21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by garnett »

znaci nije povredjen?
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by tsva »

dacha od bosne wrote:
tsva wrote:Pisem kad sam u stanju da gledam utakmicu. Ne pisem kad ne gledamu utakmicu jer nemam sta da pisem. Mi smo izgubili derbi od grupe gradjana koja nam je dalal 86 poena. Nema arsina koji to moze da opere.
Buraz, iskreno sumnjam da neke utakmice u kojima smo pobjedili nisi gledao. Mislim, opet ne opravdavam ovaj poraz, ali mrtvi i živi se broje na kraju. Nama je cilj titula, a ona je još na dohvat ruke. Ovaj poraz boli, ali bolile su mnoge godine prije.
mozes da sumnjas koliko hoces. Uglavnom kad se igra evroliga radim pa mogu da gledam jednu cetvrtinu ako pocne u 20h. Danas sam gledao prvo poluvreme i drugo usput koliko sam mogao a bolje da nisam. Prije su oni bili jaci pa nije bolilo. Da je obrnuto bilo bi 50 razlike. Ne znam kako nam je titula na dohvat ruke kad obe serije igramo kao gosti a Cedevita nas je olesila oba puta a Buducnost rutinski u Titogradu. Radonjic ni u Beogradu protiv Cibone sa dva igraca koje su tada imali nije uspeo da ostvari ucesce u Evroligi.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by tsva »

МоСа ВерСе wrote:Tsva, da li to znači da bi ti, kada bi vodio Zvezdu, pobedio ovu grupu građana ( što je smešno reći, ali tebe citiram )?

PS - Ko god u našem kopu da je poveo za Džikića 'svinjo debela' je maloumnik.

Za ovu grupu gradjana ne treba trener. Primili 86 poena od OS "Vladimir Nazor" jebote koja je priznaces za nijansu slabija od Reala, Himkija ili Unikahe. Sramota.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by МоСа ВерСе »

Nije istina da bi nas dobili 50 razlike, a znali smo ih ovako i mi pobediti. No nebitno je to. Ostaje gorak ukus, ali za Abu mene zanima samo play off tako da ću ovaj poraz da zaboravim ako dobijemo Lokomotivu, mada smatram da su bolji od nas. No, i mi smo bolji od Partizana pa se desio bag.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by nyc »

Večeras smo protiv sebe imali izuzetno napaljenog protivnika kojeg je bodrila gomila izuzetno napaljenih ... hajde, da kažem, "navijača".
Ta "napaljenost" je nešto što novinari imaju običaj da nazovu "psihološkim faktorom". Koliko god da to zvuči budalasto, ima tu nečega. Još kako!
Zna ta napaljenost da bude šesti igrač, "faktor X" itd. I mi je imamo u Evroligi. Dodju Delije, napune Pionir i naprave ludnicu . Umesto objašnjenja, pozvaću vas da ponovo odgledate onih nekoliko sekundi pre početka utakmice CZ-Unicaja, gde Admiral Nelson sa neskrivenim ponosom, smeškom i divljenjem prati urnebes dok traje intoniranje himne Evrolige . TO JE TO!
ALI! Šta ćemo kada igramo ABA ligu? Kad škripa hebenih patika nadjača ionako nepostojeće navijanje "naših?? I tako iz utakmice u utakmicu??
Voleo bih da jednom neko napravi ozbiljan intervju sa našim strancima - Zebrom, Kvinsijem, Kinsijem... - i da ih pita, kako se osećaju kada, nakon ludnice protiv Reala ili Himkija, izadju na parket protiv Metalca, ili Krke, a u Pioniru jedva dve iljade duša? Dve iljade koji grickaju semenke, razgovaraju telefonom, tu i tamo opale poneki selfie...?
Faktor X?
Aha, oće to...

Elem, ako nema konstantnosti u "napaljenosti" i u "atmosferi" - usudjujem se reći, nema konstantnosti ni u igri tima!
Posle svake EL utakmice dolazi TEŽAK PAD u ABA utakmicama. TE-ŽAK! Nema navijanja, nema "napaljenosti", ma NEMA NIČEGA, BRE!

ALI, mi (koji, bre "MI", da vas pitam??? ) i dalje ZAHTEVAMO rezultate, pobede ... sa sve škripom patika!
Ja ne znam kako vi, narode, ali da sam ja igrač, ili kojim slučajem trener - Radonjin dubler - nemam pojma u čemu bih našao inspiraciju... motivaciju... ciju... iju... ju... u... ?
Koji su to bre ekstremi??? Od probijanja zvučnog zida u Pioniru, u Evroligi, do četres minuta ćutanja protiv nekog osrednjeg ABA ligaša, takođe u Pioniru ???

Grobljancima je utakmica protiv nas ne samo "derbi", nego vrhunac sezone, klimaks klimaksa, vrh vrhova! A nama? Pa, jedna od "onih ABA utakmica" - nikako ni prići EL!
Nema tu ni napaljenosti. Ni atmosfere. Ni navijanja. Ma, NEMA NIČEG BRE!
Da bude još gore, nema ni nekog uloga. Bljak.

Ali, neki medju nama i dalje očekuju, ma ZAHTEVAJU, bre!
Zbilja?
Ovo ću vam ja reći:
Sve dok Crvena Zvezda bude igrala ABA ligu uz škripu patika NIKO neće imati pravo da ovim momcima zameri nedostatak "motiva", "napaljenosti" i sl. ! NIKO!!
Podseća me ovo na, "koliko para - toliko muzike".
U prevodu, "koliko navijanja na tribinama - toliko i napaljenosti na parketu".

ZATO!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by tsva »

isto kao sto mi svaki dan pronadjemo motivaciju da ustanemo i odemo na posao
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by Dennis Rodman »

Nije Partizan tako loš kao što se doskora činio, ali mi kao Evroligaška ekipa smo ovo u jednom trenutku trebali da stisnemo i prelomimo. Kad vidim Mileru facu, utisak je da bi radije bio u krevetu i odmarao. Mnogo cijedi Evroliga, do krajnjih granica.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Meni se najviše čini da Mileru nedostaje njegova djevojka.

Tsva, za mnoge stvari si u pravu, ali za neke brate nisi, pa to ti je. Naravno da je ovo sramotan poraz, ali izgubili smo i prošle godine u regularno dijelu ABA lige na njihovom parketu uz neke legendarne izjave Bobija, gdje se moglo zaključiti da smo ih čak i pustili radi interesa srpske košarke (a o tome se baš onako raspravljalo i pričalo), pa me zbog dobrih odnosa Čove i Pekovića ne bi čudilo ni da je sada isti slučaj. Ne dao mi Bog da ovim želim da pravdam poraz. Još uvijek sam bijesan, ali vjeruj mi da me ništa ne bi začudilo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by Dennis Rodman »

Mislim da ne trebamo dopustiti emocijama da nas vode baš tako daleko :) To što Miler ne može da pogodi trojku jer je izduvan, a što njima upada sve jer su krajnje napaljeni, teško da su indikatori namještanja. Nije prvi put da smo neprepoznatljivi u ABA nakog EL. Pa tresnu nas Igokea u po Beograda. Nama se to desilo ni prvi, ni drugi put, a oni su doveli vrlo kvalitetnog trenera koji je preokrenuo situaciju kod njih. Juče su bukvalno iskoristili sve što imaju do maksimuma.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Slažem se...nisam ja ovo baš preozbiljno mislio, ali negdje u podsvjesti imam tu informaciju da se neke stvari rade radi interesa srpske košarke, mada mene partizanke ne interesuju ni u kom smislu i ako je kojim slučejem to tačno, meni je ogavno da mi razmišljamo o njima. Ipak, ova tema zadire i u neke političke vode pa ja ne bih dalje o njoj ovdje, ali nije da je baš bezazlena, posebno zbog onoga što trenutno slijedi u Srbiji, a to su izbori. Ali, neka ostane na rekla-kazala priči.
Mi smo sinoć imali katastrofalan šut za 3 i katastrofalno branjenje njihovih plejeva. Onaj Vilson nam se nadavao koševa koje nikada neće više dati na onakav način. Odbrana nam je bila neprepoznatljiva i nekako smo olako propustili 2x po 9 razlike.

Ipak, što neki kažu, osvajanje ABA lige je prioritet i ja vjerujem da je ova ekipa kadra da to uradi, bez obzira na prednost domaćeg terena Cedevite i, ako Bog da, Budućnosti.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Mali Mujo kren'o, al' se nije okren'o :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SrHcbino2uU[/youtube]
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by Dafi »

Juce nije bilo nikakve skripe patika pa samim tim nerazumijem ovu pricu o motivaciji. Drugo,kakvu motivaciju imaju igraci Lokomotive,Himkija...gdje i u EL skripe patike i zvrje poluprazne tribine. Znaci li to da oni niikog netreba da pobijede i da je to opravdanje?
Dacho,Partizan prosle godine i ove nemaju nikakvih dodirnih tacaka. Ova ekipa je sigurno 40% slabija nego proslogodisnja sto pokazuje i mjesto na tabeli.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

@dafi: znam da nemaju. Po svim parametrima mi smo ovo morali da dobijemo. Imali smo čak i dva puta 9 razlike. Zašto nismo, nije ni meni jasno, jer smo bolji za svjetlosnu godinu od njih.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by Ганац »

Krivo mi je jer smo bolji, krivo mi je jer su nas prebili (oni su pravili čvrste faulove ne dozvoljavajući dodatni koš, a mi smo uglavnom njima dozvoljavali taj +1), krivo mi je jer smo izgledali kao grupa građana (nije bilo strane pomoći, slaba komunikacija), krivo mi je jer Partizan jeste loš, ljut sam bio a i sada sam ali ipak zamislite te igrače i kako je njima.

Ne znam zašto smo tako loše odigrali ali sam ubeđen da naši igrači takav ishod nisu želelli, ubeđen sam da se sada ponovi utakmica da bi ih odvalili, igračima i treneru treba podrška,ljudi su od krvi i mesa, nekada ni nama nije do posla i otaljavamo ga, svesno ili nesvesno, nekada taj *ebeni bioritam nije na našoj strani.
Krivo mi je što su neki igrači mislili kao i ja, da samo ako se čudo desi oni mogu da pobede. Jbg desilo se čudo, oni su pobedili.
Dobra stvar jeste što su samo učinili sebi medveđu uslugu ovom pobedom i ponašanjem nakon nje (igrači Partizana) tako da ovom timu neće biti potreban ni Ra na sledećoj utakmici.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло АБА лиге: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Stoj, jarane, kud si bolan kren'o?

Image

DANGUBA, HVALA TI ZA OVO !!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked