Звезда у Еврокупу 2018/19

Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Бели вук »

Мики wrote:када играмо, играмо. Јучер је чак и Човић био добар. Изгледа да се нама десе осцилације када поведемо са 15-20 разлике у првих пар минута игре. Јучер смо целу утакмицу дозирали и буквално их самлели. Ово је Звезда, људи. Још ако нам дође, а видим да се помиње, Зоран Драгић, мислим да ћемо бити јако као земља. Тачно је да би фалио један крштен плеј, али видело се синоћ да и Берон може донекле да одмени Регленда.
А тај Берон, или како га Човић Небојша једном крстио у Верон :lol: , ала има праћку када се намести. Свака му част.
Pa nije mnogo pogrešiokako stvario stoje :thumbup: Ono što je Veron bio u fubalu (a veliki je majstor bio) to je Beron u košarci 8-)
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Ako je utakmica protiv Galate nagovještaj, onda možemo postati baš dobri, do te mjere da se borimo čak za sve trofeje. Stvarno vrhunska igra.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Sutra protiv Ulma. Biće to lijepa prilika da vidimo još jedno izdanje naših košarkaša na težem gostovanju. Nadam se da se neće ponoviti Breša.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Odgledao sam na preskok prvo poluvrijeme, a drugo nisam stigao. Može li mi neko reći u čemu je caka da smo ovako loše odigrali? Vidio sam samo da u prvom nismo mogli da ubodemo ni neke zicere, kao što ni Regland i Beron nisu mogli da pogode spolja. Ostalo?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

http://www.czbgtv.com/2018/11/07/losa-z ... ugi-poraz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Баци поглед Дачо и прочитај.

Ево да додам да ме брине Томић што је тренер без искуства. одлично поставља утакмице, али је велико питање уме ли да преокрене када крене по злу. То је и Радоњићева мана била на почетку као и особина свих осталих неискусних тренера.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Ma, dobro...ja u principu ne bih poraz kao poraz doživljavao tragično, samo me interesovalo zbog čega smo izgubili. pročitao sam, hvala.
Inače, ono što sam i mislio prije utakmice, ostvarilo se. Imao sam neki osjećaj da će nakon Galate i Cedevite da dođe do pražnjenja, a ovo je najbezbolnije za sada. Nekako imam utisak da su se igrači na ove dvije utakmice EK-a (breša i Ulm) malo opustili, a da čim mora da se radi ozbiljno i gdje ne smije da se kiksne, radimo kao mašina.
Ne znam, vidim na fb-u da neki pišu kao zabrinjavajuće igre, ovo ono...ne bih se ja baš tako odnosio prema koarkašima, tj. ljepio im neke epitete prije vremena, pa ni Tomiću.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Naš osnovni problem u odbrani perimetra su spoljnji igrači koji su odabrani takvi kakvi su, od 7 igrača na pozicijii od 1 do 3 imamo 3 "skraćena" (Junior, Džo i Bili), jednog odličnog defanzivca (Lazić), jednog matorog (Stratos) te Dobrića koji ipak ima slabe lateralne kretnje i sinoć Aleksu kojeg je upotrebio tek kada je iscrpeo sve mogućnosti u nadi da ćemo da preokrenemo utakmicu.
Dakle, sa tako ukomponovanim timom na spoljnjim linijama mi smo bili osuđeni na slabo branjenje šuteva za tri poena jer igrači osim Laze ne mogu da probiju blok, u probijanju zalepe se za njega kao za čičak traku a igrači Ulma žive od šuta za tri poena.
Naša nada, i ako smo u odnosu na komšije (grobare) prilično siromašni sa budžetom jeste da će se izvršiti doselekcija i da će nekim čudom igrač slčan Pefiju (ako ne on) biti doveden.
Sledeći veliki problem su tri centra sličnih predispozicija, jaki i spori, sposobni da "štite reket" ali kada ekipa koja je rival na terenu igra napad 5-0 imamo veliki problem u odbrani.
Na kraju na poziciji 4 imamo Fajea i Simanića gde Simana i dalje teško može da održi nivo igara Fajea tako da smo i tu u izvesnom problemu ali se nadam (želim da verujem) da će Simana da konačno proigra.
O dometima Tomića je zaista rano govoriti ali sam siguran da su daleko veći nego neznalici koji je lani bio na klupi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Људи, ја бих ипак мало стао на лопту у оцењивању игрча и тренера. Зашто? Ајде да се вратимо на онај турнир у Лакташима, па на утакмицу у Подгорици, па Цедевиту, Галатасарај. Значи, наши када хоће тј. када је то важно, одиграју максимално добро и унереде све противнике. Једва чекам меч са Партизаном да се то покаже на делу јер мислим да ће им Томоћ довољно речи колика је важност утакмице.
Што се ЕК-а тиче, ми смо скоро па пребринули бриге око пласмана. Пирање је само са које позиције идемо. Треба видети са којом групом се укрштамо и ко су нам следећи противници. Не треба се превише трошити на небитним утакмицама.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Danas sa Monakom za prvo mjesto...vidjećemo koliko možemo tj. ono što mene interesuje jeste koliko ćemo se skoncentrisati na igru...jer ako to urade igrači, mislim da ćemo razvaliti kneževinu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Otresoše nas ko slinu. Loša igra u drugom poluvremenu. Baš loša.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Ovakav neshvatljiv pad u igri u zadnje dve tri utakmice, za mene neobjašnjivo, ovoliko poklonjenih lopti i kontri, meni nejasno.

Ako je to cena da ode Filip mogu da razumem.

Zanima me kako ima sada para za čarter (Andora) a kada smo igrali EL nije bilo ni u snovima, igrači se zlopatili po aerodromima. Bolje da te pare preusmere na nekog pleja čija bi minimalna visina bila 196cm, pun mi je ***** krateža koji ne mogu ni sebe da odbrane.

Cirbes nije ni bleda senka onog Cirbića kod Radonjića (ima i do pleja)

O ovim sudijskim pičkama sve najgore, ovakvu krađu sam video još samo u finalu ABA lige.

P.S. Da je Tomić na poluvremenu poslao Reglanda u svlačionicu imao bi moj respekt i bezrezervnu podršku dokle god je u klubu, Regland je zbog iskazane kurcobolje morao biti poslat na tuširanje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

U kakvom smo mi kanalu što se tiče gostujućih utakmica...mislim, izgubili smo i kući od Monaka, ali konkretno na gostujućim terenima smo jedna velika nula. A sljedi nam sada groblje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Мени ништа није јасно. Против екипа истог или сличног квалитета, у АБА лиги, играмо рутински, а овде не можемо да се саставимо. Прво против Монака јесте да је све улазило и да нису могли да промаше, а онда сада и неки шутеви Андоре. Баш сам се дебело изнервирао како преко руке погађају. Мислим да ово неће оставити неког великог трага и да ћемо успети и да прођемо у другу фазу ЕК-а, али и да победимо Партизан што је можда у овом тренутку много важније.
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Бели вук »

Idu nam rezultati na ruku, pa nas pobeda protiv Breše kod kuće vodi dalje, ali zabrinja da ovako loše igramo odbranu, da nam neki Monako i Andora uvale po 90 poena. U prvom poluvremenu pogotovo kad je Simanić bio u igri ništa nismo mogli da zagradimo pod košem. Pa onda čak i kad nešto odbranimo oni nam iz drugog ili nekad i trećeg napada daju koš. Sad u subotu me baš zanima kako će ovi stranci naši reagovati na malo vreliju neprijateljsku atmosferu
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Ni meni nisu nikako jasni ovoliki padovi. Šta reći, osim, vidjećemo... Nešto mislim da ne treba zvoniti na uzbunu, još uvijek, ali izgleda da smo ranjiviji nego što je u prvi mah izgledalo.

A da mi krenemo sa starom alibi pričom "bolje da se ranije vidi šta ne valja, pa se može ispraviti" :srbinosm:
Zvezdaš. Robista.
Locked