Куп 2019

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Куп 2019

Post by dacha od bosne »

Ne znam kada tačno kreće, ali to je koliko znam možda već ove sedmice i prva utakmica je protiv Dinamika.
Bilo bi lijepo osvojiti ovaj trofej za početak.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Куп 2019

Post by Бели вук »

U petak večernji termin sa od 19.30h igramo i potencijalno polufinale sa Megom. Nadamo se da FMP može da napravi iznenađenje u polfinalu, odigrali su sa Cedevitom odlično u nedelju ako tako odigraju mogli bi da opikaju sa nama "bratsko finale" jer Mega bez Bitadzea jer stvarno prelak "zalogaj" za nas
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2019

Post by dacha od bosne »

Bez Odža, Fajea i Riversa...grobari sredili Pejdžu pasoš. Biće gadno.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Куп 2019

Post by Beara_Vladimir »

Odžo nije dobio srpsko državljanstvo, jer već ima državljanstva Nigerije i SAD-a.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2019

Post by dacha od bosne »

Zadesile su me neki poslovi pa ne stigoh da odgledam drugo poluvrijeme...ali prvo je bilo katastrofalno. Regland baš loš. Ja ne znam koji je njemu. Dok je on dobro igrao, razbijali smo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Куп 2019

Post by Dennis Rodman »

Prvo katastrofalno, a drugo je bilo dosta bolje od toga, mada ni ono nije bilo nešto dobro. Što se Reglenda tiče, ako toliko zavisimo od jednog igrača, džaba smo krečili. Ono sinoć što smo gledali je kao da su ih sve prvi put bacili na teren. Niđe veze, neke lijepe akcije, nečega. Sve neko silovanje, pa ko šta uradi.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2019

Post by dacha od bosne »

Dobismo! Živce su mi pokidali u 3 četvrtine i onda u jednom trenutku tako proigraju da mi je nad glavom veliki znak pitanja šta to oni rade u te tri četvrtine i zašto ne igraju onako kako znaju.
Ne znam, sutra ako samo pristup na početku bude odličan, dobijamo. Ako im damo da osjete krv, plašim se da gubimo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Куп 2019

Post by Бели вук »

Do finala smo se nakako provukli, nadam se da ćemo u finalu eksplodirati, bez "strane" pomoći i osvojiti kuo :kosarkas:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2019

Post by dacha od bosne »

E jesu izabrali termin - 17h. I to čitam na tviteru da je navodno bilo nekog glasanja da se pomjeri za kasnije, ali groblje nije htjelo. Uh, kako ih treba ugaziti danas...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Куп 2019

Post by Dennis Rodman »

Meni na prvom mjestu nije jasno kako se došlo do toga da se utakmice igraju tri dana zaredom, i otkad je takav sistem... ajde dva dana, pa da se i preživi, ali treći dan, kakav to uopšte kvalitet košarke može da bude? Nadam se da nam se Stratos nije previše izduvao, treba za ovakve mečeve.

17h, eto mogao sam i da propustim, hvala, Dačo.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Куп 2019

Post by Beara_Vladimir »

Karma je čudo.
Ne videh do sada ekipu sa ovoliko šuteva za tri poena preko ruke. Smislenih akcija nema, odbrana nikakva. Sve se svodi na inspiraciju i individualni kvalitet.
Glupom Lignjoslavu Davidovac izvuče utakmicu kada je već uveliko klizila na stranu komšija, da bi ga on zakucao za klupu poslednja dva minuta, uveo Slaninicu i, pazi sad, Dobrića! Ej, jebo te, ti Dobrića držiš na klupi, pa skoro 30 minuta, da bi ga uveo na kraju. Naravno, pravi se faul na njemu, on promašuje bacanja.
I na kraju ti Beron sa svojih 182 cm čuva Lendejla. Zaključak je da si glup, da gluplji ne možeš biti.

Da se razumemo, našim košarkašima svaka časta. Odrali su kolena za pobedu večeras, imaju kvalitet i karakter. Nisu oni krivi što ih trenira glupi Lignjoslav.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Куп 2019

Post by dacha od bosne »

Na stranu to što pišeš, ali očita je krađa ne sviranje faula nad Čovićem od strane Renfroa, a sviranje istog Beronu nad Lendejlom. Trebali smo definitivno ranije da ih prelomimo, ali ok..osvojili su...neka im.
Mene više brine što ni u domaćem takmičenju nećemo moći da računamo na neke strance, a oni mogu gotovo na sve.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Куп 2019

Post by Beara_Vladimir »

Pa ko je za to kriv? Što nisu državljanstvo tražili za nekog drugog, a ne za Odža, koji ima dvojno (Nigerija i SAD) ?

Nije to krađa. Loša odluka sudije je da ne sviraju faul u napadu Renfroa, ali kada govoriš o krađi, to podrazumeva tendenciozan kriterijum. Tendenciju, odnosno nameru da usmeri tok utakmice na stranu protivnika. Toga večeras nije bilo. Opet kažem, bio jeste faul u napadu Renfroa, ali je i te kako bio faul Berona na Lendejlu. I to čak nesportski, rekao bih. Mislim da je prvobitno i sviran nesportski, pa je Belošević, nakon gledanja snimka, preinačio odluku na običan faul. Pravo je pitanje što tebi Beron čuva Lendejla, a Cirbes cupka kraj aut linije pokušavajući da zasmeta Renfrou prilikom izvođenja auta? Isto kao što si protiv Valensije na svom terenu odlučio da braniš zadnji napad, umesto da ti rešavaš i onda ga još branio sa Raglandom i Čovićem, koji zajedno nemaju tri metra. To, naravno, niko neće komentarisati, niti će se na to obazirati. Bitno je sazvati vanrednu KZŠ i na zvanični sajt u izveštaju sa utakmice staviti onako sraman naslov.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Куп 2019

Post by Мики »

Човић више није миљеник СНС-а и то се види на паркету. Овој Звездиној екипи је вечерас недостајао други плеј, недостајали су Фаје и Оџо. Регланд не може сам целу утакмицу, Фића није за овакве утакмице. Боље је да је Давидовац константно играо плеја, мада ни он није најсрећније решење у оваквим утакмицама. Симанића није кренуло и ту смо доста изгубили јер је дечко имао неколико отворених шутева за 3 које није погодио. Вчерас скоро да нападачки није пило ни Стратоса што се видело и одразило на резултат.
Велики проблем јесте што и прошле и ове сезоне испаљујемо мноштво тројки, али мислим да је ове сезоне највећи проблем недостатак другог плеја, мада је фалио и прошле сезоне. Ове, уз долазак Риверса и повратак Оџа и Фајеа у екипу, имамо у АБА лиги ипак велике шансе јер барем Регланд није играч типа Рочестија који више испуцава тројке. Са овом тројицом Партизан нам сигурно не може ништа, а Будућност и Цедевита? Е ту ће бити гањања.
Томићу дебело замерам што је Добрић маргинализован ове сезоне и што не инсистира код газде на довођењу крштеног плеја.
У домаћем такмичењу мислим да смо и даље бољи од гробара јер нас у финалу, на три добијене, не могу победити (моје мишљење).
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Куп 2019

Post by Ганац »

Faul nad Flipom je trebao suditi sudija, ukoliko je smatrao da se desio Flop morao je da dodli tehničku Filipu a (mislim da je bio Belošević) je iskusno ostaao nem, faul Berona je postojao kao vrata i sve mantre da se to ne sudi u zadnjoj sekundi me ne zanimaju, o tome da li je za nesportsku možemo da diskutujemo ali i ta nesportska je donosila 2 bacanja kao i obični faul na preostalih 0,2''. Mi smo utakmicu izgubili jer nismo dali koši igre u mislim poslednja dva minuta. U tom periodu nam se igra sastojala u zadržavanju lopte do poslednjih par sekundi napada a zatim pripaljivanje za tri poena iz neizgrađene situacije.
Osim toga i kompozicija postave koja je branila poslednjih 1,1'' je diskutabilna što meni govori da Tomić nema perspektive kao trener inače bi iz onih silni primanja koševa u zadnjim sekundama nekih četvrtina nešto naučio pa i to da mu u tim trenucima nisu na parketu potrebni igrači tipa Beron, Filip i Džo koji su em niski za odbranu em se zakače za blok i ostanu iza svog igrača.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked