Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о ВК

Прилози и дискусије о нашем ватерполо клубу
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Хуманитарни ватерполо турнир "Срце на терен"
24/05/2014 10:20
Ватерполо савез Србије организује хуманитарни турнир „СРЦЕ НА ТЕРЕН“ на коме ће ревијалне утакмице одиграти наше најбоље екипе: ВК Раднички „Кон Тики“, ВК Партизан „Рајфајзен“, БВК Црвена звезда и репрезентација Србије.

Image

Утакмице ће се одиграти у понедељак на базену СРЦ Ташмајдан са почетком у 19:15ч, у трајању до 21:00ч, а у директном телевизијском преносу мечеве ће емитовати ТВ Б92. У хуманитарном програму учествоваће бројне јавне личности, а сав приход иде у хуманитарне сврхе.

У тренутку тешке ситуације поводом елементарних непогода које су погодиле Србију, ВСС је позвао све чланове ватерполо породице да се укључе у акцију прикупљања помоћи намењене угроженом становништву широм наше земље.

Све екипе наших најважнијих клубова и државна ватерполо репрезентација представљају својеврсне амбасадоре Србије, на свим међународним такмичењима која су пред нама. На овим такмичењима наши ватерполисти ће се на све расположиве начине обратити посетиоцима на базену, публици телевизијских преноса, као и у непосредном контакту са осталим екипама и ватерполо организацијама које су домаћини, за подршку и солидарност са пострадалим народом Србије. Циљ ове иницијативе је да што више људи информишемо о размерама и последицама ове природне катастрофе, као и о даљим активностима које наша држава и њени представници предузимају.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5218" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Вапенски и Ћук потписали за Егер

2 јун, 2014
Ватерполо репрезентативци Србије Борис Вапенски и Милош Ћук потписали су уговоре са двоструким узастопним шампионом Мађарске, Егером.
Image
Обојица имају по 24 године, Ћук је играо за Партизан, а Вапенски за Црвену звезду. Обојица су пре вечитих ривала играла за новосадску Војводину.
Ћук је у Партизану играо од 2009, а са црно-белима је освојио Лигу шампиона, три титуле првака Србије, три национална купа, Суперкуп Европе и две Евроинтер лиге.
Вапенски је у Звезду дошао 2012, а са црвено-белима је освојио Лигу шампиона, две титуле првака Србије, два национална купа и Суперкуп Европе.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Sretno Prle brate naš i hvala ti. :pehar:
Андрија Прлаиновић: Бићу у Про Реку две године

11 јун, 2014
Један од најбољих светских ватерполиста и досадашњи капитен Црвене звезде Андрија Прлаиновић потврдио је Танјугу да ће каријеру наставити у италијанском Про Реку.
Image
(ФОТО: М. Рашић)
– Тачно је, договорио сам се са Про Реком и бићу тамо наредне две године. Већ сам био у том клубу, познају ме и цене. Наравно, главни разлог је био то што је тренутна ситуација у Звезди веома неизвесна, не зна се шта ће бити и са каквим амбицијама ће екипа ући у следећу сезону – рекао је Прлаиновић Танјугу.
Он је у претходне две године са црвено-белима освојио шест трофеја, укључујући и Лигу шампиона 2013.
Жао ми је што идем. Иза мене су две прелепе године, много сјајних тренутака. Освојио сам шест трофеја, било ми је велико задовољство да будем капитен Звезде. То је сигурно емотивно најзначајни део моје каријере – признао је репрезентативац Србије.
Као најзначајнији моменат у претходном периоду проведеном у Звезди, Прлаиновић је навео меч финала ЛШ против дубровачког Југа прошле године у Београду.
Било је доста добрих игара, трофеја, а међу њима и Лига шампиона коју је мало ко очекивао. Ни ја нисам мислио да је то могуће. Иза свих нас остаје период поноса и задовољства. Одиграли смо много добрих утакмица, али може да се каже да је то финале на Бањици оно што ће остати најдубље урезано у сећању мени и другим играчима – закључио је Прлаиновић.
Он је већ био члан Про Река у сезони 2011/2012, а пре тога био је члан Партизана и Јадрана из Херцег Новог.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

"Мајске награде" Звезди, Јеленићу и Савићу
06/07/2014 09:24
Реч је о највећем друштвено спортском признању, које се добија само једном у животу.

Image

Награде су уручене на свечаности у Дому Народне скупштне Србије, којој су присуствовали Маја Гојковић председник Народне скупштине Србије, Предраг Перуничић државни секретар за спорт, Драган Атанасов заменик министра омладине и спорта, Снежана Клашња секретар за омладину, екселенција Самуел Самсон амбасадор Индонезије, извршни директор ОКС Дамир Штајнер, директор Завода за спорт медицину спорта Горан Бојовић, бројни истакнути спортисти, спортски радници, ветерани српског спорта и угледне званце из политичког, јавног и привредног живота Србије.

У категорији клубова награда је припала Ватерполо клубу Црвена звезда, шампиону Србије и победнику Купа Србије 2013, освајачу Лиге шампиона и Супер купа Европе, а ове године поново освајачу „дупле круне“ - шампионата и Купа Србије.

У кагегорји спортских функционера награђен је председник Ватерполо клуба Црвена звезда Виктор Јеленић, а у категорији спортских стручњака добитник је ватерполо тренер Дејан Савић.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5333" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Звезда у Регионалној лиги
01/08/2014 08:50
Ватерполо клуб Црвена звезда, тренутни освајач дупле круне у Србији, учествоваће од наредне сезоне у новој регионалној ватерполо лиги.

Image

У њој ће се такмичити још три српска клуба, Партизан, Раднички из Крагујевца и Војводина, а ту ће бити још осам хрватских, три црногорска и један словеначки тим.

Лига ће бити састављена из две групе од по осам екипа, а у борбу за пласман ће ићи по прве четири. Старт тог регионалног првенства је заказан за почетак октобра, а у току су преговори са телевизијом Спорт клуб око директних преноса.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5396" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Виктор Јеленић за МЦЗ: „Очекујем да Шефик остане, Обрадовић ново појачање“
авг 5, 20140
Председник БВК Црвена звезда, Виктор Јеленић за МЦЗ је изјавио да очекује да Денис Шефик остане и наредне сезоне у клубу.

Image
Председник БВК Црвена звезда, Виктор Јеленић за МЦЗ је изјавио да очекује да Денис Шефик остане и наредне сезоне у клубу.

„Очекујем да Шефик остане. Ништа није готово, док се не потпише. За остало има времена, прелазни рок још траје. „

Рашовићи и Ранђеловић су сигурни.
„Имају уговор, остају у Звезди.“

Председник Јеленић је за МЦЗ потврдио да је од сутра нови играч Црвене звезде Димитрије Обрадовић (1994.годиште), млади универзалац, који стиже из редова „Вечитог ривала“.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Dejan Savić za MOZZART Sport: Ispod zlata i dalje su problemi

MOZZART Sport
Dejan Savić je na maestralan način predvodio Delfine do odbrane titule evropskog šampiona, ali, kako sam kaže, još nije uspeo da sredi utiske iz Mađarske, niti da se odmori od velikih napora. Uveliko sprema pulene za FINA Svetski kup, a na podvig u hramu vaterpola „Marget Sigetu“ gleda iz više uglova. Nisu svi lepi, kao što ni situacija u našem najtrofejnijem sportu nije ružičasta

Image


Za 14 godina koliko je bio reprezentativac Srbije (1994–2008), Dejan Savić je kapicu nacionalnog tima nosio rekordnih 444 puta. Tu brojku će teško neko uspeti da nadmaši, barem u bliskoj budućnosti. U bazenu je bio nepokolebljivi borac i pobednik, a isti mentalitet pokazuje i kao trener. Nedavno je u velikom stilu predvodio Delfine do odbrane titule na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj.
Ipak, Savić je kao selektor Srbije imao bolno vatreno krštenje na velikim takmičenjima. Prošle godine na Svetskom prvenstvu u Barseloni Srbija je podbacila i zauzela tek sedmu poziciju. Dobroćudni div se ne libi da prizna kako ga je taj neuspeh naterao da preispita i revidira svoje trenerske principe, a krajnji rezultat toga videli ste 27. jula, kada je Srbina na čuvenom „Marget Sigetu“ održala čas Mađarima u finalu EP – 12:7.

Za Dejana Savića nema odmora ovog leta, jer 19. avgusta počinje FINA kup u Kazahstanu. Zato smo ga intervjuisali jedno jutro odmah posle treninga na Košutnjaku i popričali o mnogim temama – novoj evropskoj tituli, situaciji u vaterpolu, predstojećoj klupskoj sezoni, pogrešnim tumačenjima nekih njegovih gestova...

Image

Da li ste uspeli da saberete utiske posle osvojenog trofeja u Mađarskoj?
"Niti sam uspeo, niti sam se odmorio. Evropsko prvenstvo je izuzetno brzo prošlo i već smo ga zaboravili, jer nas čekaju novi zadaci kao što je FINA kup. Idemo sa igračima koji su na širem spisku A reprezentacije, sigurno da ćemo im pružiti šansu. Ono što je bitno je da moraju da se bore za sebe i Srbiju, a rezultat je u drugom planu. Najvažnije je da dobijemo igrače koji će jednog dana da naslede prvu postavu."

U najkraćem, kako je izgledao period od razočaranja u Barseloni do velikog slavlja u Budimpešti?
"Poraz u Barseloni sam shvatio baš lično, a kao sportista sam u dubini duše gledao da se borim protiv svojih demona. Preispitivao sam sebe i sigurno da sam napravio novi pristup. Pomoglo mi je to što sam nastavio da radim u Zvezdi, jer sam imao aktivnu sezonu. Neke stvari su došle na svoje mesto, pre svega organizacioni deo u Vaterpolo savezu Srbije, u smislu da smo najzad dobili predsednika i organizaciju. Samim tim je bilo lakše ostvariti ciljeve. Sigurno da ova zlatna medalja mnogo znači, ali naglasiću da „pokriva“ određene nedostatke sistema sporta, društva, ma svega... Došli smo opet do toga da smo napravili rezultat i prikrili probleme, što lične, što generalne, jer se definitivno vaterpolo poslednjih godina nalazi na ivici."

Šta konkretno mislite kada kažete „na ivici“?
"Spašavamo vaterpolo rezultatima reprezentacije i klubova. U poslednje tri godine Partizan, Zvezda i Radnički iz Kragujevca su beležili uspehe - dva Kupa šampiona, pa Liga Evrope i finale Lige šampiona. Dve sezone smo imali izuzetno jak klupski vaterpolo, odlične rezultate, ali nismo uspeli da zadržimo taj nivo. Onda smo imali reprezentativni pad, pa smo se sada vratili. I to je ta skala koja se večito podudara. Kontinuitet medalja koji ima vaterpolo od 2000. nema nijedan sport u državi, a mislim i na svetu. Okliznuli smo se samo dva puta - 2007. na svetskom šampionatu kada smo bili četvrti, ali smo uzeli Svetsku ligu, i prošle godine u Barseloni. Međutim, isto smo bili pobednici Svetske lige. Suština je da se nekim rezultatima uvek prikrivaju nesuglasice. Problemi se talože i čim prođe euforija zbog rezultata sve to ispliva na videlo. Dokle će tako da bude? Ne znam... Jasno je oko čega se vode sporovi, ne samo u vaterpolu, već u sportu uopšte."

Image

Dosta pesimizma je u vašim rečima?
"Plašim se samo da posle Mađarske ne bude „labudova pesma“. Imamo kvalitet da ostanemo u vrhu, ali jednostavno na neke stvari izvan bazena ne možemo da utičemo - na organizaciju, nemaštinu, ma bukvalno sve. Recimo, 2000. godine nismo uopšte gradili klupski sport. Kasnije dobijamo evropske šampione, ali nismo bili u stanju da održimo visok nivo klupskog vaterpola. Kada se porede finansije u vaterpolu sa ostalim sportovima, ljudi bi se smejali koliko je malo potrebno novca za vrhunska dostignuća jednog kluba."

Često se čuju primedbe na račun države i njenog odnosa prema vaterpolu?
"Vidim da svi imaju tu priču... Država sigurno odrađuje svoj deo posla i obećano ispunjava. Loš je kontekst, kako novinara, tako i intervjuisanih. Ponoviću - država sigurno pruža svoj maksimum, ali to što je bitno jeste da država sigurno može da utiče na pronalaženje sponzora ili usvajanje određenog pravilnika u sportu, gde bi se na obostrano zadovoljstvo olakšao posao prilikom dogovaranja saradnje sa sponzorima. Ne može niko da poklanja novac, to bi bilo suludo. U ovoj besparici i krizi, a siguran sam da je svima teško kada pričamo generalno o stanju u društvu, sport je jedina karika koja predstavlja ovu državu na najbolji i najčistiji način. Vidim da težimo ka Evropi, pa onda hajde da se ponašamo kao ljudi u Evropi."

Čiju reakciju očekujete?
"Ne očekujem ništa, samo pričam kako jeste. Verovatno ćemo da podvijemo rep, sagnemo glavu i nastavimo dalje. Kao što je oduvek bilo. Ide se od rezultata do rezultata od takmičenja do takmičenja. Kad se opet bude palo, otići će meni glava i to je to, a-ha-ha...".

Image

U Mađarskoj je ekipa imponovala jedinstvom i željom da EP završi trijumfalno?
"Da se razumemo, ova generacija je sigurno šampionska. Oni su skoro sve do sada osvojili na klupskom i na reprezentativnom nivou. Način na koji smo se „okliznuli“ u Barseloni imao je velikog uticaja na njihovu psihu. Jedna vrlo bitna stavka je podsvesni pritisak. Želja je jedno, a način na koji se dolazi do rezultata je totalno druga stvar. Stvorili su o sebi pobedničku sliku i pokazali koliko vrede. U stvari, sve je došlo na svoje mesto."

Da li postoji nešto što nije rečeno o Evropskom prvenstvu u Mađarskoj?
"Stalno se i pre i posle EP potencirala priča o nekim drugim manje važnim, ili da kažem totalno nevažnim stvarima - navodnim problemima, „žutoj štampi“, abrovima, juri se neka ekskluziva... O sportu i sportskom rezultatu se govori dan ili dva, a onda se prelazi na ostale gluposti. Ispada da se na to svodi čitav život. Ne samo sport, nego i novinarstvo, mediji... Na neki način se dobar rezultat prati u obrnutom pravcu. Nema tih stvari koje nisu rečene oko Evropskog prvenstva. Što je najgore, drugi su se više bavili nama, ne gledajući sebe."

Istakli ste da je dolazak Vlade Vujasinovića bio značajan za naš tim?
"Ima oštro oko, vidi nešto što ja ne vidim. Sigurno je svojim savetima mnogo pomogao meni, nadam se i igračima sa kojima je imao komunikaciju koju ja kao glavni trener sebi ne mogu da dozvolim."

Image

Po čemu ćete najviše pamtiti Evropsko prvenstvo u Mađarskoj?
"Pre svega po utakmici sa Crnom Gorom. Analiza tog meča je možda važnija od same zlatne medalje, iz razloga što imamo druge ciljeve i koristimo određena takmičenja kao stepenike ka ispunjenju tog cilja. Naravno, pričam o Olimpijskim igrama u Riju. U Mađarskoj je sama igra pokazala brojne slabosti, ne samo kod nas, već i ostalih reprezentacija. Prvi deo prvenstva je bio eksperiment čelnika LEN da kroz suđenje nametnu neki novi vaterpolo. U tome nisu uspeli, pa su se vratili na staro. Izuzev rezultatske dominacije u finalu, mislim da su Italijani pokazali zavidan nivo igre, pogotovu ako se zna da su imali izuzetno podmlađen sastav. Hrvati su imali peh i to je na određen način obeležilo ovo EP. Ali, svako je mogao da bude u njihovoj koži, jer smo mi bili bukvalno na korak da budemo dole, umesto gore."

Finale je bilo vrlo specifično. Vodila je naša reprezentacija i sa 6:1 u jednom trenutku?
"Pitali su me kako motivišem igrače? To je nebuloza, zato što je sasvim dovoljno da su oni tu gde jesu, u A reprezentaciji Srbije i oni sami sebi traže motiv. Ne postoji veće zadovoljstvo za vaterpolistu od finala EP protiv Mađarske u njenom glavnom gradu, na bazenu „Marget Siget“ koji predstavlja vaterpolo hram. U finalu smo bili totalno rasterećeni, dok su Mađari imali veliki pritisak, što se i osetilo. To je u suštini presudilo. I kada smo vodili 6:1 odbrana nam je funkcionisala kao sat. U tim momentima koncentracija je bila presudna, odnosno nismo smeli da dozvolimo da se nađemo u koži Crnogoraca u polufinalu. Na 6:1 sam se plašio, razmišljao sam o tajm-autu, da kažem te stvari, ali je bilo mnogo rano. Koristio sam svaki trenutak da, ako ništa drugo, igračima na klupi sugerišem da se nikako ne staje, već da se nastavi u istom ritmu."

Image

Zbog čega niste uskočili u bazen po završetku finala? To je tradicija?
"Imam svoje razloge. Ima vremena za taj način proslave."

Veliku pažnju je privukla vaša slika kako sedite na pobedničkom postolju. O čemu ste razmišljali?
"Uživao sam gledajući kako se igrači raduju u čitavom onom „pozitivnom haosu“. Sigurno da sam zadovoljio sebe na taj način što sam seo na pobedničko postolje. Srpski vaterpolo smo vratili na mesto koje mu pripada."

Po završetku svega kazali ste „vege“, što u prevodu sa mađarskog znači „kraj“, pa je i to imalo različita tumačenja u javnosti?
"To nema posebnu poruku, ali su vaše kolege novinari pravili priče oko toga. Toliko daju sebi za pravo, da pletu različite priče oko gluposti. Ja sam imao divno detinjstvo, njegov deo bio je čuveni mađarski crtać „Gustav“ koji se završava sa „vege“. Odatle to znam. Ako smo završili Evropsko prvenstvo, bilo je sasvim logično da kažem „kraj“. A onda je neko sebi dao za pravo da tumači kako to znači ostavka, kako to znači ovo, kako je to ono... Apsolutne nebuloze! Jednostavno se grozim takvog ponašanja i da je uopšte neko imao takvu ideju. Sloboda štampe ne mora da se zloupotrebljava."

Čak 11 od 13 reprezentativaca Srbije od iduće sezone igraće u inostranstvu?
"To je velika čast, ali opet mi slabimo našu ligu. Morali bismo da nađemo neki sistem, finansije, sponzore ili već kako, da se u olimpijskoj godini oni vrate. Da se pojača liga i da imamo reprezentativce na okupu, jer ipak mislim da je olimpijska godina izuzetno bitna, ne samo zbog Igara, već i jačanja klupskog vaterpola."

Može li da se poredi vaterpolo sada i iz vremena kada ste vi bili igrač?
"Organizaciono ne može, jer su se dogodile korenite promene i tek bi trebalo da se pokažu. Ako govorimo o igračima, to je na vrhunskom nivou. Jedino što je veliko i ozbiljno pitanje je budućnost. U društvu u kojem živimo - sa mnogim problema, lošeg uticaja roditelja, televizije, štampe, Fejsbuka, kompjutera, igrica i svega ostalog – trebalo bi pronaći model da se deca opredele za sport, kako bi imala sportski mentalitet. Ne da novac i lična korist budu u prvom planu. E, u tome je velika razlika u vremenima nekad i sad."



IGRAĆE SE „NA GOL“

Šta nam u predstojećoj sezoni donosi klupski vaterpolo?
"Radnički će možda imati jaku ekipu. Partizan će biti u podmlađenom sastavu, kao i Zvezda najverovatnije. Tu računam i Vojvodinu. Neće moći sezona da se poredi sa prethodnim u smislu kvaliteta. Rezultatski će biti izjednačeno, igraće sa „na gol“, ali je nivo izuzetno opao. S druge strane, pruža se šansa mladima, ali pitanje je koliko će moći da je iskoriste, jer ne mogu da stasavaju sami od sebe, već moraju da imaju iskusne saigrače. Jadranska liga je dobar potez, baš zbog toga što će mladi igrači imati veći broj utakmica. Onda se opet vraćamo na materijalni momenat, odnosno finansije. Sve je izuzetno skupo i pitanje je kako će klubovi to moći da podnesu."

KLANOVI PROTIV SRBIJE

Kakve su ambicije Crvene zvezde u Evropi?
"Već drugu godinu zaredom moramo u kvalifikacije kao šampion Srbije i to postoji samo u našem sportu. Nigde drugde! Moramo da se povinujemo željama, tačnije naređenjima određenih ljudi koji su tu 50 godina i ne žele da se maknu. Sa svojim glupostima i promenama pravila unazađuju vaterpolo. Trebalo bi da sačekamo i vidimo šta će doneti septembar i oktobar, jer je počela priča o smanjenju igrača na 11, po novim pravilima. Šta god da od toga bude, sigurno da ne možemo da imamo uticaj na te stvari. Moraćemo da se prilagođavamo trenutku, kao i uvek. I to je suštinski problem, da Srbija koja je uvek bila velesila nema toliki uticaj u svetskom ili evropskom vateropolu zbog kojekakvih klanova."
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by dacha od bosne »

Jelenić: Nećemo igrati ovakvu ligu

Predsednik VK Crvena zvezda Viktor Jelenić, izjavio za B92, da je iz medija saznao da su u petak promenjene grupe u Jadranskoj ligi, bez njihovog znanja.

Image

Predsednik VK Crvena zvezda Viktor Jelenić, izjavio je za B92 da je razočaran poslednjim dogadjajima i da crveno-beli ozbiljno razmišljaju da se povuku iz ovog takmičenja, a da u njemu nisu odigrali ni jednu utakmicu. Jelenić je za B92 detaljno objasnio gde je nastao problem:

"Posle sastanka 2.septembra precizirali smo sve detalje povodom našeg učešća u regionalnoj ligi, uključujući i onaj najvažnii, a to su grupe u kojima će se takmičiti srpski klubovi. Međutim, danas nas dočekalo neprijatno iznenadnje, saznali smo, i to putem medija da je sastav grupa izmenjen, i umesto dogovora koji je već napravljen, išlo se na žrebanje. To znači da su promenjene grupe na poslednjem sastanku pred start tog takmičenja, što je priznaćete, neozbiljno i ne dolikuje ni ligama mnogo nižeg ranga, nego što to regionalna pretenduje da bude" rekao je Jelenić i dodao, da je osim ove neregularnosti veliki problem za njegov, pa i ostale klubove, novac koji mora da se obezbedi za brojna putovanja. Za razliku od košarkaške ABA lige, vaterpolo regionalna liga, ne pomaže finansijski klubove koji u njoj igraju.Suma nije mala, skoro 100 hiljada eura za prevoz i smeštaj klubova na brojnim putovanjima:

"Nadamo se da će Savez da obezbedi sredstva klubovima za takmičenje u ovoj ligi, pošto podsetiću, mi srpski predstavnici moramo da plaćame sve troškove da bi u njoj igrali, za razliku od košarkaške ABA lige koja na različite načine pokušava da pomogne klubovima koji u njoj igraju.Naš jedini cilj prilikom ulaska u ovu ligu bio je da našim igračima obezbedimo veliki broj jakih utakmica, kojih u nacionalnom šampionatu nemamo, iz čega bi na prvom mestu profitirale naše reprezentacije u kojima je veliki broj naših igrača.

Prvi čovek Crvene zvezde najavljuje i radikalnije mere, a to je istupanje iz takmičenja od strane VK Crvena zvezda:

"Pozivamo čelnike saveza da reaguju na ovaj, već prvi znak neregularnosti takmičenja koje nije ni počelo, a čiji kvalitet ove godine znatno treba da podignu upravo srpski klubovi na čelu sa Crvenom zvezdom. Na sastanku čelnika saveza sa klubovima dogovoreno je da će naš savez, štititi interese svih klubova u ovom takmičenju. Medjutim, sada nam je jasno da je naš savez štitio interes samo jednog kluba. Upozoravamo, da nas ovakve stvari i mešetarenja navode na ideju da istupimo iz ovog takmičenja koje nije ni počelo" izjavio je Jelenić za B92.

http://www.b92.net/sport/vaterpolo/vest ... _id=896583" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

ЧУЂЕЊЕ У ЗВЕЗДИ: Правила нису поштована на жребу за ЛШ

01 октобар, 20148
Жреб није био наклоњен Црвеној звезди у Лиги шампиона. Про Реко и руски Спартак су изузетно тешки ривали и шанса црвено–белих је дуел са Хановером пред његовим навијачима
Image
ФОТО: М. Рашић
Али у Звезди сматрају да нису поштована правила јер је пре почетка сезоне речено да у истој групи не могу да буду прваци Србије (Црвена звезда), Италије (Про Реко), Мађарске (Солнок ) и Хрватске (Приморје).

Сада се догодило да су најбољи тимови Италије и Србије за прошлу годину у истој групи, а да је састав учесника у Будимпешти без неког од поменуте четворке.

У тој групи су ОСЦ, Дуизбург, Синтез и Орадеа, али нико од ових тимова ни по једном критеријуму није заслужио да буде уместо Звезде или Про Река.

Шта су у ЛЕН сада смислили, чиме су се руководили, остаће наравно нејасно. И док за овај састав Река нема никакве дилеме, Звезди ово може да буде велики хендикеп.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

Рашовић: Не волим да причам о себи
С. К. | 09. октобар 2014. 17:49 | Коментара: 0
Изненадила нас је и посета, нисмо очекивали толику подршку навијача. И имали су шта да виде, каже голгетер ватерполиста Звезда после победе над Моранаром

Image
Страхиња Рашовић

„Петарда“ Страхиње Рашовића на дебију ватерполиста Црвене звезде у Триглав регионалној лиги. Црвено-бели су у среду у веома динамичном, узбудљивом мечу на свом базену савладали сплитски Морнар са 9:7.

- Не волим да причам о себи, мојим головима, то препуштам тренеру, саиграчима... Утакмица је била занимљива, пуна преокрета, а ми смо победом награђени за напоран рад од почетка сезоне - истиче старији Рашовић.

Страхиња је свестан да се од њега, као и његовог брата Виктора и капитена Ранђеловића, очекује највише у новој сезони.

- Од тога не бежимо и трудимо се да помогнемо и новајлијама да се што пре уклопе у систем игре. Изненадила нас је и посета, јер нисмо очекивали да ће доћи толико навијача да нас подржи. И имали су шта да виде. Већ на старту се показало да је ова лига пун погодак, да ће пријати нама, играчима, јер ћемо имати с ким да се надигравамо, такмичимо - прича Рашовић.

Црвено-беле 14. октобра очекује дуел са Јадраном у Херцег Новом, а од 17. до 19. у Хановеру турнир друге фазе квалификација за Лигу шампиона.

- Дуел са Новљанима добро ће нам доћи уочи пута за Немачку. У Хановеру нас очекују три јаке екипе, нарочито је Реко недодирљив. Пробаћемо да победимо макар руски Спартак или домаћина - каже Рашовић.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

SAVIĆ: PLASMAN U LŠ NENORMALAN USPEH
October 23, 2014, Objavljenu u Vaterpolo, Vesti, Nema komentara | Edit

Autor: CZBG. Izvor. Večernje novosti

KROZ sito i rešeto do društva najboljih. U baražu za Ligu šampiona, vaterpolisti Zvezde igraće protiv Primorja, dok će Radnički Kon tiki odmeriti snage sa Oradeom. Naši timovi biće domaćini u prvim mečevima 29. oktobra, dok su revanši na programu dve nedelje kasnije.
Image
Ukoliko crveno-beli prođu dalje, biće u grupi sa Partizanom, koji se direktno plasirao u elitu na osnovu specijalne pozivnice LEN. Ali, imaće veoma težak zadatak protiv aktuelnog šampiona Hrvatske i Regionalne lige.

– Dobili smo najjačeg mogućeg protivnika. Moramo biti realni i prepustiti njima ulogu favorita. Te dve utakmice biće veliko iskustvo za nas, a eliminacija Primorja bila bi nenormalan uspeh – smatra trener beogradskog kluba Dejan Savić.

Tim iz Rijeke se plasirao u treći krug kvalifikacija sa sve tri pobede u drugoj rundi, u Zagrebu su bili bolji od Jadrana, Marseja i Mladosti. Iskusna ekipa Primorja beleži dobre rezultate i u Triglav regionalnoj ligi, gde ima maksimalan učinak posle tri kola.

– Mi smo tek na početku, ekipa je veoma mlada i oscilacije su normalne. Videlo se na kvalifikacionom turniru druge runde u Hamburgu da još tražimo našu igru. Ali, nema predaje. Nadamo se da će nam navijači pomoći da zabeležimo povoljan rezultat u prvom meču – poručuje Savić.

Radnički će imati lakši zadatak protiv Oradee, za koju nastupa nekoliko srpskih igrača: Marko Avramović, Miloš Korolija, Vojislav Čupić…

– Smatram da je Oradea protivnik po meri. Možemo da igramo sa njima, ali nas opominje nedavni poraz od istog protivnika na turniru u Istanbulu. Gledajući ostale parove, dobro smo prošli. Međutim, moramo dobro da se pripremimo – rekao je kapiten Kragujevčana Aleksandar Ćirić.

Pobednici mečeva Zvezda – Primorje i Budimpešta – Solnok, ići će u B grupu grupne faze Lige šampiona gde su: Partizan (Srbija), Galatasaraj (Turska), Špandau (Nemačka) i Jug (Hrvatska). Bolji iz duela Pro Reko – Mladost i Radnički – Oradea, igraće u grupi A, zajedno sa: Barseloneom (Španija), Egerom (Mađarska), Brešom (Italija) i Olimpijakosom (Grčka).

Partizan se direktno plasirao u Ligu šampiona na osnovu “vajl kard” koju je dobio od LEN. U Ligi šampiona direktno su i: Jug Dubrovnik (Hrvatska), branilac titule prvaka Evrope – Barseloneta (Španija), Špandau (Nemačka), Olimpijakos (Grčka), Eger (Mađarska), Breša (Italija) i Galatasaraj (Turska).

PAROVI BARAŽA
OSC – Solnok
Pro Reko – Mladost
C. zvezda – Primorje
Radnički – Oradea
* Mečevi se igraju 29. oktobra i 12. novembra

http://www.czbgtv.com/2014/10/23/savic- ... lan-uspeh/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by Ганац »

Пораз Звезде у Гружу

Категорија: Вести
Објављено среда, 05 новембар 2014 19:25

У оквиру 5. кола Триглав регионалне лиге ватерполисти Црвене звезде изгубили су на базену у Гружу од домаћег Југа са 12:7.

ekipa-zvezda-mornar

Наши играчи су боље отворили меч у Дубровнику и у другом нападу су преко Страхиње Рашовића стигли до предности. Међутим, већ у следећем нападу је Андро Бушље поравнао, да би Михо Бошковић са два поготка донео свом тиму предност од 3:1. Виктор Рашовић је 20-ак секунди пре краја првог периода смањио на гол заостатка, али је Југ фуриозном игром у другој четвртини решио питање победника, пошто је на полувремену водио 7:2.

Дубровчани су у трећој деоници наставили да увећавају предност, која је у једном тренутку износила и +7 (9:2). Димитрије Обрадовић је одличним ударцем са шест метара покренуо црвено-беле, а после неколико минута игре у последњој четвртини предност Југа су додатно смањили Петар Јовић и Александар Његован. Арон Јангер је прекинуо серију Звезде, за коју су до краја утакмице погађали и Сава Ранђеловић, односно Ђорђе Бијелић.

Домаће је до победе предводио Канађанин Бикари, са четири гола. На другој страни по једном су се у листу стрелаца уписали Страхиња и Виктор Рашовић, Бијелић, Обрадовић, Његован, Ранђеловић и Јовић.

Тренер Звезде Дејан Савић после утакмице је изјавио:

- Била је то добра утакмица у којој је Југ оправдао улогу фаворита. Ми смо се борили колико смо могли, али не могу бити задовољан са прве две четвртине. Југ нас је пресингом избацио из игре и реаговали смо нерезонски, а они бежали у контру. После сам дозволио свим играчима да играју у Дубровнику јер су радом заслужили играти на овом базену и пред овом публиком - рекао је Савић, а преноси сајт Југа.

Југ - Црвена звезда 12:7 (3:2, 4:0, 2:1, 3:4)

Базен Груж. Гледалаца 300. Судије: Аџић и Ђурашковић. Играч више: Југ 7 (3), Црвена звезда 6 (2).

ЈУГ: Бијач, Мацан, Бошковић 2, Јановић 2, Јангер 1, Фатовић, Марковић Бушље 1, Висковић, Добуд 1, Бикари 4, Баутовић, Јарак, Иванковић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С.Рашовић 1, Драшовић, Јовић 1, Томашевић, Ешкерт, Бјелић 1, В.Рашовић 1, Ранђеловић 1, Његован 1, Рацков, Обрадовић 1, Тодоровски, Колашинац.

Црвена звезда већ у суботу игра нову утакмицу, када ће се у Новом Саду састати са Војводином.
- See more at: http://www.vkcrvenazvezda.com/vesti/302 ... xRZxY.dpuf" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by Ганац »

http://www.vkcrvenazvezda.com/vesti/301 ... icama.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Савић: Радујемо се оваквим утакмицама
Категорија: Вести Објављено среда, 05 новембар 2014 12:39
Црвена звезда вечерас од 18:15 игра у Дубровнику меч 5. кола Триглав регионалне лиге.

dejan-savic

Црвено-бели ватерполисти јутрос нису одрадили планирани тренинг, а Дејан Савић је пред овај меч изјавио да су домаћи у великој предности.

- Југ је наравно у великој предности. Радујемо се оваквим утакмицама јер млади играчи имају мотив да се представе у најбољем светлу и да уз то виде како играју заиста врхунски играчи противничког тима. Дубровчани припадају самом врху наше лиге, а сигурно је да ће и у Лиги шампиона имати велике циљеве - рекао је Савић.

Меч између Југа и Црвене звезде игра се вечерас од 18 сати и 15 минута на базену у Гружу.

- See more at: http://www.vkcrvenazvezda.com/vesti/301 ... kAtDT.dpuf" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Мултимедија - ТВ, радио, новине, најаве, фотографије о В

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply