Звезда у ЕЛ (107/18)

Locked
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

Најгоре од свега јуче што ЦСКА није бриљирао, прошлогодишња екипа би однела победу. Ми смо јуче ушли у њихов ритам и то прелагано, а разлог томе је што нам је напад много једноличан. Рочести може да буде плеј, али мора и да буе скорер па је мало немогуће од њега очекивати да буде све. Другог плеја немамо јер Радоичевић и даље лута као бурек по свемиру. Екипи ЦСКА није било потребно да ради скаутинг, виде за првих пет инута шта играмо и то бране читав меч. Притом, шут нас није ишао и онда није ни чудо што су нас расформирали.
И даље није смак света, али сам све више уверен да без појачања нећемо моћи да узмемо ни АБА лигу. ЗА ЕЛ ме није брига, биће још оваквих тешких ноћи за гледање, али гледао сам и горе ствари када је наш КК у питању.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Ovo je otprilike ono kako sam i očekivao da ćemo izgledati ove sezone, samo su me malo zanijeli ekscesi protiv Barse i Makabija. I dalje sam uvjeren da ćemo ubilježiti bar još koju pobjedu u EL, ali jednostavno moramo se pomiriti da se ove sezone ponovo učimo u tom takmičenju. Nije nimalo jednostavno, liga je ograničena na mali broj odličnih protivnika s kojima stalno igramo, nema lake utakmice, a za razliku od prošle sezone, u ovo smo ušli sa ekipom bez iskustva. Eto, Bamberg koji bi kao trebao biti "slabiji", tukao Barsu. Svako može tući svakog, a nas će neiskustvo koštati nekih poraza koji to nisu morali biti, kao npr. u Litvaniji. U EL mi je svaki napad mala utakmica, svaka dobijena četvrtina je velika pobjeda. Tu smo da učimo. S druge strane, sa ABA ne smije biti kockanja.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Mislim čak da neiskustvo igrača nije presudno već volja i žar za pobedom i neiskustvo i upitan kvalitet trenera.
Ne sme da se desi kao sinoć da igrači CSKA imaju više želje za pobedom da se oni bacaju po parketu za loptom a ne naši igrači, da oni budu jači u duelima, da budu brži, da nam otimaju "žive" lopte...to je sramota, nije sramota izgubiti i nedati koš...sramota je neželeti i neboriti se, treba sebe pogledati u ogledalo posle onakve sinoćne partije!
Alimpijević može da vodi FMP, Crnokosu ali nije format za Zvezdu i to će i Čović nadam se brzo uvideti.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Ганац wrote:Mislim čak da neiskustvo igrača nije presudno već volja i žar za pobedom i neiskustvo i upitan kvalitet trenera.
Ne sme da se desi kao sinoć da igrači CSKA imaju više želje za pobedom da se oni bacaju po parketu za loptom a ne naši igrači, da oni budu jači u duelima, da budu brži, da nam otimaju "žive" lopte...to je sramota, nije sramota izgubiti i nedati koš...sramota je neželeti i neboriti se, treba sebe pogledati u ogledalo posle onakve sinoćne partije!
Alimpijević može da vodi FMP, Crnokosu ali nije format za Zvezdu i to će i Čović nadam se brzo uvideti.
Naravno, ali ovi naši mladi igrači vjerujem da trenutno nemaju ni ljudsku ni igračku zrelost da to izvuku. EL je posljednje mjesto koje bi trebalo služiti za školu, ali tako nam je, kako nam je. Stoji i da ih Alimpijević možda nije znao dovoljno "naložiti", ali kažem, dešavalo se to i Deju sa iskusnijom ekipom. Ja sam za još uvijek bar malo strpljenja.
Zvezdaš. Robista.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

...ono kad se predaš nakon 5 minuta...i stalno tako...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Pa neće biti baš da smo se predali nakon pet minuta. Držali smo do malopre egal.
Sad što nam je ekipa takva kakva je i što ima limite kakve ima, to je druga priča.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Neshvatljive izmene Alimpijevića.
Jovanović odigra baš dobrih par minuta, na obe strane terena, i on ga zameni.

Ne sećam da smo sa manje borbe izgubili neku utakmicu.
Olimpijakos se bukvalno prošetao do pobede.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

Nismo se predali a ne shvataš ovako malo borbenosti?
Na osnovu čega je ovaj momčić na klupi pomislio da može igrati EL, da mi je znati...
Pa jedino ovaj Jovanović može učiniti da sezona ne bude fijasko, dečak beš fino igra i čoveka ga ne pušta...razigrava Milka Bjelicu...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

Лепо је Беара приметио да Алимпије има багове. На пример, кренути са Радичевићем у петорци друго полувреме је било погрешно. Контам ја да он хоће да овај негде 'пробије', али дечко има блокаду јер сам га гледао и у припремним утакмицама и није кошаркашки глуп. Како је Рочести дошао, овај се погубио што је мени потпуно нејасно.
Јуче сам имао мало слом живаца из разлога да смо бледи. Није проблем да је Олимпијакос јачи, али да нам покупе онолико скокова, да свака ничија припадне њима, е то је проблем. У нападу каубојштина права, играли смо док нас је шут служио. Унутрашњу игру смо имали само преко Николе Јовановића, који једини поред стараца заиста показује неки напредак у игри. Остали, плач мајке Божије. Ови што су носиоци игре су маторци и онда дође до замора материјала када се игра доста утакмица.
Опет понављам, узети Оџа чим буде могло, довести неког плеја и скинути терет са Радичевића. Кешељу се захвалити, а Јанковића у ФМП.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

МоСа ВерСе wrote:Лепо је Беара приметио да Алимпије има багове. На пример, кренути са Радичевићем у петорци друго полувреме је било погрешно. Контам ја да он хоће да овај негде 'пробије', али дечко има блокаду јер сам га гледао и у припремним утакмицама и није кошаркашки глуп. Како је Рочести дошао, овај се погубио што је мени потпуно нејасно.
Јуче сам имао мало слом живаца из разлога да смо бледи. Није проблем да је Олимпијакос јачи, али да нам покупе онолико скокова, да свака ничија припадне њима, е то је проблем. У нападу каубојштина права, играли смо док нас је шут служио. Унутрашњу игру смо имали само преко Николе Јовановића, који једини поред стараца заиста показује неки напредак у игри. Остали, плач мајке Божије. Ови што су носиоци игре су маторци и онда дође до замора материјала када се игра доста утакмица.
Опет понављам, узети Оџа чим буде могло, довести неког плеја и скинути терет са Радичевића. Кешељу се захвалити, а Јанковића у ФМП.
Čuj hoće da ovaj negde probije. Što reče onaj lik iz Pazove što se uključuje kod Tegeltije, hoću i ja da mi Marija Šarapova bude devojka, pa ne može.
musemic wrote:Nismo se predali a ne shvataš ovako malo borbenosti?
Na osnovu čega je ovaj momčić na klupi pomislio da može igrati EL, da mi je znati...
Pa jedino ovaj Jovanović može učiniti da sezona ne bude fijasko, dečak beš fino igra i čoveka ga ne pušta...razigrava Milka Bjelicu...
Dobro, za borbenost si delimično u pravu.
Što se tiče sezone, tek će nas koštati ovakva selekcije i ovako loši potezi. Problem je što bi rukovodstvo kluba da ne potroši ništa, tj. da sve bude džabe, a da istovremeno bude i kvalitetno i da se postižu rezultati. To tako ne ide.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Kažu za Radičevića da je p&r plej, u ovom sistemu i sa ovim sastavom visokih igrača ja se sećam da je maks dvaputa odigrao rol sa Lesorom, ostali se odmotavaju u pop. Dečko se u ovom sistemu oseća kao alisa u zemlji čuda (ništa novo), velika j stvar da skauting i već ko odlučuje odabere odgovarajućeg igrača za tim a zatim da ga trener uklopi u svoju viziju, ako je odabran radičević kao rol igrač a naš tim se ne zasniva na p&r igri, džaba krečenje.
Naš tim je do sada u EL na drugom mestu po broju šuteva za tri poena a pretposlednji u realizaciji tih šuteva, i mi ne odustajemo od toga...u tom sistemu plej je neko ko preneese loptu i doda, eventualno zabode na prodor i šalje povratnu.
Nama e daleko veći problem što nemamo sekundarnog pleja (pokušava se sa Feldainom ali on jednostavo nije za to, nema potreban pregled igre).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Kvinsi Miler slobodan, ne znam za bolje instant rješenje što se poena tiče, a i mentaliteta, ložana je, može da nas povuče.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Dennis Rodman wrote:Kvinsi Miler slobodan, ne znam za bolje instant rješenje što se poena tiče, a i mentaliteta, ložana je, može da nas povuče.
Dobra prilika...treba je iskoristiti.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Ponosan na ove momke!

Dobrić će biti opasan igrač, ako povrede zaobiđu.
Lesor mnogo veći potencijal nego što ga vjerovatno doživljavamo ("fizikalac")!

Sale može slobodno zadržati Dangubića, ne treba ga vraćati, a mogao je povesti i Radičevića čisto da ne živimo u zabludi više.
Zvezdaš. Robista.
Locked