FIBA Basketball World Cup 2019

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Eto ga, polako prilazi i Svjetsko prvenstvo u košarci, jedva dočekasmo mi ljubitelji igre pod obručima :kosarkas:
Manje - više, danas su sve informacije lako dostupne, pa ne bih pravio posebno opširan uvod.

Reprezentacija Srbije igra u grupi sa:

- Angolom ( 31.08, 09:30 naše vrijeme)
- Filipinima (02.09, 13:30 naše vrijeme)
- Italijom ( 04.09, 13:30...)

Elem, pošto imamo, reklo bi se po ovim uvodnim susretima sa Litvancima, za klasu jaču reprezentaciju nego u dosadašnjim nastupima pod Saletom, nemo' se lažemo, očekujemo juriš na finale i borbu sa Amerima. Ako isti tamo dođu, pošto još samo Pop nije odustao :valjanje: Zadnja pobegulja je Kajl Lauri kog je moćni Kavaj Lenard konačno pronosao do nerazočarenja u NBA plejofu, mada, kako je Lauri igrao u prošlom reprezentativnom nastupu, to im je možda i pojačanje, smiješan je ispadao samo tako... all star... ali dobro, to je već druga tema, kukanje za starim vremenima i nekadašnjom NBA i šta ti ja znam :srbinosm:

Danas imate na programu Srbija - Turkiye u 17:00, na Areni prenos. Učestvuju još Italija, i mislim, Grčka.

Eto, pa počnimo da uživamo u košarci. :kosarkas: :konjanik: :srbija: :vitez:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Amerikanci lako dobili Španiju u pripremnoj utakmici odigranoj sinoć u Kaliforniji, 91-80, mada mislim da prije treba istaći razliku u skokovima, čini mi see, 42:21 za Amere. Onomad kad su nas razbili (jednog od prošlih puta :mrgreen: ) imali su možda i 30 skokova više... kao i obično, igraju sa velikom energijom i bez obzira što im je ovo neka treća ekipa, nakon svih odustajanja... i dalje prvi favoriti za zlato, s tim što mislim da nisu nepobjedivi. Samo se mora žestoko i 100% fokusirano 40 minuta, jer svaki prazan hod koriste maksimalno...

A danas na Akropolis kupu, Italija - Srbija, 5 sati, Arena sport. Italijani vrlo neubjedljivi protiv jake Grčke sa NBA MVP-jem, fizičkim fenomenom Janisom Andetokumbom, izgubili 20-ak razlike. Valjda im se još ne zna status Galinarija i Datomea, ne treba pričati kolika su im to pojačanja.
Nama se, nažalost, povrijedio i pouzdani vojnik Milosavljević, po prvim informacijama radi se o težoj povredi koljena i svakako propuštanju prvenstva za njega.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Svaka čast za otvaranje teme, Rodmane.
Amerikanci su prvi favoriti, uprkos ovolikom broju otkaza kod njih. Vidim danas da je i PJ Tucker otpao.
Što se nas tiče, možemo mnogo, pitanje je samo koliko ćemo moći Jokiću da prilagodimo igru. Uspemo li to da uradimo, doguraćemo do završnice.
Vidim da Teo i Gagi neće na prvenstvo zbog povreda i da se kuka zbog toga. Treba imati u vidu da gotovo sve jače reprezenacije imaju ozbiljnih kadrovskih problema.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote: Što se nas tiče, možemo mnogo, pitanje je samo koliko ćemo moći Jokiću da prilagodimo igru. Uspemo li to da uradimo, doguraćemo do završnice.
Vidim da Teo i Gagi neće na prvenstvo zbog povreda i da se kuka zbog toga. Treba imati u vidu da gotovo sve jače reprezenacije imaju ozbiljnih kadrovskih problema.
Iskreno, na osnovu odgledanih pripremnih utakmica, djeluje mi ne da ovo neće biti poseban problem, već da se Jokić prirodno i neusiljeno već nametnuo kao autoritet i centralna figura tima, što mi daje veliki optimizam.

Šteta za Tea i Milosavljevića, sad, šta da se radi. Teo nam je potreban kao vođa u najtežim trenucima, neko ko uvijek ima plan šta će sa loptom, tako da će sa te strane izostanak da se osjeti. S druge strane, uz rizik da ovo zvuči kao svetogrđe, ali, njegovim odsustvom - u odbrani, najblaže rečeno, ne gubimo. Što se tiče plejmejkerskih kvaliteta ne može niko da ga zamijeni, Jović donekle, Vasa, Bogdan ni blizu, moraće se tražiti način kako da se to nadoknadi. Srećom imamo mnogo pameti na atipičnim pozicijama, kod visokih igrača.
Zanima me i kako će izgledati Gudurić, da li će se osjetiti njegov doprinos sad poslije 2 godine kod Željka. I on bi nam mogao itekako koristiti kao sekundarni plejmejker, a ako ga bude išao i šut, može biti vrlo bitan šraf u mašineriji. Opet, uz sve njihove pojedinačne kvalitete, ključ će biti da se na vrijeme zatvaraju prilazi košu, vrše rotacije, zagrađuje bukvalno svaki skok. Djeluje mi da imamo taj voljni moment i to me veoma raduje, sad, ostaje da vidimo. Mnogo tih mlađih je sad baš stasalo, sazrelo, ali... Pripreme su ovo, ipak.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Amerikancima otkazao i De'Aeron Fox.
Što se tiče Gudurića, meni je jasno što je njemu Sale dao šansu, a ne Nedoviću. Jednostavno, sve nekako možeš braniti, ali kvalitetnog šutera teško. Odigraš dobru odbranu, on se digne sa osam metara, preko ruke i, što bi rekao Šarenac, kao kap.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Мики »

Повреде би могле Бирчевића да одведу на СП. А тај ми човек тако иде на живце. Од центара Радуљица да отпадне. Довољни су Јокић, Боби и Милутинов.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote:Amerikancima otkazao i De'Aeron Fox.
Što se tiče Gudurića, meni je jasno što je njemu Sale dao šansu, a ne Nedoviću. Jednostavno, sve nekako možeš braniti, ali kvalitetnog šutera teško. Odigraš dobru odbranu, on se digne sa osam metara, preko ruke i, što bi rekao Šarenac, kao kap.
A izgleda i da je daleko obazriviji u odbrani, od Nedovića...

Nego, sad vidim francuski spisak, i zaboravio sam koliko su jaki :cry:
Plejmejkeri: Frank Ntilikina, Endrju Albisi, Teo Maledon, Eli Okobo

Bekovi i krila: Nando De Kolo, Evan Furnije, Nikolas Batum, Aksel Tupan, Pol Lakomb

Krilni centri i centri: Rudi Gober, Amat Mbaje, Vensan Porije, Matijas Lesor, Luj Labejri.
Kako mi je ovaj Lakomb gotivan igrač, jako mi se dopao dok je igrao protiv nas, a mislim da nije imao neku "zvjezdanu" reputaciju, možda povremeni reprezentativac, pa sam se potajno nadao da bi ga mogli dovesti.

Večeras jaka provjera protiv Grčke, kruna Akropolis kupa, od 19:30, Arena 1 prenosi.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

I oni su imali kadrovskih problema. Nema im Tomasa Ertela. Špancima isto nedostaje nekoliko igrača, naročito Ibaka, Mirotić i Gasol. Rusi idu bez Šveda i Mozgova.
Amerikancima otkazalo, brat bratu, 20 igrača. Baš ozbiljnih problema imaju gotovo sve jače reprezentacije.

Janis, Tanazis i ostala braća mogu biti jako zajebani. Ne vidim ko će kod nas moći da sačuva Janisa. Grčka može lagano da igra kao Baksi.
Janis gore, ostali se poređaju kako god hoće. On krene na prodor, moraće ga udvajati ko god bio sa druge strane, izlazni pas i sipaj za tri.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Ako sam dobro vidio, sinoć smo ga branili po trojica nekom zonom, znači kako se on spusti da će u prodor, tako se skuplja naš trougao oko reketa :thumbup: Ostalo je još da podignu Berlinski zid...
Realno ne može ga braniti jedan čovjek, pogotovo necrnac.

Sinoć pobjeda iz preokreta, i to bez Jokare. Nisam gledao od početka, ali čini mi se da nije igrao uopšte. Međutim, mnogo više od pobjede raduje me jedna druga stvar, a to je karakter koji je pokazala reprezentacija (uh, ovo opasno zvuči kao onaj kliše "pokazali smo karakter", ali ajde da kažemo da je češći u fudbalu, pa ću sam sebi oprostiti ovoga puta). Za one koji nisu gledali utakmicu, reći ću samo da je odnos u skokovima bio 49:32 za Srbiju! Iako su Grci počesto išli na 8 razlike, naši nijednog trenutka nisu odustali i čini mi se da je svako dao doprinos (čak i Birča koji je galamio u jednom trenutku na sudiju i tako digao moral ekipi :srbinosm: ). Ide to kako treba, samo da se još niko ne povrijedi. Zamalo da zakukam za Teom, da, bilo bi sjajno da ga imamo, ali ajde, što kažete svi imaju velikih problema sa otkazima.

