Звезда у ЕЛ (107/18)

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Rekao bih nešto i ja za dnevnik, ali tražim riječi, bez teksta su me ostavili. Šta reći, Zvezda, Zvezda i samo Zvezda! Ovim su kod mene zaslužili kredit za brat-bratu pola sezone - mada znam da im puno kredita ne treba, jer su pokazali od kakvog su materijala. Alal vera! Sjajna ekipa i nekako mi je čak više lovable od ovih naših izuzetnih sastava prethodnih sezona, ne znam u čemu je štos, možda zbog toga što su očekivanja bila da ćemo se patiti, pa ono klasično simpatisanje Davida koji ruši Golijata.

A mi, Ciganji, samo malo više vjere, eto :ziveli:

Alimpijević - the real deal! To je valjda već sad potpuno jasno, ako je u Litvaniji bila tek naznaka. Bravo, ljudino! Ovo je tvoj tim.
Mislio sam da će biti OK za domaće potrebe, ali čovjek oduševljava. :psihodelija:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

И кад се најмање надаш, они те разгале. Покажу ти да не играју паре кошарку него да има нешто магично у тој игри пет на пет испод обруча. Има то нешто што уз детаљну анализу противника даје могућност да победиш једну велику Барсу. Реновираш тим, доведеш тренера који је млађи од својих играча и опет си равноправни члан најјаче европске лиге у кошарци. Свака част момцима на игри и срцу, свака част старијима који су повукли ( Бјеличин мастер рад), свака част млађима који кроз посебне роле долазе до својих минута и тако постају бољи играчи. Биће ту и глупавих пораза ове година, али се види колико значи систем. И када еј све ново, уз систем је много лакше него стихијски када се ради или не дај Боже, када се прави инстант резултати.
Заледио сам се када је Барса повела, сетих се прве године у Евролиги код радоње када смо разбијали ПАО па на крају изгубили, али онда пет најбитнијих поена које је дао Милко. тројка да вратимо предност, па гурање са Ориолом и кош левом руком. Следећи наш напад, играчи барсе остављају мали простр Рочестију и овај то кажњава. Рочести је убедљиво најбољи скорер којег смо имали, мислио сам да после Скунија нећемо имати таквог играча, али је тејлор стварно класа.
Побили смо се мушки, Алимпије показао муда и паде Барса. Како је добро бити луд за тобом Звездо !!!
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Čini mi se da je ovo sinoć najbolja Milkova partija u crveno belom dresu, da je Zločesti odigrao maestralno, Lesor i pored ispadanja u odbrani je "lomio obruč" monstruoznim kucanjima ali bih posebno izdvojio velikog Peru koji ipak nije došao u Zvezdu da samo s klupe peškirom da podršku, on se potrudio da pomogne timu na terenu i u zagrađivanju obruča i u napadu.
Prvi ja sam mislio da je Pero teša nekretnina, međutim demantovao me je, izvini Pero.
Malo smo egzaltirani posle ovakve pobede (ja sigurno), za očekivati je i nove hladne tuševe ali to neće poremetiti moju veru u tim i trenera.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Najava za Himki http://www.czbgtv.com/2017/10/23/3-kolo ... -zvezda-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Karte za Makabi http://www.czbgtv.com/2017/10/23/prodaj ... od-utorka/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Predobro prvo poluvrijeme uz par promašenih šuteva za 3 iz odličnih akcija, plus ona 3 promašena slobodna. Mogli smo komotno da vodimo preko 7 poena, ali neka...nije me briga kako će završiti sve ukupno...bitno mi je da vidim da znaju šta hoće.
malo mi samo smeta što ne pokušavaju češće da igraju pik en rol sa Lesorom jer ako to ne može da prođe, ili Bjelica ili neko drugi ostaje sam na trojci.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Zasad se junački držimo! Ne znam kakav će biti ishod, ipak su kvalitet i domaćinstvo na strani protivnika, ali opet pokazujemo da smo ozbiljna EL ekipa i pored manjka uigranosti. Možemo biti samo bolji.

A kako bi bilo dobro skinuti ovaj skalp, uhhh :bije:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Ma, ja se načestitam onim sudijama za onu namjernu jovanoviću...nataknem ih na dršku od metle, sunce li im njihovo.
Ročesti mora da se brže oslobađa lopte, tj. lopta mora brže da kruži. Feldin upao u takav kanal nakn prve četvrtine da je to za nepovjerovati. davidovac nema šta da traži u Zvezdi. Lazić slab što jje uticalo debelo na odbranu.
Ne igramo tj. ne koristimo pik en rol. Dangubića nema i nemamo kršteno krilo. Sa svim tim problemima mi igramo egal utakmicu. Čoviću, stvarno moraš da reaguješ.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Nijedan poraz nije prijatan, ali nakon ovakve igre protiv ovakvog protivnika čovjek može u najmanju ruku da ne osjeća sramotu ili potištenost. Borili smo se, nismo dali da nas razbiju, a sve ostalo je na njihovoj strani, šta da se radi. Jednostavno su preskupa igračka da tek tako prosipaju bodove na svom terenu.

Idemo dalje. Ajde, živi bili, da dobijemo sledeću u ABA - a ne znam ni protiv koga igramo, iskreno...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

Родмане, прво да пробамо да добијемо Макаби у четвртак. А онда МЗТ у АБА лиги. После идемо у Мордор...

Нисмо се предали, играли смо колико знамо тренутно тако да се нисам изнервирао. Швед нас је урнисао, Андерсон имао пуно простора да шиба тројке. Када је стао онај први, дефанзивно су нас сачекали Марковић и Ђенка. Нема се шта замерити овим момцима. У Евролиги шта направе, морамо само да искористимо овакве утакмице за АБА лигу.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Nadam se da će ekipa, a prije svega mlađi, porasti u ovim utakmicama. Evo, Radičević konačno počeo pokazivati zašto je doveden, a treba nam.

A Marković me izbio onim trojkama, cijelu karijeru si ciglar i sad si baš našao, rođače :thumbdown:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Ганац »

Mislim da će nas Makabi rutinirati u Četvrtak, pre svega što mi ne možemo da igramo dobru odbranu u kontinuitetu a zatim što mi ofanzivno ne možemo da zapretimo ili pariramo njima.
Večeras smo pokazali našu ranjivost a to jeda smo suviše lako ispadali u odbrani i ostavljali šutere u ćošku slobodne, osim toga naša odbrana pika je smehotresna i nakon izletanja Lesora imamo livadu u reketu.
Bojim se daje trenerov maksimum ovo što vidimo i da zbog toga može da se desi da nas ova čovićeva igra košta evrolige.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Što se Makabija tiče, nakon povratka iz Rusije i ovolikog trošenja, očekujem da nemamo snage za podvig, osim ako oni pokleknu u atmosferi, ali neće to svaki put. Trener - ako je ovo njegov maksimum, moram reći da sam prilično zadovoljan istim :)
Ni u snu nisam očekivao da ćemo moći parirati na EL gostovanjima, a kući tući timove kao Barselonu, ne ovako rano sa novom ekipom. Čovjek je dobio vruć krompir i za sada mislim da se nismo obrukali. Jedina mrlja, po mom skromnom sudu, su porazi u ABA gdje možda možemo da mu prigovorimo da nije podigao ekipu na pravi način nakon trošenja u EL -ali, i to sa zadrškom. U nezgodnom trenutku smo igrali sa, uz nas, najboljim ekipama, koje su sve, samo ne neozbiljne. Ako mi možemo tući Barselonu, što neko malo slabiji od nas ne može nama skinuti skalp...

Šta u suštini hoću reći - ne znam je li Alimpijević pravi, ali rano je da se to ocjenjuje. Za sada sezona ide kontra, u EL iznad očekivanja, u ABA ispod, a ABA je barem zvanično prioritet. Vidjećemo da li će stvari "leći" ili ćemo čak postati slabi u oba takmičenja, samo za sud vjerujem da moramo sačekati bar neki razvoj situacije. Ovo je tek početak, i uprkos svemu, meni je početak koji obećava. Prije sezone sam se pripremio na to da ćemo biti kanta za nabijanje, a to ne da nije slučaj već nam je vrlo malo nedostajalo da imamo fenomenalan start.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Alimp odlično radi posao kakvu ekipu ima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Мики »

Овај пораз је безболан и унапред, код многих, уписан у тефтер. Са те стране све је ок. Ипак, ми морамо да реагујемо брзо, што се играчког кадра тиче, јер нас чекају утакмице у ЕЛ и АБА које могу живот да значе. Лично мислим да у ЕЛ можемо победити многе код куће и то треба да нам служи за самопоуздање. Али морамо наставити да побеђујемо тмо где је најпотребније - у АБА лиги. Зато нам требају појачања, посебно када видимо шта раде комшије које ће, верујте ми, урадити све (на терену и ван њега) да нас скину са трона. Не морају они ни бити освајачи АБА-е, али ће им циљ бити да то не будемо ни ми. Памет у главу.
Locked