Звезда у Евролиги (2016/17)

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Vrlo blizu istine...posebno kada se zna da su neka "braća" sada sa knjižicama sns-a. A pisanje na onom njihovom forumu svjedoči o tome.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Simpatizer »

Pozdrav svima,

Da se odmah ukljucim u diskusiju. Koliko znam, Covic je vec neko vreme u zavadi, ili barem u zahladjenim odnosima, sa bracom na vlasti. Cini mi se jos od onda kada je Andrej ispracen sa zvanicne funkcije u klubu. Vidi se I po onom pismu podrske za AV danas sto ga je potpisao Pekovic ali Covic nije. Takodje, cinjenica je I da je AV blokirao sponzore da placaju, pa nam sada klub grca u dugovima opet.

Gospodu delije (namerno malim slovom) ne vredi ni komentarisati. AV ih drzi za svoje prljave poslove, pusta im da se bave vannastavnim aktivnostima koje su po zakonu strogo kaznjive (ali ko te pita za zakon) ali su zato oni prvi kada treba da se plamudi ko je pravi navijac a ko ne, kada se treba dolaziti na utakmice a kada ne treba, I slicne gluposti. Sramotno je takvo ponasanje.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Pozdrav brate i dobrodošao na forum. Svaka čast za upis. Tačno tako.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Simpatizer »

Imamo nestvarno dobru sezonu u EL, neki od igraca ulaze u istoriju kluba kako po statistickim parametrima tako I po postavljanju lestvice na nebeski nivo po pitanju odnosa prema igri I dresu koji nose (najvise od svih Laza I Djenka), borimo se protiv svih pritisaka izvan kluba koji su zaista veliki I onda dodjemo u situaciju da nam se klub rusi iznutra, I to od ljudi koji bi, u nekoj normalnoj situaciji, trebali da su prvi u odbrani tog istog kluba. Tu naravno mislim na one koji se nazivaju najvatrenijim navijacima.

Mnogo sam ogorcen, a verujem da nas ima mnogo, sa ponasanjem organizovane navijacke grupe. Dugo vremena su obicni, ali mislim pravi, Zvezdasi radi mira u kuci trpeli da se grupa ponasa kako se ponasa. Ali sada je valjda ljudima pukao film. U odlucujucoj utakmici za citavu sezonu kluba u EL, oni navijaju za protivnicki tim?! Neverovatno. I jos da zlo bude vece, par dana posle prozivaju te iste iskrene Zvezdase kako su ovakvi ili onakvi?!? Pljuju nas gore nego na grobarskim forumima...

Da vas ne davim dalje, videli ste sve I sami, a koga intresuje moze da pogleda sta pisu po svojim, navijackim, forumima. Mi im nismo braca, da mogu (a nije iskljuceno da nece pokusati na nekoj od narednih utakmica) bi nas pobacali sa tribina. Kao I Dachi, I meni je zao sto se nekada zvah delijom. Mada, ove sada I one delije nekada, cini mi se dva sveta.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги

Post by dacha od bosne »

Baš tako, brate. Ja kada sam pročitao šta sve pišu, jeza me uhvatila.
A kolika je tek sramota to što si napisao ko bi sve trebao da brani klub...pa to tek nemam riječi. Umjesto da stoje prvi uz klub oni sa AV-om krenuše u potkopavanje istog.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Lepa dva uvodna posta, dobro došao Simpatizeru!
Još uvek mi držimo sudbinu u svojim rukama, poraz od Barse je u direktnoj vezi sa prethodnom utakmicom gde su igrači isceđeni igrajući basket vrlo visokog intenziteta (pre svega odbrana) i to uz put je dovelo da je 48 sati malo za regeneraciju pa smo i zato izgledali u Barseloni kako smo izgledali...koliko je utakmica bila jakog intenziteta pokazuje i poraz Olija u Pireju, jbg ostavila je traga igra u kost sa nama.
Ako (a trebalo bi) dobijemo Uniks a pre toga Trinkijeri ne porazi Blata, sve se rešava u turskoj gde će biti vraški teško ali ne i nemoguće.
Vučić i bata mu, žure ka istoriji... nadam se da će tamo stići pre nego unište Zvezdu.
Čović je sve samo ne naivan čovek. namazan je što pokazuje da opstaje svih ovih godina uprkos raznim bočnim udarima i nadam se da će i ovu dvojicu zadržati na distanci, inače opet ne gine Mali Kalemegdan.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Beara_Vladimir »

Simpatizer wrote:Pozdrav svima,

Da se odmah ukljucim u diskusiju. Koliko znam, Covic je vec neko vreme u zavadi, ili barem u zahladjenim odnosima, sa bracom na vlasti. Cini mi se jos od onda kada je Andrej ispracen sa zvanicne funkcije u klubu. Vidi se I po onom pismu podrske za AV danas sto ga je potpisao Pekovic ali Covic nije. Takodje, cinjenica je I da je AV blokirao sponzore da placaju, pa nam sada klub grca u dugovima opet.