A kad smo kod Španaca, i bez otkaza, to je upola slabija ekipa od one velike Španije koja se nadmetala sa Kobijem, Lebronom... jednostavno i pored toga što imaju neosporan kvalitet i sada, nisu dorasli slavnim prethodnicima, ali to je uvijek problem sa velikim generacijama, dugo treba da se zamijene, a neko nikad i ne uspije. Kod Španaca nešto i ne vidim potencijal da se vrate tamo gdje su bili...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Da, fino smo čuvali Janisa sinoć. Jedino bi voleo da vidim neke akcije kad zagusti, a ne po principu - lopta u ruke Bogdanu, pa šta bude.
Što se karaktera tiče, potpuno si u pravu. To je i meni utisak broj jedan. Ekipa prosto odiše karakterom, mentalnom snagom.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote:Da, fino smo čuvali Janisa sinoć. Jedino bi voleo da vidim neke akcije kad zagusti, a ne po principu - lopta u ruke Bogdanu, pa šta bude.
Jeste, to upada u oči i bezveze izgleda, međutim vjerovatno nešto i krijemo od tih akcija.

Još malo zanimljivosti - Kanada praktično bez NBA igrača u sastavu tukla Australiju, 90:70, da bi u sledećoj utakmici Kengur(ov)i vratili, 81:73. Definitivno obe selekcije za respekt.
Inače, sledeće na rasporedu Amerikanaca su utakmice u Australiji upravo protiv ove dvije selekcije:

22.08. Australija,
24.08. Australija,
26.08. Kanada

Sad vidim da je Amerima grupa Češka, Turska, Japan, što mi se u principu sviđa jer ne vidim tu bilo koga ko može da ih utjera "u crveno" i učini da ekipa raste :travka:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Bez obzira da li krijemo, mislim da je previše lopta bila u Bogdanovim rukama. Al' treba imati u vidu i da smo bili bez Jokića.
U svakom slučaju, delujemo skroz ok. Samo da nas povrede zaobiđu i eedemoooo!
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Nisam uopšte sklon tim opcijama kad Bogdan igra plejmejkera. Momak je bez sumnje najbolji skorer u ekipi, ali kao plejmejker suviše često, pa praktično redovno, zna donositi loše odluke. Vasa nije uopšte bolji, s tim da nije ni blizu takav skorer :srbinosm: S druge strane, kad sam se već njega dotakao, u najmanju ruku je bolji odbrambeni potencijal od Bogdana, ali sad idem možda ka promašenom poređenju jer nominalno nisu ista pozicija... realno dva glavna plejmejkera su nam Jo*ići :kreza: Pomoće tu i Gudura, mada, kad već brojim kao neka baba, njegova kontrola lopte može biti upitna protiv sposobnijih odbrana. Zanima me da li će ova selekcija Amera (dakle, definitivno očekujem susret) moći tako da nam onemogući kretanje lopte, kao ona prethodna koja nas je pošteno udavila. Tu je Teo bio nešto kao Marin u Zvezdi, u LŠ, jedini igrač koji na tom nivou pritiska može kvalitetno da zadrži loptu. Sad ga nema, ali ostatak ekipe je bitno jači nego ranije, mnogi su baš sazreli.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Mislim da će moći. Potcenjuje se ovaj sastav Amerikanaca u našim medijima. Bez obzira na ovoliki broj otkaza, oni i dalje imaju najjaču ekipu.
Ljudi koji ne prate NBA ne znaju koliko je teško igrati protiv, primera radi, Kembe Vokera. Zavisi tu i od nas dosta. Ako i kad dođe do tog susreta, moraće lopta u napadu da ide mnogo brže. Generalno, napadi će morati da budu bolji.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Pa da. Tejtum, recimo, kad se sjetim kako je kidisao na Lebrona u onim plejof okršajima, taj se ne boji ničega. Fantastične fizikalije, čak ne tako daleko od Janisa, samo što za razliku od tamnoputog Grka on ima i šut. Donovan Mičel izuzetno talentovan igrač, a Midlton mislim da bi im u ovoj evro/internacionalnoj koncepciji igre mogao donijeti više nego naprimjer da imaju Stefa Karija... da ne pričamo koliko su brzi i jaki i koliko će gušiti odbranom, svakom će biti neprijatno protivn njih. Vidim da je tu i Kuzma na 4, on mi se recimo dopao prošle sezone kad sam ga mlo upratio, sasvim dobar arsenal napadačkih poteza. Ne mislim da su nepobjedivi, ali za tako nešto ne da ih nećeš smijeti potcijeniti, već prije odigrati utakmicu života. Bez obzira što su tamo pravila orijentisana da pomognu košgeterima i atletama, oni su navikli da igraju u brzini više.
Zvezdaš. Robista.
Post Reply