Звезда у ЕЛ (107/18)

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Kompletan raspored utakmica http://googleads.g.doubleclick.net/pcs/ ... y=-28&mb=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

http://googleads.g.doubleclick.net/pcs/ ... y=-28&mb=2" onclick="window.open(this.href);return false;
1kolo.png
1kolo.png (24.96 KiB) Viewed 5180 times
2kolo.png
2kolo.png (22.42 KiB) Viewed 5180 times
3kolo.png
3kolo.png (23.05 KiB) Viewed 5180 times
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

U petak krecemo od Zalgirisa, u 19:00 prva utakmica u EL sezoni 2017/2018.
Ja cu ovde da iskopiram *deo* zanimljive analize Sase Ozma sa Sport Kluba. Prenecu samo ono sto se odnosi na nas klub, a vi procitajte ostatak na SK :-)

U prvom delu najave Evrolige predstavićemo vam pet ekipa – Anadolu Efes, Baskoniju, Bamberg, Crvenu zvezdu i CSKA.

Svih pet navedenih ekipa pretrpeli su ogromne probleme, utisak je da su Bamberg, Zvezda i Efes slabiji na papiru u odnosu na prošlu sezonu, Baskonija je standardno renovirala tim, ali je jednako ambiciozna, dok CSKA ulazi u novu eru bez Miloša Teodosića, ali sa čovekom koji bi trebalo da bude idealna zamena.

Crvena zvezda

Prošle sezone Zvezda je bila najprijatnije iznenađenje Evrolige, ostvarila je čak 16 pobeda i po svemu zasluženi plasman u plej-of izmakao joj je za dlaku. Malo ko je to očekivao od prošlogodišnje ekipe, a još su manja očekivanja pred sadašnjim timom – najuspešnijeg trenera u istoriji Dejana Radonjića zamenio je perspektivni Dušan Alimpijević, kojem će prioritet biti ABA liga i timski rast kroz mečeve elitnog takmičenja.

Tejlor Ročesti je iskusan i igrač dokazan na najvišem nivou, onaj koji će preuzimati odgovornost i usmeravati mlade igrače u ekipi. Džejms Feldin je u Panatinaikosu bio igrač rotacije i ostaje da se vidi može li na evroligaškom nivou da ponese veći teret, Branko Lazić će ponovo energijom u odbrani podizati celu ekipu, dok će Pero Antić značiti ekipi u svlačionicu.

Posle sezona sa Marjanovićem, Cirbesom i Kuzmićem, crveno-beli će igrati bez klasičnog centra, prvi izbor je moderna petica u vidu mladog Matijasa Lesora, odličnog atlete, dobrog u pik-en-rolu i u odbrani. Poeni na niskom postu očekuju se od Bjelice, a u Zvezdi moraju da se uzdaju i u unutrašnji rast domaćih igrača – Radičević, Dangubić, Dobrić, a tu je i tandem sa koledža Janković-Jovanović kojem će biti potrebno više vremena za adaptaciju.

Crveno-beli su ponovo među autsajderima i teško će biti na nivou iz prošle sezone, ali uz beogradsku publiku sve je moguće.

Došli: Marko Kešelj (krilo, Ostende), Nikola Jovanović (centar, Grand Rapids), Stefan Janković (krilni centar, Sijuks Fols), Džejms Feldin (bek, Panatinaikos), Nikola Radičević (plejmejker, Betis), Matijas Lesor (centar, Nanter), Pero Antić (centar, Fenerbahče), Tejlor Ročesti (plejmejker, Lokomotiva)

Otišli: Čarls Dženkins (bek, Himki), Luka Mitrović (krilni centar, Bamberg), Marko Simonović (krilo, Zenit), Stefan Jović (plejmejker, Bajern Minhen), Marko Gudurić (bek, Fenerbahče), Džona Bolden (krilni centar, Makabi), Ognjen Kuzmić (centar, Real Madrid), Dion Tompson (centar, Burgos), Nejt Volters (plejmejker)
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

Evo ga i drugi deo analize Evroligasa sa SportKluba. Ja sam od ovog teksta, izdvojio Himki, zbog "nasih" Markovica i DJenke. Ostatak naravno mozete da procitate na linku koji sam dao.

Himki

Aleksej Šved pokazao je crte pobedničkog mentalitet na Evrobasketu, on i dalje ostaje neupitni vođa Himkija, a Jorgos Barcokas posle noćne more u Barseloni želi da pokaže da pripada kremu evropskih trenera – prvi i osnovni zadatak jeste učiniti da se Šved podredi ekipi ne oduzimajući mu previše individualnih sloboda.

Okružen je sjajnim defanzivcima u Stefanu Markoviću i Čarlsu Dženkinsu, koji će mu biti velika pomoć i u napadu – Marković će pruezeti teret u organizaciji igre, a Dženkins bi brojnim otvorenim šutevima trebalo da profitira od Švedove sposobnosti da sa lakoćom probija prvu liniju protivničke odbrane. To jeste tačno, ali Barcokas ne sme da ponovi Repešinu grešku iz Milana, Dženkins mora barem u određenom opsegu da igra i s loptom u rukama, tako najlakše gradi samopouzdanje.

Džejmsu Anderson prijaće da fokus odbrane ne bude na njemu, mora da podigne procente šuta u odnosu na prošlu sezonu, a možda i najznačajnije pojačanje jeste povratak Tajlera Hanikata – kontre, odbrana, skok iz drugog plana, zarazna energija, dugačak je spisak onoga što Hanikat donosi, a sada već solidno evropsko iskustvo trebalo bi da smanji neracionalnosti.

Upravo će nedostatak iskustva u Evropi biti najveći problem za unutrašnju liniju – ipak, Malkolm Tomas je pre pet sezona igrao vrlo dobro u Makabiju, a nekadašnji peti pik sa drafta Tomas Robinson okretan je i skočan centar koji bi po igračkim karakteristikama trebalo lepo da se uklopi u evropski način igre.

Tu je i Entoni Gil koji je prošle sezone bio sjajan u dresu Jesilgirešuna, a rotaciju upotpunjuju Zubkov, Marko Todorović, Sokolov, Monja, Vjalcev... Imaju potencijal i Barcokas može da napravi ekipu vrednu plej-ofa.

Došli: Stefan Marković (plejmejker, Zenit), Čarls Dženkins (bek, Crvena zvezda), Andrej Zubkov (krilni centar, Lokomotiva), Entoni Gil (krilni centar, Jesilgirešun), Tajler Hanikat (krilo, Efes), Džejms Anderson (krilo, Darušafaka), Malkolm Tomas (centar, Nortist Tajgers), Ivan Viktorov (bek/krilo, Nižnji Novgorod), Tomas Robinson (centar, LA Lejkers)

Otišli: Džejkob Pulen (plejmejker, Filadelfija). I-Džej Roland (plejmejker, Eskišehir), Markel Braun (bek), Robi Hamel (krilni centar, kraj karijere), Nobel Bongu Kolo (krilo, Betis), Stanislav Ilnitskij (krilo, Lokomotiva), Valerij Lihodej (krilni centar, Nevežis)
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Nek je nama sa srećom pa da vidimo od čega smo satkani. Biće ovo zanimljiva EL sezona.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Šteta...odlično smo se predstavili i to na gostovanju. Nekoliko zaista loših rješenja u napadu nas je koštalo pobjede, mada su one 4 trojke Žalgirisa u posljednjoj četvrtini u stvari prelomile meč.
Bićo ovo interesantna el sezona, aja sam ponosan i poslje ovog poraza.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Велика штета за овај пораз. Имали смо утакмицу у рукама када смо повели са 6 разлике, али доста нерезонских одлука у нападу. Дефинитивно нам фали играч на позицији крила. Кешељ мора да лети из екипе. Такође, центар уз Лесора је неопходан. Лесор је звер, али неискусна звер.
Драго ми је да смо одмах на почетку ЕЛ показали карактер и ако овако наставимо, не би требало да буде проблема за оно најважније такмичење - АБА лигу.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Jesmo mi bili inferiorni u skoku, jeste nama potreban centar, to stoji. Kao što stoji da su se videle i neke naše mane u odbrani.
Međutim, po svemu prikazanom možemo biti zadovoljni. Deluje mi da ekipa dobro funkcioniše. Isto, Alimpijević je dobro vodio utakmicu. Imamo dobru osnovu za dalje.
Siguran sam da i u klubu vide gde smo deficitarni i šta nam treba.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Ah... šta reći nakon ovakve utakmice...

Prvi utisak je onaj da smo izgubili jednu loptu i u toj situaciji niko ne može biti srećan.

E, sad, kad na stranu ostavimo adrenalin i sve, ovo je nešto mnogo bolje od onoga što smo vjerujem svi mislili da će biti! Iskreno, bio me samo strah da nas ne raskantaju na startu i da ova mlada ekipa postane vreća za udaranje. Uopšte nisam imao povjerenja, strahujući od neiskustva kako njih, tako i Alimpijevića. Drago mi je što sam se toliko prevario! Na kraju, dva najiskusnija igrača, Lazić i Ročesti, prelomiše nekim svojim glupostima u dva napada zaredom - tad smo i izgubili utakmicu, vjerujem. Bez da želim da svaljujem krivicu, nego primjedba čisto u duhu onoga što sam gore pisao.
Dakle, stvarno su me obradovali, igrači i stručni štab. Umjesto stidljivog pokazivanja potencijala pojedinaca, igrali smo mušku odbranu i pokazali karakter na gostovanju u jednoj zemlji košarke. Ono oko čega sam najviše brinuo, Alimpijević - mislim da definitivno ima ne samo i znanje, već i čvrstinu da iznese ovu sezonu. U ekipi je prirodno bilo nekih grešaka mlađarije (a i iskusnijih) ali sve je to čak i ispod nečega što bi bilo realno očekivati u ovim uslovima, što je još jedan plus na račun stručnog štaba prije svega. Najbolja stvar u svemu je što smo mi još uvijek u ranoj fazi i vremenom možemo biti samo bolji i uigraniji. Zatvorili nam najboljeg igrača - no problem, očekivali smo to pa ćemo i kompenzovati nekako. Padaju trice, ok, držimo se, preživjeli smo i hvatamo priključak, nema očajavanja, držimo tempo. Lazarević uđe na prvu utakmicu u EL u karijeri, i odmah odigra odličnu odbranu za ukradenu loptu Dobrića gdje taj jednako mladi igrač sa sigurnošću poentira. "Amer" Janković ima sjajnu ruku i odlične fizikalije, koristan je a tek se počeo uklapati. Pero - neko rekao nespreman? Vjerovatno mentalno "ćaća" ovim omladincima, uliva preko potrebnu sigurnost, zajedno sa Bjelicom, Ročestijem... Baš su me prijatno iznenadili, eto na kraju poraz na jednu loptu, šta da se radi, preživjećemo.

Stvarno mnogo razloga za optimizam :ziveli:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Novih 8 igrača, nov trener...da me je neko pitao da izgubimo na jedan posed (hipotetički, jer ništa ne odlučujem), rekao bih to bi bilo sjajno i jeste sjajno.
Nije prijatno igračima i treneeru da izgube utakmicu pa da je sa druge strane i sam GSW a ne Žalgiris ali ono što raduje jeste prostor za napredak i u odbrani i u napadu, raduje što su pokazali karakter i stav da protivnik mora da se oznoji da bi pobedio.
Ročesti promašio, drugi put će pogoditi, feldai je dao neke koševe preko ruke jer su ovi iz Žalgirisa igrali baš čvrsto i nsu dozvoljavali našim igračima ni malo prostora, Pero na iskustvo...Milko je baš, baš povukao kada je trebalo i ono kucanje, baš jako.
Nemam za šta da im zamerim, borili su se i za koš izgubili, biće bolje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Najava utakmice sa Barsom http://www.czbgtv.com/2017/10/19/2-kolo ... barselona/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

Kakva pobeda, pravi melem na ranu posle poraza juce.

Mislim i da je navijanje bilo sjajno, jednostavno, sve je funkcionisalo. Rocesti, Bjelica, Pero, Dobric, Lesor... mnogo raspolozenih igraca, mnogo raspolozenih navijaca. U jednom delu utakmice smo cak branili i taj famozni p&r. Ono sto raduje je da ekipa moze jos da raste. Jedini negativni utisak je Keselj :( Tuzno je gledati tog igraca, znajuci kakav je potencijal bio...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Večeras je sve bilo na vrhunskom nivo. Ja sam prosto iznenađen kako smo razbili Barsu. Znači, razbili smo ih. Svaka čast svima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

Evo malo opsirnijeg komentara

Odbrana, moze se reci solidna. Dobar skok 37, na spram 36, ali 13 ofanzivnih sto pokazuje dobru zelju, energiju. Prosle nedelje je Barsa imala 45 skokova protiv PAO, sto znaci da nisu bas naivni u tom segmentu

Odbrana ima najvise prosto za bolje. I dalje centralni pik branimo iskakanjem centra (Lesor), gde nam reket ostaje "šupalj", pa kada nas probije igrac sa loptom, dzaba ti sto se preuzima, kada ili zavrsava ili uz ceonu linuju primamo kos. Alimpijevic insistira na tome, on zna i zasto. Bolja igra 1-na-1 , dobro zagradjivanje kosa Bjelica i Antic posebno.

U napadu, pomeranjem Bjelice na 4 smo rasirili, a generalno on bolje i funkcionise na 4, nego na 5 kao kod Radonje. Nemamo p&r igru kao prosle godine koju smo vrteli do iznemoglosti, vise se oslanjamo na šut. Igra se dosta za Feldina, vidi se da ga Alimpijevic "čeka". U odbrani Feldin korektan.

Rocesti je "skorer" plej, ne razigrava preterano ekipu, ali recimo veceras je i on imao 7 asistencija sto je odlicno
Treba imati na umu da vecina ovih igraca i nije imala prilike da igra EL, da neke stvari tek treba da legnu, a verovatno i da se napravi "doselekcija" ekipe. Raduje relativno mali broj izgubljenih lopti (samo 6, Barsa 13) sto znaci da ekipa moze da drzi koncentraciju tokom utakmice
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Каква Звезда - страшна Звезда! Мислим да смо одиграли утакмицу какву баш нико није очекивао. Ове екипа са још неколико утакмица у рукама и ногама, уз ипак 2 појачања за која сматрам да морају да дођу на позицији крила (Кешељ је тотално неупотребљив) и центра (мада синоћ смо се јако фино држали против Барсе на тој позицији), може много. Видим да су неки критиковали Алимпијевића, али сам убеђења да му треба дати прилику јер изгледа стварно зна шта ради. Пораз од Будућности је био несрећан и глуп, а надам се да већ против Цедевите можемо и морамо показати ко је газда на Јадрану.
Locked