Звезда у АБА лиги (2017/18)

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by МоСа ВерСе »

Гледао сам ванредну конференцију и смрди ми пуно. Далеко од тога да је јединство између стручног штаба и играча. Гледао сам говор тела, а и само обраћање Пере и Лазе је другачије од оног што Алимпије покушава да појасни. Остаје да добијемо на квалитет регионално јер ће у финалу Џикић имати примућство на клупи. Значи, пун Пионир и мобилизација да урадимо до нас што је у могућности. Имамо ту мајсторицу у Београду наравно ако добијемо Додикеу. Како играмо, забринут сам.

Што би наш народ рекао: Нека нам је Бог у помоћи да ово изгурамо.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Ja samo ne znam gdje je moglo da pukne ako je do Kupa sve funkcionisalo kako treba? Baš se desilo (ako se desilo) nešto naprasno.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Dennis Rodman »

Hm, prvo što pada na pamet je ono što i uvijek bude - pare. Možda kasne plate i došlo je do nervoze u timu... Šteta bi bilo da pokvarimo sezonu koja se ovako lijepo otvorila, mimo očekivanja.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Мики »

И ја сам размишљао о платама. Ко зна, св је могуће.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Jel gledao neko utakmicu protiv Igokee? Čujem da je Alimpije bjesnio, a i da su ljudi nezadovoljni našim izdanjem. Pitam jer znam da smo uvijek teško izlazili na kraj sa Dodikovcima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Očajni u odbrani celu utakmicu, u napadu tri četvrtine nismo mogli da se sastavimo, sve nam je stalo u "šut za tri poena" koji nas nije služio...bezidejnost. Igokea nas razbila pikom, skokom i većim (ne većim jer kod nas i nije postojao) voljnim momentom.
Alimpijević je baš promašaj, kako mi se čini biće velikih problem u plej ofu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Ja bih izrotirao, Top da bude trener a Alimpijević da mu bude prvi pomoćnik, dečko nije za uogu koja mu je dodeljena.
Na kraju godine ne bih zadržavao strance tipa Feldin, Roč...matorce bih poslao u penziju (Milka bih pitao ako hoće da se produži saradnja sa novim ugovorom dosta povoljnijim za klub), na njihovo mesto bih pokušao dovesti vredne i radne osobe koje su tolerantne na kašnjenje primanja.
Ovaj tim od početka ima problem sa identitetom kod navijača, što neko reče suviše su bezlični.
Slabo ima tog moda "borba", više je onog daćemo koš više a ako ne damo sutra je novi dan, nije ovo NBA, ovo je Srbija, ovde je svaka tekma "na nož"...
Iako se potencira od jedne grupe forumaša odbrana kao ključ igre nikako se ne može očekivati sa tribina "Di-fens, di-fens"...ovde se najčešće u navijanju pomene prvi red (porodični naravno), zatim se iskarikira neka osobina glavnog igrača protivnika...pošalje koje kilo upaljača i kovanica na teren (da se nađe igračima nakon utakmice).
Ovde ako trener igraču ne lupi šamar, ne uhvati ga za vrat i nije trener (mada ovaj naš "pokušaj" i sa tim nije trener).


Ono što je frustrirajuće a ponavlja se u našoj igri jeste broj ispaljenih trojki, išle ne išle, ulazile ili ne prangija se do besvesti a trener ne zna ili ne sme da to promeni i zabrani ako već igrač nije u stanju da vidi da ga šut ne ide i da igru okrene na post, ulaz...
Nas je toliko lako skautirati da je to porazno, unutrašnje igre nemamo, zagrade koš i puste jednog da prangija (obično odaberu nekog nekonstantnog, a takvi su svi u Zvezdi) i čekaju u prvoj četvrtini da vide da li da nešto menjaju, ako menjaju to je u glavnom prelaze na zonu i mi se tu gubimo kao da nikada nismo videli zonu.
Izvođenje sa strane, ispod koša je nama takođe veliki problem i vrlo često gubimo lopte, sve zbog slabe kretnje igrača a možda i zbog toga što se tome na treningu ne pridaje značaj, to su momenti koji ubijaju volju jednog tima.
Imamo centre za pik ali nam plejevi ne vrte pik, zapravo pozove se i krene u pik koji se u glavnom završava povratnom za šut na liniju za tri poena.
Mngo je lošeg u našoj igri, jebe se meni što se oni nakon tekme pogledaju u oči i izanaliziraju kada opet sutra nastave po istom.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

Izvinjavam se, da nema neko prošlogodišnju utakmicu iz Pionira kad smo pobedili Fener, you tube?
Hvala
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Od sutra kreće ono najvažnije za naš košarkaški klub - plej of ABA lige.
Znači, vjerujem u prolaz protiv Mornara, ali finale...biće gusto s kim god da budemo igrali, a posebno ako to bude Budućnost (a nadam se da neće). U svakom slučaju, ovaj plej of će da dosta odluči o našoj sudbini, moguće i o Čovićevom ostanku u klubu. Nadam se da su svi svjesni toga i da će se čitava crveno-bela armija mobilizovati i doći da podrži ove momke i trenera Alimpijevića.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Odlično izdanje sinoć. Samo se još nadam da će Budućnost i Cedevita odigrati sve 3 utakmice i to onako na nož, kao sinoć i da Cedevita prođe.
Naši su se izgleda fino podigli što se forme tiče.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by МоСа ВерСе »

Дачо, са оваквим интезитетом одбране као јуче, нема шта да тражи и било која екипа у финалу. Јуче сам видео колико смо ми заправо утакмица играли под ручном јер се ипак све решава у наредних месец дана. Ако буде успешан (а надам се да хоће), онда ће и ових 11 ( евентуално 12) имати огромну тежину. Јуче смо им угушили спољну линију свесно препуштајући да поентирају под кошем. Мало се Нидам дигао на индивидуални квалитет у трећој, али је Фелди брутално кажњавао сваку позицију где је био сам.

Оно што ме нервира јесу ове две утакмице Евролиге и то против ПАО па Фенера јер ће бити уморни у Бару. Ту очекујем мало другачију утакмицу, али верујем да можемо да победимо и да гледамо мајсторицу са друге док се будемо одмарали и припремали за Будућност. Цеда је јуче пропустила своју прилику за финале.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Мики »

Када играмо сутра против Морнара?
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by МоСа ВерСе »

Мики wrote:Када играмо сутра против Морнара?
20.00h
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Beara_Vladimir »

Za klasu je slabiji Mornar od nas, naročito bez Lukovića. Prema tome, koncentrisano i motivisano do finala.
Eedemo cigani!
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

Bravo Mornari...zasluženo...
Kakva bezmuda i beskrvna ekipa, užas...
Locked