Звезда у АБА лиги 2018/19

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Prvo kolo dočekujemo Cibonu.

Nek' nam Bog da sreće....
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Mućkali, razmišljali...premišljali se i stativa...cene za sezonske su prevelike, ako uzmemo u obzir da i komšije igraju takmičenja koja i mi a da su oni stavili cene sezonskih upola naše cene sve je jasno...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Odigran je turnir superkupa u Banjaluci, rezultat je poznat - uzeli smo prvi trofej ove sezone, prilično dominantno što je za svaku pohvalu ali sam želeo da dam komentar i mali osvrt na naše konkurente.
I Zvezda i Budućnost i Cedevita su novi timovi koji jesu doveli mnoštvo novih igrača, sva tri tima nove prve petorke a Cedevita i Zvezda i trenere i stručne štabove.

Za očekivati je bilo da Budućnost koja je zadržala trenera i stručni štab te najvažnije domaće igrače iz prethodne sezone lagano prođe kroz Banja Luku ali se desio brodolom, najavljen još protiv solidne ekipe Partizana i zato mislim da su sve one Džikićeve priče o umoru, reprezentaciji i slično samo i isključivo alibi.

Mnogo više je Cedevita pokazala koja je promenila i trenera i jedno 7-8 igrača i mnogo više je namučila Zvezdu od Podgoričana...a mislim da Cedevita može još prilično da napreduje i jedina mana im je nedostatak tribine.
Budućnost će biti bolja na planu tribina (domaći teren) ali će biti u velikom minusu kada krenu 3 utakmice nedeljno.

Mi smo skockali ekipu koja čini mi se za razliku od prošlosezonske pokazuje zajedništvo i tu (ne volim ono što mi se čini da videh) najviše zajedništva i požrtvovanosti pokazuju stranci. Ojo i Faje će brzo biti naši miljenici ali tu u toj timskoj hemiji nedostaje domaći začin a ja to želim da vidim. Želim da vidim bratstvo i lako se može desiti da zaista svi kliknu jer mnogo znači linija Tomić, Stratos, Faje ili Zirbić koji će biti ta spona između stranaca i domaćih ili Ojo koji je izgleda "panja" od čoveka.

Imamo šansu, ne smemo je ispustiti, i nije bitno (jeste ali ne i presudno) da li ćemo osvojiti ABA ligu, mnogo bitnije je vratiti pozitivan "vajb" u i oko kluba.
U tom smeru se krenulo uz mala spoticanja (Jr čoks) ali uz Tomića se dižemo i napredujemo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Dennis Rodman »

Budućnost mislim da će "osjetiti" EL tempo i to bismo mogli iskoristiti, ali Cedevita će zato vjerovatno postati ekipa koja može napraviti problem, jednom kad "legnu". Sa profilima igrača kakve imaju mogu igrati fizički najjaču košarku u ligi i biti kamen spoticanja svakome. Svakako ćemo i mi biti bolji, pa, ćeraćemo se 0:)
U principu sam zadovoljan ekipom i viđenim na superkupu.
Zvezdaš. Robista.
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Dennis Rodman wrote:Budućnost mislim da će "osjetiti" EL tempo i to bismo mogli iskoristiti, ali Cedevita će zato vjerovatno postati ekipa koja može napraviti problem, jednom kad "legnu". Sa profilima igrača kakve imaju mogu igrati fizički najjaču košarku u ligi i biti kamen spoticanja svakome. Svakako ćemo i mi biti bolji, pa, ćeraćemo se 0:)
U principu sam zadovoljan ekipom i viđenim na superkupu.
To čemo koristiti kad nam dođu u BG. A prvi duel igramo u drugom kolu pre starta Evrolige u Podgorici, tako da moramo biti na nivou već u sledeću nedelju 7. oktobra od 19h u Morači
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Ja ne znam da li naši planiraju da dovedu još jednog pleja, ali mislim da bi nam legao kao budali šamar, i to da dođe umjesto Čovića.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Када играмо против Цибоне?
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Petak, tj sutra uveče u 20 sati, dvorana A. Nikolić.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Ганац wrote:Petak, tj sutra uveče u 20 sati, dvorana A. Nikolić.
Хвала.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Prva četvrtina baš kao protiv Olimpije. Druga malo bolja, ali vidi se da nam treba još utakmica da se skroz uigramo. Šut za tri u prvom poluvremenu baš loš. Faje je igračina i veliko pojačanje za naš klub. Nije Cibona neki reper za procjenu našeg kvaliteta, ali valjalo bi malo da se naši opuste u šutu i da ovo lagano završe.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Одиграли смо по прилично лоше осим у тренутку када је на паркету (2. четвртина) била петорка са свим странцима (Регланд, Берон, Перпероглу, Фаје и Цирбес) и када смо направили ону велику серију и одлепили се. Чим је Лазић ушао на паркет почео је пад, који се наставио и дозволили смо Цибони да се потпуно врати у игру.
Ок, шут за три је био катастрофалан и види се да ћемо, као и прошле сезоне, доста овисити о том сегменту игре.
Бели вук
Новајлија
Posts: 57
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:17 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Бели вук »

Pokazalo se na ABA superkupa da smo ove godine ipak zarnovrsniji u napadu, danas je tako ispalo da smo dosta šutirali za 3. Danas je šut za 3 držao našeg protivnika u igri, da nisu vezali par trojki bila bi rutinska pobeda od 20 razlike. Nema veze bitno i kad ne igramo najbolje da pobeđujemo. Očekujem pre svega bolje partije od Perperoglua i Berona
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Мики »

Биће боље, то је сигурно, али не смемо да дзволимо тако лако противнику да се врати у меч. Ова вечерашња утакмица је потсетила једним делом на први овогодишњи сусрет са Олимпијом, па онда на онај са Цедевитом где смо их дотукли, а онда их вратили у меч. А потсетило ме је и на игру под Алимпијевићем.
Ипак, биће боље.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by Ганац »

Šut može da uđe i ne mora ali odbrana se mora igrati, večeras smo u tom segmentu bili loši - spoljnja linija. Kasnili su kroz blokove i Cibosi su uglavnom imali čiste pozicije za šut, nije bilo zagrađivanja koša od strane naših bekova (čitaj midžeta) i kao rezultat toga je bio veliki broj of skokova u drugom poluvremenu, a rezultatski su nam periodično prilazili na neugodnu udaljenost, jednm i poveli.
I pored toga, za očekivati je bilo da se neće ponoviti igra iz BL, kao i da gostovanje u Podgorici neće ličiti na utakmicu u BL.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у АБА лиги 2018/19

Post by dacha od bosne »

Što se tiče meča u Podgorici mislim da ni Budućnost neće dostići neki nivo igre do tada, a mi valjda ne možemo gore ni u odbrani, ni u napadu.
Čekamo MoSa VerSe da se vrati sa izvještajima da vidimo šta su komentarisali akteri susreta.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked