23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Poraz protiv Darušafake i put u istanbul će sigurno ostaviti traga na našim momcima. Na Radonjiću i ostatku stručnog štaba je da ih psihološki (prije svega) i fizički pripreme za ovaj meč u laktašima u kojima su dodikovci odredili fantastičnu cijenu karata od 20 km ili ti 10 evrića.
Utakmica se igra u nedelju od 17h.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Искрено бих волео да им се осветимо за онај пораз у Пиониру, а ида покажемо Цедевити шта је чека у Београду.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Ганац »

Pokvarićemo im slavlje...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by X-Z »

Koliko god apsurdno zvucalo, Igokea je favorit, jer je Radonja pokazao da je vrlo retko u stanju da osvezi ekipu posle EL. Mislim da ovi porazi u neizvesnim zavrsnicama koji su mu skoro pa praksa, jos vise uticu na njega, nego na igrace, te on samdeluje sve nesigurniji, a to zna da prenese na igrace.
Ceka nas gusto gostovanje, i kao sto sam napisao na jednom drugom forumu pred derbi, ne treba ocekivati laganu pobedu. Nismo ni psihicki, ni igracki u stanju da gazimo u ABA ligi. To ne znaci da treba dici ruke od titule (svi znamo sta titula i bar finale donose), ali je cinjenica da smo daleko od proslogodisnjeg tima. Realno, niko nas se ne plasi.
S druge strane, moramo pobediti i staviti pritisak na Cedevitu. Prednost domaceg terena ce biti od kljucnog znacaja u borbi za bar kvalifikacije EL. Mada, videli smo da se Cedevita ne plasi Pionira, ali svakako da bi nam znacila prednost domaceg terena. Iz tog razloga, kako znamo i umemo moramo pobediti veceras.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Ганац »

I pokavarismo im slavlje...
A Štime...neverovatan, za više od tog komentara o njemu nemam snage.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Испаде рутински што је одлично. Играли смо колико треба и опет смо поновили доста добру трећу четвртину као против Скопљанаца. Нек' се спреме сокићи.
Али оно што ме стварно живцира јесте Штимац. Уђе, Коматина га два пута на десни улаз прође. Васа боље одговорио на зону, Симон погађао тројке... у сваком случају, рецепт из треће и тешко да ће нам се неко супроставити у АБА лиги.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Odgledao utakmicu i zadovoljan pobjedom, ali nisam nekim segmentima igre gdje se vidi da čim neko skupi odbranu mi imamo probleme. Fino nas je išao šut za 3 poena, ali da je ne daj Bože to stalo, ne bi razlika bila ovolika.

Fotke sa tekme pogledajte OVDE
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by musemic »

X-Z wrote:Koliko god apsurdno zvucalo, Igokea je favorit, jer je Radonja pokazao da je vrlo retko u stanju da osvezi ekipu posle EL. Mislim da ovi porazi u neizvesnim zavrsnicama koji su mu skoro pa praksa, jos vise uticu na njega, nego na igrace, te on samdeluje sve nesigurniji, a to zna da prenese na igrace.
Ceka nas gusto gostovanje, i kao sto sam napisao na jednom drugom forumu pred derbi, ne treba ocekivati laganu pobedu. Nismo ni psihicki, ni igracki u stanju da gazimo u ABA ligi. To ne znaci da treba dici ruke od titule (svi znamo sta titula i bar finale donose), ali je cinjenica da smo daleko od proslogodisnjeg tima. Realno, niko nas se ne plasi.
S druge strane, moramo pobediti i staviti pritisak na Cedevitu. Prednost domaceg terena ce biti od kljucnog znacaja u borbi za bar kvalifikacije EL. Mada, videli smo da se Cedevita ne plasi Pionira, ali svakako da bi nam znacila prednost domaceg terena. Iz tog razloga, kako znamo i umemo moramo pobediti veceras.
Sreca pa znas znanje :valjanje:
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Dafi »

U odsustvu kriticara Radonjica izgleda ja preuzimam ulogu istih :hmmm: .
Pobjeda je ubjedljiva i covijek bi trebao biti zadovoljan,sto i jesam rezultatom. Igra je preslikana sa utakmice s Partizanom samo sto smo mi sad pogadjali a oni nisu. Njihov sut za tri je bio ocajan a nas, u jednom trenutku. odlican. Tu se utakmica i prelomila. Protiv iole bolje ekipe i uz malo losiji nas sut ovo bi otislo u egal.
Besomucni pokusaji guranja lopte Zirbesu pocinju da iritiraju iz utakmice u utakmicu. Pa kompletna je petorka Igokee u reketu i ti i dalje guras loptu dole. Koliko manjka osjecaja moras imati da bi to radio.
radonjicu treba plej tipa MWill-a kog zabole patka sta je trener rekao da se odigra ako u tom trenutku vidi bolje resenje. Jovic ce se odluciti za drugu soluciju nikad. Kad krene napad za Zirbesa on nevidi nista drugo osim Zirbesa.
Stimac??? :shock: Treba li vise trositi rijeci na njegovu igru? Po kojim je on kriterijumima doveden.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

musemic wrote:
X-Z wrote:Koliko god apsurdno zvucalo, Igokea je favorit, jer je Radonja pokazao da je vrlo retko u stanju da osvezi ekipu posle EL. Mislim da ovi porazi u neizvesnim zavrsnicama koji su mu skoro pa praksa, jos vise uticu na njega, nego na igrace, te on samdeluje sve nesigurniji, a to zna da prenese na igrace.
Ceka nas gusto gostovanje, i kao sto sam napisao na jednom drugom forumu pred derbi, ne treba ocekivati laganu pobedu. Nismo ni psihicki, ni igracki u stanju da gazimo u ABA ligi. To ne znaci da treba dici ruke od titule (svi znamo sta titula i bar finale donose), ali je cinjenica da smo daleko od proslogodisnjeg tima. Realno, niko nas se ne plasi.
S druge strane, moramo pobediti i staviti pritisak na Cedevitu. Prednost domaceg terena ce biti od kljucnog znacaja u borbi za bar kvalifikacije EL. Mada, videli smo da se Cedevita ne plasi Pionira, ali svakako da bi nam znacila prednost domaceg terena. Iz tog razloga, kako znamo i umemo moramo pobediti veceras.
Sreca pa znas znanje :valjanje:
Musemija, ja sam isto mislio kao i X-Z. Iskreno, nisam bio ubjeđen u ovakvu razliku, ali...da je nas kojim slučajem stao štu za tri poena (a jel' te, to se moglo lako desiti), mi bi bili u problemima i to velikim. Činjenica je da smo od Igokee bolji za svjetlosnu godinu, ali ljudi poučeni porazima od iste ekipe u Pioniru, kao i od Olimpije, Cedevite, Darušafake i Efesa, su imali skepsu da ćemo razvaliti dotične.
I pored ubjedljive pobjede ja sam se debelo iznervirao na neke stvari u našoj igri. Nadam se da će se one potpuno minimizirati do onih najvažnijih utakmica, iako je jedna od njih već u četvrtak.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Dafi wrote:U odsustvu kriticara Radonjica izgleda ja preuzimam ulogu istih :hmmm: .
Pobjeda je ubjedljiva i covijek bi trebao biti zadovoljan,sto i jesam rezultatom. Igra je preslikana sa utakmice s Partizanom samo sto smo mi sad pogadjali a oni nisu. Njihov sut za tri je bio ocajan a nas, u jednom trenutku. odlican. Tu se utakmica i prelomila. Protiv iole bolje ekipe i uz malo losiji nas sut ovo bi otislo u egal.
Besomucni pokusaji guranja lopte Zirbesu pocinju da iritiraju iz utakmice u utakmicu. Pa kompletna je petorka Igokee u reketu i ti i dalje guras loptu dole. Koliko manjka osjecaja moras imati da bi to radio.
radonjicu treba plej tipa MWill-a kog zabole patka sta je trener rekao da se odigra ako u tom trenutku vidi bolje resenje. Jovic ce se odluciti za drugu soluciju nikad. Kad krene napad za Zirbesa on nevidi nista drugo osim Zirbesa.
Stimac??? :shock: Treba li vise trositi rijeci na njegovu igru? Po kojim je on kriterijumima doveden.
:thumbsup:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Garantujem vam da iz jake odbrane, mi možemo i da nemamo šutersko veče i opet ćemo svakog pobediti na Jadranu.
Ne znam gde si Dafi video potenciranje na Cirbesa, spustili par lopti i posle ih bušili spolja.
A i utakmice polufinala i finala će se malo drugačiji pripremati nego ove. Ovo protiv Igokee nismo ni pripremali. Kad se uradi ozbiljan skauting, pitaću i sokiće i đetiće za zdravlje. U stvari, pokazaće četvrtak najbolje odnos snaga pošto sam uveren da mi Aba ligu igramo u manjem stepenu prenosa od Evrolige.
Mene samo zanima zašto Dangube nema više i može li se Štimetu malo zapretiti da će na ladovinu ako ovako nastavi.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Ганац »

Mislio je da kada se ide akcija na Zebru, ne postoji varijanta 2 već isključivo daj loptu Zebri, bez obzira na njegovu poziciju, koliko igrača nosi na leđima i slično i što reče plej tipa MWill bi okrenuo i /ili aktivirao bi varijantu 2/3/4 ( onu koja bi mu u trenutku bljesnula.
Ovako smo terali Zebru da dobija dodatne batine ili da pravi faul u napadu, Jović pokušavajući sulude pasove (često zakasnele) je terao Zebru na greške (često se desi da se Zebri sude 3 sekunde, i za to je kriv plej).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked