasno sto bi se dogodilo da smo prije 2god smijenili Radonju!? Veceras su mec izvukli "nebitni" igraci Simonović,Jovic,Guduric,Lazic... Sto samo govori da imamo 12 igraca spremnih da uvijek daju maksimum. Sada preostaje da odigramo na "ludilo" i dobijemo Lokomotivu jer tom pobjedom cetvrtfinale postaje realnost!


Zvezda je zivot ❤️
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by Dafi »

Zaista fenomenalna pobjeda koja u principu nije dolazila u pitanje.
Iritiralo me Millerovo nezagradjivanje igraca i Miciceve izgubljene lopte ali nemogu svi biti perfektni.
Miller je u padu forme ali se vidjelo da je povrijedjen i da se teze krece nego inace. Jos jedna stvar tu je sada Kinzi na kog ide mnogo lopti(za moj ukus i previse) i zato Miller nema ulogu kao prije Kinzijevog dolaska.
Sve cestitke svima!
Херц.корпус
Новајлија
Posts: 12
Joined: Sat Jan 03, 2015 2:37 pm

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by Херц.корпус »

Братски поздрав из Херцеговине...као некад у војничким писмима....
Сво хејтовање игре и вођења екипе од стране Радоњића и Човића, које је било присутно на форуму, вечерас је пало у воду. Радоњић је одлично припремио и водио екипу. Тачно оно што је треба је урадио. Одбрана на високом нивоу, напад више него коректан. Једина замјерка је, по мени, недовољна, у појединим тренуцима, концентрација у одбрани. Али то је гледање длаке у јајету.
Екипа се добро посложила и по мени је јако важно да неко искочи, вечерас су то били Симоновић, Лазић, Гудурић...прошлу утакмицу је био неко други...против Локомотиве одиграће трећи.Имамо одличну екипу и вјерујем да можемо још боље.....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Четврто коло ТОП 16: Црвена звезда - Уникаха

Post by dacha od bosne »

sunce wrote:Vecerasnja pobjeda je pokazatelj kako to izgleda kada postoji sistem! Da li je sada svima jasno sto bi se dogodilo da smo prije 2god smijenili Radonju!? Veceras su mec izvukli "nebitni" igraci Simonović,Jovic,Guduric,Lazic... Sto samo govori da imamo 12 igraca spremnih da uvijek daju maksimum. Sada preostaje da odigramo na "ludilo" i dobijemo Lokomotivu jer tom pobjedom cetvrtfinale postaje realnost!


Zvezda je zivot ❤️
Prije svega, dobrodošla :)

Zaista je jako važno da ostavrimo kontinuitet bez obzira ne neke padove koji su sastavni dio sporta.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked