Звезда у АБА лиги 2018/19

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Kako s lakoćom zgazimo protivnike, to je za nepovjerovati. Jedino posljednja četvrtina smorila sa onim faulovima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Mene pomalo brine što smo fenomenalno gađali trojke. Mislim da nismo takva ekipa da će to uvijek ići, i ne smijemo se navići da se na to oslanjamo. Ošutali smo nekih 28? , mnogo je to za naše mogućnosti, ali dobro - generalno napredujemo. Bitno je da se odbrana prži većim dijelom utakmice, ekipa igra fajterski, svi imaju karakter i vrlo rano smo "kliknuli" iako je praktično novi sastav, tako da, sve pohvale stručnom štabu na izboru pojačanja. Vidjećemo da li će trebati doselekcija, ako se ukaže kakva prilika, što da ne. Prošle sezone nas je koštalo to što smo, recimo, izgubili Milka Bjelicu i možda pomalo Ročestija. Sad bi možda bio problem ako bi se na samom kraju desio pad forme npr. Reglenda. Treba misliti o svemu, ali za sada sam veoma zadovoljan kako ekipa izgleda.
Jedino što bih volio vidjeti veći napredak Radanova, ali i to bi trebalo doći sa vremenom. I Ristić je nekako, malo usporio u tom razvoju. Dobro, vidjećemo.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Lijepo smo oduvali Olimpiju. Opet se ponavljam, kada hoćemo, možemo šta nam se prohtje.

http://www.czbgtv.com/2018/11/10/zvezdin-turbo-za-7-0/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Imamo skor 7 od 7 , sleća dva kola prvo čekamo Mornar, pa gpstajemo u mordoru. Te dve pobede sa obzirom da neki naši rivali igraju međusobno bi nam gotovo garantovale pol poziciju pred plej of. Samo da sad zapnemo do nove godine jer se igraju i pva dva kola drugo dela i onda možemo da se posvetimo Evrokupu i čekamo plej of ABA lige
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Било је неких лошијих сегмената у игри синоћ који се дефинитивно морају поправити. За утакмицу са Морнаром се превише и не бринем, али шта бих дао да против гробља одиграмо као нпр. против Будућности у Подгорици. То бих волео да видим јер све ове године их нисмо поштено одвалили као што су они нас знали да одвале.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Bojim se da su se Grobari dolaskom Trinkijerija vrlo uozbiljili i da tu nećemo imati prava na bilo kakvu opuštenost, ako ne želimo da nas uhvate na spavanju. Mislim, "bojim se"... Realno je bezveze da su mrljavi i da ih deremo kako hoćemo, bolje je ovako, da se malo ponadaju :travka:

Pošto nisam gledao utakmicu protiv Olimpije, je li neko raspoložen da malo opiše kako se pokazala mlađarija, Simanić, Radanov?
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Simanić bio odličan, radanov ušao pred kraj kao i Ristić. Simana bi mogao da se pokaže ove sezone. Mislim da uz Fajea ima jako dobru priliku da uzme potrebne minute.
Što se groblja tiče, gledao sam ih protiv Cibone i moram reći da su se samo igrom slučaja izvukli pri Ciboninom vodstvu od 23:8. Ovi počeli da mrljave, a ovima ulazile trojke...svaka bila otvorena. ne igraju ništa posebno i mislim da ih treba baš zbog Trinkijerija oderati.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Ja mislim da njih uvijek treba oderati, al' dobro :kreza:
Što se mladih tiče, Simanić možda ove sezone nema brojke, ali ima energiju, što mu je ranije i bila najveća boljka, a brojke očekujem da će doći sa iskustvom. Radanova za sada manje upotrebljava, ali i od njega postepeno očekujem napredak. Ipak ne može sve odjednom, uz to, nova je i ekipa, a sezona nije daleko odmakla.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Лепо си приметио да Симанић има енергију. Мени се баш свидела његова партија против Олимпије. Напокон је главом у утакмици. Раданов је добар играч, али позиција плеја је шкакљива, па је претпостављам из тог разлога његова минутажа мања.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Liječili smo rane u ovoj utakmici...valjda ćemo se i u Evrokupu dozvati pameti.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Ма, Морнар је дивља екипа која може да буде опасна нпр. као Монако оног тренутка када им све почне улазити у кош. Тешко ће неко против нас поновити оно што је урадио Монако. Мада, мишљења сам да смо ми дошли до малог тамора и да је бил мало депласирана прича Томића како нисмо на свом максимуму него на 50%. Ок, можда оно није био максимум, али је било неких 70-80%. Сада нас стиже умор и мора се ових пар наредних утакмица, против Партизана и Андоре одрадити баш на тих 70-80%.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by МоСа ВерСе »

Дерби ће можда бити најбољи показатељ где смо. Небитно ако изгубимо, о првом месту ће одлучивати Звезда Будућност у Пиониру. Али ме занимају две ствари: Прва, како ћемо да реагујемо у Мордору када нам цела хала је*е све по списку и друга много битнија: Томић вс Тринкијери. Зелен нам је тренер још па ме иво занима како ће да постави и још битније, како ће да води утакмицу. Будемо ли је ставили у контролу, могу да кажем слободно да смо тренутно најбољи тим на Јадрану. Додуше, и Будућност се пробудила, али нам ове године више леже. Оно што нам никако не лежи јесте пресинг на лопту. ко год нас је стис'о, имали смо велики број изгубљених лопти.

Ми морамо да добијемо бек ап плеја до априла. Мислим, Фића неће моћи да издржи овакав ритам а онда остаје Ненадић. Све остало имамо доста добро покривено.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Popodne je prvi derbi, nemam neka očekivanja jer smo u padu forme i možda pre svega jer nemamo rezervnog pleja.
Junior koji statira rezervnog pleja je više pozicija maskote nego bitnog igrača u rosteru - pleja.
Činii mi se da smo bliži porazu nego pobedi jer nam spoljnja linija ne može da izdrži pritisak rotivničkih bekova a centri su nam spori i teški i Trinkijeri će se potruditi da ih izvlači (istera) van reketa. Biće zanimljivo gledati kako će pre svega Tomić reagovati na tok utakmice jer te reakcije će dati odgovor na to da li od njega ima trenera ili je samo još jedno prelazno rešenje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Prvo partizanke, pa Triglav (hokej), pa Radnički (fudbal)...u međuvremenu Pošk (vaterpolo)...da ih sve nataknemo na dršku od metle :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Odlična reakcija i predobro drugo poluvrijeme. Bolji smo i to se vidi. Mi stvarno nismo u krizi što Tomić reče :D

http://www.czbgtv.com/2018/11/24/veciti ... -aba-ligi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked