Звезда у АБА лиги 2018/19

Locked
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Ни ја не видим ко ће да нас задржи у АБА лиги. Да будем јасан, ово што доведе Будућност, па Партизан, а синоћ видим да и Цедевита доведе Мурича, није наивно, алиони нешто пуно мењају, а ми играмо у истом саставу цело време и доловно мељемо све пред собом. Ето, знам да је отрцана фраза, али једино мислим да нам фали резервни плеј. ненадић то није, Човић јесте али није, а Раданов нема то искуство које треба за освајање АБА лиге. Мало ме брине и ситуација око Добрића. Дечко који је прошле сезоне разбијао, ове није ни на клупи. Зашто, волео бих да знам?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

U nedelju moramo pokazati možda i najbolju partiju ove sezone. Treba uraditi sve da pokažemo da futuri treba barem još 5 pojačanja da bi nas pobjedili. Treba ih ugatiti kao u Morači. No mercy for Future.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Bravo, bravo, bravo...svaka čast momcima na večerašnjoj partiji i povratku nakon što smo skoro svi mislili da će onom trojkom Nikolića sve krenuti nizbrdo. Ok, valja spriječiti takve padove, ali igrali smo protiv odlične ekipe koja ima mnogo jakih pojedinaca. Naša sreća je (barem po meni) što im dolazi naš mušterija Repeša.. Mada, nama debelo fali Faje i rezervni plej. Kada Reglenda ne ide, mi smo u problemu.
Ipak, odlična utakmica i sada nek se kolju za drugo, treće i četvrto mjesto.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Uhhhh, bio sam kao na iglama i u 3/4, iskreno, već upisao poraz, pa me sad sramota. Simanić, možda i partija života :konjanik: . Stratos, doktorski! Kako ne biti prezadovoljan na kraju? Svaka čast i Tomiću, izvukao je ekipu iz ponora. Ne znam samo gdje Boriši nađe onoliku energiju :matis: Momka je bilo svuda, ali svuda. Svaka odbrana na maksimumu, stalno na skoku, stalno spreman za blokadu, zujao je prosto i kidao se u svakoj situaciji. Veliki dobitak za nas ove sezone!!!
A ono što je Perperoglu radio je već stvar za košarkaške sladokusce. Demonstrirao je i neke, nažalost, već zaboravljene poteze koji su doskora činili dobar dio ljepote košarke...

Očekuje nas vrlo uzbudljiv nastavak (svih) takmičenja.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Какве партије Перпероглуа и Симанића. Капа доле. Али и Оџо је одиграо фантастично. Човек се баш борио лавовски. Да Берона није стало и да Регланд није одиграо једну исподпросечну утакмицу за њега, ми би ове разбили и пре последње четвртине.
Сад на Лимож, а у АБА са рекреативцима да играмо :kosarkas:
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Мики wrote:Какве партије Перпероглуа и Симанића. Капа доле. Али и Оџо је одиграо фантастично. Човек се баш борио лавовски. Да Берона није стало и да Регланд није одиграо једну исподпросечну утакмицу за њега, ми би ове разбили и пре последње четвртине.
Сад на Лимож, а у АБА са рекреативцима да играмо :kosarkas:
To je uvijek rizik oslanjanja na šut za 3 poena... jes' mnogo fino kad ide, ali kad stane, nema te...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Simana će tek da napreduje, Perper je igrač za bitne utakmice, Odžo je onim vađenjem lopte iz auta a i Laza košem nakon toga okrenuli utakmicu (sa Perperovim košem koji je "izmislio").
Beron se umorio i zato nije pogađao u drugom poluvremenu a Džo je odigrao baš slabu utakmicu. Laza konačno da odigra ono što zna - ministar odbrane...
Bilo je za očekivati da će energetski pati Đetići, što se i desilo u 4/4. Džukac Kol je tebao poase patos nakon onog uličarskog poteza. Kao hleb nasušni nam treba kvalitetan bak ap plej.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Ову АБА лигу морамо као тим да изнесемо иначе смо најебали када крену утакмице за трофеј. Будућност је толико јака да на наших 20 асистенција у првом полувремену, имали смо 6 разлике. Индивидуално су много јачи од нас и када смо пали у трећем, видели смо шта може да нас очекује ако се не будемо држали као тим. Ми смо их практично без доприноса плејмејкера добили што је сада прошло, али у финалу неће. Фалио је Фаје, али смо добили Боришу који је био икс фактор утакмице и који показује да је коначно неко посветио пажњу на њега. На -8 је и тренер показао карактер и ишчупао екипу која је заиграла маестралну одбрану. Коцкали се јесмо са њиховим шутем, али смо их добили оног тренутка када смо почели да им хватамо лопте под кошем. Стратос је опет одиграо маестралан дерби.
Биће великог клања са њима. немојте случајно да вас заваравају ови порази Футуре, када дође борба за титулу, биће још јачи него синоћ. Ми смо одлучили да играмо без резервног плеја јер од Ненадића 'леба нема ове сезоне а вероватно и у будуће. Пред крај га је Кол намерно ударио и још му се унео у фацу и он као пи*кица ћути. мени је то јасан показатељ да је тај за ФМП и да заузима место. Међутим, због још горег Човића, нека га ове године, бар одбрану зна да игра. Ми само да молимо Бога да нам Регланд буде на 100% обртаја када дође стани пани.

