1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by garnett »

dacha od bosne wrote:Simon, Štimac...strašno koliko su beskorisni.

fotke sa utakmice pogledajte OVDE
a kad sam ti ja pricao onomad, kakvi su to luzeri.. ti kao, cekaj, daj im vremena, ovo ono.. :whistle:
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Dafi »

Meni Stimac nije bio toliko los,cak za nijansu bolji nego do sada. Da se razumijemo,ja i dalje nerazumijem da on igra u evroligi ali ajd. S drugenstrane minijatura Simonovica,dva nepotrebna faula,trojka preko njega za jedan sekund,promasena trojka...nas je mogla skupo kostati. Imali smo velike probleme u organizaciji napada. Jovica svi hvale na sva usta a ja ipak vidim jednog rezervnog pleja u jednoj ozbiljnoj EL ekipi. Vasa je ponovio jos jedno neubjedljivo izdanje i ako je plan bio otkupiti ga za sledecu sezonu to mora iskljucivo biti kao rezervni plej. Odlaskom u Bajern se unazadio dvije godine.
Dobra stvar je da ove gluposti oko Millera nisu uzdrmali ni njega ni ekipu. Veliki pad forme Gudurica ali to je i za ocekivati,ipak mu je ovo prva sezona na ovom nivou.
Svaka cast za pobjedu!!! :zastavaGRB:
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Ганац »

Nekako smo porodili ovu pobedu, CeDa je ozbiljan tim, neko će reći "pa rvemo se sa košarkaškim aždajama, a da ne možemo sa sokićima"...ozbijan tim, ozbiljan stručni štab, dobar skauting, duga priprema, i dođemo do toga da nam zatvore glavne poluge.

Dugo je Zebra bio u autu sa igrom i učinkom (kumovao je i kriterijum sudija), Zebra je naučio da u EL može "malo jače" da se gradi kod zauzimanja pozicije u reketu, što opet ABA sudije ne dozvoljavaju, zapravo koriste (moguć scenario) da nam izbace najbitniju varijantu u napadu, Štimac to ne može da iznese, iako se sinoć trudio i po meni i nije bio loš, ali to je nedovoljno.

CeDa je igrala dobru odbranu, fizički čvrstu, na granici faula, sa puno kontakta daleko od lopte i time usporavala naš i onako spor napad, svojom agresivnošću su sprečavali lake pasove u reket Zebri i to je sve išlo do 3/4 kada je Zebra konačno proradio. Od tog trenutka je po naš tim sve bilo lakše (ne lako već samo malo lakše), tada i Pulen ulazi u "zonu" i pogađa neke jako teške šuteve.

Kad smo kod Pulena i naše odbrane, igrač koji čuva Pulena, ne sme nikako da ide ispod bloka, to ovaj redovno kažanjava, ne sme da ga čuva 1/1,5 metara daleko od njega ( a svi su ga tako čuvali jer su sporiji, tj fintom ih izbaci i krene na ulaz, ne sme da ide kao pomoć na Bilana i to je koristio kada mu Miro povratnom omogući prostor za šut ili ako se naš odbranbeni igrač zaleti ima prostora za ulaz.

Simon je kod koša Vajta kasnio delić sekunde, što je bilo dovoljno ovom da se digne i uputi jedan jako težak šut koji je ušao, Gudura je u maloj krizi ali ga treba istrpeti (napadački) ali ono gde je jako loš jeste odbrana, suviše je spor za igrače koje čuva plus teško se probija kroz blokove, na tome treba insitirati, na poboljšanju odbrane.

Imali smo malo problema kod organizacije napada (jbg dobra odbrana CD), u par navrata smobaš bili bez idejni, trenutak kada Kinzi dodaje loptu Zebri (lopta je upućena iz očaja) je pokazatelj kliko su nas dobro skautirali i kako su dobru odbranu odigrali.

Kako god , naša zaslužena pobeda ( u koju nisam sumnjao, i verovao sam i kada su vodili koš razlike u zadnjem minutu) i verujem da sve završavamo u Zagrebu.

E, da....kako smo od jutros? Pritisak, puls, šećer? da li je u normali?
To je naša Zvezda, donosi neizmernu radost ali boga mi je i opasna po zdravlje...strepnja, neizvesnost a na kraju neizmerna sreća (tuga, pa o njoj neću da pišem).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by musemic »

Daj jeb.s ovo - trener bezveznjak, nema plan B, cista sreca... :faceplam:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

:valjanje:

Мусемија издоминирао! :pehar:

У којој си то кафани уфатио оваку инспирацију друже? :mrgreen:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Ганац »

musemic wrote:Daj jeb.s ovo - trener bezveznjak, nema plan B, cista sreca... :faceplam:
Ako misliš na moj upis, ja nigde nisam Radonju apostrofirao kao krivca, već da su igrale dve ekipe približnog kvaliteta i da je očekivano teška utakmica, plus razlika u kriterijumu suđenja u EL i ABA.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 1. утакмица 1/2 плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by musemic »

Ганац wrote:
musemic wrote:Daj jeb.s ovo - trener bezveznjak, nema plan B, cista sreca... :faceplam:
Ako misliš na moj upis, ja nigde nisam Radonju apostrofirao kao krivca, već da su igrale dve ekipe približnog kvaliteta i da je očekivano teška utakmica, plus razlika u kriterijumu suđenja u EL i ABA.
Naravno da ne mislim na tvoj upis.
:thumbsup:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by dacha od bosne »

Sutra se možda lomi cijela sezona. Pobjeda znači toliko toga. Koliko znam, naši će imati podršku. Srećno svima! :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Ганац »

Iskreno, večeras je "damoklov mač" iznad glave ekipi i treneru CeDe (rezultatski mislim), mi pobedom uslovno završavamo sezonu iako predstoje još finlne utakmice, ali i ako izgubimo, ostaje nam ta treća u grotlu Pionira gde će u tom slučaju biti siguran sam i organizovana grupa.
Međutim, upravo zbog važnosti utakmice koja će vrv igrače CD sputati, ja verujem u našu pobedu u ZG.
Uzgred, ko je mislio da će CeDa da tankuje tekmu u EL, video je da su odigrali utakmicu na jedan posed, i oni su istrošeni i emotivno i fizički, kao i mi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by МоСа ВерСе »

Кинси је ровит, али ће га оспособити да одигра како зна. Њима не игра Walker и вероватно Жорић (мада је он наш човек у њиховим редовима). Све се зна, очекује се само да се види може ли Цедевита одиграти као и у Београду или ће још једном доказати да су бољи гостујући тим од домаћег. Такође, видећемо и како Мршић реагује када је чупаво.
Пробати можда када је Жганец на петици са Милером да га чува а Симон на четворци. Ово омогућава и бржу петорку па нам се неће десити да нас стигну без Пулена и Билана. Црба боље да пусти Билана да му овај да 20, него да га нема у рекету. Мања је штета. Све и да дивљају Пулен и Билан ( а верујем да један неће вечерас бити у елементу) ми морамо да затворимо Вајта, Бабића и Прилепића.
Судије су зло, припремите се на крађу епских размера.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Ганац »

Pa rekoh već, mi imamo popravni, oni nemaju. Zato očekujem nervoznu i tešku, tvrdu utakmicu...sudije ko ***e i od njih smo jači.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

Јесу ли цијеви подмазане?? :zastavaGRB: :vitez:

Ко је отишао од наших тамо? Мсм, предпостављам али ајде... :srbinosm:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by nyc »

Kakav lep dan, braćo ciganjska!

:zastavaGRB:
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Dafi »

Radost je velika ali i razocarenje jer jebeni RTS iz nekog razloga nije prenosio pa nisam mogao gledat.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1/2 серија плеј-офа: Црвена звезда - Цедевита

Post by Либурнија »

:zastavaGRB: :kolo:

Što se suđenja tiče, onako ni Hrvati ne bi sudili! :foot (10): :twak:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked