Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Прилози и дискусије посвећене нашим одбојкашким секцијама
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by Либурнија »

Павличевић: Били смо борбени, недостајало искуство

22 окт, 2013

Тренер Црвене звезде Ратко Павличевић рекао је да је задовољан залагањем својих играчица у утакмици против Игтисадчија, али не и резултатом.

Image
(ФОТО: Н. Неговановић)

– Атмосфера у екипи је била добра, били смо борбени, залагање је било на нивоу, али нам је недостајало искуство као и увек до сада за неки бољи резултат – рекао је Павличевић после меча у Београду.

Одбојкасице Црвене звезде изгубиле су вечерас у Београду од екипе Игтисадчи из Бакуа са 0:3 (15:25, 16:25, 23:25) у првом колу групе Б Лиге шампиона.

Павличевић је додао да мотив екипе у Лиги шампиона остаје исти и после убедљивог пораза.

– Ми смо подбацили у неким тренуцима када се преламао резултат, али и даље желимо да у Лиги шампиона освојимо неки сет и унесемо неизвесност у неком мечу. Сигуран да оваквим залагањем као што је било данас можемо да оправдамо наш потенцијал – казао је Павличевић.

Капитен Звезде Јулија Миловић рекла је гостујућа екипа одиграла сјајан меч и да они нису успели да се супротставе томе на прави начин.

– Оне су одиграле сјајно, толико брзо и непредвидиво у појединим моментима и ми нисмо успеле да их испратимо – казала је Миловић.

Тренер Игтисадчија Булент Карслиоглу невео је да је задовољан приказаном игром своје екипе.

– Веома сам узбуђен како смо одиграли овај меч. Драго ми што смо на првом гостовању у Лиги шампиона забележили победу, иако смо у појединим моментима имали падове у игри и препуштали иницијативу противнику, али је свакако ниво игре био на ниво како захтева ово такмичење – казао је тренер екипе из Бакуа.

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

LŠ: Crveno-bele u Italiji za prve bodove u Evropi
28 oktobar 2013 | 15:07(0) Twitter
Odbojkašice Crvene zvezde, u utorak će otputovati u Italiju, grad Pjaćencu, gde će u četvrtak 31. oktobra protiv Rebeki Nord Mekanike igrati drugu utakmicu B grupe CEV DenizBank Lige šampiona. Izabranice trenera Ratka Pavličevića su u prvom meču ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona doživele maksimalni poraz od azerbejdžanskog Igtisadčija (0:3) ali su zato pružile kvalitetnu partiju. Tog mišljenja je i Teodora Pušić, libero crveno-belih dama:
- Prošle nedelje smo i pored maksimalnog poraza dobro otvorile Ligu šampiona protiv Igtisadčija. Istina, opustile smo se tek u trećem setu ali mislim da smo tokom čitavog susreta pružale dobar otpor i pokazale da imamo kvaliteta i potencijala. U četvrtak nas čeka prvo gostovanje, idemo što bi se reklo Pjaćenci na noge, ekipi koja je prošle sezone osvojila italijanski Skudeto i Kup. Mi ćemo se potruditi da odigramo dobro, da pružimo što veći otpor i ako je moguće ponovimo igru iz trećeg seta protiv Igtisadčija. U svakom slučaju, nadamo se dobrom meču.
Image
O trenutnoj igri Zvezde, Teodora kaže:
- Mislim da smo pokazale da iz utakmice u utakmicu igramo i delujemo sve bolje. Utakmice u Ligi šampioni će kao što su svi do sada rekli, služiti nam za domaće prvenstvo koje nam je ove godine najbitnije. Pogotovo što smo podmlađeni i što imamo drugačiji sastav u odnosu na prethodne sezone. Uskoro nam počinje i Kup pa se nadamo da ćemo iz svih ovih mečeva izaći još bolje i biti spremne za one najvažnije.
Pjaćenca je pretrpela promene u igračkom kadru ali i dalje važi z ajednu od boljih ekipa u Ligi šampiona
- Nikada nismo igrali protiv njih i zaista ih ne poznajemo ali vereujem da je naš stručni štab dobro prpremio taktiku i da ćemo do početka meča imati sve crno na belo – rekla je Pušićeva.

GRUPA B, parovi 2. kola: Igtisadči Baku - Dinamo Moskva (sreda, 15) Rebeki Nord Mekanika Pjaćenca - Crvena zvezda (četvrtak, 20.30)

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Коректор Звезде Петковић најбољи у Европи!

