Кошаркашка репрезентација Србије

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Родмане, ми ако добијемо Француску, испашћемо нејвеће будале шампионата јер смо наместили себи Амере у полуфиналу и вероватно Бразил у четвртфиналу. Треба изгубити од Француза, сачекати противника у четвртфиналу и одиграти тај меч најбоље. После тога, не играш са Америма полуфинале, тако да је ту мање битно да ли је то Шпанија, Аустралија, Бразил...

А да, Ганац је то лепо приметио. Јуче Симон 0 минута, уместо да изротира и штимца који је играо јако мало, он је заборавио чињеницу да су Звездини играчи фајтери. Јуче Јовке имао одличне роле у одбрани.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Бетонирао сам кеца на нас. А молим Бога да сам се зезнуо. Ипак, будемо ли данас победили, иде нам борба за бронзу у најбољем случају, па контам бар то да наплатим.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

МоСа ВерСе wrote:Родмане, ми ако добијемо Француску, испашћемо нејвеће будале шампионата јер смо наместили себи Амере у полуфиналу и вероватно Бразил у четвртфиналу. Треба изгубити од Француза, сачекати противника у четвртфиналу и одиграти тај меч најбоље. После тога, не играш са Америма полуфинале, тако да је ту мање битно да ли је то Шпанија, Аустралија, Бразил...

А да, Ганац је то лепо приметио. Јуче Симон 0 минута, уместо да изротира и штимца који је играо јако мало, он је заборавио чињеницу да су Звездини играчи фајтери. Јуче Јовке имао одличне роле у одбрани.
Hvala za info, ja smetnuo sa uma te kalkulacije skroz 0:) :mrgreen:

Uštedio si mi finu količinu živaca, ako izgubimo danas :joint:

A i bez toga, više od naše utakmice me zanima kako će proći duel Amera i Australije tj. hoće li ih dobiti preko 20 razilke. Imali su par puta "slow start", mislim da nije nemoguće da se jedna ili dvije reprezentacije ono ne obruka baš potpuno protiv njih. Nisam sagledao Amere dosad na Olimpijadi, rezultati jesu brutalni mada smo i mi mogli dobiti Venecuelu 35 razlike da nismo povukli ručnu, a Kinezi su tralala ekipa koja im se namjestila baš onako kako najviše vole.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Au, ja veću sprdačinu u sportu nisam vidio odavno, na kraju mi ispali pametniji ili možda sretniji u obostranom skidanju gaća.

Sad još kad "indisponirani" Francuzi "šokantno" izgube od Venecuele :kosarkas:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Jesam pglu, pa Francezi ne smiju izgubiti od Venecuele jer bi onda Venecuela bila 4. i išla dalje :dancing1:

Samo pošteno! :vitez: :srbinosm:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Написах синоћ на фејсу: Сале на време сконтао да играчи Звезде не пуштају ни оца рођеног да победи, па их на време склонио са паркета. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Испунила ти се жеља Родмане, јуче Аустралија играла јако против Америке, да не беше тројки Кармела и Ирвинга, ладно би изгубли.
Ми као четврти вероватно идемо на Литванију, осим ако се не изглупирају и изгубе од Аргентине или Хрватске пошто ће Шпанија у мечу за спас да их добије вероватно. Мислим, ја бих највише волео Хрвате да буду први, али то је мишн импасбл. :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Bez obzira što su očigledno kvalitetni i što ne pašu Amerikancima jer strašno zatvaraju unutra (Amerima dvojka bila beznačajna) nisam očekivao da ih mogu držati za vrat do samog kraja. Izvukao ih "hero ball" što oni kažu, Entonija i Irvinga (kapa dole obojici, strašni igrači).

Sad vidite da ste ipak bili malko preoštri prema Saletu nakon našeg poraza od Kengura :ziveli:
Stvarno su moćna mašina kad su s ovima odigrali egal, nemamo pravo da ih potcjenjujemo.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Nisam gledao tekmu i ako su namestili poraz, jadni su. nadam se da nisu već da je samo stvar loše forme (za šta zasluge ima selektor).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Znaš kakva je bila utakmica, nivo zanimljivosti MZT - Krka. Mi počeli sa -30, a Đorđević sve vrijeme kulira, kao da stoji na autobuskoj stanici. S druge strane Toni Parker "najgora" utakmica u karijeri 0:) Kod nas Teo kao Kobi kad mu padne mrak na oči.
Bolje što nisi gledao jer je bio dosta neprijatan osjećaj gledati šta rade i jedni i drugi. Sve u svemu preko TV-a je izgledalo da su se oznojala 3 igrača ukupno od 20-ak na terenu.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

" Mi generalno igramo dobro. Imamo loših stvari koje moramo da promenimo, to je taj početak, krećemo loše, a ne smemo tako. Ali zadovoljan sam načinom na koji igramo i željom i voljom. Da li će biti dovoljno da se prvo pobede Kinezi, a posle i u četvrtfinale... Mi dajemo u svakom trenutku sve od sebe, a ako neko nije zadovoljan nek promeni kanal - rekao je kapiten Srbije,"

Zaista ne razumem šta je pesnik hteo da kaže ovom boldovanom rečenicom, čini mi se da sujeta radi svoje i da ga pogađaju komenatri navijača.
Voloim njegove poteze, ali mi se čini da baš i nije vr' ljudske veličine, mogao bi malo Đokovića da pita za savet oko ponašanja i pristupa navijačima.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Naravno, takvi su igrači, sujetni. Ja i dalje mislim da je u slučaju Bobija prevladala sujeta igrača, a ne selektora. Nije on blentav da ne zna da je ovaj neuporedivo jači igrač od beskorisnog Štimare i da su to sigurni poeni u rukama. Pa Moka Slavnić je istorijska veličina, a svaka druga mu je za pleske. Takvi su.

Nego, šta kažete za utakmicu :kolo:

Ja neveruem još uvijek. Na šut smo bili od iznenađenja protiv Durenta, Entonija i plejade ostalih što nas zatrpavaju svaki dan njima. Sa sve Štimarom i Birčevićem. Ipak je to tamo cirkus i marketinška mašinerija, nisu uopšte nedodirljivi, daleko je to i od onog tima sa Kobijem, Vejdom, Lebronom, a o Drim Timu da ne pričamo. Jedino kapa dole za Irvinga, ono je stvarno preigrač. Sve može uraditi s loptom u rukama.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Nekako mi se čini da smo bili blizu pobede a sa druge strane, nešto mi kaže da nismo. Mi smo kroz celu tekmu kaskali 5 do 10 poena za njima i da su hteli, mogli su da nas nagrde, dobro, ne baš da nas nagrde kao neke druge repke ali mi se čini da pobeda nije dolazila u pitanje (a tako bih voleo da im na olimpijadi mi skinemo skalp jer ne vidim drugu reprezentaciju koja to može).
Šteta što smo sebe oslabili namerno i time drugima dali "fore".

Sujeta je čudo, igrači zaslužuju poštovanje za napor koji pružaju preko godine i produžavaju preko leta ALI oni žive od te lopte i te igre, rešavaju svoja egzistencijalna pitanja u nekih desetak godina profi košarke i još toliko surovog treniranja i ja kao i gro navijača gledamo Srbiju a ne Teodosića ili Raduljicu ili Bogdanovića ili Bobija, hoću reći dres državne reprezentacije je mnogo veći od svakog igrača i trebalo bi da svaki igrač to zna i da se podredi tom dresu.

Mi kao navijači ne retko preteramo sa komentarima u trenucima neke frustracije, napišemo/kažemo za nekog igrača i ono što stvarno ne mislimo ali sportista bi morao u ovim intervjuima da se ponaša (ako ne može da skrije gađenje prema jednom broju navijača) diplomatski i pređe preko toga.
Nekako više volim one koji izađu i kažu "da, loše sam igrao, nije mi bio dan, navijači imaju pravo (iako nisu u pravu) kada kažu/napišu to itt" sada će neko reći, dobro smo igrali, super odlično smo igrali samo smo izgubili i zavisimo od drugih reprezentacija, ne od sebe.
U krajnjem slučaju, poraz protiv Amera je upisan još u BG, ali igre i porazi protiv kengura i petlova baš i nisu, tu treba biti samokritičan i analizirati svoje greške.
Sve u svemu, razočaran sam izjavom i ukupnim izdanjem naše reprezentacije (do sada).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by dacha od bosne »

Ja nisam neki preveliki optimista da Srbija može nešto da uradi na OI. Ovo protiv Amera sam očekivao jer su htjeli da pokažu da mogu. Iskreno, Ameri nisu igrali na najvećem broju obrtaja, ali to ne umanjuje odličnu partiju Srbije. Ja se više plašim da će Srbija klecnuti na nekim prljavijim mečevima protiv npr. Španije, Litvanije.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Ja nisam neki preveliki optimista da Srbija može nešto da uradi na OI. Ovo protiv Amera sam očekivao jer su htjeli da pokažu da mogu. Iskreno, Ameri nisu igrali na najvećem broju obrtaja, ali to ne umanjuje odličnu partiju Srbije. Ja se više plašim da će Srbija klecnuti na nekim prljavijim mečevima protiv npr. Španije, Litvanije.
Iskreno, nisam ni ja optimista jer su se prelako odreklio Bobija a i Bjelkan koji je jako bitan igrač se povredio/zabranili mu (ili šta već), te igramo sa Birčevićem i Mačvanom na 4 i Štimetom koji je najbolji peškirdžija...i mislim da su uloge u repki podeljene ne baš najsretnije, nekako mi se čini da je Kalina skrajnut.
Utakmica protiv Litvanije na EP i protiv Australije na OI mi nekako usađuju nemir da u utakmicama gde se igra tvrdo mi ne znamo i ne smemo, iz reketa nas izbacuju prelako i spoljnu liniju rutinski zatvaraju.
Bojim se da je naš krajnji domet četvrtfinale.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Нама одбрана шкрипи, то је евидентно, али не потцењујте Србију јер са онаквом креацијом у нападу, можемо све да добијемо, сем Амера наравно. Србија је кошаркашка нација, неће она скинути гаће ни пред Литванијом а ни Аустралијом. Треба нам онакав Јокић као синоћ, Радуљица је стандардно добар и своје недостатке у одбрани покрије поенима. Ова тројица (Мачван, Бирча и Штиме) су плач мајке Божије, али јбг.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
Post Reply