Звезда у ЕЛ (107/18)

Locked
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Beara_Vladimir »

Bolja partija u odnosu na prethodne definitivno. Jedino završnica očajno odigrana. Baš me zanima šta je bila zamisao, šta smo hteli uopšte da igramo u poslednjem napadu.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Фали нам мало, а то мало је пуно за овакву ЕЛ. Надам се да ће Човић довести појачања.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Mi ove sezone, do sada a boga mi kako izgleda i od sada, bićemo samo i isključivo sparing partner (nisam hteo da napišem ekvivalent onome šta mislim o igrama našeg tima) i svaka pobeda je pravo malo čudo.
Nisu krivi igrači, oni su tu jer ih je neko doveo nakon kavog - takvog skautinga (bar se nadam), kriv je trener koji je mlad i zelen, kriva je uprava koja je od Zvezde ove sezone napravila FMP.
Nemam ja ništa protiv Davidovca, Apića, Lazarevića, čak Lazarevića gotivim zbog stava i mislim (nadam se) da će on imati lepu karijeru. Nekako mi nije "legao" Feldain, hajde što nije konstantan u isporučivanju poena koji se od njega očekuju (bio bih licemer jer i Đenka omiljeni nije bio konstanta) ali on ni u odbrani ne pruža ono što bi trebalo i što bi dizalo saigrače. Ročesti je ofanzivno - mrak ali defanzivno je baš loš i na svakoj utakmici "tipovan" za mis meč situacije.
Pero naš dragi povratnik, veliki zvezdaš, igrač ogromnog iskustva ( nisam se nadao da će imati toliki uticaj na igru), kada igra on je trener na terenu ali jbg previše je odsutan zbog svojih problema (ne znam koji su i kakvi su, nije ni bitno).
Bjelica isporučuje (isporučivao je) na početku sezone i više nego što je iko i očekivao ali posustaje.
Radčević pogubljen i dokaz da igraču mora da odgovara sistem koji gura trener da bi davao očekivano inače podbacuje. Radičević baš deluje očajno (a skoro sam siguran da je za to kriv trener)...
Mi nemamo konkurentan tim za EL, nemamo ni stručni štab koji bi umeo da iscedi "suvu drenovinu" i da kao prethodnik mu "ubija" protvnika onim što imamo, da destrukcijom igre i dobrom odbranom dođemo do pobede.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Nemamo mi pojma :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Golden State Belgrade :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pa odavno me nešto ovako nije obradovalo. Trebalo je malo odmora da nam nosioci dođu do sebe i to je to. Opet, kad se umorimo, doće do pada jer mlađarija ne može da iznese u ovom trenutku, a matorci ne mogu da trče 80 utakmica u sezoni, ali sve je to normalno. U "lošoj" sezoni skida se skalp Barseloni, Makabiju, Realu u gostima :pehar:
Obožavam ovu ekipu. Sa svim njenim usponima i padovima. Već sam se primio više nego i na jednu Radonjinu, uprkos tome što će trebati vremena da se dostigne taj standard. Znam dobro da nećemo davati 17 trojki svaku utakmicu, ali jednom se živi :ziveli:
Ajmo dalje!
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Činjenica je i dalje da nam treba par pojačanja. Antić i zbog privatnih problema, a i zbog fizičke nespremnosti ne može da igra svaku utakmicu, pa smo samim time hendikepirani jer se vidi koliko on znači ekipi. Eto, Davidovac izgleda izrasta u pleja i bilo bi mi drago kada bi krenuo stopama Nemanje Bjelice. I dalje smo tanki na krilima.
Uz sve to, pade Real :hail:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

dacha od bosne wrote:Činjenica je i dalje da nam treba par pojačanja. Antić i zbog privatnih problema, a i zbog fizičke nespremnosti ne može da igra svaku utakmicu, pa smo samim time hendikepirani jer se vidi koliko on znači ekipi. Eto, Davidovac izgleda izrasta u pleja i bilo bi mi drago kada bi krenuo stopama Nemanje Bjelice. I dalje smo tanki na krilima.
Uz sve to, pade Real :hail:
Hm, ne znam koliko je izvijesno da do ovako nečega može doći jer je on već u nekim godinama kada se teže ispravljaju određeni nedostaci, ali definitivno je pokazao da može biti vrlo koristan. Zanimljiv igrač, ne srlja, osjeća igru, još možda kakvu stabilnu trojkicu da nabaci i eto fine opcije za popunu rostera par godina unaprijed.

Dobrić sve stabilniji, sve bolji, ako se sačuva od većih povreda mislim da ga očekuje jako dobra sezona. Meni se jako dopada kako izgleda na terenu u oba pravca. U svoj današnjoj inflaciji pojma "talent" i "supertalent :whistle: " mislim da za njega bez problema možemo reći da je talentovan igrač.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Kad Hrvat komentariše Perino zabijanje :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tZpHwbLO3t8[/youtube]
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Каква утакмица и каква победа. Ја сам одушевљен. Јесте да шутирамо велики број тројки али изгледа да је то трејд марк ове екипе. Још ако нас крене, не може нико да нас заустави. Само што нас не крене увек :D
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Kad Hrvat komentariše Perino zabijanje :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tZpHwbLO3t8[/youtube]
Mislim da je to Domagoj, vrlo dobar komentator i čini mi se naklonjen Zvezdi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Мики wrote:Каква утакмица и каква победа. Ја сам одушевљен. Јесте да шутирамо велики број тројки али изгледа да је то трејд марк ове екипе. Још ако нас крене, не може нико да нас заустави. Само што нас не крене увек :D
Oduševljen pobedom, jesam - apsolutno! Međutim, nisam uopšte impresioniran igrom, 40 pokušaja za tri poena...pa jbt kao da ne znamo ništa drugo nego d pripaljujemo kad god stignemo. Čak smo i druge napade završavali ekspresno pripalom za tri poena...ne daj bože da se lopta spusti u reket, Alimpije bi takvog odmah zakucao na klupu (u najboljem slučaju, u najgorem bi ga poslao u hotel).
Mnogo nam znači Pero.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Ganac, neke trojke su bile nerezonske, prebrzo ispaljene...tačno, ali sa druge strane većina ih je bila na mjestu. E sad, i meni smeta što nemamo unutrašnje igre, ali šta da se radi. Sklop igrača nam je takav.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Мики wrote:Каква утакмица и каква победа. Ја сам одушевљен. Јесте да шутирамо велики број тројки али изгледа да је то трејд марк ове екипе. Још ако нас крене, не може нико да нас заустави. Само што нас не крене увек :D
... indijan... ovaj, atraktivnih ekipa :mrgreen:
S ovim kvalitetom igrača i ne možemo dobijati Barsu, Real osim na to neko ludilo. Nekad će da posluži, pa ćemo tući najjače, češće neće pa ćemo gubiti i gdje ne bi trebalo... U svakom slučaju meni je ovo "hrana" da mirno istrpim ostatak sezone i neke gluposti koje će se morati dešavati. Dakle, imaćemo čudnu sezonu, tuci Real, strahuj kad Zadar pristiže. U svakom slučaju ABA je prioritet i tu niti sumnjam, ali niti dopuštam trzavice. Za EL, preguraćemo nekako uz ovakvu pobjedu s vremena na vrijeme :thumbsup: Topovska hrana nismo, niti razočaranje.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

'Ало Рејес, посла те по бурек Перо. Који Перо? Онај што ти тројку после стер'о :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Гледао сам текму не дозволећи себи да се понадам да можемо до изненађења јер, после ми разочарење буде веће. Међутим, тројкама смо преломили меч, када су нас стисли, даде Рочести једну, па ниоткуда Дангубић две и оги још једну, али кључни моменат је када је давидовац изнудио оне грешке, прво две Керола, после се и Кампацо изглупирао и послао Дејана на линију слободних бацања. Шлаг на торти је била она Перина тројка и две одбрае пре тога, прво је блокирао некога под кошем а после маестрално чувао Дончића и помогао му да погреши.
Одбрана је у петак бла мнооого боља и доста поена нам је Реал дао на суви квалитет Луке Дончића, а и феноменално су шутирали за три поена. Ипак, дали смо 17 трица и то је било довољно за велику победу против Реала.
Е сад, зашто гађамо толико тројки? Јер немамо сем Лесора пик ен рол играча, наши центри се углавном извлаче на поп где имају изгледне позиције да шибају тројке. Ако их стигну, остаје простора за остале спољне играче да шутирају. Један центар који ће у рол да иде и један плеј би од ове екипе направило звер од екипе.
ПС - Алимпије коначно нашао право место за Радичевића :srbinosm: :srbinosm: :srbinosm:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Radičević je djelovao iz sjenke :tekila:
Da ne raspinjemo momka, nije on totalni promašaj, ali ovo sada je jednostavno too much for him. Zvezda sa svojim zahtjevima, još u ovim pojačanim EL sezonama, nije mjesto koje trpi puno grešaka, a on igra na najosjetljivijoj poziciji, baš gdje igraču treba najviše prostora i vremena za razvoj.

Sad jedan zanimljivi razvoj situacije - koliko će Davidovac iskoristiti situaciju? Iako je imao par sjajnih rola, ipak ima i neke slabosti (tehnika) koje mislim da mogu dati za pravo da se posumnja u kontinuitet dobrih nastupa. Što će reći, pojačanje! Legao bi nam Enis, kad se već spominje... Jako teško da se može postići bolji odnos cijena/kvalitet, uz to, ko malo isprati Megu može doći do zaključka da je momak vrlo stabilan lik za Afroamerikanca, odličan karakter, praktično nemaš rizik sa te strane (MWill). Čini mi se da može biti "mačak u vreći" jedino u pozitivnom kontekstu, hoću reći, nekako djeluje da momak nije imao sreće u koledž karijeri zbog tih povreda, inače ne vidim što nije mogao igrati u NBA, kad su igrali Mekel, Nejt Volters...Pa recimo Luvavu iz Mege mu, vjerujem da je Enis bolji igrač, a eno onog preko bare. Uz Enisa možda bismo se podigli za cijeli jedan stepen, dobili ozbiljnu opciju više u momentima kad nas stane.
Zvezdaš. Robista.
Locked