21 нов, 2013
Кад би у одбојци постојало такмичење слично фудбалској „златној копачки“ капитен Црвене звезде Душан Петковић би био први кандидат за освајање тог индивидуалног трофеја.
Image
(ФОТО: Н. Неговановић)
Коректор црвено-белих игра фантастично од почетка сезоне, а у Винер штетише Супер лиги после пет кола убедљиво је најбољи поентер, са невероватним просеком од 7,87 поена по сету.
Лаички гледано, у сваком мечу Петковић готово да сам осваја један читав сет. Бројке су неумољиве, заиста се не памти да је неко константно играо у таквој форми на почетку сезоне. И не само то, Петковић је гледајући најквалитетније европске лиге убедљиво први поентер на Старом континенту.
Већ први пратилац има далеко мање освојених поена, ради се о Литванцу у Грозном, члану руске Супер лиге, Романасу Шкилвичијусу, са просеком од 6,14 поена по сету. Потом следи Грк из ПАОК-а Енеа Целати који је по сету освајао округло 6 поена, те Летонац Арвидас Мисеикис из француског Рена са 5,76…
– Искрено, нисам знао за тај податак, нисам уопште обраћао пажњу на то. Нама су отишла три веома битна првотимца, игра Звезде се знатно променила, мада људи томе не придају велики значај. Јаковљевић је прошле године добијао доста лопти, био је претња свим тимовима. Сада смо добили више на пријему, можда је и игра лепша – признао је први поентер Европе Душан Петковић.
Чини се да се управо коректор Звезде први привикао на те промене.
– Морам, таква ми је позиција у тиму – нашалио се Петковић.
Показао је потенцијални српски репрезентативац да и у домаћој Супер лиги може да се напредује. А имао је понуда да напусти црвено-беле на истеку прошле сезоне.
– Било је понуда, чак и клубова спремних да плате обештећење Звезди, искрено и ја сам био спреман да идем. Ипак, разумем клуб, већ је отишло три играча, да сам и ја напустио клуб, било би проблема. Имам уговор на још ову годину и највероватније је ово последња сезона у Звезди – рекао је Петковић, који је потом додао:
– Желим да се опростим титулом, да заокружим четири веома успешне године. Клуб има доста младих играча који стасавају, мислим да је Гмитровић велики потенцијал на позицији коректора.
У жребу за четвртфинале Купа Звезда није имала среће, на финални турнир ће морати преко Војводине?
– Били су чудни шешири, Војводина је прошле године као и Партизан био у доњем делу табеле. Нисмо имали среће у жребу. Слушам како је Партизан главни фаворит за освајање свих трофеја. Лично, више бих волео да смо њих добили него Војводину. Али, ако желиш да освојиш трофеј у Купу нема права на кикс, без обзира на име ривала.
Душан Петковић је све ближе репрезентацији Србије. Константно је на ширем списку Игора Колаковића, остаје му још да прескочи онај последњи, сигурно и највећи степеник.
– До мене је да се потрудим да одрадим све како треба. Сигуран сам да су одлуке селектора исправне, оправдава се то успесима на последњим такмичењима. Сви коректори на ширем списку су веома квалитетни. То треба схватити на прави начин, терају ме да будем бољи. Чекам своју шансу, некад ће се указати.
Црвена звезда ће у првом мечу шестог кола Супер лиге вечерас гостовати у Спартаку у Суботици. Прошле сезоне тамо је у сва три домаћа такмичења доживљен једини пораз.
– По саставу тима пред почетак сезоне Спартак ми је изгледао као једна од озбиљнијих екипа. Имали су пех да им се повреди коректор, па су морали да се сналазе. Слабије су ушли у првенство, али тренутно стање на табели није реално за њихов тим. Сад су комплетни, наша утакмица ће бити врло напета и интересантна – упозорио је Петковић.

Не могу да дођем до карти за фудбал и кошарку

Често остали из спортске породице црвено-белих долазе на велике европске мечеве Црвене звезде? Гледа ли капитен одбојкаша Црвене звезде Душан Петковић мечеве Евролиге, фудбалске сусрете тима са Маракане?
– Велики сам навијач Звезде. Наравно, имам огромну жељу да одем и на фудбал и на кошарку, али кад пробам да дођем до карте углавном не успевам. Волео бих да могу стално да одлазим на стадион или у халу да их пратим, али много зависи и од обавеза које имам – искрен је био Петковић.

Најбољи поентери у лигама Старог континента

1. Душан Петковић (Црвена звезда, Србија) 7,87
2. Романас Шкилвичијус (Грозни, Русија) 6,14
3. Енеа Целати (ПАОК, Грчка) 6
4. Никола Ђоргијев (Мили Пјанго, Турска) 5,8
5. Арвидас Мисеикис (Рен, Француска) 5,76
6. Себастијан Геверт (Дирен, Немачка) 5,47
7. Цветан Соколов (Трентино, Италија) 5,29
8. Грегорш Шимански (Честахова, Пољска) 4,77


Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Одржан први Звездин фестивал одбојке
23/11/2013 13:28
Данас у преподневним часовима у сали СД Црвена звезда на Маракани организован је први “Звездин фестивал одбојке”.

Image

Девојчице и дечаци, полазници Звездине школе одбојке, преко 300 малишана, у пратњи својих родитеља дошло је на двочасовно дружење са нашим најбољим играчима и игрчицама.

Image

Одбојкашким часовима који су држали тренери и првотимци Црвене звезде претходио је музички програм који су водили Љубица Кецман и Лазар Копривица.

Image

Свирало се и павало добрих сат времена, неки су се радо опробали и у плесу, а присутне је поздравио и Владимир Грбић, потпреседник Одбојкашког савеза Србије са жељом да сви успешно почну да се баве одбојком.

Image

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5325" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Дерби сезоне у Тошином бунару: Партизан – Звезда (17)

20 дец, 2013
За многе ће то бити један од многобројних одбојкаших дербија црно и црвено-белих. Ипак, можда никада до сада, вечити ривали нису били уједначени, што говори положај на табели, али и игре које пружају Партизан Визура и Црвена звезда у овој сезони.
Image
(ФОТО: Н. Неговановић)
Оба тима су врло добро укомпонована, зна се ко одрађује који део посла, и све функционише скоро беспрекорно. Црно-бели су лидери, шампиони јесењег дела, где их је само један бод делио од максималног учинка.
Поред клупа су млади и већ доказани тренери, Милан Ђуричић и Душко Николић, а на терену сјајни играчи. Међу њима, издвајају се Милија Мрдак и Душан Петковић. Играју импресивно ове сезоне, први је убедљиво најбоље оцењен играч Суперлиге, а други далеко најефикаснији.
По многима, њих двојица ће и одлучити вечерашњи судар вечитих ривала. Они су иначе добри пријатељи, некадашњи златни кадетски и јуниорски репрезентативци, увек спремни да пруже највише за победу свог клуба…
- Зна се да положај на табели у оваквим мечевима ништа не значи. Мислим ипак да је Црвена звезда фаворит. Били су можда мало уморни у првом мечу, што смо ми искористили. Данашњи меч ће бити далеко тежи од тог, сасвим сам сигуран, можда реши и питање коме ће припасти прва позиција на крају лигашког дела. Звезда игра добро, у крајњем случају, власник је два трофеја и све је то „промовише у фаворита“. Кад ми будемо почели да освајамо, можда ће се улоге променити – рекао је члан црно-белих Милија Мрдак.
- Слушао сам изјаве током ранијих недеља, из оба табора. Мислим да је нереално да се прича о фавориту. Партизан нас је добио у првом дербију, имају право да кажу да су први и да играју бољу одбојку. Опет, ми смо шампиони, можемо исто да мислимо, све док нас неко не помери одатле – објаснио је Душан Петковић, коректор Звезде.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

MCZ intervju: Adela Helić i Jelena Trnić

Nikola (4) | Vesti Intervjui Odbojka

Image

Kada su Crvenu zvezdu napustile Ana Bjelica i Jovana Stevanović među ljubiteljima odbojke naklonjenim crveno-belim bojama pojavila se bojazan da li će se taj gubitak nadoknaditi. Međutim, odbojkaški klub je još jednom pokazao zašto važi za najorganizovaniji, ništa nije prepušteno slučaju i u Beograd su stigle devojke koje su bile na korak od istorijskog uspeha za Spartak iz Subotice.Nakon prvog dela sezone, Adela Helić i Jelena Trnić su za čitaoce našeg sajta govorile o tome kako su se snašle u Zvezdi i u Beogradu, svojoj karijeri i ambicijama i željama u budućnosti.

Prvi odbojkaški koraci?

Adela: Počela sam da treniram u Prijepolju kada sam imala 10 godina. Moji prvi koraci su bili u školi odbojke i tu sam trenirala sve do odlaska u Spartak 2006. godine. Imala sam ponuda da odem negde i ranije, ali bila sam previše mlada da bih prihvatila. Čak ni po odlasku u Spartak nisam bila sigurna u tu odluku, ali se to pokazalo kao pravi potez. Ostala sam u Subotici sedam godina i napravili smo istorijski uspeh za Spartak. Ušle smo u finale Kupa i finale prvenstva.

Jelena: Počela sam da treniram u OK “Srem“ u Sremskoj Mitrovici. Dok sam bila mlađa nisam bila preterano zainteresovana za odbojku, ali kad sam prešla u Spartak shvatila sam da je to nešto čime želim da se bavim u budućnosti. U Suboticu sam došla tako što me je pomoćni trener Spartaka zapazio na jednoj prijateljskoj utakmici, uspostavili smo kontakt i usledila je uspešna trogodišnja saradnja. Na početku sam igrala za drugi tim, ali sticajem okolnosti veoma rano sam imala priliku da debitujem i u Superligi i baš ta sezona je bila najuspešnija za klub. Usledio je poziv za juniorsku reprezentaciju i tu sam se upoznala sa sadašnjim trenerom Ratkom Pavličevićem. Zbog toga mi ni prelazak u Zvezdu nije predstavljao veliku promenu, jer sam već znala kako on radi i to mi je bila jedna olakšavajuća okolnost.

Kako se osećate zbog prelaska u Zvezdu?

Adela: Možda je postojala želja da nakon Spartaka odem negde u inostranstvo, o čemu verovatno svi razmišljaju, ali stigla je odlična ponuda od Zvezde. Najviše me je privuklo igranje Lige šampiona, tako da mogu da kažem da sam veoma zadovoljna dolaskom ovde.

Jelena: Vrlo sam zadovoljna kako sve ovo teče od mog dolaska. Dosta mi znači što sam ovde sa Adelom i mnogo mi je lakše da upoznam i Beograd i devojke iz kluba, kao i ceo sistem rada. Nadam se da ćemo najbolje partije prikazati kada to bude najpotrebnije, na kraju prvenstva, tj. u završnici.

Image

Adela, ti si prvobitno igrala tehničara, kako je došlo do promene pozicije na mesto korektora?

- Tačno tako, čak sam u Spartak i otišla kao tehničar, a ne kao korektor. U Prijepolju nisu imali tehničara i bukvalno je situacija bila “ ‘ajde ti da probaš“. Usledio je poziv Spartaka baš zbog te pozicije, jer sam godinu dana bila sa kadetskom reprezentacijom kao tehničar. Videli su me na turniru u Beogradu, tada sam imala 16 godina i smatrali su da imam potencijala i da bih mogla to da igram. Međutim, kao tehničar nisam imala mnogo prostora da igram pored iskusnijih igračica, u timu je tada bila i Kristina Češljar, kapiten… Tadašnji trener Saša Nedeljković je smatrao da neću imati dovoljno prilika za igru kao tehničar i rešio je da me proba na poziciji korektora. Na početku je bilo pomalo čudno, ali dobro se sećam da mi je prva prvenstvena utakmica na tom mestu bila baš protiv Zvezde. Uopšte nije trebalo da počnem tu utakmicu, ali saigračica se povredila nekoliko dana pre utakmice i ja sam debitovala protiv one čuvene generacije Zvezde sa Ivanom Nešović, Jelenom Blagojević… Krenulo me je veoma dobro i izborila sam se za svoje mesto u timu.

S obzirom da ste došle kao zamene za Anu Bjelicu i Jovanu Stevanović, da li postoji neka vrsta pritiska kako ćete ih zameniti, jer je reč o igračicama koje su Zvezdi donele pregršt trofeja?

Adela: Lično, ne osećam pritisak, iako je zaista reč o sjajnim igračicama i liderima. Jednostavno, u Spartaku sam isto bila na poziciji koja donosi najviše poena i samo sam prebacila sebi taj zadatak i sad u Zvezdi. Znam da su očekivanja u klubu velika, ali mislim da to mogu da iznesem i opravdam poverenje. Ne osećam pritisak, mogu da kažem da mi je i drago što treba da nastavim ono što su one započele u Zvezdi.

Jelena: Ni ja ne osećam tu vrstu pritiska. Dok sam bila u Spartaku mogu da kažem da su mi njih dve bile i neka vrsta uzora. Osvajale su titule, radovale se i uvek sam želela da budem u jednoj pobedničkoj ekipi. Međutim, mogu da kažem da ne postoje pobedničke ekipe, već su igrači ti koji imaju to u sebi, tu crtu koja ih tera na pobedu. Nadam se da ćemo ove sezone nas dve upotpuniti tu ekipu i da ćemo ponoviti uspehe koje je Zvezda napravila sa Anom Bjelicom i Jovanom Stevanović.

Obe ste bile u Spartaku, sada ste u Zvezdi. Da li možete da nam kažete koja je glavna razlika između ta dva kluba i šta je glavni razlog vašeg poraza, a Zvezdinog osvajanja titule prethodne sezone?

Adela: Glavni razlog i razlika je taj pobednički mentalitet i duh. Sad smo igrale protiv Spartaka kao igračice Zvezde i znale smo kako će se one ponašati nakon izgubljenog poena ili seta. Zvezda ima taj pobednički mentalitet, ne samo poslednje četiri godine, već duži niz. Zvezdine igračice imaju to u sebi i zajedno sa trenerom to i dokazuju. Mislim da je to glavni razlog.

Image

Jelena: Slažem se sa Adelom, ali bih dodala da su od izuzetne važnosti iskustva stečena u Ligi šampiona. Ove godine smo i nas dve prvi put imale priliku da igramo te utakmice i njihov uticaj se zaista primećuje kasnije u prvenstvu. Npr. dese se neke teške situacije u igri, ali mi već znamo kako da reagujemo upravo zbog tog iskustva stečenog protiv najboljih.

Ove godine se pojavila izuzetno dobra ekipa Partizan Vizura, da li je po vašem mišljenju Zvezda i dalje favorit za titulu?

Adela: Mislim da je ove sezone situacija između Zvezde i Partizan Vizure ista kao prošle sezone između Zvezde i Spartaka. Ta ekipa je već godinama na okupu, a još im se pridružila i Slađana Erić. Nije to neka nova ekipa, one su dugo godina zajedno, a kad je neko toliko dugo u istom sastavu normalno je da će doći period kada igra veoma dobro. Sa druge strane, Zvezda je ove sezone morala da napravi neke promene. U početku to nije funkcionisalo najbolje, što se verovatno i videlo, poražene smo u Superkupu, prvom derbiju, ali zaista verujem da ćemo nakon Lige šampiona pobediti i Partizan i da ćemo odbraniti titulu. Jednostavno, bilo nam je potrebno vreme da se uigramo, da počnemo da verujemo jedna u drugu i sad ostaje samo da dođe ta utakmica u kojoj ćemo dokazati kvalitet. Prvih par meseci je trebalo vremena da Julija (Milovic) i ja izgradimo poverenje, da ona vidi da može da odigra na mene, a u odbojci nema puno priče, morate na terenu da pokažete i zaslužite poverenje. Ja sam imala strpljenja, trudila sam se i sada sve to funkcioniše mnogo bolje.

Jelena, čini se da je tvoja igra posle manjih problema na početku sada sve bolja i bolja?

Image

Jelena: Svaki period prilagođavanja je težak, naročito za mlađu osobu poput mene. Ja jesam poznavala Ratka Pavličevića i pre dolaska u Zvezdu, ali bilo je potrebno vreme da izgradimo neki odnos, napravimo neke kompromise. Na kraju krajeva, ovde je drugačiji sistem, a i ja imam drugačiju ulogu nego što sam je imala u Spartaku. Mislim da smo baš u poslednjem periodu trener i ja uspostavili veoma dobar odnos, kao i ostale igračice i ja, to se vidi i na terenu. Imam ugovor na četiri godine, dolaze i još mlađe igračice od mene, mislim da ćemo mi nositi Zvezdinu igru narednih sezona, a sve ovo je normalno za neki prelazni period. Takođe, kao što je rekla Adela, bilo je potrebno da sa Julijom uspostavimo dobru komunikaciju, jer koliko god da znamo engleski, postoje stvari koje je jako teško objasniti, a potrebno je vreme da se to oseti u igri.

Da li pratite Zvezdu i u drugim sportovima?

- Išle smo na košarku i zaista smo uživale. Bila je sjajna atmosfera.

Zbog čega ste odabrale odbojku?

Adela: Kad sam bila klinka, u školi su uvek bila prijavljivanja za razne sportove. Tad i ne znaš previše, ali podigneš ruku, prosto da se ne izdvajaš od drugih. Kasnije krenu turniri, takmičenja, postane zanimljivo. Zaista mi je drago što sam to izabrala. Moram da kažem da je u svemu najbitnija podrška roditelja. Desi se da poželiš da odustaneš, trener ti kaže nešto, ti to shvatiš pogrešno… Mislim da je u tom periodu ključno da te roditelji pravilno usmere i da te podrže da nastaviš.

Jelena: Ja sam odbojku počela da treniram zbog pravilnog razvitka. Nisam u početku bila toliko zainteresovana, htela sam da se više posvetim školi, a nekako se i u porodici nije očekivalo da ću se ja baviti sportom, to se više očekuje od mog brata koji je golman kao i moj tata. Eto, sada se desilo da on brani u Partizanu, a ja sam u Zvezdi (smeh). Velika je razlika između fudbala i odbojke, neuporedivo je manje novca i spoljnjih uticaja, tako da je u ovom sportu daleko lakši put za prave talente da se probiju do klubova u kojima mogu da napreduju i osvajaju trofeje.

Da li ste i ranije navijale za Zvezdu?

Jelena: Da, ja oduvek navijam za Zvezdu. Tata mi je zvezdaš, ja sam isto.

Adela: Iskreno, ja nikad nisam bila opredeljena za neki klub. Nisam znala ni kad su derbiji, jednostavno, ne pratim sport previše, izuzev velikih takmičenja. Volim odbojku, ljudi su prema meni korektni, zadovoljna sam. To mi je najbitnije.

Ko vam je najviše pomogao po dolasku u Zvezdu?

Adela: Prvo smo počele da se družimo sa Julijom. Išle smo na ručak zajedno, ona je isto kao i mi odvojena od porodice. Zajedno smo upoznavale Beograd, zaista nam je bilo lepo. Imamo odličnu komunikaciju sa svim devojkama, ali ako baš moramo nekoga da izdvojimo, onda su to Julija i Mina (Popović). Mina je sjajna, veoma opuštena osoba, a Julija je non-stop u nekoj akciji, ništa joj nije teško. Normalno, devojke sličnih godina se više druže, ali kad su u pitanju treninzi i utakmice nema razlike. Sve smo kao jedna.

Jelena: Julija i Mina su nam zaista puno pomogle na početku, a i sad kad su se završile obaveze u Ligi šampiona imamo više vremena za druženje. Naravno, Mina i ja imamo pored treninga i školske obaveze, pa starija koleginica (Adela) ima više vremena od nas (smeh). Mi, učenici, pokušavamo da nađemo vremena za druženje između brda knjiga (smeh).

Image

A ko je “gazda“ u stanu? Ko drži daljinski upravljač? (smeh)

Jelena: Nemamo gazdu, sve je stvar kompromisa, a i ne gledamo televiziju (smeh). U Subotici se nismo toliko družile, Adela je više vremena provodila sa starijim igračicama, a ja sa mlađim, međutim, to što smo zajedno ovde je pun pogodak. Odlično se slažemo, ona je veoma dobra osoba i zaista mi puno pomaže.

Adela: Da, zaista je tamo svaka imala svoje društvo, ali nam je sada super zajedno. Mogla bih s njom svuda, to joj svaki dan govorim (smeh).

Ambicije u nastavku karijere?

Jelena: Moje ambicije su prvenstveno vezane za reprezentaciju. San mi je da uđem u “A selekciju“ u narednim godinama i zaista ću se truditi da to i ostvarim. Što se klupske karijere tiče, volela bih da se jednog dana okušam u Turskoj ili Rusiji.

Adela: Meni se mišljenje stalno menja. U reprezentaciji sam u “B selekciji“ , poznajem sistem, kako će se stvari dalje odvijati zavisi od mog rada i ljudi koji odlučuju ko će biti pozvan. Kad je klub u pitanju, u Zvezdi sam ove i sledeće sezone, a za kasnije mi je jedino bitno da odem u klub koji je organizovan, gde neću morati da razmišljam o milion stvari, gde ću moći mirno da treniram i igram i da nekoliko sezona odigram na visokom nivou u kontinuitetu. Ne mora to da bude u nekom top klubu, ne letim previše, samo neka stvari idu svojim tokom kao i do sada.

Kako ste se prilagodile muzičkom repertoaru Zvezdine svlačionice? (smeh)

Adela: Ja privatno ne slušam tu vrstu muzike, ali ne pušta se to ne znam koliko dugo, to je samo 5 min. a i uvek možeš da izađeš ako ti se ne sviđa (smeh).

Šta slušate privatno?

Adela: Volim stari domaći rok, a u poslednje vreme sam zavolela i “Rammstein“, “Depeche mode“ i slično, a tu su naravno i Whitney Houston i ti stariji pevači. Domaću muziku slušam kad se nešto slavi, naravno.

Jelena: Ja slušam svašta, sve što mi se svidi. Idem od “Rammstein-a“ do arapske muzike, jer zaista mi se sviđa taj jezik, čak sam i počela malo da ga učim.

U kojoj ste ekipi na treningu, gazele ili lavovi?

Jelena: Gazele.

Adela: Lavovi.

Omiljeno piće:

Jelena: Tekila.

Adela: Bilo koje negazirano piće, a od alkoholnih pivo i tekila.

Omiljena knjiga?

Jelena: “Senka vetra“ mi je omiljena knjiga.

Adela: “Prsten“ od Danijele Stil i “Kada si otišao“ od Megi O’Farel, a na preporuku moje cimerke.

Omiljeno jelo?

Adela: To je domaća pita iz mojih krajeva. Kad dođem kući pita se pravi zbog mene, jer gde god da kupiš, to nije to. To je nešto što volim, ali stvarno nisam probirljiva kad je hrana u pitanju. Putovale smo svuda i svašta sam probala.

Jelena: Riba, ali kad je tata spremi.

Omiljena Zvezdina pesma?

Jelena: Zvezda mi je sve.

Adela: Zvezda mi je sve. Ušla mi je u uši još dok sam igrala u Spartaku. (smeh)

Poruka za decu koja počinju da se bave sportom?

Image

Adela: Da istraju, da iskoriste svu podršku koju imaju od roditelja i prijatelja, a s obzirom da će sigurno imati prepreka i problema, a ne bi bilo ni zanimljivo da ih nema, najbitnije je da se ne predaju.

Jelena: Ako je reč o klincima, poruka je da uživaju, jer u tom periodu nisi ni svestan problema, a mislim da je sport najlepši način da se provede život. Uživajte i zabavljajte se do nekog trenutka kada odlučite da li ćete se ozbiljno baviti time, a ako odlučite da se ozbiljno bavite time, dajte sve od sebe da u tome i uspete.

Poruka za navijače?

Adela: Stvarno bih volela da ih vidim na tribinama i da osetim njihovu podršku. Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko i njihovo malo nama puno znači.

Jelena: Slažem se sa Adelom. Zaista bih volela da dođu na naše utakmice.

Još jednom se zahvaljujemo sjajnim devojkama i odbojkašicama na izdvojenom vremenu i želimo im puno sreće i uspeha u nastavku sezone. U njihove kvalitete se možete uveriti u dvorani Šumice, jer kao što one kažu: “Vaše malo njima znači mnogo!“

http://www.mojacrvenazvezda.net/83152/2 ... tpoeNI1jcs" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Zvezda u četvrtfinalu dočekuje Nant

Mina (1) | Evropska takmičenja Odbojka

Image
Koprivica
Crvena zvezda je ove sezone imala pravo učešća u Ligi Šampiona. Klub je odlučio da se to takmičenje ove godine preskoči, pa je prema pravilima CEV-a, Zvezda počela da se takmiči u Kupu Izazivača.

Kao što je sada već poznato, Crvena zvezda plasirala se u četvrtinu finala Čelendž Kupa.

Crvena zvezda je startovala u drugom kolu kvalifikacija ovog takmičenja. Rival je bio Hurikani iz Finske. Crveno-beli su u prvom meču pobedili 3:1, a zatim u revanšu izgubili, rezultatom 3:2. Međutim, prema propozicijama ovog takmičenja, Zvezda je i pored poraza, na osnovu osvojenih bodova, prošla u narednu rundu.

U narednoj rundi, u šesnaestini finala, Crvena zvezda, izvukla je rumunsku ekipu – Volej Zalau. Početak nije obećavao, jer su crveno-beli, prvi meč izgubili maksimalnim rezultatom, 3:0. Ipak, naši šampioni nisu poklekli, već su na domaćem terenu, savladali Zalau identičnim rezultatom, 3:0. Zlatni set je odlučio, pa je Zvezda pobedom od 15:11 obezbedila prolaz u osminu finala.

U osmini finala, Zvezdu je dočekao francuski Šomon. Zvezda je ponovo igrala prvi meč u gostima, ovoga puta, uspešnije nego u prethodnoj rundi. Crveno-beli su u prvom meču, savladali Francuze rezultatom 2:3, a zatim pobedu potvrdili juče u Šumicama, nakon trijumfa od 3:1.

Crvena zvezda, napravila je veliki uspeh, time što se plasirala u četvrtfinale jednog evropskog takmičenja. Naredni protivnik našeg tima je francuski Nant, koji je do četvrtfinala stigao nakon neverovatnog preokreta. Nant je prvi meč izgubio maksimalnim rezultatom, zatim je, istim rezultatom pobedio u revanš meču, protiv ekipe Tikerit iz Finske, a o četvrtfinalisti, odlučio je zlatni set.

Prvi meč četvrtfinala, naš tim igra na domaćem terenu, u Šumicama, 5. februara, dok će se revanš meč odigrati nedelju dana kasnije, 12. februara.

http://www.mojacrvenazvezda.net/83504/2 ... uBVLRA1jDc" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Селидба у Спорт Еко
30/01/2014 13:10 штампај пошаљи
Због хладноће „Шумица” мушка и женска одбојкашка екипа Црвене звезде, била је приморана да промени дворану за одигравање утакмица.

Image

До даљег, како нам је саопштила Ана Аврамовић, генерални секретар клуба, шампиони и шампионке Србије играће као домаћини у дворани „Спорт Еко”, у насељу „Браће Јерковић”.

– Прво бих се захвалила људима из Спорт Ека и власнику ове дворане Новку Јанковићу, који су имали разумевања за нашу ситуацију, па су нам изашли у сусрет и обезбедили термине, практично усред сезоне. Девојке ће дебитовати у петак, утакмицом против Железничара, а момке у уторак, и то пред ТВ камерама, чека европско четвртфинале са француским Нантом – најавила је Аврамовићева прве мечеве у „Спорт Еку”.

У Шумицама више није било могуће играти?
– Нажалост, није! Они и даље имају велике проблеме са грејањем. Били смо довољно стрпљиви, али су услови били све гори и гори. Жао нам је што у овом тренутку мењамо дворану, неће бити лако да се привикнемо на нову. Наставићемо да тренирамо на Маракани, а само ћемо дан пред утакмице посећивати Спорт Еко – рекла је на крају Ана Аврамовић.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=4788" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by dacha od bosne »

Звезда завршила европску причу у Нанту

Нант – Црвена звезда 3:0 (25:23, 25:20, 32:30)
Дворана: „Артур Дуго”. Гледалаца: 600. Судије: М. Фатах (Немачка), Ј. Антушак (Чешка). Трајање меча: 88 минута.
НАНТ: Холубец 6, Складањи, Мрозек 10, Фернандез, 12, Ибан Перез 9, Шафранович 12, Бан (либеро 21 пријем, 1 гр), Маливао 3,Оженије 3, Шовен 1. Тренер: Мартин Демар.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Стоиловић 11, Копривица 7, Милутиновић 6, Петковић 23, Буцуљевић 2, Вујић (либеро, 18 пријема, 2 гр), Перић. Нису играли: Стоковић, Гмитровић, Р. Јовановић, Н. Јовановић. Тренер: Душко Николић.

Image

Поразом и у реванш мечу четвртфинала Челенџ купа, у француском Нанту, одбојкаши Црвене звезде завршили су европску причу.
Само играње четвртфинала овог такмичења донело је много среће и задовољства не само челницима клуба већ и играчима шампионског тима, који су и у овом мечу стекли огромно искуство.
Можда је исход реванша могао да буде другачији да су црвено-бели добили први сет и да је у завршници један од двојице судија видео грешку у нападу домаћих. Уопште, у том првом периоду Звезда је дуго имала два поена предности, све до резултата 21:19, али је тада домаћин начинио преокрет и касније реализовао другу сет лопту.
У другом периоду, који је и одлучио победника двобоја, домаћин је све време диктирао ритам, искористивши нешто слабије вече Звездиних примача. У моменту када су повели 2:0, Французи су и обезбедили пласман у полуфинале.
Трећи сет био је маратонски и после 34 минута игре ипак је припао домаћину. Звезда је прокоцкала шест поена предности (16:10), што би се рекло, за наук.

Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Ласло Лукач нови тренер сениорки
14/02/2014 10:27
Пред почетак синоћњег тренинга у дворани на стадиону Маракана, Ана Аврамовић, генерални директор Одбојкашког клуба Црвена звезда, саопштила је играчицама одлуку о смени Ратка Павличевића и представила Ласла Лукача, као новог првог тренера женске секције.

Image

Оваква вест, изазвала је очигледан шок код већине девојака, што је било приметно и касније, током двочасовног тренинга, којим је дириговао нови кормилар црвено-белих. Само два дана пред меч полуфинала Купа Србије против ТЕНТ-а, челници нашег најуспешнијег женског одбојкашког колектива, одлучили су се на ризичан потез.
Све нам је објаснила Ана Аврамовић, генерални директор клуба.
- Ово је била одлука најужег руководства и саопштили смо је Ратку Павличевићу. Дошло је до једног превеликог засићења, што се одражавало на игру. Нису толико страшни неки порази које смо доживели, колико одређено мртвило у екипи. Ушли смо у летаргију, играли без свежине и то се осећало. Схватили смо да нам треба нека нова енергија. Није Звездина пракса да мењамо тренере у сред сезоне, пред овако велика такмичења, али смо морали да направимо, надам се једну позитивну шок терапију!
Звезда је на домаћој сцени практично изгубила само мечеве од Партизана Визуре?
- Понављам, нису ти порази разлог смене Ратка Павличевића. Играли смо слабо и против Динама, Колубаре, Железничара… У екипи је владало неко мртвило и нисмо наговештавали излазак из кризе. Сматрам да Звезда има добар тим, без обзира на чињеницу што смо променили неколико играчица из поставе. Реално је да играмо пуно боље…

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=4837" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Zvezda u borbi za trofej!

A A A
Mina (0) | Domaća takmičenja Odbojka

Image

Crvena zvezda u Kraljevu igra završni turnir Kupa Srbije za odbojkaše. U polufinalu, naš tim igra meč protiv Partizan Vizure, večeras, od 19 časova.

Crveno-beli, najpre su u osmini finala, savladali Jedinstvo iz Stare Pazove, maksimalnim rezultatom.

Zatim su u četvrtfinalu, savladali Vojvodinu NS Seme, dva puta. Prvi put u gostima, rezulatatom 2:3, a zatim i kao domaćini, rezultatom 3:0.

U polufinalu, naš tim sastaje se sa večitim rivalom, a ukoliko prođe u finale, sastaće se sa pobednikom iz duela Ribnica – Spartak Ljig.

Srećno Zvezdo!

http://www.mojacrvenazvezda.net/85540/2 ... whncuNdVA0" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Петковић: Заслужили смо већу подршку Делија

25 феб, 2014
Захвалио се коректор Црвене звезде Душан Петковић и Делијама из Краљева, који су у недељу дали пуну подршку црвено-белим момцима, на путу ка одбрани првог домаћег трофеја.
Image
(ФОТО: М. Рашић)
– Значила нам је подршка Делија, а чињеница је да имамо више навијача на гостовањима, него у Београду. Мислим да смо заслужили већу подршку и да ће нас наши навијачи бодрити у борби за титулу. И ми смо ваљда део Спортског Друштва Црвена звезда и надам се да доносимо неку врсту радости и задовољства нашим навијачима, као и сви други.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије

Post by crazynorth75 »

Petković posle rekorda sezone tvrdi: Mogao sam još bolje
J. JEVREMOVIĆ | 07. mart 2014. 20:47
Odbojkaš Crvene zvezde ni sam ne zna kako je postigao 43 poena. Nije mi sve polazilo za rukom. Prethodni rekord je iznosio 39

Image
Dušan Petković foto: Arhiva VN

UTAKMICA bez rezultatskog značaja, na tribinama jedva 100 gledalaca, a jedan odbojkaš poentira kao NBA košarkaš u Ol-star egzibiciji. Dušan Petković (22) opravdao je nadimak Silni sa rekordom domaće lige ove sezone od 43 poena i 61 odsto uspešnog napada u pobedi Crvene zvezde nad Vojvodinom 3:2.

Korektor srpskog šampiona tokom meča uopšte nije bio svestan da mu učinak raste kao kvasac.

- Mogao sam i morao sam bolje - kao da nije sasvim zadovoljan Petković. - Istina, na zvaničnom meču nikada nisam postigao toliko poena, najviše do sada je bilo 39, prošle godine u četiri seta. Ali, mislim da sam imao i bolje partije ove sezone.

Mladi as sigurno nije crpeo motivaciju iz pitomog gledališta, niti je bio posebno inspirisan u duelu poslednjeg kola koji baš ništa nije odlučivao. Zvezda je odavno obezbedila lidersku poziciju pred start plej-ofa.

- Na svakom meču sam jednako motivisan. Ne mogu reći da mi je sve polazilo za rukom, jer je teško igrati protiv bloka Vojvodine, a i u polju su bili bolji nego obično.

Ubojiti odbojkaš nije zadovoljan partijom svog tima i smatra da će u borbi za novi trofej morati mnogo bolje.

- Novosađani su mogli do trijumfa, ali mi je drago da ni posle tri godine nisu uspeli da slave u domaćem prvenstvu. Ni sam ne znam kako sam postigao toliko poena. Nismo menjali ništa u igri, niti su me saigrači forsirali, imali su svi prostora za napad - kroz osmeh kaže Petković.

NE POZIVAM NAVIJAČE
POENTIRAO je kao „navijen“, ali ovacije nije dobio. Tek po koji aplauz.

- Odbojka ne zaslužuje tako mali broj gledalaca. To je sve što imam da kažem, nemam razloga da pozivam navijače. Oni sami treba da budu svesni da smo favoriti i da želimo da odbranimo titulu - poručuje sjajni korektor.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply