5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by МоСа ВерСе »

Изгледа да се ова победа подразумевала чим смо и даље на првој страници. :)
Међутим, овај тим Локомотиве је бољи од нас, чак су и кладионице давале благу предност Русима иако се играло у Пиониру што много говори о снази руског тма. Зато је ова победа огромна јер је пре свега Дејан одрадио фантастичну припрему утакмице, изанализирао све до последњег детаља а Барцокас није. Одбрана коју форсира Дејан је још једном доказала да је делотворна када се доделе специјални одбрамбени задатци. Удавили смо Кузминскаса прошли петак, сада Дилејнија. Оставили смо им отворене шутеве за Синглтона и рендолфа, остале шутере смо гушили максимално што је резултирало да гађају лоше. Напад нам је био скоро па врхунски. Имали смо две етапе од по три и по минута без поене и то једино није ферцерало.
Сад иде Дарушафака и можда најтежа утакмица до сада. Немају победу, спортисти су и кидисаће без притиска. Не би ме чудило да лакше добијемо Уникаху у Шпанији него Дарушафаку у Турској. Мораћемо много озбиљно да схватимо Дарушафаку како би их добили и морамо да одиграмо врхунски. Још је рано за четвртфинале, али један брејк још на страни и све победе у Београду су довољне минимум за четврто место.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by Ганац »

Zaista me frustrira kada na terenu vidim Štimca, dečko hoće, želi, ali ne može. Pored fizikalija koje mu nedostaju on ima problem što vrlo sporo obrađuje podatke i uvek, ali baš uvek pravi višak za protivničku ekipu u našoj odbrani.
U trenucima kada su bili Vasa i on na parketu to je baš izgledalo tužno.

Nije se ni Jović proslavio, uzgred Jović je direktan krivac za kontru i ne postizanje koša u kontri i nakon toga indirektno za Lazinu namernu, gde je pomogao Lokomotivi sa ukupno 5 poena.

Sa jedne strane je šteta što Mitar ne može da igra (hvala bogu da je dobro i da se oporavio) a sa druge strane verujem da nam Miler ne bi došao da je Mitar bio u rosteru. Svakako kada se on vrati na parket mi ćemo imati zaista dobro popunjenu poziciju 4.
Verujem da Simon plaća danak igrama na poz 4, te u poslednje dve utakmice ne može da se sastavi napadački zbog fizičkog trošenja igrama na poz 4.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by nyc »

Kupovina-prodaja igrača je 50% znanje, a 50% čista lutrija. Nekada ti se učini da si napravio posao decenije, a ono ispadne - ćorak. Isto tako (samo obratno) ti se posreći da kupiš nekog anonimusa kojeg si video na tri YT snimka i ono, ispadne čovek bomba! Ove sezone smo imali prilike da gledamo i jedan i drugi scenario u režiji naših "skauta", ko god da su.
Pukli smo sa Sofoom (ne bih da zloupotrebljavam forum za lično promovisanje i hvalisanje, ali, nekako sam bio veeeeliki skeptik od prvoga dana). Ne znam ni zašto ni kako, ali Mekel je takodje izvisio. Onda i Thompson. Po svemu sudeći, sjajan momak, ali, ali, ALI... Znate već. I onda, za mene lično najveće razočarenje, rastanak sa madjioničarem MWillom. Pa, zašto? Zašto? Zašto??? Jel baš moralo??? Izgleda da jeste... uh, još uvek me srce boli.

Ali, zato, ubodosmo i to još KAKO braćo ciganjska, sa Quinceyjem! KAKO je on uopšte završio kod nas??? Neverovatan talenat. Sirovi materijal od kojeg možeš da brusiš igrača kakvog hoćeš! Ne sumnjam da bi milionče, najmanje, za njega u ovom trenutku dali svi finansijski moćniji timovi - Turci x 3, Real, Barsa, Unicaja, CSKA, Lokosi ... Neverovatan je Miller momak potencijal. I opet se pitam, kako, aman, KAKO je on dospeo u našu svlačionicu (jes da se ponekad zbuni i ode u pogrešnu...)!?
Kada smo dovodili Žilberta niko, ali NIKO nije bio oduševljen. Uglavnom - ravnodušnost, uz poneki zluradi komentar ("e, ako vam Švaba ne pomogne..." i sl.). Prve sezone bio je u senci Bobinatora. S pravom. Ali, ljudi, koju smo ZVERINU dobili nakon Bobinatorovog odlaska!!! Ijao, ijao, jao, ao, ooooooo!!!! Pa ja ne mogu očima da verujem u kakvog je surovog centra Maik izrastao za samo godinu dana! Lik sa 208cm RAZBIJA pod košem!!! Da ne poveruješ, al stvarno!

E, sad dolazi ono najludje, najneverovatnije, ali i najveselije! Tarence Kinsey! Ne mogu da verujem kako nam se ovaj momak namestio u najludjoj razmeni stoleća! Dali smo im Thompsona i dobili Kinsija!?!?!?! Pa, čekaj, jel sam samo ja ovde blesav??? Koji je ovo upgrade, jebatedatejeba!!! Koju smo još jednu zverinu dobili, majko moja!! Ko god da je odradio ovaj "trade" zaslužuje spomen ploču na Kališu! Kako, KAKO, KAKO smo odradili ovo? KAKO smo uspeli da ga dovedemo? I sad, pazi, imaš u timu ludog Quinceyja, Cirbu životinju na centru i Kinsija na ... pa, nemam pojma, jer taj momak igra SVE pozicije, osim centra! Koji ubod sa strancima, braćo cigojneri !?!

P.S. Obzirom da je ovo ta tema, ima li iko "insider" informacije zašto je moj idol, MWill, pušten niz vodu?? Obzirom da ga ne vidim ni u jednom novom klubu mogao bih da pretpostavim o čem se radi. Ali, nisam tip koji gradi "činjenice" od pretpostavki. Zato, ako neko zna nešto više - izvoli, brate, napiši! Malo ko je bio voljen od navijača kao brat MWill.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by dacha od bosne »

Ode ovo na sajt ranom zorom :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by dr. Gonzo »

dacha od bosne wrote:Ode ovo na sajt ranom zorom :mrgreen:
Taj rad. @Nyc-ov post mi je pao bolje od prve jutarnje kafe.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by dacha od bosne »

Nyc kada ubode, to je za 10+
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by Либурнија »

Ipak malo edituj na sajtu zaradi estet*ke. :strika:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 5. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Локомотива Кубањ

Post by dacha od bosne »

Nemam vremena...neka malo i sirovih tekstova :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked