Куп (2016/17)

penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Image
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Куп 2017

Post by Ганац »

penal wrote:Image
Naše lepotice, divna slika iz Čaira.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2017

Post by dacha od bosne »

Jedan stvarno odličan post sa drugog foruma:
I posle prospavane noći glavni utisak su mandrili na tribinama i sudije.

Žarka mi je želja da se utakmice između naša dva kluba igraju bez publike. I to sve do momenta dok ne bude moguće odigrati tekmu bez psovanja majki, kćeri i dece, bez bacanja koječega na parket, igrače i druge gledaoce.

Bez obzira što bi to oštetilo nas semenkare. Ovako jednostavno više ne može, ovo nije sport, ovo je jebena klanica.

Sudije.

Belošević i Jovčić su naše najbolje sudije. Kada sude van "derbija", umeju da odsude perfektno. Međutim, kada sude mečeve između ova dva aktera, taj kvalitet se neverovatno srozava.

U tu grupu ne spada govno milija, koji je oduvek bio mizeran sudija koji bukvalno ni jedan jedini meč u karijeri nije odsvirao mimo štete CZ.

Šta smo videli sinoć?

Nakon relativno pristojno odsuđene prve četvrtine, sudije su krenule da kompenzuju Partizanovu smanjenu rotaciju, tako što se nije primenjivao isti kriterijum na obe strane - to se najbolje vidi na primeru ulaza igrača, gde je npr jednom Vrapcu svirano čak 6 faulova pri tome, dok čitavom timu Zvezde nije svirano toliko tokom čitavog meča - a Jović par puta, Gudurić bili su mnogo žešće faulirani pa se sudije nisu oglasile. Takođe, igračima je svirano ili ne na osnovu "autoriteta" i belomedvizma, gde se npr. Simonoviću sudi faul u napadu pri očiglednom Veličkovićevom ulasku u putanju, a razlog - par trenutaka pre toga mu je dosuđena lična u napadu, pa su dve uzastopno previše.

I gomila sličnih gluposti na obe strane. Nesuđeni faul Simonoviću pri trojci o tablu, pogrešna odluka pri Bjeličinom autu

Drugo, Zvezda igra najbolju odbranu u EL. Da bi se to postiglo, mora postojati određeni nivo dozvojene agresivnosti pri napadu na loptu, što je je naravno lako uočiljivo i postoji sasvim jasan kriterijum šta može a šta ne - naravno, suludo je i pomisliti da bi neko u EL "štitio" Zvezdu kriterijumom. Što dovodi do zaključka da je kriterijum veoma jasan i nedvosmislen.

Šta smo imali juče? Juče smo videli da najbolji kradljivac lopti u EL Čarls Dženkins za 7:46 minuta na terenu dobije 4+1 ličnu grešku, od čega je bila otprilike jedna.

Isti, kako mi se čini, za dvadeset i kusur minuta u EL ni jednom nije izašao zbog pet prekršaja uz 0 tehničkih.

A iz njegove presmešne četvrte lične i tehičke nakon nje je prioizišla kompenzacija pri Simonovićevom flopu koja je u dobroj meri prelomila meč.

Do kraja meča - tehnička Veličkoviću reda radi nakon višestrukog napušavanja sudija, smehotres sa Vrapcem i tako to...

Iskreno, mislim da bih umro od sreće da sve naše međusobne mečeve sude strane sudije, ni po babi, ni po stričevima.

Onda bi valjda ovakve debilane prestale jednom za svagda.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Куп 2017

Post by penal »

Kup je prosao, ali moram da se osvrnem na ono sto se desavalo posle, tj. na omalovazavanje naseg uspeha.
Nas uspeh su omalovazili redom, kapiten protivnicke ekipe, trener, onda funkcioner kluba (Todoric), zatim, svi koji su pisali kako je nasem protivniku falilo igraca (i nama je falilo isto toliko), onda izjave dva igraca kako su ondi mozda "otrovani" (namerno), itd... Tu je i onaj mucenik sto se javio iz Poljske, sa izjavama nedolicnim jednog sportiste. Umalo da zaboravim i Gordona i poruke na drustvenim mrezama kojim pokusava da omalovazi nas uspeh.

Naravno, kup nije vazan, ali su nas njihovi navijaci "nadjacali", takmicenje je "odlicno organizovano" (Tomasevic) a covek zamalo izgubi oko, itd...

Meni ovo samo govori koliko ih boli nas uspeh, i kako su vec spremili izjave o tome kako su oni, iako slabiji, ipak osvojili kup, i pokazali da su "institucija", a mi niko i nista... mislim da su i sudije navlacile dozirano na njihovu stranu, jer im je ipak bilo jasno da cemo pobediti bez vecih problema. Nasi igraci ne treba da se osvrcu na ove izjave, jer upravo te izjave stvaraju stegnutost i nervozu u narednim derbijima u njihovim glavama.
Locked