Звезда у АБА лиги 2018/19

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Beara_Vladimir »

Naročito je zanimljivo što se bune navijači Partizana, s obzirom da je Vujošević godinama to radio. Ne samo on, nego i Todorić.

Drugo nešto sam hteo da prokomentarišem. Iznenadilo me je koliko smo psihološki bili jaki i spremni na sve provokacije, kako Džikićeve, tako i sa tribina. Bukvalno smo bili mirni i koncentrisani na košarku 40 minuta. Ako nastavimo tako, mnogo će nam značiti kad bude borba za trofeje.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

dacha od bosne wrote:Maloprije čitam malo tviter i fb (al posebno na tviteru)...vidim svi se bune (navijači groblja, budućnosti i cedevite) što je Tomić najavio da Regland ne igra, a ovaj odigrao 29 minuta. hahahaha...pa šta? Treba da im nacrta i akcije koje će da igra? :R

Jedino ko ima pravo da se buni su kladionice jer su zbog toga podigle kvotu na nas sa 1,6 na 2,2 pa im uzeše ljudi više para :lol:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Бели вук wrote:Jedino ko ima pravo da se buni su kladionice jer su zbog toga podigle kvotu na nas sa 1,6 na 2,2 pa im uzeše ljudi više para :lol:
Uzeo im Tomić lovu :valjanje:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Добијали су Варвари батине када нам је била заједничка држава. Ово нису урадили они, него нека стока милогорска искомплексирана.

Што се утакмице тиче, час кошарке који би био још убедљивији да нас судије нису толико крале и да смо имали контролу скока док је Симанић био на терену. Но, све је то пало у воду јер је Звезда имала јасан циљ како и где да нападне Будућност, одиграла је одбрану доста добро па су севали поени из транзиције.

Пар ствари које су ми запале за око:
1. Регланд је имао 11 асистенција. Видео је да не треба да сили и онда је разиграо тим. Два пута му је Цирби направио ливаду, дао је једну тројку, али 11 асистенција је нешто што је вероватно направило огромну разлику. Човић није толико засрао колико се пише, само што је рупа у одбрани и онда касни цела одбрана за њега. Далеко од тога да га браним, пишем вам само онако како видим из меча у меч. По мени, не треба тражити другог плеја него разигравати Ненадића и Раданова. Еврокуп играмо, неће се толико трошити Регланд па да мора да има достојну замену. Довољно је да победимо Монако и Брешу на страни и уз победе у Пиониру, заиста нема потребе да запињемо.

2. Центри су одрадили врхунски посао. Цирби је ушао сконцентрисано и показао је колико он и Звезда имају конекција за успех. Оџо је одговорио на снагу Омића, а онда га је Цирба закуцао у 4/4. Велика снага, обојица се добро извлаче у пик.

3. Фаје је велики добитак. Са њим и било којим центром имаћемо апсолутну контролу скока. Исто као и за плеја, не треба тражити јачу четворку, већ користити Боришу који се показао кориснији за ових пар утакмица више него за три сезоне. А још је лош у контроли скока плус треба да се открави у нападу и да не стоји као фикус у већини акција.

4. Перпероглу и нарочито берон одиграли одлично. Стратос је немилосрдно трпао, а Берон је поред доброг шута имао и пар лепих додавања доле.

5. Цигани, да не летимо. Ја и даље сматрам да је Будућност јача. Код њих је проблем што нису тим, него гомила странаца и добрих индивидуалаца. Ако кликну, биће гураво, а сезона је дуга. За сада је стварно одлично и заиста верујем када Томић каже да смо далеко од максимума. Чекам и нас да будемо бољи.

За сада, највише смо приказали у АБА лиги, следи нас Партизан па су остали далеко. Биће ово занимљива сезона.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Мој осврт на вечерашњи меч
http://www.czbgtv.com/2018/10/13/zvezdi ... script=cir
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Odgledao sam utakmicu na mahove. Uglavnom lijepo i rutinski. Odlično za uigravanje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Podsećala me današnja utakmica i igra kao u Radonjine poslednje dve sezone u Zvezdi. Onako rutinski, kad protivnik samo da pita na početku meča sa koliko razlike mu odgovara da ode kući
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

С каквом лакоћом играмо (осим оно против Монака и Цибоне). Прво Будућност, онда овако ладно Крку. Ја не могу да замислим каква би ми екипа били да имамо још једног крштенијег плеја од Човића.
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Iskreno nisam zbog fudbala mogao da pogledam veći deo utakmice, ali vidim po izveštajima i statistici da smo opet rutinski dobili, Sledeća je Breša...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Јуче је Звезда изгледала одлично. Опет је Томић ротирао свих 12 и сем Перпероглуоа, чини ми се да су се сви уписали у стрелце. Имали смо 30 асистенција, играли добру одбрану. Пошто је прва петорка одрадила посао, Филип је разигравао децу и ишло му је супер. Имао је 10 асистенција. Алекса Раданов је дао 16 поена уз 100% шут из игре. Треба само да верује у себе и да узима лопту што чешће. Доћи ће и то.

Оно што сам замерао Радоњићу, имамо код Томића. Млади добијају шансу и зна како из младих да извуче да постану бољи.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Sutra uveče utakmica u Železniku od 18:30...Da vidimo reakciju igrača i struke. Ukoliko još uvek a verujem da jeste nedovoljno oporavljen Regland, ne bih ga ni skidao već bih išao sa Davidovcem, Nenadićem i Fiipom...verujem da je to dovoljno za FMP.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Imamo baš velike padove i oscilacije u igri. Isto kao protiv Breše. Odljepimo se, napravimo razliku, i onda dozvoljavamo protivniku neke serije koja nam se umalo obiju o glavu (protiv Breše jesu). Nema ovdje hljeba dok je Čović drui plej, a valjalo bi da možemo dovesti još jednu četvorku.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Izvještaj http://www.czbgtv.com/2018/10/27/zvezda ... script=cir" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Dobar start 5 od 5. Sad ide malo teži raspored, prvo nam dolazi Cedevita, pa idemo Olimpiji, pa čekamo Moranar , pa gostujemo partizanu. Ako to rešimo 4/4, već smo gotovo sigurno na prvom mesto za plej-of
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Било би лепо да ово све одрадимо и победимо, али ови падови у игри заиста забрињавају. тачно се види да прва петорка одради одличну ствар, набије разлику, а онда, чим дођу прве измене (посебно на позицији плеја), ми почнемо да падамо, па касније ни она прва петорка не може да се састави како треба.
Плеј који би заменио Човића би сигурно спречио ове осцилације.
Locked