7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Utakmica od izuzetnog značaja za plasman u Top 8 fazu. Prvo što je na domaćem terenu i što bi "morala" da se dobije, a drugo što bi time pobjegli Cedeviti na 2 pobjede i ostali u trci sa Efesom I panatinaikosom u borbi za 3. i 4. mjesto.
Cedevita nam je dužnik - pobjedili su nas 2 puta ove sezone, i sigurno da će naši košarkaši učiniti sve da im se revanširaju i time pokažu šta goste čeka i u ABA ligi.

Utakmica se igra u četvrtak od 20 časova.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Beara_Vladimir »

Nadam se da neće biti, za najvernije karakterističkog, nacionalističko-džiberskog repertoara pre, za vreme i posle utakmice. Osim što takve stvari predstavljaju vređanje na nacionalnoj osnovi, to se može negativno odraziti na našu ekipu. Negativna energija sa tribina se vrlo lako može preneti na parket. Ne mali broj puta smo bili svedoci toga u prošlosti. Prema tome, pamet u glavu.
Vidim da je na forumima zastupljeno potcenjivanje Cedevite, što mi se nikako ne sviđa. Radi se o ekipi koja nas je u oba susreta ove sezone dobila i zaslužuju svako poštovanje. Mi smo, uprskos tome, favoriti. Očekujem pobedu i nadam se da će sve biti kako treba.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
SHERIFF
Новајлија
Posts: 23
Joined: Wed Oct 21, 2015 9:49 am

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by SHERIFF »

У утакмици АБА лиге гнев публике је својим џиберским понашањем изавао дебели Билан.
Мислим да је немогуће да до тога не дође у неком моменту,мало ко у тренуцима када адреналин и тестостерон ударе размишља о томе.Битније је да се не убацује ништа у терен.
Сматрам да не мора бити лоша ствар ако се мало закува,то често има добар ефекат на нашу екипу.Види се разлика када играмо АБА и ЕЛ.Овогодишња екипа воли тензију и навикла је.
Што се тиче саме утакмице,ми треба да гледамо у своје двориште и не треба да бежимо од улоге фаворита и поред два пораза од њих ове године.Треба бити свестан своје снаге,играти своју игру,не прилагођавати се противнику,него га натерати да се он теби прилагођава.
Имамо и ширину и дубину.Навикли смо да играмо маст вин утакмице.Цедевита је у благом паду форме,а не знам како стоје са повредама,Бабић,Араповић и Жорић нису играли синоћ колико сам видео.
Победићемо,морамо!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Beara_Vladimir »

Ne govorim o gnevu publike izazvanog ponašanjem Mire Bilana, već o nacionalističkom smeću karakterističkom za najvernije.
Ima i nas kojima se povraća od pomenutog repertoara na utakmicama. Atmosfera treba da bude kao i prethodnim EL utakmicama. Nacionalizam i zaoštravanje atmosfere na taj način nam nisu nikada doneli, niti će doneti, bilo šta dobro.
Last edited by Beara_Vladimir on Mon Feb 08, 2016 9:03 pm, edited 1 time in total.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Vidi, i ja nisam za taj repertoar, ali je on očito neizbježan u ovakvim situacijama, kao što bi takav bio i u Hr da ovi klubovi imaju neke navijače tipa Zadar.
Poenta je da se svede na najmanju moguću mjeru jer i ja mislim da više škodi nego li pomaže.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Beara_Vladimir »

Tačno, ali to ne znači da ne treba skretati pažnju na takve stvari i da se protiv istih ne treba boriti.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

Dobro, skrenuo si pažnju, razumjeli smo te iako si usput iskoristio priliku da promovišeš svoj politički i navijački svjetonazor. Da im je toliko do nacionalističkog iživljavanja, išli bi na ABA a upravo je i to jedan od razloga što ne idu tj. korištenje sirovih nacionalnih strasti u cilju prodaje ulaznica i zarade. To se, naravno, ne može pročitati u Danasu i B92, pa evo koristim priliku da informišem zainteresovane.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Ne bih da idemo dalje u ovu raspravu, ali moram reći ovo...sjećam se jedne prilike i meča protiv (čini mi se) partizanki. Vodimo mi, sve ide kako treba, navijanje extra, a onda krene nešto o Kosovu i sl. Bukvalno u tom trenutku, kao i usvakom sljedećem kada je repertoar bio van sportskog domena, mi krenemo da gubimo. Mislim, moji politički stavovi su takvi kakvi su. Čak se u nekim stvarim slažem sa grupom, u nekim ne. Ali zaista nam je potrebno da se na ovoj utakmici sve svede na najmanju moguću mjeru jer nas gleda Evroliga i sami znamo koliko nam to može štetiti. Na stranu kakve ko stavove ima.

I z ubuduće (obraćam se svima):sve vezano za navijanje imate na ovoj TEMI.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

I kada se skrene sa čisto navijačkog repertoara na taj teren, treba imati dobar tajming i filing. A i stajling. Pad atmosfere više je vezan za nemanje svega toga nego za sam sadržaj. To ti kao old school casual jako dobro znaš.

Mene više od ovoga zanima skauting i Radonjina priprema tekme, odgovor na Bilana prije svega. Ako to bude urađeno valjano, dećki neće znati đe im je dupe a đe glava, uz dužno poštovanje njihovog košarkaškog umijeća, dosadašnjih rezultata itd.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Либурнија wrote:I kada se skrene sa čisto navijačkog repertoara na taj teren, treba imati dobar tajming i filing. A i stajling. Pad atmosfere više je vezan za nemanje svega toga nego za sam sadržaj. To ti kao old school casual jako dobro znaš.

Mene više od ovoga zanima skauting i Radonjina priprema tekme, odgovor na Bilana prije svega. Ako to bude urađeno valjano, dećki neće znati đe im je dupe a đe glava, uz dužno poštovanje njihovog košarkaškog umijeća, dosadašnjih rezultata itd.
:thumbsup:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Dafi »

Ovo je prva utakmica u EL ove godine da zaista ocekujem pobjedu. Ne zato sto potcjenjujem Cedevitu,naprotiv mislim da su jako kvalitetni,nego zato sto ovo jednostavno mora da se dobije ako hoces da budes neki faktor u Evropskoj kosarci.
Mi u EL igramo dobro i jos kad se u obzir uzme da igramo sa jednom cetvorkom i jednom ipo peticom rezultat je dobar. da smo imali Luku i jos pola petice sad bi bio odlican.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by Ганац »

Što se tiče Cede i utakmice sa njima nama će opet ogromne probleme da prave Pulen i Bilan, mi Bilana možemo da zaustavimo ali zato rešenje za Pulena ne vidim (jbg ja sam navijač) valjda će Ra nešto smisliti, naši spoljnji igrači su prespori za njega.
Bez obzira na to nama je pobeda preko potrebna zbog mnogo razloga, od tog da nije dpobro da nas neko tri puta dobije za redom do tog da nam ta pobeda realno ostavlja šanse za bar 3 mesto na kraju ovog dela takmičenja.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Za sada imamo rezervisane dvije karte za Parter B. Cijena je 1800 din i podižu se u klubu. Ako je neko zainteresovan, hitno da se javi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 7. коло Топ 16 фазе: Црвена звезда - Цедевита

Post by МоСа ВерСе »

Meni je Malkom Dilejniji za Pulena Tito lično. Ako su ga udavili naši bekovi, ne vidim brigu da će isto uraditi i sa Pulenom. Veće probleme bi mogli da naprave Walker i Babić.
Inače, prednost u reketu je kad uđe naš Štime na Žganeca. Prednost je publika pa ja prizivam ubitačnu prvu četvrtinu i dok se ne opasulje da bude preko deset. Radonjić je bolji od Mršića trener i ima više evroligaškog znanja od mladog Hrvata.
Jači smo za Pionir i za više kvalitetnih igrača u rosteru. Kao što Dafi kaže, očekujemo pobedu jer je normalno da je očekujemo posle svih dešavanja u Evroligi ove godine.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Locked