Звезда у Еврокупу 2018/19

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Ми смо јуче били благи ужас а опет смо имали шут за продужетак. Примили смо 51 поен за прво полувреме и онда смо се сетили да стиснемо одбрану. Утакмица где су плејмејкери били катастрофа, Регланд је поред пет изгубљених лопти имао и четири промашена зицера и без центарске линије која је јуче испадала као да се ради о седмогодишњацима. Стратос нас је вукао у првом полувремену, у другом одбрана и по која тројка. Јуче је фалио Фаје, урнисали су нас када су на четворку спустили Лесора на Боришу, изнудио је два брза фаула и Бориша се погубио што је нормално за младог играча. Оги показао да му је место у 12, најозбиљнији српски играч споља кога имамо у тиму у оба правца.
Идемо даље. Лоше припремљен меч, изгледали смо препаднуто у првој четвртини, али радује да су се мушки скупили и заиграли много боље у другом. Ваља победити Уникаху са више од пет и чекати расплет даље.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Slažem se sa MoSa VerSe oko posta, dodao bih da pošto imamo tri centra vrlo sličnog senzibiliteta (teški centri) tu i imamo pored pleja velike probleme sa ekipama koje imaju pokrete centre sa šutem sa distance. Ristić trenutno nije za ovaj nivo basketa a na pleju je vidljivo bilo i na pripremama kao i sada da ne mogu da nam plejmejkerski tandem čine dva igrača čija je visina bliža 180 cm i koji nisu neki odbrambeni faktor. Džo je u krizi igre ali bolje sada nego u Aprilu i Berona su zatvorili...
Valjalo bi ako nšta drugo da bar povučemo Apića umesto Ristića a pleja je bolje da dovedu ako ne žele da se kockaju sa titulom ABA lige.
Ogroman ? mi je iznad glave odakle sada pare za čarter a u periodu EL smo se zlopatili po aerodromima, presedali...
Jako loša poruka.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Еврокуп, мање више. Прошли или испали, искрено ми је свеједно. Брине ме само форма Берона и неиграње Фајеа, као и форма центарске линије, понајвише Цирбеса. Просто не могу да верујем да се нећемо никако појачати када видимо шта конкуренција ради.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Ipak ima i nekih pozitivnih stvari. Jedna je da ekipa nije dozvolila da bude nabijena, već se potpuno vratila u utakmicu. Druga, i možda bitnija, je što je Dobrić pokazao svoju klasu i to da jednostavno mora više igrati.
Generalno, očekujem još oscilacija, kako igrača, tako i tima. Mislim da moramo imati na umu i to da na je ovo treneru prvi samostalan posao i da će i on učiti na svojim greškama, mada sam Tomićem veoma, veoma zadovoljan, kad se uzme u obzir kompletna sezona.
Da, protivnici se pojačavaju, ali sad su u jednostavno boljoj situaciji od nas da to rade. Mi možemo da im ispariramo ako budemo pametni i ako budemo imali sreće, tj. ako nam "padne" neki igrač u toku sezone, koji će se uklopiti i donijeti kvalitet. Trenutno ne možemo da se takmičimo u pojačanjima, bojim se. Mada, i bez toga, nije da se zato treba nešto posebno brinuti - razvoj kvaliteta Simanića, Dobrića biće sam po sebi pojačanje, računam da će vrlo brzo postati među traženijim igračima Evrope u rangu Kalinića, Gudurića, Bobija... koje smo promovisali. Tako da, neka se drugi pojačavaju i brinu, imaju i zašto :tekila:

Legao bi taj plej...
Zvezdaš. Robista.
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by nyc »

A šta je sa Fajeom??
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Bio povrjeđen. Trebalo bi da igra od sljedeće utakmice u ABA.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Dennis Rodman wrote:Ipak ima i nekih pozitivnih stvari. Jedna je da ekipa nije dozvolila da bude nabijena, već se potpuno vratila u utakmicu. Druga, i možda bitnija, je što je Dobrić pokazao svoju klasu i to da jednostavno mora više igrati.
Generalno, očekujem još oscilacija, kako igrača, tako i tima. Mislim da moramo imati na umu i to da na je ovo treneru prvi samostalan posao i da će i on učiti na svojim greškama, mada sam Tomićem veoma, veoma zadovoljan, kad se uzme u obzir kompletna sezona.
Da, protivnici se pojačavaju, ali sad su u jednostavno boljoj situaciji od nas da to rade. Mi možemo da im ispariramo ako budemo pametni i ako budemo imali sreće, tj. ako nam "padne" neki igrač u toku sezone, koji će se uklopiti i donijeti kvalitet. Trenutno ne možemo da se takmičimo u pojačanjima, bojim se. Mada, i bez toga, nije da se zato treba nešto posebno brinuti - razvoj kvaliteta Simanića, Dobrića biće sam po sebi pojačanje, računam da će vrlo brzo postati među traženijim igračima Evrope u rangu Kalinića, Gudurića, Bobija... koje smo promovisali. Tako da, neka se drugi pojačavaju i brinu, imaju i zašto :tekila:

Legao bi taj plej...
Zašto je neko, neki drugi klub od našeg u boljoj situaciji? Kako god, nije me briga za jih ali mi ni u vreme kada smo igrali EL nismo išli čarterom a sada već drugi put je angažovan čarter let...osim toga i Čova se izjasnio da para za pojačanje ima ali da Tomić ne traži pojačanje.

I nama nije potreban samo ple već i pokretna 5 ili 5/4 jer kada krenu da nas izvlače iz reketa asve će više to raditi jer sada dolazi period kada se sastajemo sa ekipama koje to mogu (primer takve igre je Unikaha ali i Monako).
Međutim nije pod mus igrati EL i osvojiti ABA, već sada pored svih mana mi igramo svemirski basket u odnosu na prošlogodišnji sastav.
Znači istrpeti Tomića po svaku cenu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Ганац wrote: Zašto je neko, neki drugi klub od našeg u boljoj situaciji? Kako god, nije me briga za jih ali mi ni u vreme kada smo igrali EL nismo išli čarterom a sada već drugi put je angažovan čarter let...osim toga i Čova se izjasnio da para za pojačanje ima ali da Tomić ne traži pojačanje.
E, sa tim detaljima već nisam upoznat, moram priznati. Nadam se da je stvarno tako, tj. da Čović ne prikriva neku lošu situaciju tim izjavama (a znamo da je toga bilo u prošlosti, plate i sve, samo se nije znalo tokom sezone...). S druge strane Budućnost se otvara za igrače NBA kalibra, moramo priznati da je to ipak van našeg domašaja...

Za sada, mislim da ni ovaj sastav nije izvukao svoj puni potencijal, a svakako, ako "naleti" koje pojačanje, uopšte neće loše doći. Vidjećemo. I dalje sam optimista u pogledu sezone, prije svega mi Tomić uliva povjerenje. Sama činjenica da je prvi trener koji je "dobio" Simanića mnogo govori, vjerujem. Ostaje da vrati Dobrića, pa da se ne bojimo nikoga. Lično, jedino, da kažem, razočaranje za sada je Ristić. Nakon 4 godine koledža, sa odličnim statistikama, i to izuzetnog koledža, , očekivao sam igrača koji je na ivici NBA, naše iznenađenje svima za ovu sezonu, kad ono nije još spreman ni za epizodistu :matis:

I ti koledži su otišli u peršun...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Sinoć smo baš loše odigrali posljednju četvrtinu. Tačnije, naša igra se raspala od rezultata 51:50 (ili 52:51) za Valensiju. Taman kada smo se približili i mogli da ih prelomimo nastaje niz glupih grešaka, a najveće su dolazile sa pozicije pleja. Čović mora biti zamjenjen drugim plejom. Kojim? Ne znam. Jučer mi je rečeno da smo poslali ponudu Ročestiju kojem je ekipa ispala iz plej ofa kineske lige, ali da li će nešto od toga da bude, ne znam. Regland je odličan plej ali je i kod njega nastao neki zamor materijala (nadam se da je to). On jednostavno nije više onako brz kakav je bio na početku sezone. Samo se nadam da nije do plata.
Kada bi tu poziciju pleja sredili ne bi imali mi ovakvih problema. I pored toga smo još uvijek u igri, mada baš me briga za EK...ABA da uzmemo kako znamo i umijemo...to je prioritet.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Искрено говорећи, ми ћемо заиста јако тешко изгурати сезону само са Регландом. Не знам шта мисле у клубу и какве су намере газде Човића, али ако заиста планирамо да се вратимо у ЕЛ ми под хитно морамо да доведемо резервног плеја. Али ја не знам до када траје прелазни рок и када играч може бити доведен?
Што се тиче Еврокупа, чак мислим да ћемо проћи и ову групу, али да освојимо баш тешко. Наше две утакмице у АБА лиги, против Цедевите и Партизана ће да буде прави показатељ наше снаге.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Мики wrote:Искрено говорећи, ми ћемо заиста јако тешко изгурати сезону само са Регландом. Не знам шта мисле у клубу и какве су намере газде Човића, али ако заиста планирамо да се вратимо у ЕЛ ми под хитно морамо да доведемо резервног плеја. Али ја не знам до када траје прелазни рок и када играч може бити доведен?
Што се тиче Еврокупа, чак мислим да ћемо проћи и ову групу, али да освојимо баш тешко. Наше две утакмице у АБА лиги, против Цедевите и Партизана ће да буде прави показатељ наше снаге.
Potreban rezervni plej koji bi bio visine preko 190 cm i koji pegla odbranu, u napadu ako odigra p&r super i pored pleja nam je potrebna pokretljiva petica (neka kombo varijanta 5/4) jer ova trojica su spori i poslastica su za kvalitetnije trenere.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Pa, vjerujem da bismo dosta lakše riješili to za pleja nego za pokretljivu peticu. Valjda će smisliti nešto, zna se tu i tamo desiti da dobar igrač ostane bez kluba, a nadam se da i u klubu vide kako će u ovim sastavima završnica sezone biti kocka, i to sa nešto većim šansama za Podgoričane. Jak si onoliko koliko ti je jaka najslabija karika, i šteta bi bilo da se ne iskoristi potencijal koji ova ekipa svakako ima, zbog par "rupa" u sastavu. Naravno, ako uopšte ima finansijskih uslova za adekvatna pojačanja - ali nije ni to uvijek presudno, evo recimo primjera Fajea koji sigurno vrijedi ekipi više od vrijednosti ugovora.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Ne znam šta očekivati večeras, šta se to bitno može promeniti u samo 5 dana? Mogu li igrači da za to vreme odjednom počnu da više trče? Da logičnije i preeciznije pasove šalju? Mogu li naši centri da odbrane pik i da li će trener da odustane od besomučnog preuzimanja? Mogu li naši bekovi da probiju blok (Laza je povređen)?
Mnogo je pitanja a malo odgovora, nadam se da nešto mogu promeniti, a trener? Da li je on spreman da se menja i da raste sa timom? Za očekivati odgovor na ovo pitanje je DA jer je ipak trener početnik a i da nije, samo glup i tašt čovek se tvrdoglavo drži principa kao božjih zapovesti vernik.
Nadam se boljim izdanjima Zvezde i konačno pojačanju na poziciji pleja i 5/4.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Izgubili bezveze, mada su oni neke šuteve pogađali samo tako. Tomić najavio neke promjene...baš me interesuje šta? http://www.czbgtv.com/2019/01/24/zvezda ... valensije/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Auuuu kako izgubismo...pa nek se namažu govnima poslje ovoga...svi redom.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked