Звезда у АБА лиги 2018/19

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Slažem se, verovatno nas čeka treća utakmica.
Izostanak Reglanda će biti problem, ali imamo mi alternativnih rešenja. Rivers je pokazao da može da iskreira i za druge, pa će biti zanimljivo probati petorku sa njim i Beronom, dok Fićko nije u igri.
Inače, još jednu stvar htedoh još posle utakmice da napišem, pa zaboravih. Svaka čast Fićku kako je odigrao utakmicu. On i Davidovac su prelomili.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Наводно још увек није ништа сигурно око Регленда. Можда и заигра.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Izem ti košarku, da ti izem košarku...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Sami smo sebe pobedili, mogao bih reći da je za to najzaslužniji trener. Čujem da su nam tim držali u svlačionici grobari jer nije bilo bezbedno izaći. Ima li istine u tome?
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Proverićemo to Ganac.
Tačno sam znao da će ovako biti. Ni mi, ni oni ne igramo ništa posebno, ali je neverovatno da Tomić ne može da iskoristi individualni kvalitet koji je definitivno na našoj strani. Da ne pričam o iskustvu tima gde imaš u 12 dva osvajača EL, plus još nekoliko igrača koji se dokazali na evroligaškom nivou. Trinkijeri je Željko Obradović lično za ovog našeg lignjoslava i to neće promeniti ni naš eventualni prolaz u finale.

U trećoj utakmici očekujem opet hrkljuš i utakmicu na jednu loptu. Šanse su 50-50, odlučiće nijanse. Mnogo će zavisiti od psihološke pripreme.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Ganac, istina je. Sat i po vremena su naši proveli u svlačionici.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Evo danas Čovkins i komentar na tu temu:

http://www.kkcrvenazvezda.rs/gospodski- ... -2019.html" onclick="window.open(this.href);return false;

KK Crvena zvezda mts čestita svom rivalu na pobedi, što su maloborojni predstavnici kluba u hali i učinili odmah nakon utakmice. Odnos između igrača, trenera, većine funkcionera dva kluba je više nego korektan, međutim, organizacija utakmice u subotu je bila izuzetno loša. Ostaje da se pitamo namerno ili ne...

Utisci o utakmici mogu da se „slegnu" ili ne, ali ovom prilikom KK Crvena zvezda mts želi da podseti na toliko hvaljene i propagirane „gospodske manire" koje su igrači prvog tima, stručnog štaba i malobrojni članovi uprave „osetili" u svom punom kapacitetu od izlaska iz autobusa, preko zagrevanja, pa do završetka utakmice.

Još od završnice Kupa Radivoja Koraća u Nišu 2017.godine, KK Crvena zvezda mts podseća da ti „gospodski maniri", oličeni u gađanju nevinih ljudi bakljama na tribinama sa teškim fizičkim povredama (2017.godine) i skrnavljenju trofeja Kupa Radivoja Koraća (2018.godine) nemaju svoj epilog...

------------------------------------------------------------------
Lekciju iz gospodstva i manira smo videli u subotu uveče, možda i očekivano, jer ambiciozni pojedinac KK Partizan NIS nije baš ostavljao takav utisak u prethodnom periodu. Verujemo da je predsednik SANU u društvu unuka u VIP LOŽI uživao u repertoaru svega i svačega što je čuo i video, a što predstavlja suštu suprotnost onoga za šta se on zalaže – kulturnu, civilizovanu Srbiju u kojoj je košarka sport, a ne poligon za nečije iživljavanje i ispunjenje ambicija. KK Crvena zvezda mts zato ovom prilikom poručuje da neće biti kolateralna šteta loših rezultata jednog fudbalskog kluba i nečijih ambicija koje se posle „performansa" koji smo videli 30.03.2019. godine mogu nazvati samo bolesnim, i kao odskočna daska za nešto veće?

Nismo isti, niti ćemo ikada biti, i na tu činjenicu smo ponosni od prvog dana kada su košarkašku loptu zavrteli na Malom Kalemegdanu Nebojša Popović, Bora Stanković, Profesor Aleksandar Nikolić, Srđan Kalember i ostali, koji su pisali istoriju Crvene zvezde.

KK Crvena zvezda mts učiniće sve da organizuje utakmicu broj 3 u skladu sa najvišim standardima Evrolige, Evrokupa i ABA lige koje je organizovala na desetine u prethodnim godinama, ali vodeći pažljivo računa o „reciprocitetu".

KK Crvena zvezda mts očekuje punu halu, jer je interesovanje navijača i simpatizera crveno-belih za utakmicu broj 3 - OGROMNO!

Zato pozivamo sve pristalice crveno-bele boje da ispune halu Aleksandar Nikolić u subotu do poslednjeg mesta!

Do Evrolige kojom pripadamo se može samo preko ABA lige!
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Evo malo da se podsetimo na dejstvovanje "najkošarkaškije publike"
Image
Image
Image
Stoka....
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Sve dok se klubovi zahvaljuju najjadnijima na ''sjajnoj'' podršci i dok nadležni ne preduzimaju ništa, to će biti tako.
Da ne smeš da pisneš protiv najjadnijih, to sam na svojoj koži osetio, i to zbog tekstova na sajtu.
Naravno da je to odraz društva u kome živimo, ali to ne znači da treba da ćutimo dok se ovakve stvari dešavaju. I to treba poći od svog dvorišta. Nisu ni delije imune na ovakve gluposti. Sećamo se svi famozne utakmice u Železniku, kada je Vlada Jovanović ganjan svim i svačim sa tribina, a koševi drmani pri izvođenju slobodnih bacanja.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Надам се да ће хала у суботу да "гори" од навијања и да ћемо показати да смо бољи, као што јесмо. Ваља се вратити у Евролигу.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Za sada dobro peglamo, ali iskreno, morala je razlika da bude veća. Samo pametno u drugom poluvremenu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Kraj, gasi mešalicu, motaj kablove.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Predobra igra. Šteta što smo stali na kraju...trebalo je da ide ovo preko 40.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Samo jednu stvar htedoh da kažem.
Pošto sam tokom većeg dela sezone ni malo prijatno i lepo kritikovao Filipa, najiskrenije me je sad sramota što sam vređao dečka par puta. Filipe, izvini! Svaka čast momku kako je izneo ovu seriju.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Šta ovo bi, ljudi, šta se desilo :ura:
Sve vrijeme sam očekivao da ćemo ući nervozni u meč, a oni bez pritiska - desilo se upravo suprotno. Odmah se vidjelo na facama da su naši opušteni, a oni stegnuti. Onda, kad je krenulo, po trojica idemo na skok, znalo se da idemo po to, da idemo do kraja.
U jednom trenutku je prijetilo da će smanjiti do 10 zaostatka, međutim oni su onda pravili neke gluposti, jednostavno ih nije išlo ništa, osim Novice koji je preiskusan. Tad kad smo otišli na +18, znao sam da je gotovo, pitanje je samo bila konačna razlika.
I dalje mi nije jasno šta smo prelomili, da ovako odigramo...

I sad, jedna stvar... zanima me mišljenje vas... starijih :kreza: ... nisam imao priliku da toliko aktivno pratim klub od ove novije ere, da kažem, 10-ak godina. Nešto se kroz maglu sjećam 90-ih kad je žario i palio Milenko Topić, i to je to. Pa da upitam - pamtite li većeg znalca od Perperoglua, u našem dresu? Čovjek ima pun old-school arsenal i ne stidi se toga. Napdada na sve načine, leđima, poludistanca sa korakom unazad ala Olajdžuvon, ulaz kad treba... Ne fascinira me samo napadačko znanje, već recimo i kako je u prvoj utakmici znao da isprati mnogo mlađeg i daleko brže Pejdža, sjajnim radom nogu.
Zvezdaš. Robista.
Locked