Звезда у АБА лиги (2017/18)

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Ne znam šta da kažem...Vranješ i Nidam su nas uništili. Imali smo jedan momenat fine unutrašnje igre preko Omića ali onda sudije nisu sudile očigledne faulove pod košem i tu se Mornar opet odljepio. Večeras su falile trojke Feldina, Dilana i Roča...bez njih teško da se šta može.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

Jedino sto cekam posle ovakve bruke je informacija da onaj tzv trener vise nije kod nas.
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

dacha od bosne wrote:Ne znam šta da kažem...Vranješ i Nidam su nas uništili. Imali smo jedan momenat fine unutrašnje igre preko Omića ali onda sudije nisu sudile očigledne faulove pod košem i tu se Mornar opet odljepio. Večeras su falile trojke Feldina, Dilana i Roča...bez njih teško da se šta može.
Daco molim te nemoj samo da trazis opravdanje kod sudije i da kazes da smo izgubili zbog toga sto smo masili trice. Ma jesi video kako su nam ulazili u reket. Ne postoi odbrana, kolektivna odbrana. Vidim da se prica da Laza ne igra kao lane, pa ko moze da cuva jedan na jedan bez strane pomoci. Napad nam je smesan, igraci takticki neobuceni. Mi smo go k...c od ekipe. Od nas ponos, ovaj klub je postao negledljiv.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

srbin sk wrote: Daco molim te nemoj samo da trazis opravdanje kod sudije i da kazes da smo izgubili zbog toga sto smo masili trice. Ma jesi video kako su nam ulazili u reket. Ne postoi odbrana, kolektivna odbrana. Vidim da se prica da Laza ne igra kao lane, pa ko moze da cuva jedan na jedan bez strane pomoci. Napad nam je smesan, igraci takticki neobuceni. Mi smo go k...c od ekipe. Od nas ponos, ovaj klub je postao negledljiv.
Ne, ne tražim opravdanje kod sudija, ali jesu dozvolili dosta grublju igru pod košem nakon što je Omić odigrao odlično pred kraj poluvremena i uveo utakmicu u egal, a njihove centre u probleme sa ličnim greškama.
Ne znam, ja još uvijek mislim da ova kipa može i da će osvojiti ABA ligu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

Daco bbrate jel imamo neku igru u napadu? Na sta izgleda nasa odbrana? Pa njihovi crnci i jebeni Vranjes izgledaju kao licno Harden da je dosao da iigra za Mornar. A sta kazes na Vujosevic ili kranje na Calic koji usao da igra 4-5. Jesi gledao cedevita Buducnost pre nas. Jesi gledao pokrivanje u odbrani, odbrana od pnr, kolektivna odbrana. Na sta mi licimo. I da osvojimo ABA (ako ovako igramo jako tesko) mi smo izgubili godinu zato sto ovaj tim nema smisla, nema razvoja, nema napredak. Mi igramo gore nego na pocetku. Mi ne znamo sta igramo.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Ono što naš tim pokzuje moglo se videti i na turniru na Kipru. Sramotan pristup najboljih i najiskusnijih igrača, sramotan pristup trenera i stručnog štaba koji nisu uspeli da motivišu igrače.
Kroz celu dosadašnju sezonu smo sporadično igrali odbranu, vrhunski smo znali da odigramo jednu četvrtinu, desio se eksces i na dve utakmice smo rudarili komplet i dobili Oli i Žalgiris, ostalo vreme smo se ponašali kao pijani grofovi, živeli smo od napada.
Roč ima izvanredan šut i procente ali isto tako ne trpi pritisak igrača na njega i tu su padali njegovi učinci, Feldin je dečko za male ekipe i za nebitne utakmice, Lesor - nadao sam se do skora da će eksplodirati a on eksplodirao glupostima, (ima tu još i o ostalim igračima...ali neću).
Na sve to dodaj jednog trenera u pokušajuu kojeg su (opet) ne znam ko prozvali top talentom (mnogo me to asocira na Lazića) koji timsku igru u odbrani nije pomerio ni za jotu a u napadu je sve u šutu za tri poena (u zadnje dve tekme su počeli da spuštaju na centra, začudo)...
I dođemo do toga kao sinoć da nam se igrači sudaraju u odbrani kao pijani, da nas jedan Mornar koji jeste solidna ABA ekipa rutinira a da mi nismo sposobni da jednom na utakmici povedemo, razlog tomee su trener i selekcija.
Koliko god selektirao dobrog igrača on mora biti i jaka ličnost i pobednik ne vodonoša, mi smo selektirali previše onih koji su navikli na poraze, koji nisu pobednici, dodatno ih je i trener sa filozofijom nebitnih utakmica uverio da je sve to normalno tako da oni ako naiđu na tvrdo - popuštaju jer nije bitno...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Мики »

Све ће се ово заборавити када освојимо АБА лигу. Само је питање шта ће бити следеће сезоне. Ја бих Алимпијевића проценио тек онда када буде могао сам да бира играче. До тада је ту као покусни кунић. Опростите, али од Рочестија и Фелдина нема одбрамбених играча, а Перо је скоро па у пензији. Јанковић, Јовановић и Кешељ - скоро па сва тројица неупотребљиви. Превише да би се очекивало да тренер направи више од до сада постигнутог.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Suđenje kriminalno. Momcima i Alimpiju svaka čast, ali protiv napaljene Budućnosti će biti teže nego ikad do sada. Treba u prve dvije utakmice napraviti takav pritisak da im se gaće tresu. Znači, na ivici incidenta, ulaska na teren...posebno sudijama...ne smiju izaći kao pobjednici iz Pionira...NIKAKO!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Мики »

Невероватно шта су нам вечерас све судили. Ово је очита крађа. А тек онај малоумни Луковић. Напаљена сисица која је само чекала да направи инцидент.
Што Дача каже, против Милових треба направити невиђени притисак, као никада до сада.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Suđenje je kriminalno i ono što je opasno naslućujem da nam je to naznaka šta nas čeka u finalu.
Inače, Dobrić dobar celu utakmicu...baš se emotivno potrošio. Ročestom izgleda treba neko da ga dobro ispizdi da bi zaigrao, Laza je imao neki svoj rat sa Nidamom i dobro ga je čuvao, Bjelica je kao izduvani balon. Omić je odigrao još jednu kvalitetnu partiju.
Zadovoljan sam zalaganjem ne svih ali većine i to je bilo dovoljno i pored sudijske krađe za pobedu.
Gledajući kriterijum suđenja protiv nas i utakmicu BUD vs CED biće tu rudarenja i krvarenja, biće baš teška borba ali ne smemo da se povučemo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by МоСа ВерСе »

Утакмице са Будућношћу су у рангу оних полуфиналних против Партизана када смо им коначно скинули скалп. Ниједна серија после тога није била оволико напета као ова сада. Биће тешко, биће врашки тешко, али морамо да верујемо у Алимпија и момке, морамо да напунимо Пионир и да урламо. Будућност има тај страх од узимања трофеја јер до сада, нису играли такве утакмице. Притом, знају да морају добити једну у београду да би се нечему надали.
Што се нас тиче, одбрана мора да буде као у првом и трећем мечу против Морнара, па нека и краду судије ( што очекујем). Цедевита, док год им је бранила добро пик, Будућност није нешто показала. Централни пик и оно на шта се мора водити рачуна када нема Зорана Николића јесте поп. И Лендри, и Данило Николић а нарочито Шићо амерички то обожавају. Много тога зависи од Лесора и Омића како ће излазити на те шутеве. Треба нам Лаза да удави бар једног плеја, Ивановић је мени опаснији док верујем да ће Гибсон доћи свакако до својих поена.
Дошли смо до најбитнијег момента у сезони. Имамо предност домаћег терена и верујем врућ Пионир. Уколико поведемо 2 0, завршићемо серију у Подгорици.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Sa onoliko otvorenih promašaja za tri poena (Feldin i Davidovac), kao i bez napadačkog učinka Dobrića, Lesora i Bjelice (koji je uspio da promaši par zicera), ne može se dobiti ovakva Budućnost.
Šta god neko htio da priča i piše o Alimpiju, iskreno ne pije vode u ovom trenutku jer su mu na terenu zakazali glavni igrači.
Ne znam, ja idalje vjerujem u nju.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

SVE ŠTO SAD HOĆEMO JE DA BUDEŠ OPET ONA STARA ZVEZDA KAO NEKAD PRE! U NAMA I DALJE TEČE KRV CRVENO BELA ŠTO SE LILA ZA TEBE! AJMO SAD GLASNIJE ZA ONO ZBOG ČEGA SE ŽIV,I ZBOG ČEGA SE UMIRE !!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

Čitavu sezonu kalkulišemo, biramo utakmice, kurvamo se...čim smo u minusu 10-ak poena predajemo se...lagani ritam, nema krvarenja ni poštovanja za svaku loptu...selekcija katastrofalna, kako nosioca isluženih veterana tako i stranaca (Feldin :pop: ), imamo najstariju petorku u EL... igramo bez odgovornosti i discipline, ispucava se ko i kako stigne...muški smo odigrali dve/tri utakmice u čitavoj sezoni...o mladom treneru i Čovićevom „početku novog ciklusa“ ne bih pričao... :pehar:...tako da sve dođe na naplatu...nemamo mi velike šanse da pobedimo u ovoj seriji...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Dennis Rodman »

Jedva, jedva, jedva... ali jedva. Definicija 'jedva'. Ko nije gledao i vidi samo rezultat, pojma nema kako je bilo pratiti ovo. Kako će nas Cigane hipertenzija sa'vatati u nekim godinama.

Ajd dobro je. Poraz bi bio kraj. Bez sumnje. A ne borimo se samo za tu EL.
Zvezdaš. Robista.
Locked