Звезда у Евролиги (2016/17)

Locked
skeva
Члан клуба
Posts: 326
Joined: Fri May 06, 2016 6:58 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by skeva »

Nismo imali energije za vise, pali smo u formi i sada treba biti strpljiv.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Pazi, ne bih ja govorio o padu forme. Dobro, izgubili smo dvije posljednje utakmice, igrali egal sa Igokeom. Ali Baskonija je ozbiljna ekipa. Odrala je i Reala. Fizički su veoma jaki i imaju dobru odbranu, onaku kakvu i mi forsiramo. Zato nije bilo puno koševa ni na jednoj strani. Mene malo zabrinjava (mada, dobro, ima vremena) to što se Volters večeras nije pokazao u nekom finom izdanju. Ipak nam treba njegov debeli učinak kada Jović zakaže, a zakazao je večeras. Mi smo bruka jaka ekipa kada nam plejevi igraju kako treba. Čim oni zakažu, gusto je. Jović dok je igrao svjež i odmoran, mi smo igrali predobro na samom početku ABA i EL. Čim je on lipsao, nema nas nigdje tj. ne pružamo ono što možemo. Volters mora, ali mora mnogo bolje.

I još nešto...Radonja je prije ove utakmice rekao nešto u stilu da će Volters biti pravi za mjesec-dva. E, to mi se nikao ne sviđa. Znači, za mjesec dva će biti odigrano brdo utakmice u kojima će Jovara da diše na škrge ako ovaj ne bude pravi...posebno u EL.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Dao je Woltersu priliku 3/4 minute i nakon dva promašena šuta (od kojih je šut za tri bio ishitren) i jedne izgubljene lopte odmah ga je zakucao za klupu.Da je to primenio i na Joviću, morao bi ga poslati kući koliko je loš bio(ali valjda zna šta radi), opet je Kuz na klupi u zadnjim minutama utakmice, ni Dange koji je odlično otvorio utakmicu, ali verujem da Ra zna šta radi.
Poraz boli, ali nije smak sveta...duga je liga ima tu dosta utakmiica da se odigra.
Sinoć je i atmosfera bila slaba (samo u pojedinim trenucima (uvodni minuti i 3/4) ostalo preslabo.
Neki pad se dešava, da li je to faza privikavanja na ritam, da li je planski (ko zna kakav je intenzitet teninga) ali sve ćemo videti nadam se brzo.
I da, znam da vi nećete ali da napmenem, Ra nije na jedanput postao Lemur, on je i dalje naš RA,odličan trener koji i dalje raste (kvalitativno).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Definitivno je pozicija pleja najosjetljivija. U jučerašnjoj utakmici, sa onakvim pristupom, Volters nije imao šta da traži. Baskonija je odigrala predobro. Skautirali su nas fenomenalno i do zadnje stvari iskoristili sve naše mane. I pored toga mi smo njih limitirali na 70 poena.
Može Radonjić malo da odstupi od nekih svojih principa, ne bi mu škodilo, ali sve u svemu nemam puno toga da mu zamjerim.
Ja se samo nadam da oni imaju u planu da dovedu još nekoga pod košem i da Voltersu neće trebati dva mjeseca da se uigra, jer cijenim da će to biti kasno za nas.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Nije kasno ni za dva meseca da on pruži svojin 100% jer mii cigani smo poleteli i sebe (u potaji) već videli na F-4...realno sve ekipe su jake sa odličnim i iskusnim trenerima (čini mi se da je najneiskusniji trener Žalgirisa) i svaka pobeda je kapitalna.
Nije Radonja zaboravio košarkašku igru i nije od utakmiice sa Barsom do ove postao Lemur, jednostavno bili su bolji, dobili nas, idemo dalje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by ajkula »

Ja se nikako ne mogu oteti utisku da smo imali odlican raspored prvih 5 kola i da ga nismo dobro iskoristili.
Odlican raspored u smislu stanja ekipa u kom su se nalazili u momentu igranja sa njima.

Darusafaka koja se tek skupljala i gdje nas je dobio jedan indijanac.
Galatasaraj koji ima selekciju goru nego Bajern u Pesicevo doba.
Barsa u losoj formi bez dva igraca.
Pao ok. Tu vec nije bilo sansi.
Baskonija bez dva igraca i bez neke posebne igre i sami smo sebe pobjedili nervozom.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Iskreno, po rosteru su svi jači od nas. Na drugim forumima svi su predviđali start sa 0:4.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Dafi »

Mene vise brine Mitrovic nego Wolters. Ovaj je tu nekoliko sedmica i nije mi cudo da mu treba privikavanje a Mitar je tu nekoliko Godina. Ovo sto on pruza je bruka.
Takodje mislim da Radonjina reakcija na Woltersove greske nije bila primerena i da je trebao da mu da sansu u drugom poluvremenu.
Mnogo smo tanki pod kosem. Bjelica glumi peticu a vidi se da to nije njegova prirodna pozicija. Na cetvorci opasno skripi jer je Mitrovic u zescem kanalu a Bjelica se koristi na petici tako da smo tu totalno ne pokriveni.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Ima i ta svoje mjesto. Kada je vidio da Joviću ne ide, mogao je ipak da da priliku Nejtu. Mitar je stvarno u debeloj krizi. Zašto? Nije mi jasno, osim straha od nove povrede.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
skeva
Члан клуба
Posts: 326
Joined: Fri May 06, 2016 6:58 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by skeva »

Ocekujem ipak slabiju partiju. Mnogo zavisimo od energetskog aspekta, a poslije ovakvog puta tesko da cemo imati su energiju koja nas pokrece. Ali nema predaje, idemo jako pa sta bude!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Tako je...nema predaje, nema vađenja na dugačak put. Kako nama tako i ostalima. Idemo se pošibati. Prošle sezone smo imali neka katastrofa izdanja i katastrofa poraze, pa smo sezonu izvukli.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by МоСа ВерСе »

Најблентавије од свега јесте чињеница да ми Уникс можемо добити оним што нас краси највише. Јаком одбрамбеном игром на Ленгфорду. Одсечемо ли њега из напада, нападачки арсенал и се знатно смањује. По мени кључ евентуалне победе би био 'змија дави жабу' на Ленгфорду и контрола скока. Мада се не залуђујем много због тежине пута, могао је Чова бар за Казањ да плати чартер јер имамо и Цибону за два дана. Нека нам је Бог у помоћи.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

14925747_1236042666452370_1752100689807806716_n.jpg
14925747_1236042666452370_1752100689807806716_n.jpg (45.64 KiB) Viewed 3191 times
Barišnjikov da mu pozavidi na pokretima, mnogi treneri na znanju, a mi navijači uživajmo.

P.S. Nema tog tima i trenera koji u sezoni ima same pobede. Pobede i porazi su sastvani deo sporta, bitno je šta igrači i trener nauče iz te pobede/poraza, šta mi navijači shvatimo nakon poraza i koliko evoluiramo.

Nadam se da ćemo postati košarkaška publika sa strastvenim navijanem, jer meni ono "di - fens, di - fens" deprimirajuće deluje, a mnogo mi se sviđa ovo
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N2M5q3UfjNc[/youtube]
Nadam se dobroj igri našeg tima večeras a na kraju šta bude.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked