23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Dafi »

Ганац wrote:Mislio je da kada se ide akcija na Zebru, ne postoji varijanta 2 već isključivo daj loptu Zebri, bez obzira na njegovu poziciju, koliko igrača nosi na leđima i slično i što reče plej tipa MWill bi okrenuo i /ili aktivirao bi varijantu 2/3/4 ( onu koja bi mu u trenutku bljesnula.
Ovako smo terali Zebru da dobija dodatne batine ili da pravi faul u napadu, Jović pokušavajući sulude pasove (često zakasnele) je terao Zebru na greške (često se desi da se Zebri sude 3 sekunde, i za to je kriv plej).
Hvala! To je to.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by ajkula »

Moze samo odgovor na dva pitanja da bi i meni kao laiku bilo jasnije.

1. Kako ova utakmica moze biti ista kao protiv Partizana kad nam je najgljuplja ( kosarkaski) ekipa u ABA ligi dala 86 poena a ovi 54?
2. Kako se u to besmomucno forsiranje Cirbesa uklapa podatak da smo sutnuli 29 trojki i samo jednu vise dvojku?
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by ajkula »

I da sad se sjetih.

Da li postoji mogucnost da nekak akcija ( za koju mi kriticari smatramo da je bez sumnje najbolje rjesenje) jednostavno propadne jer je igrac lose sproveo, okliznuo se, protivnik prozreo i tako nesto slicno ili desavanja na terenu zavise iskljucivo od onoga sto trener ( bilo koji) nacrta?
Ono ja nacrto i tako bude jer se niko drugi nista ne pita.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dacha od bosne »

Odigrali smo mi pametnije drugo poluvrijeme (kao i prvu četvrtinu), ali pogledaj drugu četvrtinu. Tu smo silovali na Cirbu za sve pare. I odmah je Igokea smanjila rezultat i uvela meč u egal.
I kasnije smo par puta to probali ali smo brzo odustali.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by МоСа ВерСе »

Ганац wrote:Mislio je da kada se ide akcija na Zebru, ne postoji varijanta 2 već isključivo daj loptu Zebri, bez obzira na njegovu poziciju, koliko igrača nosi na leđima i slično i što reče plej tipa MWill bi okrenuo i /ili aktivirao bi varijantu 2/3/4 ( onu koja bi mu u trenutku bljesnula.
Ovako smo terali Zebru da dobija dodatne batine ili da pravi faul u napadu, Jović pokušavajući sulude pasove (često zakasnele) je terao Zebru na greške (često se desi da se Zebri sude 3 sekunde, i za to je kriv plej).
Ovo i ja mislim, samo što, kada smo videli da ne može na Cirbu, tražili smo druga rešenja. I juče je npr. Vasa imao bolja rešenja na njihovu zonu dok me Jović neodoljivo podseća na Nelsona kada nam stanu u zonu. Davno sam napisao da se kockamo zbog pleja, ali imamo tri sekundarna pleja (Danga, Gudura i Tarens) pa nećemo zavisiti samo od Jovićevih kreacija.
Dačo, nismo mi silovali drugu četvrtinu, nego je onaj krater u odbrani (Štime) bio njihov pa im prošlo par akcija i otvorio se po neki šut. Čim smo stisli odbranu, Igokee niđe. Pojeli smo ih. Ono što je najveći minus ovom timu jeste što Cirba nema adekvatnu zamenu i što imamo pleja koji je malko sporiji, ali Vasa mu je idealna zamena.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by ajkula »

U drugoj cetvrtini nam je cijela prva petroka bila na klupi i doslo je do pada kao sto obicno biva i to je najveci problem ove ekipe uz defanzivni skok.

Posle toga kad su se vratili Cirbes i Jovic islo se na najsigurniju varijantu da se ne bi islo u minus medjutim oni su poceli pogadjati, igrati agresivnije i tesko se bilo vratit u ritam.

Odgovoreno je Simonovicem i Lazicem na vrijeme.

Problem je sto ova ekipa kad ispadne iz ritma tesko se vraca u isti.
U istanbulu je bilo isto tako ali srecom imali smo stalno slobodna bacanja jer su oni rano izasli iz bonusa pa smo usli u egal zavrsnicu.
Ujedno su ti prekidi zbog bacanja uspravala turke i utakmica je bila u ritmu koji nam je odgovarao.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Ганац »

Ajkula, ja pišem kao laik i kao navijač, pišem ono kako ja vidim stvari (ne i da je apsolutno tačno), Plej ako zakasni sa dodavanjem visokom igraču u reket, visoki igrač dolazi u situaciju da se zadrži duže od tri sekunde i on mora da izađe iz "reketa" i onda da ponovo gradi poziciju (tu se gubi vreme i često dolazi do prekoračenja dozvoljenog vremena) ako se ni nakon ponovnog zauzimanja pozicije ne ostvari pas preostaje kreiranje za sopstveni šut, što kod naših plejeva koji imaju "spore šuteve" predstavlja veliki problem.
Ono zbog čega se "pi*di" jesu situacije kada Jović ne gleda da li je Zebra zauzeo dobru poziciju ili je igrač koji ga brani za pola koraka ispred (kao na tekmi protiv Daraušafake) i mi gubimo loptu.
Ja hoću da kažem, nije bitno da li ide na centra 20 ili 200 lopti samo treba da budu pravovremene i tačne i da ako je to nemoguće izvesti mora se ići ranije na plan "B". Protiv Igosa smo imali veliki broj pripaljenih trica, sreća ovaj put su u velikom broju i ušle, protiv grobara nisu.
Postoji objektivna okolnost, međutim (ali ) nekakko mi ne ide u glavu da se "okliznu" skoro uvek kod poslednjeg napada.
Voleo bih da vidim, ako neko od statističara ima broj uspešnih/neuspešnih napada u zadnjih 20 sekundi četvrtina/poluvremena/kraja utakmica...onda bi mogli i da izvedemo neki objektivniji sud, ovako ostaju samo naša subjektivna mišljenja.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by ajkula »

naravno da lopte moraju biti pravovremene i tacne i da se mora na vrijeme procjeniti da li ce akcija proci ili nece.
Ali to je ipak do pleja vise nego do trenera.

Vecini ekipa oklizne taj poslednji napad :).
Kad sve saberes protiv boljih cesce gubis te napade a protiv losijih dobijas.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Либурнија »

Nisam zadovoljan nasom kreacijom. Sporo otvaramo akcije, cesto kruzimo kao kisa oko Kragujevca, sutiramo preko ruku ili forsiramo Cirbesa u nedostatku ideje i vremena za napad. Ta jednodemenzionalnost i sporost u razmisljanju kostala nas je i katastrofalne zavrsnice i poraza od Darusafake. Pa jos kad Laza krenu da rjesava ulazom u cajtnotu i zabije se u igraca, u tablu , popije banancinu. :isuse: Sve to je vise do Jovica nego Vase ali Vasa je tanak u odbrani.

Drugo, igramo sezonu sa jednim centrom. Nije tu Radonja toliko kriv koliko oni koji su se zajebali u skautingu sa Mekelom, Sofom i Stimcem. Sreca pa su Miler i Kinzi bili pun pogodak inace bi mi nadrljali gadno ove sezone. I sreca da imamo Radonju koji individualno apgrejduje igrace i zna vrhunski da spremi tekmu. A bogami i sreca da Imamo to ludilo Pionira. Za razliku od prosle, ova sezona je teska improvizacija.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by Dafi »

ajkula wrote:Moze samo odgovor na dva pitanja da bi i meni kao laiku bilo jasnije.

1. Kako ova utakmica moze biti ista kao protiv Partizana kad nam je najgljuplja ( kosarkaski) ekipa u ABA ligi dala 86 poena a ovi 54?
2. Kako se u to besmomucno forsiranje Cirbesa uklapa podatak da smo sutnuli 29 trojki i samo jednu vise dvojku?
Nebih ja nesto polemisao oko ovog. To je moje misljenje i iza toga jos uvijek stojim.
Odgovori na ova pitanja su vec napisana sto u mojim sto u komentarima drugih. Prva cetiri napada su isla na Zirbesa gdje je citava petorka Igokee bila u reketu. Dal je kriv Jovic,Radonjic ili neko treci to je individualno kako ko shvata. I to sam objasnio time da bi neki kreativniji plej(Mwill) to drugacije rijesio itd.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by ajkula »

Ne bih ni ja polemisao vec sam samo pitao jer se meni ucnilo da su utakmice protiv partizana i ova bile nebo zemlja. Pogotovo po pitanju pristupa.

Vjerovatno da nam je ta igra jovic-cirbes najjace oruzje i pocinjemo tako jer smo tu najsigurniji a ako ne prodje onda ide nesto drugo.

I meni se cini da smo nekad bezidejni, spori i da zaglavinjamo ali ne bih u tu polemiku ulazio dok god je Jovic medju najboljim asistentima evrolige.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: 23. коло АБА лиге: Игокеа - Црвена звезда

Post by dr. Gonzo »

Либурнија wrote:Nisam zadovoljan nasom kreacijom. Sporo otvaramo akcije, cesto kruzimo kao kisa oko Kragujevca, sutiramo preko ruku ili forsiramo Cirbesa u nedostatku ideje i vremena za napad. Ta jednodemenzionalnost i sporost u razmisljanju kostala nas je i katastrofalne zavrsnice i poraza od Darusafake. Pa jos kad Laza krenu da rjesava ulazom u cajtnotu i zabije se u igraca, u tablu , popije banancinu. :isuse: Sve to je vise do Jovica nego Vase ali Vasa je tanak u odbrani.

Drugo, igramo sezonu sa jednim centrom. Nije tu Radonja toliko kriv koliko oni koji su se zajebali u skautingu sa Mekelom, Sofom i Stimcem. Sreca pa su Miler i Kinzi bili pun pogodak inace bi mi nadrljali gadno ove sezone. I sreca da imamo Radonju koji individualno apgrejduje igrace i zna vrhunski da spremi tekmu. A bogami i sreca da Imamo to ludilo Pionira. Za razliku od prosle, ova sezona je teska improvizacija.
Ovo je sustina. Licimo na Partizan od prosle godine. I oni su u nedostatku pleja igrali iso basket, tako i mi ove godine radimo u velikoj vecini slucajeva. Cim se Jovicu odsece pick igra, automatski se igraju izolacije za Miler/Kinsy/Gudura trio i to neretko ide do toga da pomenuti napadaju 1 na 5 protivnicku odbranu.
Mnogo moze da nas kosta taj nedostatak klasicne jedinice na kraju sezone,nekog igraca koji nije jednodimenzionalan, da moze da pripreti iz vise oruzja, a ne samo i iz pnr-a.
Locked