Звезда у ЕЛ (107/18)

Locked
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Ovi su kući dobili Fener, da spustimo malo loptu... znamo svi da nije savršeno, ali u suštini koštao nas je nikakav ulazak u utakmicu, jer smo se kasnije pridigli i na kraju smo ušli i u borbu, bar za neko vrijeme. Taj loš ulazak vidim kao klasičan danak neiskustvu, prvo igrača, a moguće i trenera. Opet se jasno osjeti kad nema "tata" Pere. Pošto sam unaprijed otpisao sezonu u EL, sve ovo mogu istrpiti. Tim prije što su nam poklonili pobjede nad Barsom i Makabijem i kod mene praktično zaradili kredita za cijelu EL sezonu, jer to im uzimam kao veeeeliki bonus. Mlada ekipa koja mora da sazri i to ti je. Imamo par starijih igrača koji nekad mogu sjajno, ali ne uvijek, jer da mogu ne bi igrali u Zvezdi već za milion evra u pomenutim bogatijim klubovima. Najbitnije mi je da smo uzeli derbi, iz više razloga, prvi je da postavljamo stvari na svoje mjesto u ABA i generalno u sezoni gdje je ABA prioritet, a drugi je, je li, što bi eventualni kiks u derbiju otvorio i neka pitanja povjerenja o ovom timu koja mislim da igrači i stručni štab (još uvijek) ne zaslužuju da se otvore. Ne mogu čak reći ni da sam se previše nervirao, doduše da je razlika iz prve četvrtine skočila...

Sad, moram i ja reći da Radičević trenutno pokazuje nivo rezerve FMP-a, da je Danga jedan obični divljaner u kome ne vidim ozbiljnog igrača (osim kao radilicu u odbrani) i koji jednostavno ne zna da iskoristi svoj prirodni atletski potencijal, a već je skupio ozbiljno iskustvo i morao je napredovati blizu nekog svog limita... Za "Amere" treba vremena, ali ne bih ih tek tako otpisivao jer su pokazali nagovještaje nekih lijepih stvari. Dobrić igra prvu sezonu EL, isto treba vremena... Samo da mi izguramo ABA, a ovdje da ne upadnemo u crnu seriju gdje nas raznose 20+ utakmicama u nizu. Sve što tražim.

Sjetite se samo prije 2 sezone, ono ponižavanje i gaženje na početku od Reala, Himkija... na kraju kako izađe? Dejo car, šah, idol, a kako je bilo... Strpljenja samo :thumbsup:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Iskreno, meni je malo dosta te priče o novcu. Da, znam da nemamo novca, ali dokle će to više biti alibi za svaki pogrešan potez? Naročito za ovako promašenu selekciju. Tu sigurno nije sve do novca.
Mene, recimo, zanima šta je kroz glavu prolazilo Čoviću, Neši Iliću, Alimpijeviću kad u prvom timu imamo Davidovca, Apića, Radičevića, Kešelja? Najozbiljnije me intreresuje šta to oni imaju, koji to kvalitet, kojim oni odskaču i zaslužuju mesto u prvom timu KKCZ? Nemam ništa protiv tih momaka, da se razumemo, samo me interesuje čime su se rukovodstvo i stručni štab rukovodili prilikom takve selekcije. Pri tome su u FMP-u dva vrlo talentovana momka. Mislim, naravno, na Radanova i Simanića. Sve ovo pišem kao potpuni laik, uopšte ne mora da znači sam u pravu, ali me živo zanima šta to Radičević ima u ovom trenutku što Radanov nema? Da ne pominjem to da taj Radičević sigurno ne igra za tepsiju ribe.
Treneru ne zameram gotovo ništa za sada, jer čisto sumnjam da je on učestovao u selekciji i da se pitao nešto oko dovođenja igrača.

Rodmane, to ponižavanje i gaženje od Reala i Himkija bi se nastavilo da nije Radonjić tada imao luksuz da promeni tri skupa pojačanja planirana da budu nosioci igre. Ovde uopšte nije reč o treneru. Kao što rekoh, čisto sumnjam da se on tu previše pitao.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote: Mene, recimo, zanima šta je kroz glavu prolazilo Čoviću, Neši Iliću, Alimpijeviću kad u prvom timu imamo Davidovca, Apića, Radičevića, Kešelja? Najozbiljnije me intreresuje šta to oni imaju, koji to kvalitet, kojim oni odskaču i zaslužuju mesto u prvom timu KKCZ?
Ma, bojim se da nemaju potreban kvalitet za EL nivo, to je djelovalo prilično jasno još i prije nego što su prebačeni... mada nisam baš pratio Radičevića, eto kao iz Španije je došao, pa mora da valja, je li... ajde dobro, igra na osjetljivoj poziciji, pa da mu se i da još vremena, samo Evroliga ne prašta sazrijevanje. U ovom trenutku ne Radanov, već Filip Čović bi vjerovatno bio korisniji, s tim da moram reći da mi je ipak drago što je Radanov u FMP, jer on mora prije svega da igra, i mora kao mlad igrač imati i taj luksuz da pogriješi, a u Zvezdi je prostora za to vrlo malo ili nimalo. Slično i za Borišu, koji je opet nekako specifičan slučaj i ne znamo hoće li ispasti Miličić ili Jokić. Davidovac OK igrač da nam odmara vodeće igrače u ABA, Apić slično, ali EL jednostavno ide preko njihovih kapaciteta. Kešelj je vjerovatno menadžerska kombinacija i signal da smo stvarno donji sa parama, kad smo pristali na tako nešto.

Opet, stvarno vjerujem da ova ekipa može izboriti primarni cilj tj. da se izbori EL, kad kažem ova ekipa, mislim na jezgro i sistem, a ako se desi i da se pojačamo, neću se žaliti.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Pa kad već nemaš novca, onda je logičan potez da ekipu, pored nosioca, popuniš talentovanim mladim košarkašima, koji bi nam jednog dana mogli doneti zapaženiji rezultat, ali i neku zaradu.
Umesto toga tebi su u prvom timu košarkaši za koje je jasno da nikada neće moći da isporuče nešto više od ovoga što sada gledamo. Možda ja previše očekujem od tih klinaca, Radanova recimo. Ali sećam se kada je Radanov debitovao u Zvezdi. Prvi potez, kontra i alej-up za Dangubića. Dečko je odma pokazao da ima štofa, da od njega može biti nešto. Taj Simanić kakav god da je, više je pokazao nego Janković, primera radi. Poenterski i nisam očekivao nešto od Jankovića, ali da ovako bude inferioran u skoku, tome se stvarno nisam nadao. Jovanović se makar bori, iako često bez mozga, ali se bori. Pokupio je dosta skokova i u EL i ipak pokazao nešto.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

dacha od bosne wrote:Griješite oko Alimpijevića...sa ovakvi imgračima niko ne bi postigao neki uspjeh/pobjede. Radičević mi je najveće razočarenje. Bukvalno mi je gori i od Filipa Čovića, Rebića...žao mi dečka, ali moramo boljeg rezervnog pleja da nađemo. Krilo nemamo. Rezervni centar fali.
Alimpije se i sa takvim problemima nosi sa ekipama mnogo, ali mnogoooo skupljim od Zvezde.
Ti i ja smo birali igrače? Ili NČ?
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

Čović se snažno upire da od Zvezde napravi FMP...sinoć, petorka na terenu i mladi trener kojeg je neko ubedio da može da se igra na ovom nivou—teška depresija, predaš se na —10, osam minuta do kraja...
Izgleda da ne razumem cikluse...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Naravno da su Čović i Alimpijević birali...niko to ne spori. Ali je činjenica da nisu dobro odabrali rez. pleja, da im je Kešelj gurnut kao kusur za nekoga (moguće Ročestija ili Feldina) i da nemaju dobru opciju na rez. centru.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Meni je lično bio horor da gledam postavu na terenu Radičević, Davidovac, Apić, Jovanović i Dobrić...to je bila postava i kuku i lele...Izuzetno sam nezadovoljan radom stručnog štaba, tim nam ne napreduje ni odbrambeno ni ofantivno (isključujem pragijanje za tri poena koje je tm FMPa). Zašto sam nezadovoljan, pa jednostavno i sinoć kao i na prethodnim utakmicama mi u odbrani ispadamo lagano nakon jednog, dva pasa. Kasne nam igrači trčeći za protivnikom kroz blokove, daleko smo kada čuvamo nekog valjda su spori pa se povlače da lakše odbrane prodor, Laza je totalno van forme a i pokušava(jbg vidi ko sve sebi daje pravo da prangija)neke nerezonske šuteve. Davidovac bi bio vrhunski košarkaš ali da je igrao negde u periodu između 1975 i 1990 godine, nema brzinu, ima visinu, zarobljena dvojka u telu trojke koja nema ni malo atletičnosti. Apić dečko je KLS nivo, Dobrić (mislim da je precenjen).
Za sve je kriv Čović (ubeđen sam da je on selektirao tim)jer ovi što su iz FMPa prešli nisu za Zvezdu. Kukaju za Radanovim i Simanom, oni bi možda u Zvezdi bili dobro došli kao 11 i 12 igrač.
I nije problem u porazu, problem je u igri.
Naša se svela na rečenicu: "Ko od šuta živi, od šuta i umire!"
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Либурнија »

dacha od bosne wrote:Naravno da su Čović i Alimpijević birali...niko to ne spori. Ali je činjenica da nisu dobro odabrali rez. pleja, da im je Kešelj gurnut kao kusur za nekoga (moguće Ročestija ili Feldina) i da nemaju dobru opciju na rez. centru.
Sve OK Ali je i cinnenica da je ovo tek novembar u sezoni u kojoj imamo 2 igraca iz prosle sezone, 5 iskusnijih i 10 prospekata u rosteru i novog trenera. Samo naivni su mogli zamksliti da ce ovakva sezona proteci bez muka i lutanja.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

Полако бре људи, није смак света. Приступ јесте био криминалан, али то не значи да некоме треба да лети глава због тога. Добили смо Партизан, остаје још само једна утакмица где можемо у АБА да изгубимо, а то је Будућност у Подгорици. АБА је приоритет, Евролига је премија. Одабир је такав какав јесте, оваква екипа ако се прикључи центар ( можемо и Оџа да пребацимо у Звезду) ће бити јача од осталих. Друго, Радичевић мора да се сачека још мало јер није лимитиран, него му је у глави проблем. Мора стрпљења и када срљамо и када бриљирамо као против гробља.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Главе не треба скидати никоме, али неке ствари се морају што пре кориговати. Мислим да Кешељ мора да иде (само заузима место), Давидовац такође. Мислим да дечко није за овај ниво кошарке. Лазаревић мора у 12, а Радичевић? Не знам, скроз на скроз сам разочаран његовим партијама.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Da malo maštamo... šta mislite, kad bi nam Miško izašao u susret za Dilana Enisa, da povremeno odmori Radičevića :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 0:) :guca:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by srbin sk »

Bez volje, zara, htenja. Sramota.
I jos nesto, ako na ovaj nacin nastavimo hala u Zelezniku bice prevelika da primi sve oni koji zele da se muce.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Ljudi, i mene dosta stvari nervira, ali taj CSKA je svjetlosnim godinama ispred nas. Pa evo, prošlu utakmicu su oduvali Valensiju. Imaju možda i bolju ekipu nego prošle sezone. Tačno je da dosta toga kod nas škripi, ali sa par promjena u rosteru mislim da ovo može da bude mnogo bolje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked