Звезда у АБА лиги (2016/17)

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги

Post by dacha od bosne »

Ne kontam Ganac, de pojasni.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги

Post by dacha od bosne »

Hvala Bogu, stižem kući u utorak pa da odgledam tekmu protiv Budućnosti. Ovo treba već u drugoj utakmici završiti i naoštriti se kako znamo i umijemo za Cedevitu ili groblje. Od toga nam sve zavisi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Simpatizer »

Pise po novinama da ce Stefan da igra. Neka odigra po 5 minuta po poluvremenu, ostalo ce da zakrpi Djenka I neka Nejt uzme koji minut - dovoljno za pobedu. Mi smo prosli put njima ostavili dosta prostora da sutiraju za 3 poena. Srecom su u velikoj meri bili neprecizni, inace bi svasta bilo. Otpustili su I Markusa u medjuvremenu. Zuros nije naivan I pokusava nekom sok terapijom da po zadnji put trgne ekipu mada poznavajuci mentalitet igraca tamo, uz par izuzetaka, ni sok terapija ne pomaze.

Gordic ce imati daleko vecu minutazu I to mozda za nas I nije dobro, izgledao je u zadnjim utakmicama bolje od Markusa. Ali zato nema ko da ga menja, Popovic je zaista daleko iza po kvalitetu I znanju I od Vilija I od Gordica. Zavisice dosta I od toga kakav kriterijum sudije puste. Kao sto znamo, u cvrscoj igri nemaju sta da traze. Mislim da ni jedna ni druga ekipa nemaju neke takticke zamke da ponude. Znamo se dobro. Mi cemo ici na pritisak vanjske linije I da ih tu oduvamo. Oni ce se I dalje oslanjati na sut spolja, pa ako ih krene, moze I biti nekih problema.

Danguba bi mogao biti X faktor. Dok za ostale jos I mogu naci ponekog da ih cuva, mislim da za Dangubu nemaju pravu meru. Ocekujem, bolje reci nadam se, da ce Milko konacno isporuciti nesto. Suvise je on iskusan I dobar igrac da toliko dugo bude u kanalu.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги

Post by МоСа ВерСе »

Има још једна ствар Ганац. Када је Гордић, фокусираш се на улаз његов, осећај за разигравање унутрашње линије је граун зиро. Јесте да смо са Маркусом у нашем нападу имали шест играча на паркету, али сада Гордић као први плеј долази на редаљку код наше спољне линије, или како кажу ови наши: Оди деди. :) :)
Први тај налет да им одбијемо пред пуном двораном и да уведемо меч како треба. И онда фокус на ОП 8.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Ганац »

МоСа ВерСе wrote:Има још једна ствар Ганац. Када је Гордић, фокусираш се на улаз његов, осећај за разигравање унутрашње линије је граун зиро. Јесте да смо са Маркусом у нашем нападу имали шест играча на паркету, али сада Гордић као први плеј долази на редаљку код наше спољне линије, или како кажу ови наши: Оди деди. :) :)
Први тај налет да им одбијемо пред пуном двораном и да уведемо меч како треба. И онда фокус на ОП 8.
Gordić ima ulaz, zna i da podeli asistenciju povratnom, ulaz pravi kada ostvari prednost nad bekom (kroz blokove) koji ga čuva, iako je prilično brz koristi blokove dosta dobro, nakon povrede tek se vraća na stanje na kojem je bio u Cedi, imao je i solidan šut za tri (kada mu se otvori) to će mu se jako malo dešavati protiv nas.
Ono što nama može predstavljati pravu opasnost jeste da krenu da ubacuju autobuse, što ipak mislim da neće da se desi, igraće predvidljivu košarku jer nemaju Markusa da izmisli asistenciju.
Ako Stef odigra, po onih par minuta iz Barselone rekao bih da je u modu MWilla i da ćemo uživati u asistencijama ali je očita stvar da je malo sporiji u odbrani kod bočnih kretanja (za ovaj tim Bud. mislim da je i to dovoljno).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги

Post by dacha od bosne »

Ja ne mogu da vjerujem kako loše izgledamo...23 poena za poluvrijeme????
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Simpatizer »

Malo kada se slegu utisci, napisacu koju o igri. Prvi i najvazniji utisak je da su nam olimpijakos i najverniji navijaci dosli glave u zadnje dve utakmice. Ako se igraci ne izvuku iz ove mentalne blokade, delijama ce i ostati samo oli da za njega navijaju u EL, posto nas tamo nece biti...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги

Post by dacha od bosne »

Kod nas večeras skoro ništa nije funkcionisalo...posebno unutrašnja linija - Kuzmić, Mitrović, Tompson i Bjelica. Kada se tome dodaju loši Đenka, Laza, Simon i Jović, onda je jasno bilo da Gudurić (koji takođe nije bio nešto) i Volters nisu mogli sami da dobiju Budućnost. Kriminalno smo loše izgledali.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Ганац »

Dačo, bolje da se još nisi vraćao kući, bio bi pošteđen ovi mazo-trenutaka.
Mi smo odigrali najlošiju utakmicu od Cibone i onog polufinala, očito je da je veliki pad forme u pitanju i to zbog "praznih baterija", izgleda da veliki broj utakmica uzima danak.
Daj bože da izguramo ovaj plej of kako treba, ostale mi nisu bitne uopšte.
Visoki igrači nam već izvesno vreme ne igraju nikako, prvo sam mislio da je u pitanju izostanak Jovića ali nije samo to, jednostavno je došlo do pada formegeneralno, a neki kao Đenka su isceđeni.
Ne znam da li mogu da ih povrate do sledeće utakmice.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Simpatizer
Новајлија
Posts: 15
Joined: Sun Mar 26, 2017 7:16 pm

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Simpatizer »

Par stvari:

Nema opravdanja zato sto se u nekim utakmicama nisu odmarali nosioci. Da li smo jurili rekorde, da li je Radonjic zaista mislio da treba da i dalje drzi visok nivo treninga ali cinjenica je da ekipa nema svezine. Fizicke.

Mentalne svezine nema zato sto su nas ukanalila braca iz Pireja i njihovi sledbenici. Pa je ekipa jos na toj utakmici. Verovatno i sanjaju Printezisa i njegov...kako god se zove ta vrsta suta koju on izvodi. Ako se obistine najcrnje slutnje (zaista se nadam da nece), Oli ne samo da ce nas isterati iz Top8 nego i iz EL iduce godine. Hajmo svi: O-lim-pija-kos, O-lim-pija-kos...

Pojedinacno je zaista tesko ocenjivati igrace. Simon je pao u formi, ne pogadja otvorene suteve, ponasa se kao seljak na utakmici i dobija tehnicke iz frustracije, sve u svemu - uzas. Luka kapiten je zaista kriminalan. I ono sto je znao, vise ne zna. Pre 3 godine je bio bolji nego sada. Strasno. Veceras elementarnu nekorisnost pokazao.

Kuzma je totalno van forme, i to bas, bas zabrinjava. Hajde sto u napadu nema ucinka, ali da mu u odbrani oni iz Buducnosti kupe sa glave lopte a on ima 2.14m je zista tesko shvatiljivo. Jedna od najboljih odbrana lige je dozvolila onolike skokove u napadu, strasno.

Srecom i oni nisu nista odigrali pa nsimo izgubili 20 razlike. Buducnost koja je suterska ekipa je promasila masu otvorenih suteva. Nadajmo se da ce tako i ostati u trecoj utakmici. Inace ako njima udje par suteva a nama udje voda u usi, moze svasta biti.

Elem, ima jos da se igra, i sve je u nasim rukama jos uvek. Ali moramo i mi sok terapiju neku naci da nas sve zajedno ne stigne sok ispadanja iz ABA a samim tim i iz EL. Ovi otpustili Markusa, Cedevita verovatno bez Mrsica na partizan... Nasi mozda ne moraju nekog otpustati ali nesto, ili neko, ih mora razmrdati!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Мики »

Колико је нас уназадио онај пораз од Олија, немам речи. Тотално смо пали на психичком плану. Ми одбрану против Будућности и нисмо лоше одиграли, али у нападу имамо кратер. Надам се да ће момци да се дигну и победе следећу, као и да ће нам се посрећити да нам Бамберг буде братски клуб, а можда и Уникс.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Ганац »

Mnogo je utakmica odigrano u veoma gustom rasporedu, taj ritam je ostavio traga i na Lazi i Đenki, a oni su to je očito najspremniji u timu, a da neće ostaviti traga na ostalim igračima.
Vidi se njihova želja ali se vidi i frustriranost što im ne ide, pa im je kriva reklama (Simon)...
Nadam se da ćemo ovaj Plej off ABA lige izgurati kako treba a EL mi nije uopšte bitna, možda je najpametnije ove dve utakmice iskoristiti i relaksirati igrače...odmorio bih Lazu i Đenku (duša im je u nosu i samo voljnim momentom drže neki nivo u odbrani.
Ne osuđujem ni jednog igrača, nije lako odigrati do sada skoro 60 utakmica, preći toliko km redovnim linijama, spavati na aerodromu, iz aviona u avion ići...nisu od čelika, i to su ljudi od krvi i mesa.
Nije floskula, divim im se i nadam da ipak sve što su učinili u toku sezone neće biti prosuto u plej ofu.
A grupa, grupa ko grupa, samo su oni sebi bitni i odnos sa braćom iz Pireja...valjda će ih malo i stid stići jednog dana - valjda.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Мики »

Колико је важна ова утакмица против Будућности, мислим да се речима не може ни описати. Надам се да је ова победа против Уникса ветар у леђа да се одувају Ђетићи.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Ганац »

Protiv Budućnosti nam je u ovom trenutku utakmica sezone, ja ipak očekujem da ćemo ih proći, naznake su utakmica protiv Uniksa i vreme koje će provesti u BG a da se neće pomerati do tekme sa Dfakom...
Nakon toga nam dolazi borba za trofej i još važnije učestvovanje u EL sledeće sezone (očekujem Cedvitu koja je ipak kvalitetniji sastav od partizana).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги

Post by Beara_Vladimir »

Ja u finalu očekujem Partizan i nas. Iako imaju manjak kvaliteta, komšije to nadoknađuju neverovatnom energijom i borbenošću. Imaju boljeg trenera koji je pokazao da zna da vodi takve utakmice i koji izvlači maksimum iz svoje ekipe.
Što se nas tiče, sve je jasno. Nadam se da je utakmica protiv Uniksa pokazatelj da se vraćamo u formu polako i da bi mogli u ovom najvažnijem delu sezone da budemo na visokom broju obrtaja. Inače, ide mi na živce što svake jebene sezone, i to po pravilu u najvažnijim utakmicama, moramo da se seljakamo iz hale u halu.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Locked