Припремите се Цигани, биће ово врашки плеј оф. Вероватно глодари у полуфинлу, а онда и Футура у финалу.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Ranijih godina vrlo neugodno gostovanje u dvorani Leon Štukelj, ove godine rutina i razlika koja bi se mogla podvesti pod "stoka razliku".
Ono što je najbitnije, Simana nastavlja sa kvalitetnim partijama i samopouzdanje mu je na izuzetnom nivou ali i Kešelj koji je šutirao 6/7 trojke.
Tomić radi izvanredan posao.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Kako smo ovo rutinski odigrali. Drago mi zbog Dobrića...još samo Faje da se vrati.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Лепо распоређене минуте. Кешељ? Просто невероватно како је одиграо. Гледам последњих 30-ак секунди и како се спустио да одигра одбрану. Добрић нам се вратио. Човић већ две утакмице лепо одмењује Регленда. Симанић дефинитивно добио на самопоуздању.
Углавном, имамо лепу перспективу.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Душа ме боли што Алимпије није пустио Кешеља у подгорици прошле сезоне у финалу. Када је видео да је Милко мртво пухало, требао је брат да им свирне по три тројке минимум. Човек је циганин и душу је испустио против Лиможа, притом је дао врло битан кош уз фаул као и тројку пред крај. Он зна да игра кошарку и када се Фаје врати, ја бих га на тројку уместо Давидовца. Знам да се то неће десити, али хвала Марку за све.

И даље гурамо рутински у АБА лиги. Следеће недеље Игоси па ФМП кући. Да су добили Цибону у Загребу па да их и пустимо да се крљају за четврто место, овако је глупо. Не треба ништа да калкулирамо. играмо најбољу одбрану у лиги и имамо 15 играча који су уклопљени у тим. Само тако се можемо вратити у Евролигу следеће године.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Једва победисмо у Лакташима. Евидентан је умор и мали пад форме. Ипак путовање до Шпаније и назад, па сад опет у Шпанију мора да остави неког трага, плус повређени Берон, Лазић и Цирбес. Драго ми је да Фаје поновно у играчком погону и да ће се кроз ове утакмице полако вратити у форму. Могуће је да се сада и мало мање труди обтиром на то да смо обезбедили прво место. Боље сада да играмо лошије него ли када буде било најпотребније.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Danas smo igrali bez tri jako bitna igrača, bez Berona, Laze i Cirbića. Tek se sada vidi koliko je Cirbes bitan šraf u igri, blokovi, odbrana...i baš se vidi koliko mana imaju Ojo i Rile i opet smo pobedili iako su se Radanov i Dobrić trudili da zakuvaju. Treba i takve utakmice dobijati, Džo se polako vraća u formu, samim tim će i ostalim igračima biti lakše.
Ipak ima stavka zbog kojee sam izrazito nezadovoljan a to je skok i zagrađivanje, nadskakani smo i to je opomena.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Sve ok, ali ne mogu se onakve greške dopuštati od strane Dobrića i Radanova, kao ni onoliko ofanzivnih skokovaprotivničke ekipe.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked