Куп (2016/17)

User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Куп 2017

Post by Ганац »

Mi od utakmice sa njima u ABA ligi lagano podižemo formu, ponovo delujemo sveže, počinjemo da rešetamo sa svih pozicija, Kuz više ne oseća posledice sekirice...Simon polako šteluje haubicu....tako da odraćemo ih, tako ćemo ih odrati da će to biti i ružno i tužno...vadiće se na to da nisu kompletni, Novica će naći opravdanje u ome kako smo ih pretukli u reketu...Birčević će plakati a mi ćemo slaviti osvajanje kupa.
Možda debili sa Juga budu izazvali kakav incident kada budu videli kud plovi njihov brod, nadam se da će žandarmerija biti spremna.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Куп 2017

Post by Мики »

Само оштро и јако од самог почетка. Нема зезања, ништа неће доћи само од себе.
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

mnogo ssmo nervozni
Nadam se da smo se sad oslobodili kada su navijci usli...
Dobro je, smirili smo se do kraja poluvremena.
Sada u drugom zaigrati punom snagom...
Kod nas dobri Mitrovic, Tompson i Simonovic. Gudura je bespotrebno forsirao na kraju, na pocetku je bio dobar. Sudije su dosudile masu faulova nasima, njima naravno nista...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2017

Post by dacha od bosne »

Mi u 2/4 nismo skoro 4 minute dali koš. Ne znam zašto ovako igramo?!? Ispade da nas partizanke bolje skautiraju od EL ekipa. Ma daj, ne mogu to da vjerujem. Ovo mora MNOGO bolje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Idu mi na k... ovi sa petardama.. Izgleda da je odlucujuca trojka Gudurica na kraju trece cetvrtine. Nasima se konacno "opustila ruka"... Napred!!!
Dakle, Luka je odlicno poceo, a onda se izgubio. Gudura dobro poceo, onda lose u drugoj cetvrtini, i onda izrastao u junaka. Simonovic odlican, Tompson iznenadjenje za protivnika i odlicno je odigrao. Posle Gudure verovatno "match winner".

Tuzno je bilo gledati Bircevica kako provocira Simonovica par puta, Gordon je hteo da isprovocira takodje, a Novica je odigrao kao i obicno, ali mu sudije nisu dale da divlja.

Srecan Kup svima koji slave :hooray:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2017

Post by dacha od bosne »

Prelomismo ih. Gudurićeva trojka u zadnjoj sekundi treće četvrtine je bila ključna. Luka i njegov šut sa distance je :pop:
Dosta napeta igra...ne znam zašto protiv njih igramo ovako loše. Mada, iskren da budem, dobro su nas skautirali.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Nema veze, Luka je digao formu... u ovoj utakmici je usao jedini kako treba, uz Guduru... posle se izgubio, a Gudura izrastao u pobednika :) Gudura je digao formu, Tompson je digao formu, to sve raduje. Dobric je pokazao da moze da se racuna na njega, Simon je opet onaj stari posle par meceva losije igre.... sve to raduje pred nastavak EL.
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Ne mogu da verujem kako je .... ovaj reporter Arene sa terena (Ognjen Draskovic)
Covek je stvarno fenomen... kakva glupa pitanja...

Za kraj pesma - "Tri trofeja hocu ja, necu jedan, necu dva... " :ziveli:
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Куп 2017

Post by Dafi »

Iskreno me brinu partije protiv njih jer je vrlo vjerovatno da cemo se sastati u polufinalu na dvije dobijene.
Utakmica dosta napeta do pocetka cetvrte cetvrtine. Tmpson odlican,Guduric i Simonovic takodje. Nije mi jasno zasto Mitrovic stoji na trojci kad igrac koji ga cuva stoji 3 metra i nemoze u bazen da pogodi.
Mnogo su me nervirali komentatori sa potenciranjem kako su oni desetkovani a mi smo isto igrali bez trojice igraca.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2017

Post by dacha od bosne »

penal wrote:Ne mogu da verujem kako je .... ovaj reporter Arene sa terena (Ognjen Draskovic)
Covek je stvarno fenomen... kakva glupa pitanja...

Za kraj pesma - "Tri trofeja hocu ja, necu jedan, necu dva... " :ziveli:
:psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Куп 2017

Post by Мики »

Браво момци! Јако тешка утакмица. Треба из ње извући неке поуке јер нам не гине полуфинале АБА са њима. Бољи смо, али види се да то иде доста тешко. Играју против нас изузетно напаљено. Само да се врате Дангубић, Волтерс и Бјелица.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Куп 2017

Post by Ганац »

Zadovoljan sam pobedom i trofejom, ono što je zabrinjavajuće je naša igra u pp, Kuz koji je bio totalno pogubljen, Milko takođe, Mitar po nešto i ubode, ali sine tebi treba vežbe izbačaja kod šuta, molim te ne izlazi iz sale dok ne navežbaš.
Gudura očajan u odbrani (pp).
U drugom poluvremenu smo zaigrali malo bolje, nešto i pogodili, ali opet mi nije jasno što je Radonjić skratio rotaciju?
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

@Ganac Kako to mislis da je Radonja skratio rotaciju?

Kakva izjava, vrh :R Da se bijemo... :twak:
http://www.espreso.rs/sport/kosarka/121 ... -ovo-video
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Куп 2017

Post by Ганац »

penal wrote:@Ganac Kako to mislis da je Radonja skratio rotaciju?

Kakva izjava, vrh :R Da se bijemo... :twak:
http://www.espreso.rs/sport/kosarka/121 ... -ovo-video
Pa ni Volters, ni Rakičević nisu igrali, Bjelica je odigrao u pp samo 6 minuta i Đenku su sudije odmarale..
Morao je tempom da ubije Partizanovu igru.
Ovako sudije su Partizanu poklonile Dženkinsa a Radonjić još dvojicu, plus Bjelicu sa minimalnom minutažom. Ako su bolesni/povređeni, nisu trebali ni da se skidaju, već je trebalo pozvati zdrave igrače.
Ako Dobrić može ceo turnir da odigra sa frakturom prsta, zašto ne bi i Simanić mogao da odmeni 5/6 minuta Mitra?
statsi.png
statsi.png (51.89 KiB) Viewed 3924 times
Iz ovih statsa se vidi da je ptz igrao sa 9 igrača i njihovo bolje izbalansirano vreme, dok je kod nas naoko igralo 10 igrača ali od toga jedan 6 minuta, jedan 8 minuta i dva po 13 minuta. Od tih pobrojanih jedan je startni centar.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Da pokusam da odgovorim - Kuzmic, 13 minuta. Ako sam dobro zapamtio, Kuzmic je promasio dve situacije na samom pocetku, pri cemu se prilikom druge (sa leve strane gledano prema kosu) povredio, kako se meni cinilo. Cak je i kamera pokazivala (jako kratko) da se drzi i pravi grimase. Protivnik je skupljao reket kada je on u igri, i od njega nije bilo ucinka na kakav smo navikli. Veliki plus za Radonju je sto nije bio tvrdoglav, nego je ubacio Tompsona, koji je prosto razneo protivnicki tim. Bio je treci strelac naseg tima, i veliko iznenadjenje sa svojim sutem sa poludistance. Centri su morali da izlaze na njega, sto je otvaralo mogucnosti za ulaz pod sami kos nasih bekova, koji su uz to i bili brzi od protivnika. Dakle, veliki plus za trenera. Ili treba da zameramo Radonji sto nije rizikovao mozda i obnovu povrede kod Kuza i terao ga da igra protiv protivnika koji ga je masakrirao? Nije islo, usledila je promena plana.

Volters - 0 minuta. Opet dobra odluka, po meni. Igrac se cuva od pogorsanja povrede i on bi usao u igru samo da je bilo neophodno, a to znaci da bi tada i Jovic i Dzenkins bili napolju zbog povreda/licnih. Dzenkins je trebalo da menja Jovica, ali su ga sudije masakrirale, i zbog toga je Jovic odigrao preko 30 minuta. Da Djenka nije izasao, Jovic bi imao 25-30 minuta. Sacuvali smo Voltersa, Jovic odigrao standardno, a svima nama sudije pokazale sta nas ceka u KLS na primeru Dzenkinsa.

Bjelica - izlazi iz povrede, a sa Tompsonom koji je preuzeo njegove minute, nije ni bilo potrebe da igra vise.

Ko je odigrao preko 30 min - Simonovic i Gudura, koji su resili mec, uz Jovica, ali to sam vec objasnio. Rakicevic je igrao u polufinalu i 1/4 finala, dovoljno za njegov status. Ekvivalent je kod partizana Tanaskovic, koji nije igrao. Ili je trebalo da ga bacimo jedno 20 minuta u vatru, pa sta nam Bog da...

Luka je odlicno poceo, pa je onda (pro)pao. Sasvim OK odluka Radonje da ga ostavi na klupi.

Simanic - prekobrojan. Koga je trebalo da izbaci Radonja? Nekoga sa pozicije 4? Luku? Simona? Sta bi Simanic doneo umesto nekog drugog igraca? Opet je bio bezvoljan na kraju utakmice, dok su se svi radovali. Nazalost, svojim odnosom prema radu za sada pokazuje da nece biti u top igracima. Voleo bih da me demantuje, ali bez rada nema uspeha.

Sasvim suprotna prica - Dobric. Fino iskoristio svoju sansu i ozbiljno se namece. I takodje lupa efektne banane kao i Simanic, ali odbranu pegla mnogo jace. U napadu takodje koristan, nije ga isao sut u finalu, pa ga nije ni forsirao.

Sve u svemu - kod Radonje se zna ko pocinje utakmicu, ali Radonja koriguje u toku utakmice svoja resenja (Kuz/Tompson, Jovic/Dzenkins/Volters, Gudura/Simon, Luka ...) i to se sve lepo vidi u minutima. Utakmica za trofej nikad nije bila utakmica u kojoj ce "sporedni" igraci (namerno pod navodnicima, jer igra tim) da dobijaju neke velike role, ako ih uopste i dobiju...

Mi smo ovu utakmicu dobili tako sto smo cekali trenutak da se odlepimo, i docekali ga na kraju trece. Onda smo ih rutinirali u cetvrtoj. Poceli smo nervozno, ali su se smirili Simon, pa za njim Gudura i Tompson. To je povuklo i ostale. Dovoljno. O njihovoj igri samo detalj kada Gudura ulazi u reket i asistira Tompsonu koji pogadja uz kos i faul. Da je pravde, i Bircevic koji je izasao na Guduru je trebalo da dobije faul, jer je posle dodavanja sa ledja gurnuo Guduru na zemlju. Uopste, taj Bircevic je prosao neprimecen, a posle Novice je verovatno najveci ljakse. Kacio se sa Simonom celu utakmicu, a sutra treba da igraju u reprezentaciji... Gordon se kacio sa Lazicem, pa onda sa Tompsonom... Biercevicu treba objasniti neke stvari u sledecoj utakmici...

Ugusih, ne zamerite... :kosarkas:
Locked