Звезда у Еврокупу 2018/19

User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Данас играмо са Андором. Видим да је Томић доста опрезан, мада увек је такав. Надам се лепој утакмици и победи.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Nisam gledo ove godine Andoru ali dosta igrača je poznato, Musa Dijane je centar koji je čini mi se došao iz Barse gde se nije uspeo izboriti za veću minutažu, ima visinu ali nema snagu koju recimo ima Odžo ili Zirbes, Olja Stević nam je svima poznat i drag igrač, pametan ali "skraćeni centar" koji dosta postiže na inteligenciju, Šurna nam je takođe poznat iz ABA ligaša Cedevite dobra četvorka ali ne i neko koga ne možemo zaustaviti, Dian Enis kod nas bio malo divljao ali prošla sezone nije reper za kvalitet igrača koji su bili kod nas najviše zbog struke.
Rafa Luc je takođe igrač koji nam je poznat iz ranijih sezona i igrao je protiv Zvezde (ne kao prvi plej) Baskonje, poseduje brzinu, asistenciju i dobru odbranu.
Neće nam biti lako ali ako se plašimo Andore, bolje da i ne igramo ULEB kup, solidna ekipa i ništa više od toga.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Kako smo odigrali zadnjih 2 i po minuta otkako je Radanov ušao u igru...ma, bravo. Samo, stvarno je vidljivo iz kosmosa, svemira i svih zvjezdanih staza nebeskih, da nam je potreban drugi plej. Mi Reglanda ne smijemo iscrpiti jer ćemo onda imeti susret sa ježevim leđima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Mnogo nam je potreban igrač koji bi odmenio Džoa a da ne padamo u igri. Junior je prilično limitiran.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Uspjeli smo ali teško. Nezgodna ekipa ova Andora.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Суђење лоше. Имали смо фантастичних периода где смо се одлепили и играли баш како треба, а онда и падова које су Андору враћале у утакмицу. Мене поред Регланда одушевљавају Мухамед Фаје и Оџо. Изузетно корисни играчи. за плеја се слажем са вама. Мора се наћи неки други плеј.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Igrači baš izgaraju na terenu, ne šlepaju se kao Feldin prošle godine. Žele pobede, igru...sve, jednostavno vidiš da im je stalo i Reglandu i Fajeu i Stratosu...(Cirbića i da ne pomenem)ali imamo problem sa fizičkim ograničenjima Juniora i sa pokušajma Laze da izađe iz svojih "opanaka".
Ako Lazu Tomić ukroti i ako Fiću zameni nekim plejom koji ne mora biti ofanzivna zver, neka je više kao Admiral da spusti roletnu u odbrani i ja zadovoljan ali smo ove sezone po svoj prilici osuđeni na Filipa.
Kako god, za sada guramo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Убија ме посао па се не усуђујем да напишем неку дужу опсервацију. Оно што сам видео да смо имали пуно грешака, да је суђење умногоме допринело томе, судија је грешио са обе стране. Видео сам да смо рафалом вратили за њихове тројке. Они 11, ми 10. Доминирали смо у скоку и опет је маса победила лаке центре који знају да рашире и погоде за три. Видело се јуче колико је Енис кварилица и колико је то прошле године било стихијски и на хаву. Плеј нам треба, ја бих до јануара сачекао са Радановим или Ненадићем, није то ништа страшно да се испоштују јер су много боља опција него странца да доводимо. Мора стрпљиво са нашима (Србима) јер су странци носиоци екипе за сада а то не ваља на дуже стазе. Хемија постоји, приступ утакмицама је другачији и јуче смо на фајт и борбу добили.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

Како смо глупо синоћ изгубили, да не поверује човек. Водиш 2:24 и ти уместо да још до полувремена дотучеш противника, допустиш му да се врати, поведе и победи. Пошто сам паралелно пратио фудбал и кошарку, чини ми се да је први пад дошао уласком Човића у игру. Касније је некако све кренуло низбрдо. Али добро, пораз је у принципу небитан и боље да је дошао сада него касније.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

Izgubili smo što je Tomić ubio momentum izvođenjem prve petorke i uvođenjem Filipa, Simane i Oja.
Filip (u daljem tekstu nedorasli) nije ni za trećeg plea u Zvezdi i direktan pored Tomića krivac za vraćanje u život Italijana.
Sada je mislim i vrrapcima na grani jasno da nedorasli nema šta da ttraži u Zvezdi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Valjalo bi Galatu iz raznoraznih razloga debelo razvaliti. Nadam se da neće biti padova u igri.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Ганац wrote:Izgubili smo što je Tomić ubio momentum izvođenjem prve petorke i uvođenjem Filipa, Simane i Oja.
Управо. Увео сву тројицу одједном. не иде то баш тако, али стварно је пораз који не треба толико да брине.
Мене је више забринула игра против ФМПа где смо имали 19 грешака, где нам је скраћени Апић господарио под оба коша и где смо играли са десет играча, Раданов и Ристић нису добили шансу.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Ганац »

U pravu si Mosa, igra je bila loša ipak ne brinem jer računam da je ta "kriza" prolaznog karaktera zbog Reglandove prehlade i ne dovoljnog oporavka kao i Fićka kao drugog peja (računam da neće još dugo).
Što se tiče galate, neprebolna tema i znam da će biti dvorana puna i da će odjekivati "Marko Ivković" ali ipak računam na svest i da će ostati na tome i zvižducima, ako su oni stoka ne moramo mii biti. Računam da su Papci i gusle prošlost (ne zagovaram ja samo rok, ipak je ovo basket a ne guslarsko veče).
Dakle računam na hladnu glavu i vrelo srce naših igrača i trenera i na 100+ Db sa tribina.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by dacha od bosne »

Ova utakmica me podsjetila na onu protiv Budućnosti. Znači, kada hoćemo da igramo skoncentrisano, onda to radimo tako dobro da nam niko ne može ništa. Svaka čast i za igru i za navijanje!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Еврокупу 2018/19

Post by Мики »

када играмо, играмо. Јучер је чак и Човић био добар. Изгледа да се нама десе осцилације када поведемо са 15-20 разлике у првих пар минута игре. Јучер смо целу утакмицу дозирали и буквално их самлели. Ово је Звезда, људи. Још ако нам дође, а видим да се помиње, Зоран Драгић, мислим да ћемо бити јако као земља. Тачно је да би фалио један крштен плеј, али видело се синоћ да и Берон може донекле да одмени Регленда.
А тај Берон, или како га Човић Небојша једном крстио у Верон :lol: , ала има праћку када се намести. Свака му част.
Locked