Звезда у ЕЛ (107/18)

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Prvo poluvrijeme upropastile sudije sa nekoliko veoma diskutabilnih odluka, a što se naše igre tiče najveći problem večeras je drugi plej i krilo. Radičević me je kompletno razočarao. Kad god bi ušao u igru ovi bi pravili prednost. Krilo jednostavno nemamo i bez njega će ovo teško ići. Nema ko da raširi igru kada Bjelica uđe u problem sa ličnim greškama kao večeras.
Pored svega ovoga, ove iz Makabije ide šut.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Bravo, ali bravo Zvezdo!!!
Pobjeda zaslužena, čista kao suza.

E sad, pored ove pobjede moramo se osvrnuti na neke stvari. Iskreno, mi drugog pleja za EL nemamo. Za ABA i KLS mislim da Radičević neće biti problem, ali je za EL pretanak. Nedostatak Dangubića i jednog klasičnog krila šutera koji bi trebao da uzme ulogu koju je prošle sezone imao Simonović. Četvorke, Jovanović i Janković pokazuju da na nivou EL teško mogu da odmjene Bjelicu. Ok, rašće oni, biće to bolje, ali za sada je to tanko. Centar? Moramo naći nekoga ko može da odmjeni Lesora. Antić ipak ima godina i teško da će cijelu sezonu pod ovim intezitetom uspjeti da izgura.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

Au, šta mi rade ovi ljudi!!! :kolce:

Bravo, Zvezdo!!! Herojstvo čisto!
Zvezdaš. Robista.
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

Nasi momci igraju utakmice toliko cesto da covek ne stigne ni da iskomentarise sve :)

Uglavnom, neki moji utisci i opservacije sa prethodne dve utakmice:
Branjenje p&r se poboljsalo, protiv Himkija smo uzeli u poslednjoj cetvrtini nekoliko "zivih" lopti. I protiv Makabija je to funkcionisalo zadovoljavajuce.

Feldain veceras sjajan u odbrani, a trpao je kao lud

Nama skok i dalje skripi. Kazu (mene interesuje i vase misljenje) da je skok stvar zelje i volje, kao i gradjenja. Protiv Himkija sam se nervirao kako su Rusi skakali izmedju trojice nasih i uzimali loptu kao od sale. Veceras nije bilo bas tako, cak smo i uzeli nekoliko ofanzivnih skokova. Mislim da treba da se poradi na ovom elementu, i da bi tu napredak mogao brzo da se ostvari.

Odbrana perimetra, odnosno prva linija odbrane lako i cesto puca. Protiv Himkija su nas tako i dobili. Jednostavno nismo dobro odigrali odbranu, a kada se probije prva linija, posle je sve islo ili na pas napolje (usamljenim suterima) ili "jako i do samog kraja (TM Denda)"

Bjelici zabraniti da sutira zicere, samo tri poena :)

Nadam se da se Zicla odbrambeno vraca, veceras je odigrao skoro pa na uobicajenom nivou u odbrani.

Nama je jako vazno da klupa proradi, jer mi krenemo dobro, ali onda "matorci" moraju da se odmore, i za to vreme klupa mora da pokusa makar da odrzi rezultat. Pitam se samo dokle ce matorci imati snage da vuku.

jako su me razocarali komentari zvezdasa u prethodnih par dana... mi idemo iz krajnosti u krajnost. U utorak su nasi momci bili najgori, a veceras najbolji... ne moze to tako. Sramotna poseta je jos jedno razocaranje. Ko je bio pametan, uzeo je kartu od 500 dinara i bio nagradjen gledanjem iz donjeg prstena. Svaka cast svima koji su bili u Areni veceras.
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by penal »

Eh, da - verovatno najiritantnije veceras je bilo slusati tih par navijaca Makabija koji su sedeli pored komentatorskog mesta. Na kraju su i komentatori SKa pokazali gde su gostujuci navijaci sedeli (bukvalno pored njih). Nemam ja nista protiv njihovog prisustva, neka navijaju, tako i treba, ali...

Nadam se da ce za sledecu utakmicu da ispravi to ekipa koja realizuje prenose...
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by nyc »

Svaka nova utakmica u EL (a i u ABA) je pre svega velika i jako bitna ŠKOLA.
OK, ne mislim ja sad da mi imamo onoliki luksuz da potrošimo čitavu jednu sezonu na "dopunske časove", ali to nam je što nam je.

Sećate li se Radonjinog blistavog početka? I koliko čak i onih najvernijih matorana-navijača je želelo da mu vidi ledja. Što pre!
Pa, izdržasmo nekako - na obostranu radost i zadovoljstvo.

Gadan je ovo posao, ovaj profi sport. Ko tu izdrži, a da mu ne puknu ganglije pre vremena - svaka mu čast.

Čitam komentare po nekim drugim sajtovima i stranicama i ne mogu čudu da se načudim koliko nam je navijački fitilj kratak. Koliko nemamo strpljenja, jer, zaboga, mi smo Real i nema kod nas vremena ni za šta! Nema uhodavanja, priprema, nema "praznog hoda", nema NIČEGA osim - USPEHA! I to ODMAH, moliću lepo!

Aha. Oće to.

Kad sam bio mlad, u prošlom veku :dancing2: , išli smo na sve Zvezdine utakmice jer smo bili - Zvezdaši. Cigani. Kako god 'oćete.
Tada EL nije ni postojala, a u domaćem prvenstvu su nas već uredno prestizali Zadar, Radnički (!), Jugoplastika, Bosna, Cibona...
I da li nas je to bacalo u depresiju?

Aha. Oće to.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

penal wrote:
Nama skok i dalje skripi. Kazu (mene interesuje i vase misljenje) da je skok stvar zelje i volje, kao i gradjenja.
Ovo kažu mnogi veliki "skakači" kroz istoriju. U suštini da je kod skoka najbitnija pozicija koju zauzmeš, a do pozicije dolazis 1) zeljom da prvi uzmeš skok tj. uđešu najbolju poziciju 2) dobrim građenjem 2b) moraš imati fizičku snagu da zadržiš tu poziciju.
Čarls "Round Mound of Rebound" Barkli je bio 1.95 u patikama, ali je išao žestoko i imao je 110-115+ kila u toj svojoj visini (inače, 80-ih je imao i fantastične atletske sposobnosti, ali se rano počeo debljati), pa je bio vodeći skakač pored silnih legendarnih petica i četvorki tog vremena. Denis Rodman, još jedan primjer, svega 2 m visine, debelo ispod prosjeka za jednu četvorku, ali neviđena volja, žestina, i nenormalna fizička snaga kojom je znao parirati čak i Šekilu: https://www.youtube.com/watch?v=wg3BiOw4TWo" onclick="window.open(this.href);return false;
Kad smo kod Rodmana, on je uprkos imidžu lošeg momak i fizikalca, bio izuzetno inteligentan igrač koji je proučavao šuteve saigrača i unaprijed znao gdje im idu promašaji.

Eto, ja malo prepričao šta sam čuo/čitao/gledao, ne zamjerite ako sam šta kitio previše :matis: :kreza:

EDIT: Obratite malo pažnju na našeg Lazarevića :bije: Bek koji pokupi i 10 skokova ponekad. Momak je svuda po terenu i grize kao pitbul, a fizički izuzetna snaga za poziciju, u KLS je čak preuzimao (uspješno) i četvorke. To je ta formula.
Zvezdaš. Robista.
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by srbin sk »

Apropo svemu ovome, juce je Lazic imao cak 5 ofanzivnih i 2 defanzivnih skokova i bio najbolji skakac naseg tima. Volja, sila i ne zaboravimo kosarkaska inteligencija.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

Kod nas najslabije grade Feldin i Ročesti. Vidite...tu je trenutno jedna velika razlika u odnosu na prošlu godinu. Npr. Jović i Đenka su ušli u taj Radonjićev sistem, dok ova dvojica još moraju dosta da porade na tome kod Alimpa. Oni rade dobro individualnu odbranu, ali građenje i skok im je problem. Naravno, tu su još i novajlije Janković i Jovanović...ovo je tim sa potencijalom, ali dosta, baš dosta mora da se radi sa svima njima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

Izgleda i Bamberg u Areni od 18 časova—Dačo, javi Ristoviću da organizuje gledanje fudbala sa Arsenalom, nakon košarke...dobra šansa da bude pristojna poseta
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by dacha od bosne »

musemic wrote:Izgleda i Bamberg u Areni od 18 časova—Dačo, javi Ristoviću da organizuje gledanje fudbala sa Arsenalom, nakon košarke...dobra šansa da bude pristojna poseta
hahaha...nije loša ideja :valjanje:
ja se stvarno nadam da će ljudi prepoznati kolika nam je pomoć navijača potrebna, posebno kada znam da je ovom timu to prijeko potrebno zbog onoga što nas čeka sa grobljem, Cedevitom i Budućnošću.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

Ozbiljan sam
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by Dennis Rodman »

srbin sk wrote:Apropo svemu ovome, juce je Lazic imao cak 5 ofanzivnih i 2 defanzivnih skokova i bio najbolji skakac naseg tima. Volja, sila i ne zaboravimo kosarkaska inteligencija.
Eto, baš lijep primjer.

Dačo, Ročesti onako sitan i nema čim graditi skok i gristi odbranu, može samo da se pretjerano potroši ili čak povrijedi. On nama treba mirne ruke da pogađa kad niko ne može i da podiže ekipu, a zato oni koji ne mogu puno naprijed, moraju "izginuti" u odbrani.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by МоСа ВерСе »

Никако да напишем утиске, радим пуно па и не постизавам да напишем у року :mrgreen:
Елем, овај тим се пали на батерије а батерије су навјачи. зато у АБА лиги играмо лошије и са мање енергије, нема напајања и онда јебај га. Друго што овај тим мора да научи јесте да после великих евролигашких победа рутинирано декне неког у АБА лиги, а први тест је МЗТ. Па онда Бамберг где играмо у Арени (јебаће нас сви због посете и не контам што Арена) па онда гробље у Мордору. Ако извучемо две победе у АБА лиги, не занима ме толико хоћемо ли победити Бамберг јер ћу знати да идемо у правом правцу. Али је стварно брука и срамота за ону посету против Макабија. Чиме су то момци заслужили? Заборављамо кога имамо противу себе па нам сада Човић, Алимпијевић, Радичевић, Јанковић или Јовановић криви? Све и да не знају ( а нешто често добијамо великане) наше је да напунимо Арену и помогнемо клуб који волимо. Ово се не односи ни на кога од вас јер живите стотинама километара од Београда, него од циганске популације у и око Београда која дрви по форумима и мрежама а неће 500 динара да одвоји да погледа свој омиљени клуб. Да не причам што ће нас против МЗТа једва бити две хиљаде у Пиониру. И онда се такви питају: а што играју са толико осцилација.

Иначе, хтео сам да полудим када је крајем друге четвртине Алимпијевић извео Рочестија када је овај наместио руку и убацио Радичевића. да су нам дали тројку на крају друге четвртине, било би +13 за Макаби и тешко би спустили и преокренули. Овако, изашли смо са другачијом енергијом, Милко се вратио на паркет и био прави, тако да смо у егал завршници добили Макабија. Сећате се тих неизвесних завршница раније. Е сад имамо Рочестија. Стварно је тата мата за такве ствари. Али онда сам хтео да подигнем Алимпију споменик када је убацио малог Огија који му је вратио тако што је шибнуо тројку и то се видело да се звала акција за њега.

Дача је у праву, Рочести најслабије гради скок и преко њега и искакања Лесора ( који се поправља) нам дају највише поена. А као што сам прошле године написао да Лаза није главни у одбрани Звезде, тако ћу и ове да напишем исто. У одбрани много тога зависи од Фелдина, а тај човек је у четвртак успео да испоручи и двадесетак поена уз огромну минутажу.

Један центар од ове екипе прави другу димензију, ја верујем у Радичевића као и у ове младе момке. Вратиће се Данга, биће то затегнуто на крају ове године. Оно што ми је најбитније јесте да добијемо МЗТ и Партизан. Пуно су полетели, трпају им паре ови из СНСа па би било лепо да им појаснимо неке ствари. Мордор ће да се напали тако да ћемо видети како тим функционише када је густо. Од Будућности и Цедевите су изгубили у позоришној атмосфери.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Звезда у ЕЛ (107/18)

Post by musemic »

Mosa, predloži u klubu, da se gleda u Areni Arsenal na bimu.. baš mi to deluje dobro iz par raazloga—više ljudi bi bilo na Broseu, dobra fora...
Locked