Gospodu delije (namerno malim slovom) ne vredi ni komentarisati. AV ih drzi za svoje prljave poslove, pusta im da se bave vannastavnim aktivnostima koje su po zakonu strogo kaznjive (ali ko te pita za zakon) ali su zato oni prvi kada treba da se plamudi ko je pravi navijac a ko ne, kada se treba dolaziti na utakmice a kada ne treba, I slicne gluposti. Sramotno je takvo ponasanje.
Mudro zbori Simpatizer. :)
Dobro došao na forum!
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Simpatizer »

Hvala na dobrodoslici.

Tesko je pisati sada o samoj kosarci kada se sve ovo desava. I delije I grobari su neka vrsta Vuciceve pretorijanske garde, to su da odrade prljav posao za njega. A on ce im naravno pustiti sve. Tako su grobari samarali njihove simpatizere prosle sezone na kosarci kada su oni vikali AV ono sto su vikali. A o drugim slucajevima vezanim za “najvernije navijace”, a nevezanim za sport I tribine, da ne pisem, da se ovo ne pretvori u mitingovanje. Zalosno je u stvari sto se o ovome mora uopste pisati kraj tolikih uspeha naseg tima.

Zvuci paradoksalno, ali cini mi se da bi nam usluga bila da je EL odrezala kaznu da se protiv Uniksa igra bez gledalaca. Ovako, ima da se igra dva dana pred izbore, svi ce I onako biti naelektrisani povodom toga a jos ima I ova situacija izmedju “ najvernijih navijaca” I pravih navijaca. Ti organizovani ce verovatno doci, I vrlo verovatno ce onda neki incident opet biti. Ludima ne treba dva puta reci a njima pogotovo, dok mediji I dalje podegrejavaju atmosferu. Ne bi me iznenadilo da pocnu u inat opet skandirati Olimpijakosu, neko ce im poceti zvizdati I incident je vrlo moguc. Policija (ne)ce reagovati kao sto (ni)je reagovala ni kada su grobari samarali, osim ako ne krene lose za organizovane, onda ne sumnjam da ce vrlo brzo poceti I oni da makljaju. Mozda zvuci pesimisticno, ali eto, videcemo za 5 dana. Ja bih na mestu uprave ozbiljno razmotrio da se samo sa sezonskim moze uci na ovu utakmicu. Ili jednostavno onemoguciti grupi da dodje do jeftinih karata, kao sto im je to svaki put obezbedjivano do sada.

O samoj utakmici I znacaju iste, nema puno filozofije. Videcemo kako ce proci Brose I Darusafaka. Ako Brose, daj Boze, dobije, onda nam utakmica sa Uniksom znaci mnogo. Ako izgubi, onda nam je to samo prilika za EUR 37k. U oba slucaja, mislim da dobijamo, cak I ako Jovke ne bude igrao, I uz svo duzno postovanje Uniksa. Jeste, oni ce uci rasterecenije u utakmicu od nas, ali u ovoj situaciji, na nasem terenu, nasu borbenost nikakva rasterecenost ne moze da pobedi. I da, jos jedno. Ako ipak bude odlucivao zadnji napad, niposto da Simon brani Lengforda :mrgreen:
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Мики »

Симпатизер, ово што си написао, као могући сценарио, заиста није далеко од тога да се деси. Ухвати ме језа када помислим шта све може да се догоди.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Mene neka tuga stiže kako čitam ovaj post, moguć scenario ali se nadam da neće biti i stvarno učinjeno...odavno je klub izgubio "bitku" sa grupom, Čović im je podilazio možda se nadajući da će tako ući na velika vrata FK, međutim to se nije desilo, ipak su mu bili potrebni i za košarku, Arenu i stvaranje vruće atmosfere te nije tada talasao(setimo se njegovog ulaska na sever kako bi smirio situaciju).
Sada sve dolazi polako na naplatu, sve te sitne greške....potpuno podržavam Čovića u borbi za očuvanje KK od braće vučić - lažnih zvezdaša ali takođe i u borbi protiv grupe (ako uopšte ima tih naznaka, kada borba kažem, ne mislim fizički obračun).
Ono što ne razumem jeste grupa peva svih 40' ali šta peva? Kako peva i kada peva? Grupa ima potpuni nesklad sa stanjem na terenu i nije to samo sa našom navijačkom grupom, to i komšijska grupa radi - pevaju za sebe...navijači koji nisu u grupi reaguju na teren i stanje na terenu ali često i grickaju semenke (ćute).
Daleko veći efekat na igru ima zvižduk i huk nego pesma o pretkosovskom ciklusu, ustašama, Draži, etc.
Kada se branimo zvižduk i buka svakojaka a kada napadamo aplauz, uzvici podrške, pritisak na sudije se može i bez bacanja predmeta ostvariti i treba je koristiti kao legitiman našin navijanja.
Svakako da se mora na svaki način izbeći sukob sa grupom, njihovo navijanje treba ignorisati a ne zviždati im, a oni su i onako blizu da ne dolaze na basket, ako im Čova uskrati benefite brzo će i prestati.
Koji mozak koristi baklju i petardu u zatvorenom prostoru?
Koji mozak, tj na kojoj frekvenciji radi taj mozak da može bacati predmete na teren a zna da će za to stići naplata klbu u vidu novčanih kazni i to poprilično velikih (za naše uslove)?
Da li te osobe ili spodobe (po valstitoj želji) vole klub za koji navijaju i u čiju ljubav se kunu?
Ja rezonujem, ako nekog volim, ne mogu da mu nanesem štetu, nekako mi to ne ide jedno sa drugim...
U svakom slučaju, nadam se da neće biti incidenata.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by МоСа ВерСе »

Верујте, ништа се неће десити пре избора. Цоа зна да је то контрапродуктивно јер су Звездаши огромна популација и са којом се не треба качити. Сећате се Торпеда 2000. и лемања са полицијом сат времена. Неколико месеци касније, оде Слобо у историју српске политике. Сада је обрнуто. Нешто што је било свето и што се борило за Звездин грб, били опозиција многима зарад клуба се претворила у војску која је под контролом државе. Ужасно ме боли она порука са пријатељске утакмице против Спартака, иако је стварно пуно позера на евролигашким утакмицама. Али им нису они зиждали, већ кошаркашка публика која зна колико је било битно да се добије Олимпијакос у среду. Нема смрадова да се побуне што нам је власт заврнула славину, него је све остало на томе да ми пишемо по форумима и да се надамо да Чова има некаквог зеца у рукаву и неку мађију за новонасталу ситуацију.
Вратићу се мало на групу поново. Све мање поштовања имају од мене иако сам са њима стајао добрих десетак година. Марка још нису осветили, слабо акцијају гробаре, лоше навијају, пола копа би кошава одувала. И даље екипу воде старији који су се малко продали и онда имамо овакву ситуацију.
Било би лепо да Бамберг добије Дарушафаку, али и да не добије, има чему да се надамо. Сутра да победимо Будућност и да се спремимо за последња два кола.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Simpatizer »

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... id=1244430" onclick="window.open(this.href);return false;

"Uostalom, samo zajedno smo mogli da uradimo ono što nam priznaju cela Evropa i svet – da dolazimo do velikih pobeda, da pravimo najbolju atmosferu na utakmicama Evrolige. I takvu atmosferu očekujem i u petak protiv UNIKS-a kao i na svim ostalim utakmicama na koje treba da dolazite i podržite svoj klub", rekao je ovim povodom predsednik KK Crvena zvezda mts Nebojša Čović."

Eto... Ko imalo mozga ima, shvatice. Nema biranja, isto I na EL kao I na ABA.
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Alan Ford »

Ti ocigledno nisi shvatio...
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у Евролиги

Post by Simpatizer »

Alane, daj molim te objasnjenje. Ozbiljno, zanima me tvoje misljenje. Nisam sarakstican.

Tvoj Jeremija (ovo se malo salim :srbinosm: , vise licim na Debelog Sefa)
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги

Post by Ганац »

Instaliran SNS u grupu...jer bruderi su ti koji hoće Čovu da istisnu...mada ni Vesić ne bi odbacio sa indignacijom svoj deo kod ponovnog zaduživanja do guše. 0:) ispravite me ako grešim.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked