Звезда у Еврокупу 2018/19

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Много сам се јуче изнервирао. И мене нервира, што је Мики написао, да ми АБУ рутинирамо кидамо, а да нам леватске екипе попут Улма и Андоре (Монако је већ озбиљнија екипа) увале преко 90 поена. Како су ми се страсти мало смириле, долазим до следећих закључака:
1. Најмање безболан: Заболе нас за Еврокуп јер знамо да са овим ростером нисмо ни близу у могућности да га освојимо. Мени би било драго да је то тако, али се онда намеће питање: За који мој млађи играчи и пре свега наша деца не добијају већу шансу? За њих би било идеално да у јачим утакмицама осете тај набој који ће им требати за унапређење игре. Тренинг је место где се напредје дефинитивно, али и утакмице су велика школа.
1а) Калкулишемо са победама у првом кругу и гледамо да тражимо идеалну групу за другу фазу: Ово је исто ок, јер нам прво место стварно доводи тешку групу. Угрубо речено, одредиш где не запињеш па испробаваш нешто.

2. Ако је АБА приоритет, ето Мордора у суботу да потврдимо да смо одлучили да се вратимо у Евролигу на један самоуверен начин (као што смо показали Ђетићима у Подгорици да се не шалимо). У комшијском дербију, имаш све што једну екипу издваја. Имаш домаћу публику која пуно очекује од овог СНС мутанта, имаш противничког тренера који већ сад зна где да те удари. Одличан је тренер и срећа да нема баш неки материјал тренутно на располагању (имаће га наредне године јер није безвезе потписивао на три године). Томић мора да постави тактику и покаже да је Звезда ипак квалитетнији тим ове године.

3. Она најгора а бојим се и најреалнија је да је Томић још зелен и да ће требати времена да преокрене моментум утакмице када само припремом не добија оно што је замислио. У овом случају, врло је битно да уђемо са првог места у разигравање и да имамо предност домаћег терена. Бољи је тренер од Алимпија јер је доста утакмица ипак одбраном добијао што је једини рецепт за освајање титула на овом брдовитом Балкану. Уз помоћ публике, побеђивати кући а на страни пиши пораз па се радуј победи к'о ономад против Ливерпула.

Што се ростера тиче, када сам хладне главе одгледао синоћни меч, дођох до закључка да Филип мора да оде и да је време да, или доведемо бек ап плеја или оношто је боље 'истрпимо' Ненадића. Дечко је против Морнара одиграо одбрану за девет плус, у нападу није бриљирао, али није био ни онај који је уносио немир у напад. Направити екипу тако да је Берон ту као секундарни плеј и удри. Оги у прву петорку и воздра. Има срце и знам да ће недостатак осећаја за асистенцију и слабији преглед игре надохнадити. Такође, жао ми је што ово морам да напишем јер Лазу неизмерно волим, али је он ван Радоњиног система неупотребљив. Друго, нема харизму као Лука, који, и када је играо катастрофа је држао мир у свлачионици и био прави лидер екипе. Нама требају бекови који су убојити у оба правца. Лаза то није. Боље и Давидовац да се развија на тој двојци, али те радикалне потезе гледати нећемо.

Чекам суботу. Себи сам рекао да је победа Партизана, па нека ме обрадују, радоваћу се као мало дете када му дају звечку. И за крај, да ме не схватите погрешно, ја очекујем да вратимо трон у АБА лиги па чак и кроз најгори сценарио који сам написао. Али овом тиму морамо да верујемо. Наравно и тренеру.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Jel nam pobjeda protiv Breše osigurava drugi krug?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Са победом вечерас идемо сигурно даље само ће последње коло одлучивати са које позиције - 2, 3 или 4.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Ovakvo dranje još ne gledah, razbili smo ih a nama ulazi i autobus...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Malo se opuštamo, ne valja to :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Evo Tomić ih iveo da im očita bukvicu...mislim da isod 30 razlike neće biti.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Лепо смо одрадили ову утакмицу. Сви играчи добили минутажу, млађи добру лекцију. Драго ми је да Симанић показује знаке живота. Монако тренутно води против Далатасараја, тако да смо и математички у другом кругу.
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Бели вук »

Dobro je što smo obezbedili još 6 evropskih utakmica da se ekipa što bolje razigra do plej ofa ABA lige koji je prioritet svih prioriteta. Što se Evrokupa tiče, slažem se sa trenerom Tomićem, ići utakmicu po utakmicu, pa ćemo da vidimo doklećemo stići. Imamo sigurno utakmice do 6-og februara to si sigurno za sada
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Rutinski smo otresli Galatu. Sada slijedi grupa sa Unikahom i Valensijom i vjerovatno Tofašom. Jel prve dvije idu dalje ili?
Nadam se da povreda Fajea iz Mitrovice nije ozviljnije prirode. Trebaće nam protiv Budućnosti prije svega.
Onaj Beron mi je tako gotivan u odnosu na Feldina. Pravo osvježenje za ekipu.
A napokon da Simana igra onako kako zna i umije. Jedino ne znam šta se događa sa Dobrićem i zašto je na ledu kod Tomića.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Уникаха, Валенсија и Лимож. искрено, нисам никога од њих гледао сем можда пар минута утакмице Валенсија - партизан.
Али, ако будемо били комплетни (мислим посебно на Фајеа), онда не би требало да буде проблема око проласка даље. једино чега се плашим је умор јер када се погледа наш ростер, евидентно је да ће се Берон јако истрошити ако будемо ишли на пролаз и играли на максималном броју обртаја.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Malo me strah ovoga u šta Boriša izrasta :nindza: Nema ćoška terena gdje se nije stvorio i lupio bananu, uhvatio skok, ukrao loptu...

Sjajan početak godine, ovo je timčina! Svi za jednog, jedan za sve. Na čelu sa Tomićem koji mi je nekako legao od samog starta.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Znači Simana je bukvalno Dr Džekil & Mr. Hajd fazon, šta su mu Tomić i saradnici uradili ne znam ali da ima efekta - ima... što kaže Rodman: "skače, šutira, igra odbranu, lupa banane i ne pokazuje strah" Jednostavno vro brzo od nezainteresovanog se transformisao u zver.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Одлично издање наших кошаркаша. Са вама двојицом бих се сложио око Борише. Сјајно игра и користи минуте које му Томић даје. Мене брине то што нема Фајеа јер евидентно морамо имати још једну четворку и то онаквог борбеног Фајеа са почетка сезоне. Опет ме, и поред одличне партије Филипа Човића, брине тај други плеј. Регланд не може сам да носи екипу, посебно не када дође ритам плеј оф утакмица. Колико је Човић синоћ био добар, толико мислим да у неком полуфиналу против Партизана и финалу против Будућности нема никакве шансе да пружи ово од синоћ.
Можда сам мало више негативан након ове победе, али не могу никако да верујем да за Огњена Добрића нема места у екипи. То ми не иде у главу, ама баш никако.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Sad kad malo čitam sve ove postove, nekako spontano sumiram utiske... ljudi, pa mi smo odigrali nekoliko utakmica vrhunski praktično bez Reglanda, Fajea i Dobrića?! Ako ovo nije spomenik treneru, ne znam šta je :hail: I to derbi u gostima, i vrlo bitan početak druge faze Jevrokupa sa zahtjvnim protivnikom. A nije se osjetilo da nam nešto fali. Dakle, skroman doprinso našeg ofaznivnog pokretača Reglanda, bez doprinosa našeg defaznivnog pokretača Fajea, bez Dobrića koji nam je jedan od najvećih potencijala... kapa dole treneru u ekipi!
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Kako smo bezveze odigrali ovu utakmicu protiv Unikahe, nemam riječi. Regland promašio par važnih šuteva i ono polaganje. Centri nam nisu nikako bili u utakmici. Valjda se Cirba nije ozbiljnije povrjedio.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked