Звезда у АБА лиги (2017/18)

musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

Meni prvo neko treba da pojasni oko tih ciklusa—kao papagaji, i NČ i mladi trener. Šta su to ciklusi u sportu, ko određuje kraj jednog i početak drugog?! Nebuloze, došli smo u fazu da je Dejan sazreo, uspostavili smo šemu, svi igrači su se brzo uklapali, našli smo modul za ovaj novi sistem EL...i onda se NČ setio da nije lepo da živi u senci trenera kojeg je masa počela da obožava i koji se drznuo da kaže javno o neuspešnom radu predsednika...pa ćemo izmisliti pojam ciklusa, proglasiti kraj jednog i početak drugog (mladom treneru zabranjeno da pomene Dejana u intervjuima a NČ ne propušta priliku da opljune po njemu), onda ćemo neplaćanje igrača zamaskirati pričom da nas vlast ne voli i da smo ostali uskraćeni za prihod od Arene(iako se za EP znalo na početku sezone) i kao finale rasprodati čitav šampionski tim i trenera, bez ikakvog plana...

Neka pripazi NČ ne dođe red na ciklus koji smo gledali pre nekih 4—5 godina...mada, ima i razvojni tim...

kakvi crni ciklusi... :pop:
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Kada se uspostavi sistem imena nisu bitna jer sistem se i zove zbog toga što ne zavisi od pojedinca, otišao je Radonja i mi vidimo da nema ni "s" od sistema...što se tiče ciklusa, najbolje je primetio trener Bamberga da smo na kraju jednog ciklusa bili prošle godine a da su oni na polovini puta.
I tako bi, na kraju sezone su svi otišli i trener i igrači (potpomognuti egoističnim Čovićem) i sada smo na novom, bolnom početku stvaranja i selekcije tima (grači na godinu i igrači na višegodišnjim ugovorima), doselektiranje i rast tima u toku godina i na kraju svake sezone i tim bi opet posedovao neku zrelost za dve do tri godine (sve ovo je moje viđenje i ne mora da bude tačno)
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

Nek se zove ciklus, a ne sistem, ali poenta je ono sto je rekao bret Musemic, a to sam i ja napisao da nigde ne postoji bukvalni kraj, rusenje svega i kao gradjenje novo. Zasto da unistis sve kad je bilo dobro i funkcioniralo. Svake godine smo menjali par igraca, ali je bilo dovoljno igraca da nastavi sistem ili ciklus. Sad se resilo da promenimo sve. I plus ceo strucni stab. Svake godine smo imali sa parama, ali nikada nismo prodali sve. Dali je samo novac u pitanju? Ima li nesto sto neznamo? Ili je zelja da menjamo kompletnu koncepciju bar iole dobrovoljno?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Skoro svi igrači (sem Kuzmića) su morali da se prodaju...što zbog dobrih ponuda, što iz razloga duga prema njima, što zbog dobre sezone i njihove želje da negdje zarade. I Kuzmiće je odlučio da ode, nažalost. Zato smo sve srušili. Radonja je otišao jer se zamjerio Čoviću. Mogao je da ostane ali očito pod nekim uslovima. Po meni su i Čova i Radonja podjednako krivi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Ганац »

Sistem da bi opstao mora biti samoodrživ, u zemlji Srbiji je to ravno "sf" i sistem zavisi od dobre volje političkih moćnika jer finansiranje se vrši ne iz realnih izvora (da ga nazovemo tako) znači od sponzora koji bi prpoznali svoj interes za ulaganjem u klub.
Više je faktora zašto je to tako od malog tržišta, neprofitabilnosti sporta o kom pišemo, pravnog uređenja ambijenta države, političkog uređenja i onda ti dođeš u situaciju da zavisiš od volje pojedinih političkih moćnika.
Faktor koji dodatno ukanaljuje klub jesu pogrešni skautinzi (ako ih ima) i razna "mekelovanja" a pošto klub nema vasnika već je vlasnik svako i niko, onda i nema odgvornosti prema počinjenim greškama koja dodatno opterećuju ionako slab budžet.
Zbog raznih šilbovanja, mekelovanja smo i došli u situaciju (pored neredovne uplate sponzora) da budemo u minusu koji rešavamo prodajom igrača (zadnjih par godina pristojne pare smo dobili) i ostajemo uskraćeni za moguć rast kluba.
U poslednjoj fazi su bii primorani da "rasprodaju sve što vredi" a trener je jenostavno odustao jer nije mogao više ovako da funkcioniše.
Krenuli smo u novi ciklus ali sa dobro uzdrmanim temeljima, kako će to izgledati ne možemo znati, samo se nadam da nećemo ponavljati naše greške iz perioda posle 2000-te, kao i prepotenciju komšija koje su takođe mislile da su bogom dani, a polako mi počinje da liči na njihov period posle F4.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

dacha od bosne wrote:Skoro svi igrači (sem Kuzmića) su morali da se prodaju...što zbog dobrih ponuda, što iz razloga duga prema njima, što zbog dobre sezone i njihove želje da negdje zarade. I Kuzmiće je odlučio da ode, nažalost. Zato smo sve srušili. Radonja je otišao jer se zamjerio Čoviću. Mogao je da ostane ali očito pod nekim uslovima. Po meni su i Čova i Radonja podjednako krivi.
A šta bi da Dejan nije napravio boljim svakog od ovih igrača, tj. da je bila prosečna sezona? Koga bi onda prodao?
Dug prema igračima je čija odgovornost?

Čović popravlja svoje pozicije, pumpa 15 igrača u FMP, ko to plaća...
Meni je ono jebuckanje Radonje na kzš dno dna..i još treba da poverujem da je mladi trener nezavisan u radu...
PS. ko je gledao FMP, malopre, sve mu je jasno...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Beara_Vladimir »

dacha od bosne wrote:Skoro svi igrači (sem Kuzmića) su morali da se prodaju...što zbog dobrih ponuda, što iz razloga duga prema njima, što zbog dobre sezone i njihove želje da negdje zarade. I Kuzmiće je odlučio da ode, nažalost. Zato smo sve srušili. Radonja je otišao jer se zamjerio Čoviću. Mogao je da ostane ali očito pod nekim uslovima. Po meni su i Čova i Radonja podjednako krivi.
U čemu se tačno ogleda Radonjićeva krivica? Samo, da se odmah razumemo, molim bez priča o zaveri Radonje i braće iz Bugojna, jer mi se od toga bljuje.
Koliko ti licemeran i bezobrazan moraš biti da ti ne bude prioritet svih prioriteta isplata trenera i igrača koji su klubu doneli istorijski uspeh? Ne, Čoviću to nije palo na pamet, al' mu zato nije problem da tog istog trenera svako malo pljuje, što je toliko odvratno, da nemam reči. Što kaže Musemić, prodao bi on paju (al' ne Ninkova) da Radonjić nije napravio od tih igrača to što je napravio. I da se razumemo, nije ovo post u kome idealizujem Radonjića. Daleko od toga, on je imao svojih grešaka, ali za onakav odlazak iz kluba nije i nikako ne može biti kriv.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Ko priča o zavjeri Radonjića??? A o zavjeri bugojanaca je i tebi jasno, pa prema tome izlišno mi je dalje pisati o tome.
Da li je Čovićeva briga isplata igrača? Naravno da jeste. Ali ako ti državni sponzor kasni tj. ne uplaćuje lovu na vrijeme onda stvari moraju da se rješavaju drugačije. radonja nije rekao laž, ali je mogao o tome drugačije da priča...barem da izabere neki drugi termin za to.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

Verovatno mu je bio pun k...c od Covica. i pretpostavljam da je vec tada bio resen da ne ostane kod nas.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by musemic »

Aman, što Čović nije izašao u javnost i rekao da ne može dalje, naprotiv, kurč.o se na Pinku svakp jutro...5,6 miliona budžet, loodilo...na kraju igrači dobili 3 plate...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

Sačekaj malo...Čović je kada je klub bio na aparatima uložio svoje igrače iz FMP-a...doveo nas je dokle nas je doveo, i to niko, ali niko ne može da mu ospori. Doveo je i tog Radonjića. Ok, možda je Radonja u ionom trenutku bio crnogorska opcija ljudi koji su nas finansirali...to nisam siguran, kažem možda. Ali eto, uspjeli su. Na kraju krajeva uspjeli su zajedno. Pustite me priče to je samo Radonjićev uspjeh. A svi znate koliko je taj isti Radonja bio pljuvan po svim forumima, sajtovima, na utakmicama. Ali eto, Čović ga je ostavio. Ok, možda zbog para, a možda i zato što je vidio do čega će to da vodi.
E sad, kažeš što nije izašao u javnost. Sinko, ko to danas u Srbiji može da ustane protiv onog diktatora? Čovječe, kupio je navijače, ljude...SVE! Evo, ja ću ti reći iz prve ruke da bi mnogi skandirali sa severa Vučiću pederu, ali ne smiju. Mislim da ti je sve jasno. Pa, gle čuda, prestali i grobari da skandiraju. Do duše, sve ih je manje na stadionu i u hali, a pitam se zašto?
Eto, imam i informaciju da je Andrej ušao u Partizan preko nekih svojih ljudi i eto odakle lova za pojačanja a budžet svega 600k. A mi živimo od love koju smo zaradili na Kalini i Guduri i prodaji još nekih igrača.
Hoćete da Čova ode? Pa, ako je vama Andrej bolja opcija, ja nemam šta da pričam onda dalje na tu temu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Dennis Rodman »

A šta da je Dejan jednostavno rekao "OK, tu sam godinama, došlo je vrijeme da idem dalje" i otišao u ACB ili Rusiju ili Tursku za 5 puta jači ugovor? Opet bi bili na istom, samo što ne bi bilo bitno je li ga otjerao Čović, ili je posrijedi nekakva zavjera sa Bugojancima (prvi put čujem, uzgred?!) ili nešto treće. Od raznih opcija, desilo se da ode ovako. Nije lijepo, poslije svega, a naročito što se Čović onako javno obrušio na njega - ali znamo već da mu je to jedna od gorih osobina, ništa novo. Ne volim ni ja što gubimo na Jadranu, ali zašto defetizam nakon onog gaženja Barselone... jeste hladan tuš, ali ajmo bar malo racionalno. Da, prilično je čudno što smo bolje igrali EL nego ABA, ali pretpostaviti je da je to posljedica toga što na nose stariji igrači, koji se potroše u EL, a mlađi nemaju zrelost (trenutno) da se nose sa situacijom. Ajde bar malo da sačekamo, tek je počela sezona.
Zvezdaš. Robista.
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by srbin sk »

Daco, ja mislim da niko (za mene sam siguran) ne zeli da se Andrej vrati u klub. I niko ne tera Covica. Mi samo govorimo da neke stvari nisu u redu i to pre svega sa ovogodisnjim timom i narocito postoi sumnja u izboru novog trenera. Sto ne znaci da smo u pravu. ipak ovo je forum i to pre svega ozbiljnih ljudi i imamo prravo da kazemo svoje misljenje za ono sto je ili nije dobro.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by dacha od bosne »

ma, pazi...meni je drago da se mišljenja sučeljavaju. I da budem iskren, i ja zamjeram Čoviću mnoge stvari, ali opet ima kredita kod mene jer nas je doveo dokle nas je doveo. Ja ću ove sezone biti prezadovoljan sa dva trofeja...aba i domaća liga...ostalo mi je sve bonus. E sad, ponavljam se...ljudi nije lako biti na suprotnoj strani bugojancima. Ovo su priče koje su ozbiljne. Oni ne mogu da sklone Čovića jer je i on namazan igrač koji zna sve o svima njima na vlasti, jer je i sam bio tamo. A da mogu, jučer bi ga sklonili. Ma šta juče...prekjuče :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги (2017/18)

Post by Dennis Rodman »

Naravno, mnogo šta nije u redu, ali mislim da treba uzeti u obzir kako nije jednostavno balansirati u klubu u kom ustvari nema para a prohtjevi publike su postali najveći mogući i prilično očigledno, šta god da se uradi, mač za vratom je uvijek tu. Odvoji za pojačanja, odvoji za strance da ne pobjesne, za ovo, za ono... Gadan posao gdje onaj koji to radi (u ovom slučaju Čović) vjerovatno mora da pojede mnogo čega što se ne jede, ako hoće svaku sezonu da dovede do kraja. Do sada je išlo uspješno, a mi vidimo samo rezultat, dok ono što je "ispod haube", slabo možemo da znamo... eto, nedavno smo saznali da su igrači herojski iznijeli sezonu sa svega nekoliko plata. Ne kažem da je jedina varijanta da Čović nadljudskim naporima ( i iskustvom privrednika 90-ih :mrgreen: ) od jednog dinara pravi dva ili tri, možda on i dobija pare, ali ih koristi za sebe, za svoju firmu, ili nešto treće... međutim, mislim da bi mu u takvom slučaju AV odmah skočio za vrat, da jedva čeka tako nešto.

Što se izbora trenera tiče, biću slobodan da dam svoje mišljenje kako je išlo - neka nešto zna, neka ništa ne košta i ne žali se puno, pa da se prekrstimo, možda i prođe... A ako baš zapne, onda u drugom dijelu sezone dati ipak manju količinu novca za nekog skupljeg i iskusnijeg. Do tada, pare se raspoređuju na preče stvari kao što su Ročesti i Feldin. Eto, to je neka moja konstrukcija.
Zvezdaš. Robista.
Locked