Звезда у Евролиги (2016/17)

Locked
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Arhivirana još jedna EL ekipa, normalno da nije lako, ali pp je bila poezija od odbrane.

U 3/4 je došlo do raspada igre i u odbrani i u napadu (kod 25 razlike za nas), valjda su pomisli "gotovo, hajde da se malo opustimo".

Milko je van forme, Simon je loše odigrao u 2 poluvremenu odbranu a Gudura je bio loš u napadu, 3 ili 4 lopte je prodao, ali zato brat Đenka odvaljuje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Kada pogledamo koliko je igrača odigralo lošije, onda ovakve pobjede vrijede dvostruko.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Мики »

Страшан пад смо имали у трећој и почетком четврте четвртине када су направили серију од 17:0, чини ми се. Али, када те такве ствари не сломе, онда си јак као граит.
Свака част момцима. Само да нам легну и остали резултати па да се не мора гањати 16+ победа.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by МоСа ВерСе »

Нисмо јуче бриљирали у игри, срећа па је Бамберг играо нешто лошије, а када су сконтали да могу, губили су 25 разлике. Међтим, ало бре, добили смо без Јовића и са Волтерсом који је био као бурек у свемиру. Кузмић без Јовића скоро па неупотребљив, али је опет побеђен Бамберг. Ђенка је меч винер, иако је мвп Симон. Идемо даље. Треба добити увек неугодни ФМП па онда на Реал. Ту ја не бих пуно форсирао већ се спремио за Армани, Будућност у полуфиналу АБА лиге и Оли.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Dafi »

volio bih da mi neko objasni ulogu Woltersa u ekipi. Vec duze vremena se kanim da ovo pitam ali sve mislim da ne mracim, Decko nije plej,nije ni bek. Nema sut,asistenciju,ulaz...nema nista, Igra samo kad mora, Rezervni je plej cak i kad je prvi plej povrijedjen. Wolters je ovogodisnji veliki promasaj mogu to sada slobodno da kazem. Ovo sto on igra je isto igrao Rebic prosle godine za mnogo,mnogo manje pare.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Ne bih ja toliko apostrofirao Voltersa, iz prostog razloga jer se nema para ni za plate, a kamo li za boljeg pleja. Mene mnogo više brine katastrofalna igra Gudurića, koji je bljesnuo samo protiv groblja u Kupu i opet se vratio u neki stelt mod. Brine dosta lošije izdanje Kuzmića, kao i katastrofalna igra Bjelice u zadnje vrijeme. Povrh svega brine to što nema Jovića i što mu je (kako sam načuo) Rašković već našao klub i što se možda (ovo su samo nagađanja) neke stvari lome zbog Simanićevog odlaska kod zalizanog.
Ali eto, i takvi se i dalje držimo odlično u EL. Mada, meni ni taj Top 8 neće značiti ništa ako se ne osvoji ABA. Bojim se da ovi pritisci kroz stopiranje novca preko sponzora nisu neke zakulisne radnje...a jesu 100%.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Očajna igra Gudurića, Bjelice i Kuzmića je u direktnoj vezi sa porazom i ovolikom razlikom.
Na početku utakmice Gudura, Kuz i Mitar nisu mogli da sačuvaju ni stolicu a kamoli svog igrača,
Gudura je čuvao svog igrača uvek za korak povučen, braneći ulaz i tako je dozvolio da se raspuca...
Mitar je beskoristan bio, moguće da zato nije više ni ulazio a Kuz je u odbrani bio rupa koja je gledala kako se
protivnički centri šetaju kroz reket a u napadu je baš bio dekoncentrisan i beskoristan.
Kada tako krenu 3 od 5 startera, bolji ishod i ne možeš da očekuješ...u drugoj četvrtini se desio raspad igre u odbrani
i u napadu i u tom periodu se rešio konačni ishod utakmice, sve ostalo je samo bilo čekanje kraja.
Ono što može da brie jeste forma gore pomenuta tri igrača a ono što raduje jeste povratak na teren Dangube.
Ako pobedimo u Milanu ovaj poraz neće boleti, ali ako se desi da i u Milanu pomenuti trojac bude u stelt modu
to neće biti dobro po tim.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Мики »

Утакмица је била не битно. Мислим, глупо је било нешто посебно се трошити у истој, али да брине форма неких играча, као и не играње Јовића, брине.
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by nyc »

PA DOBRO, ŠTA JE OVO?

Jel neko umro, Bože me sakloni?
Dan žalosti?

Otresosmo Bubuljicu i Bačvana bez prvog pleja.
Može nam se.

:zastavaGRB:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Ajd, da ponovim: Bravo Radonja, bravo momci!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Мики »

Невероватно важна победа. У једном тренутку је изгледало да губимо утакмицу, али онда су Радоњић и играчи одрадили оно што најбоље знају - одбрану. Али оно што нам је потребно као хлеб насушни је победа Барселоне против Дарушафаке, или да следеће коло добијемо Оли, а Дарушафака да изгуби од ЦСКА.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Hvala Repeši što je otpisao Đenku, bili su malko naprženi manekeni, pogotovo Mačvan, koji je u par navrata i nesportskim
potezima pokušavao da omete naše igrače ( i nije jedini bio) ali smo bili zaista mentalno jaki i zaslužili pobedu.
Kada kažem da se mačvan služio nekim nečasnim radnjama, ja sam primetio dva lučaja.
Prvi slučaj jeste kada je u gužvi u reketu pod našim košem izubio loptu, laktom je potkačio jednog našeg igrača (Mitra ili Kuza) i drugi
put kada je baš neportski ošamario po licu mislim Simona...i Sanders i neki italijani su pokušavali sa provokacijama, ali im ništa nije pomoglo.
Videlo se da nam nedostaje Jović, stvarno smo delovali poprilično smušeno u napadu pod Nejtom. Nejt kao da ima fobiju od slanja lopte u reket,
ipak se jednom usudio da pokuša Kuzu da pošalje loptu ali nije bio dobar tajming i Radule je lako presekao.
Ipak, da ne prebiram i tražim samo loše stvari, angažovanje Laze na obe strane terena, Gudure (pre svega u napadu) i kapitena je bilo za ocenu 5.
Idemo dalje...sledeći!
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Koje grozno kolo, majko mila...Pao pobjedi real, Baskonia CSKA, Darušafaka Barsu, Efes Makabi...pa jel moglo gore??? Sljedeće kolo ako CSKA izgubi od Darušafake, možemo samo da se nadamo prolasku dalje, jer vajni Oli će baš da zapne protiv nas, pošto se nije dovoljno istrošio protiv Galate.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Moglo je i gore, da smo mi izgubili...ali, mi i dalje konce našeg prolaza držimo...igramo čvrstu košarku, drugi nas se pribojavaju i na kraju zašto ne možemo da ostvarimo još 2-3 pobede?
Raspala Barsa, Uniks i tu treću možemo da biramo između "braće" i daraušafake.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Ma, naravno...i ja vjerujem da je ključ u našim rukama, ali stvarno mi smrde svi ovi porazi.
Sljedeće kolo mi na Oli, a ono što može i te kako da odluči su utakmice Žalgiris - Efes, Brose - Baskonia, CSKA - Darušafaka, a kolo pole toga Fener - Efes, Baskonia - Pao, Darušafaka - Galata i mi protiv Barse.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked