Звезда у Евролиги (2016/17)

Locked
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

Hvala na informaciji - nazalost, ispada da bi mi morali da se spremamo za finale ABA lige, i da negde od pocetka/polovine marta sve podredimo ABA ligi. Nije sportski, ali bez A licence je tako...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Beara_Vladimir wrote:Sve da ne dobiju nijednu utakmicu do kraja sezone u EL, ovo što smo do uraditi je uspeh. Prema tome, nema uopšte razloga za bilo kakav pritisak.
Druga je stvar što su navijačima apetiti porasli, pa su naprasno zaboravili očekivanja sa početka sezone, a tada se moglo po forumima pročitati kako nećemo imati više od četiri pobede i slične gluposti.
Upravo tako, na početku sezone se licitiralo sa 4/6/maks 8 pobeda...sada kada je "prebačen plan" mora još.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

A sada spektakl...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

penal wrote:Ostaju Volters, Dobric, i - Laza. Tek sada se vidi koliko je bio opasan onaj "dzudo zahvat" Vrapca - mislim da je u pitanju rame. Ipak, ocekujem da ce Laza da stisne zube. Od njega se ne ocekuje neki ucinak u napadu, ali je nazalost pitanje koliko ce to rame da dozvoli da igra odbranu. Dobric bi mogao da ga zameni (nadam se da bi on mogao biti X-faktor za ovu utakmicu)
Sto volim kada me ovako demantuju - samo napred! Za Marka!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Nije loše poluvrijeme, ali moglo je i bolje da se završi. Nekoliko glupih poteza u napadu je dovelo do samo ove razlike od 3 poena.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

dacha od bosne wrote:Nije loše poluvrijeme, ali moglo je i bolje da se završi. Nekoliko glupih poteza u napadu je dovelo do samo ove razlike od 3 poena.
Sto volim kad te ovako demantuju :dancing1: Laza definitivno faktor X u napadu, sut za tri: 4-4 (!). Dzenkins takodje sjajan u napadu, ostali manje vise standardno (da ne trazimo sada dlaku u jajetu). Jovke bio dekoncentrisan na pocetku, dva faula, par izgubljenih lopti, ali je sve doslo na svoje mesto
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Dačo, osećam veliko zadovoljstvo prikazanom igrom u pp, 19 razlike, malo li je?
Jeste da smo malo stegnuto krenuli ali LeBranko je rešetao za sve pare...Problem su u ofanzivi Kuz i odbrambeno Bjelica, ostalo je tu sasvim solidno. Navijanje u pp slabo.
Košarka i "U boj" baš nekako nije kompatibilno..
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Ma, mislio sam na prvu četvrtinu...a druga četvrtina savršena. Pogrešno sam se izrazio :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

Nema lepse utakmice od ovakve kao sto je bila protiv Galatasaraja. Toliko strepnje, neizvesnosti, strahovanja pre utakmice, a onda - lagana pobeda. Mi izrastamo u ozbiljan takmicarski tim, jer smo rutinski pobedili. Lagano, bez velikih naprezanja, sacuvali smo energiju. I opet je tim pobedio: danas je odusevio Laza, Kuz standardan, Simon dobar (bez trojke!), ostali manje vise standardno. Neka ozbiljnija analiza neka saceka sutra, sada cu da uzivam. :hooray:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Mene stvarn brine ta neka letargičnost Voltersa. Ne znam, možda umišljam, ali mi se čini da kao da nema volje i želje da bude dinamičniji. Ostalo bez zamjerki.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

Ne znam, nisam bas hteo o tome :mrgreen: Brine to sto mu jedna lopta nije ni doletela do kosa - kao da nema samopouzdanja. To brine... akcija koja je bila sjajna je ona kada je silovito usao u reket i asistirao Kuzmicu za kos. To je on u najboljem svetlu... ne znam, deluje mi kao Tompson (bek suter iz prosle sezone). No nema veze, danas su i Dobric i Simanic igrali.... to raduje, a i govori koliko smo bili ubedljivi.

I jos jedna stvar - u ovom kolu igraju Real - Darusafaka i Efes - Saski Baskonija. Uz pobedu Reala, mi smo gotovo sigurno u osmini finala, ali, sto bi Radonja rekao - korak po korak.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Mi polako dižemo formu kako idemo prema tom Aprilu...tako da imamo ogromne šanse za 8 najboljih a da nismo u vrhu forme.
U Aprilu u vrhu forme nas očekuje plej of AbA i borba za ulazak u 4 najbolja (ako se ne varam)...tako da možee biti i korak više u odnosu na prethodnu sezonu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by penal »

Image
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Мики »

Злата вредна победа. Још када би Дарушафака и Ефес изгубили, и да се победи Бросе, мислим да би то било то. Али опет, корак по корак.
Лазић синоћ фе-но-ме-на-лан што би рекао Ковачић. Бјелица и Волтерс су изгледа још под неким притиском од повреда. Али најчуднији ми је Гудурић. Након онакве партије против Партизана, он опет стегнут???
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by МоСа ВерСе »

Оно синоћ је била толико рутинска победа да се нити једног тренутка није осетио бојазан да кола могу кренут низбрдо. Утакмица коју Лаза отвори са две тројке и шукне још три ће увек бити добијена са наше стране јер су то поени на које наш противник не рачуна. Самим тим, Лаза нас је увео у миран ток утакмице, а Куз и Симон ( прикључио се и Дион што ме радује) су припомогли. Наравно, ту је и Јовке са осам асистенција. Иде нам добар распоред, домаћини смо у АБА лиги, па домаћини Немцима. Код њих не игра онај Литванац тако да ће бити ослабљени, а ми само треба да поновимо другу четвртину из Немачке и то , заједно са пуним Пиониром, би требало да буде довољно да се Немци пошаљу кући уз чувено ауфидерзен.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Locked